100 mest utlånte bøker i Bibliofil-skolebibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 669319793
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 526719152
3Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 485761600
4Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 464666040
5Mugford, SimonHaaland ruler 457711164
6Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 445953530
7Sotberg, VictorEdelmot 444110724
8Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 436651110
9Falch, MalinVikingene og orakelet 436113973
10 Verkstedhåndboka 435575730
11Pilkey, DavHundemannen 424111573
12Kibuishi, KazuSteinvokteren 410224231
13Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 405560450
14Falch, MalinHarukkas ønske 403810313
15Sotberg, VictorNekromanseren 38108474
16Falch, MalinKråkesøstrene 373812113
17Helgheim, OdinFenrisulven 372013542
18Falch, MalinTrollriket 368412133
19Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 322041960
20Helgheim, OdinValhall 31657794
21Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 309610622
22Mugford, SimonMessi ruler 30337324
23Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 302937840
24Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 302435450
25Oseman, AliceHjertestopper 301210602
26Helgheim, OdinFimbulvinter 29879583
27Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 297718851
28Pilkey, DavHundemannen er på ballen 29647364
29Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 296340130
30Mugford, SimonRonaldo ruler 29336484
31Pilkey, DavHundemannen og Superpus 28457383
32Nordahl, VictorByen 28426984
33Sandmæl, CathrineJenter 28227383
34Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 28205864
35Mugford, SimonMbappé ruler 28196214
36Helgheim, OdinDrageviking 28047613
37Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 277922421
38Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 272415381
39Pilkey, DavLoppenes herre 26856733
40Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 268134490
41Pilkey, DavNår villdyret våkner 26566264
42Pilkey, DavHundemannen håver inn 26296683
43Sandnes, Hans JørgenDypfryst 25799072
44Sandnes, Hans JørgenIldsjø 25767613
45Mugford, SimonSalah ruler 25656024
46Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 25549462
47Pilkey, DavForbrytelse og slafs 25535974
48Mugford, SimonNeymar ruler 25385474
49Pilkey, DavFarefulle høyder 25335794
50Kibuishi, KazuBølgerytteren 25269712
51Helgheim, OdinTordenguden 25246643
52Pilkey, DavI fri dressur 25226274
53Sandnes, Hans JørgenFrysninger 25176633
54Pilkey, DavDen røde rebell 25054805
55Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 247729790
56Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 24646423
57Kibuishi, KazuByen bak skyene 233813861
58Falch, MalinReisen til Røros 23286873
59Sotberg, VictorSkyggene 23144355
60Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 23126413
61Mugford, SimonRashford ruler 22734894
62Callin, PetterErgo : fysikk 1 224830000
63Sandnes, Hans JørgenHavgapet 22398002
64Nordahl, VictorSkogen 22185763
65Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 220627390
66Kinney, JeffRodrick ruler 220414021
67Helgheim, OdinYggdrasil 21905374
68Kibuishi, KazuAlveprinsen 216311331
69Sandmæl, ChaBeseiret 21615923
70Mugford, SimonDe Bruyne ruler 21585014
71Pilkey, DavI kattepine 21425324
72Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 211426510
73Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 21087142
74Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 21046093
75Kibuishi, KazuSupernova 210311551
76Aune, ThomasFotballhelter 20886463
77Kibuishi, KazuIldfuglen 207911551
78Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 20626333
79Norlund, DinaSnøkattprinsen 20506603
80Kinney, JeffGode, gamle dager 204310921
81Græsli, HansKompass : geografi vgs 204223850
82Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204124270
83Nordahl, VictorRevefarmen 20265493
84Kinney, JeffDen brutale sannheten 201714021
85Sandnes, Hans JørgenOrkanen 20106483
86Sandmæl, ChaKnust 20025793
87Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 19999192
88Kinney, JeffSiste stikk 199111971
89Mugford, SimonLiverpool ruler 19844404
90BékaHjertets hemmeligheter 19794024
91Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 197724850
92Aune, ThomasFotballrekorder 19745893
93Mugford, SimonVan Dijk ruler 19744064
94Mugford, SimonZlatan ruler 19674304
95Sotberg, VictorBedrager 19545303
96Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 193525720
97Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 19346443
98Toriyama, AkiraDragon ball 19317142
99Mugford, SimonKane ruler 19184434
100Kinney, JeffFerieparadiset 19168802

939 skolebibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 132 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 1495 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 27/10/2026 kl. 13:20:23


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20081/11 1/12 1/10 1/9 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As