100 mest utlånte bøker i Bibliofil-skolebibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 652919733
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 514919112
3Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 485461600
4Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 464566040
5Mugford, SimonHaaland ruler 446511064
6Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 445653530
7Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 436051100
8 Verkstedhåndboka 435075810
9Sotberg, VictorEdelmot 434810704
10Falch, MalinVikingene og orakelet 426213983
11Pilkey, DavHundemannen 414611563
12Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 405360450
13Kibuishi, KazuSteinvokteren 401124191
14Falch, MalinHarukkas ønske 395710263
15Sotberg, VictorNekromanseren 37108394
16Falch, MalinKråkesøstrene 367012073
17Helgheim, OdinFenrisulven 363013532
18Falch, MalinTrollriket 360412142
19Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 321841970
20Helgheim, OdinValhall 31087793
21Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 303510642
22Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 302637850
23Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 302235430
24Mugford, SimonMessi ruler 29707334
25Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 296240130
26Oseman, AliceHjertestopper 291810372
27Helgheim, OdinFimbulvinter 29169493
28Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 290118721
29Pilkey, DavHundemannen er på ballen 28977343
30Mugford, SimonRonaldo ruler 28586454
31Pilkey, DavHundemannen og Superpus 27957373
32Sandmæl, CathrineJenter 27927403
33Mugford, SimonMbappé ruler 27846204
34Nordahl, VictorByen 27756963
35Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 27515854
36Helgheim, OdinDrageviking 27307543
37Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 269722251
38Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 267934500
39Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 265815341
40Pilkey, DavLoppenes herre 26296733
41Pilkey, DavNår villdyret våkner 25986224
42Pilkey, DavHundemannen håver inn 25636663
43Sandnes, Hans JørgenIldsjø 25367633
44Mugford, SimonSalah ruler 25126014
45Sandnes, Hans JørgenDypfryst 25109022
46Pilkey, DavForbrytelse og slafs 25015964
47Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 24989452
48Pilkey, DavFarefulle høyder 24825784
49Mugford, SimonNeymar ruler 24815434
50Sandnes, Hans JørgenFrysninger 24776643
51Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 247429790
52Helgheim, OdinTordenguden 24686613
53Pilkey, DavI fri dressur 24686253
54Kibuishi, KazuBølgerytteren 24599672
55Pilkey, DavDen røde rebell 24544805
56Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 24086403
57Kibuishi, KazuByen bak skyene 228213811
58Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 22676403
59Sotberg, VictorSkyggene 22544275
60Falch, MalinReisen til Røros 22496763
61Callin, PetterErgo : fysikk 1 224430000
62Mugford, SimonRashford ruler 22364914
63Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 220527390
64Sandnes, Hans JørgenHavgapet 21917952
65Nordahl, VictorSkogen 21795743
66Kinney, JeffRodrick ruler 215713981
67Helgheim, OdinYggdrasil 21435354
68Sandmæl, ChaBeseiret 21295923
69Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 211326510
70Kibuishi, KazuAlveprinsen 210811211
71Mugford, SimonDe Bruyne ruler 21044974
72Pilkey, DavI kattepine 21025323
73Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 20647122
74Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 20586083
75Kibuishi, KazuSupernova 204411521
76Græsli, HansKompass : geografi vgs 204223850
77Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204124270
78Kibuishi, KazuIldfuglen 204011491
79Aune, ThomasFotballhelter 20356473
80Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 20126303
81Norlund, DinaSnøkattprinsen 19996543
82Nordahl, VictorRevefarmen 19975473
83Kinney, JeffGode, gamle dager 199410911
84Sandnes, Hans JørgenOrkanen 19776493
85Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 197624850
86Kinney, JeffDen brutale sannheten 197114241
87BékaHjertets hemmeligheter 19463994
88Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 19469182
89Aune, ThomasFotballrekorder 19365903
90Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 193325720
91Kinney, JeffSiste stikk 193211981
92Mugford, SimonLiverpool ruler 19314374
93Sandmæl, ChaKnust 19305623
94Mugford, SimonVan Dijk ruler 19264034
95Mugford, SimonZlatan ruler 19254304
96Toriyama, AkiraDragon ball 19107142
97Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 18976442
98Sotberg, VictorBedrager 18795153
99Mugford, SimonKane ruler 18754414
100Kinney, JeffNedsmelting 18708042

939 skolebibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 132 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 1489 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 23/10/2026 kl. 16:20:05


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20081/11 1/12 1/10 1/9 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As