100 mest utlånte bøker i Bibliofil-skolebibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 594719503
2Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 482360880
3Falch, MalinReisen til Jotundalen 467918892
4Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 463166040
5Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 443553510
6Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 434151080
7 Verkstedhåndboka 433274220
8Mugford, SimonHaaland ruler 408610993
9Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 404359750
10Sotberg, VictorEdelmot 396710583
11Falch, MalinVikingene og orakelet 387613862
12Pilkey, DavHundemannen 380111603
13Kibuishi, KazuSteinvokteren 369024151
14Falch, MalinHarukkas ønske 363310063
15Sotberg, VictorNekromanseren 33848224
16Falch, MalinKråkesøstrene 332711982
17Helgheim, OdinFenrisulven 330813372
18Falch, MalinTrollriket 329811982
19Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 320741300
20Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 301537790
21Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 299335430
22Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 286840130
23Helgheim, OdinValhall 28347663
24Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 277610502
25Mugford, SimonMessi ruler 27107093
26Oseman, AliceHjertestopper 269810162
27Helgheim, OdinFimbulvinter 26739462
28Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 267118571
29Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 266634500
30Pilkey, DavHundemannen er på ballen 26427303
31Mugford, SimonRonaldo ruler 26306344
32Pilkey, DavHundemannen og Superpus 25577423
33Sandmæl, CathrineJenter 25537213
34Nordahl, VictorByen 25436823
35Mugford, SimonMbappé ruler 25246094
36Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 24995804
37Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 246729770
38Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 244815291
39Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 243922021
40Pilkey, DavLoppenes herre 23996693
41Pilkey, DavNår villdyret våkner 23606143
42Helgheim, OdinDrageviking 23556913
43Pilkey, DavHundemannen håver inn 23296603
44Sandnes, Hans JørgenIldsjø 23207493
45Mugford, SimonSalah ruler 23146003
46Sandnes, Hans JørgenDypfryst 22899062
47Pilkey, DavFarefulle høyder 22805733
48Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 22799302
49Mugford, SimonNeymar ruler 22735374
50Pilkey, DavForbrytelse og slafs 22705863
51Helgheim, OdinTordenguden 22596473
52Pilkey, DavI fri dressur 22496263
53Sandnes, Hans JørgenFrysninger 22476403
54Pilkey, DavDen røde rebell 22444714
55Kibuishi, KazuBølgerytteren 22389362
56Callin, PetterErgo : fysikk 1 222829900
57Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 22106283
58Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 218827380
59Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 210126510
60Kibuishi, KazuByen bak skyene 208013681
61Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 20576293
62Sotberg, VictorSkyggene 20514204
63Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203824270
64Græsli, HansKompass : geografi vgs 203223850
65Mugford, SimonRashford ruler 20214834
66Sandnes, Hans JørgenHavgapet 20177882
67Nordahl, VictorSkogen 19835633
68Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 197424850
69Helgheim, OdinYggdrasil 19645323
70Kinney, JeffRodrick ruler 195613781
71Falch, MalinReisen til Røros 19396143
72Sandmæl, ChaBeseiret 19335813
73Pilkey, DavI kattepine 19335403
74Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 191925130
75Kibuishi, KazuAlveprinsen 191811041
76Mugford, SimonDe Bruyne ruler 19084953
77Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 18897072
78Kibuishi, KazuIldfuglen 188311491
79Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 18836033
80Kibuishi, KazuSupernova 187811331
81Aune, ThomasFotballhelter 18556412
82Kinney, JeffGode, gamle dager 184810811
83Kinney, JeffDen brutale sannheten 183514271
84Nordahl, VictorRevefarmen 18155353
85Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 18126152
86Norlund, DinaSnøkattprinsen 18096462
87Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 179927870
88Sandnes, Hans JørgenOrkanen 17836432
89Kinney, JeffSiste stikk 178111991
90BékaHjertets hemmeligheter 17723884
91Toriyama, AkiraDragon ball 17717162
92Aune, ThomasFotballrekorder 17635823
93Sandmæl, ChaKnust 17535463
94Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 17518971
95Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 17506352
96Mugford, SimonVan Dijk ruler 17463954
97Mugford, SimonLiverpool ruler 17424214
98Mugford, SimonZlatan ruler 17364174
99Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 172410721
100Kinney, JeffFerieparadiset 17118631

939 skolebibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 136 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 1481 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 14/10/2026 kl. 14:19:36


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20081/11 1/12 1/10 1/9 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As