1000 mest utlånte bøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1587438354
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1046330133
3Falch, MalinHarukkas ønske 944120724
4Falch, MalinVikingene og orakelet 919024363
5Helgheim, OdinDrageviking 891118584
6Sotberg, VictorEdelmot 884519654
7Falch, MalinTrollriket 871923403
8Sotberg, VictorNekromanseren 870618074
9Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 830031512
10Falch, MalinKråkesøstrene 829621133
11Pilkey, DavHundemannen 816018554
12Kibuishi, KazuSteinvokteren 801535332
13Christensen, Lars SaabyeKjøkken 766911806
14Mugford, SimonHaaland ruler 746416544
15Falch, MalinReisen til Røros 684616574
16Nordahl, VictorByen 683414874
17Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 681513165
18Helgheim, OdinFenrisulven 678520933
19Sandnes, Hans JørgenFrysninger 653914584
20Helgheim, OdinValhall 653115554
21Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 641318483
22Sandmæl, CathrineJenter 637114774
23Pilkey, DavHundemannen er på ballen 635913334
24Helgheim, OdinFimbulvinter 628717103
25Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 621230732
26Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 608716223
27Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 606213464
28Sandnes, Hans JørgenIldsjø 602115603
29Pilkey, DavHundemannen og Superpus 601012674
30Horst, Jørn LierTvilen 596212184
31Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 586717373
32Sotberg, VictorSkyggene 58509785
33Nordahl, VictorSkogen 582412874
34Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 582023402
35Pilkey, DavFarefulle høyder 577011375
36Pilkey, DavForbrytelse og slafs 576711345
37Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 572610545
38Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 567817543
39Pilkey, DavHundemannen håver inn 567511954
40Sandnes, Hans JørgenDypfryst 559716963
41Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 556017533
42Pilkey, DavDen røde rebell 55559116
43Sotberg, VictorBedrager 554713484
44Pilkey, DavNår villdyret våkner 554211085
45Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 552025572
46Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 544213104
47Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 54357577
48BékaHjertets hemmeligheter 54149295
49Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 540180360
50Pilkey, DavLoppenes herre 539911274
51Pilkey, DavI fri dressur 537811124
52Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 535820472
53Kibuishi, KazuBølgerytteren 535116483
54Horst, Jørn LierDen siste saken 535115093
55Sandnes, Hans JørgenHavgapet 523815473
56Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 514119852
57Helgheim, OdinTordenguden 513411654
58Strout, ElizabethDet vi aldri sier 510615573
59Pilkey, DavI kattepine 507110374
60Sandmæl, ChaBeseiret 506812594
61Kibuishi, KazuByen bak skyene 504421002
62Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 504219342
63Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 502858770
64Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 501312793
65Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 500463100
66Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 499370740
67BékaKjærlighetssorg 49818246
68Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 496013023
69Nordahl, VictorRevefarmen 494210794
70Ravatn, AgnesDoggerland 490513193
71Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 490112813
72Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 484721902
73BékaFeriefling 48267486
74Pilkey, DavMitt liv som katt 48127666
75Strömberg, SaraSot 47767106
76Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 476819082
77Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 474121152
78Sandnes, Hans JørgenOrkanen 469711993
79Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 469118552
80Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 468812933
81Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 467311534
82Mugford, SimonMessi ruler 466710544
83Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 459215452
84Horst, Jørn LierOperasjon zombie 45759284
85Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 457413233
86Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 455221802
87Mugford, SimonMbappé ruler 45379454
88Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 453712593
89 Verkstedhåndboka 453277420
90BékaStjålne drømmer 45217196
91BékaSøt musikk 45087585
92Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 449113063
93Dåsnes, NoraBare si ja 447411004
94Helgheim, OdinYggdrasil 44589694
95Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 443412113
96Mugford, SimonRonaldo ruler 44179284
97Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 440710514
98Strömberg, SaraSkygger 43767825
99Tolo, MichelleFullmåne 436410564
100Kibuishi, KazuIldfuglen 434718002
101Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 433763160
102Kibuishi, KazuAlveprinsen 433217462
103Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 433214452
104Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 430220222
105Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 429816552
106Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 429114123
107Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 423215382
108Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 422520892
109Sandnes, Hans JørgenOppslukt 420210004
110Mugford, SimonNeymar ruler 41968414
111Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 415616522
