100 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 814131512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 753711786
3Horst, Jørn LierTvilen 585212164
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 53007547
5Horst, Jørn LierDen siste saken 525615113
6Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 498663030
7Strout, ElizabethDet vi aldri sier 493215583
8Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 493157850
9Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 483457870
10Ravatn, AgnesDoggerland 479413193
11Strömberg, SaraSot 47027106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 457012933
13 Verkstedhåndboka 438075000
14Strömberg, SaraSkygger 43157795
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 414620891
16Horst, Jørn LierSkriket 399712683
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 39809864
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 395414522
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38717055
20Engman, PascalKlanen 37844328
21Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 36258864
22Nesbø, JoNådeskudd 362515352
23Fretheim, EvaKråketronen 36215017
24Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 36197005
25Läckberg, CamillaSørgekonen 36124388
26Nesbø, JoMinnesota : roman 360217362
27Horst, Jørn LierUtskudd 356611313
28Jæger, JørgenNarrespill 344611273
29Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 340110983
30Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 33956235
31Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 33899373
32Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33168403
33Ohlsson, KristinaNattanker 32859133
34Mjønes, Johan B.Spuria : roman 326811882
35Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31369243
36Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 31174986
37Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 310836600
38Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 310139200
39Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 30909593
40Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30878443
41Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 30859513
42McFadden, FreidaKjære Debbie 305910183
43Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 301412962
44McFadden, FreidaHushjelpen 30057104
45Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 299613392
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29447993
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29168193
48Perrin, ValérieTata 28648783
49McEwan, IanHva vi kan vite 28357983
50Riley, LucindaKjærlighetssangen 28309183
51Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 282010062
52Strömberg, SaraSkred 27854576
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 27257893
54Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271235090
55Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270833270
56Fretheim, EvaPapirdukkene 26858443
57Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 26627553
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26056364
59Strout, ElizabethFortell meg alt 25907643
60Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257830990
61Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255630820
62McFadden, FreidaKollisjonen 25149842
63Strömberg, SaraSkinn 24954545
64Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 246110052
65Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24294655
66Fretheim, EvaDronningland : krim 24168752
67Heivoll, GauteHimmelens krystall 23926013
68Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 235410972
69De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23314505
70Callin, PetterErgo : fysikk 1 233130590
71Theorin, JohanNattgjestene 23154285
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23064505
73Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 22836103
74Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 227828360
75McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22704774
76Renberg, ToreEt livsforsøk 226110812
77Backman, FredrikMine venner 22287283
78De la Motte, AndersNattjegeren 22162648
79Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21868442
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21734794
81Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21643506
82Sten, VivecaBenåderen 21322578
83Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21167502
84Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 21098662
85Græsli, HansKompass : geografi vgs 209524760
86Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20777642
87Fosse, JonVaim : roman 20706233
88Horst, Jørn LierTørt land 205111331
89Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20472986
90Enger, ThomasSår 20442797
91Engman, PascalIngen 20433226
92Stranger, SimonStranger : roman 20395313
93Walden, AndrevJævla menn 20228402
94Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20203375
95Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20108522
96Moyes, JojoDa jeg møtte deg 19938102
97Burke, Caro ClaireYesteryear 194412731
98Engman, PascalAlbinoen 19422627
99Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19214993
100Emanuelsen, BirgerOdysseen 18954973

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 197 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2453 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 15/10/2026 kl. 14:18:20


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As