112Kibuishi, KazuSupernova 412117252
113Norlund, DinaSnøkattprinsen 411712083
114Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 40859344
115Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 406418092
116Horst, Jørn LierSkriket 406012703
117Helgheim, OdinLoke 40598204
118Lykke, NinaHvor er de voksne? 40579884
119Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 405017122
120Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 399114512
121Horst, Jørn LierOperasjon traktor 39709804
122Oseman, AliceHjertestopper 396913922
123Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 39488494
124Nesbø, JoNådeskudd 394515612
125Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 392516652
126Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 39209564
127Aune, ThomasFotballhelter 389611643
128Aune, ThomasFotballrekorder 389010783
129Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38897005
130Mugford, SimonØdegaard ruler 38886745
131Horst, Jørn LierOperasjon Radius 386713452
132Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 38618494
133Engman, PascalKlanen 38514288
134Sandmæl, ChaKnust 383510843
135Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 379413362
136Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 37799833
137Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 377917202
138Mugford, SimonSalah ruler 37688714
139Kinney, JeffSalig røre 37669853
140Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 375515622
141Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 373513022
142Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 370311233
143Fretheim, EvaKråketronen 36995007
144Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 36958894
145Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 36937025
146Nesbø, JoMinnesota : roman 367017452
147Läckberg, CamillaSørgekonen 36694388
148Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 36689533
149Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 365615292
150Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 36417145
151Horst, Jørn LierUtskudd 362911283
152Kinney, JeffBruk huet! 361910233
153Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 361219091
154Sandmæl, ChaAngrepet 360810353
155Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 358115162
156Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 358010983
157Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 356412772
158Kinney, JeffRodrick ruler 354718801
159Mæhle, LarsStormen 35367055
160Kinney, JeffGode, gamle dager 351015952
161Kinney, JeffSiste stikk 350917282
162Jæger, JørgenNarrespill 349411263
163Mugford, SimonBellingham ruler 34857284
164Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 34399363
165Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 343110583
166Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34256225
167Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 342214652
168Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 34039653
169GijéVelkommen til Pandoria 33979533
170Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 33878404
171Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 33787534
172Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 337843220
173Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33748404
174Kinney, JeffNedsmelting 337112862
175Brinck, CamillaJakten på gullosten 336210073
176Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 33617704
177Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 33585985
178Ohlsson, KristinaNattanker 33379143
179Mjønes, Johan B.Spuria : roman 333211842
180Mugford, SimonZlatan ruler 33028513
181Kinney, JeffPå dypt vann 329612932
182Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 32616105
183Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 325843910
184Dåsnes, NoraLa skogen leve! 324210183
185Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 324010942
186Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 323037620
187Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 322810323
188Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 321740090
189Mugford, SimonRashford ruler 32126974
190Kinney, JeffFüllstappa bleie 320210712
191Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 31938343
192Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31889243
193Mæhle, LarsBallongferden 31886275
194Mugford, SimonKane ruler 31876974
195Telgemeier, RainaEn genial idé 31868483
196Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 31844986
197Kinney, JeffSamling i bånn 318310043
198Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 314410602
199Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 314415432
200Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 31419553
201Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31288443
202Kinney, JeffDen brutale sannheten 312718881
203Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 312616181
204Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 31199503
205McFadden, FreidaKjære Debbie 311010133
206Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 30988373
207McFadden, FreidaHushjelpen 30727154
208Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 306712942
209Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 306613372
210Mugford, SimonDe Bruyne ruler 30626964
211Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 305610043
212Kinney, JeffHjem, kjære hjem 304512522
213Mjelde, CharlotteFelix har følelser 30416914
214Kinney, JeffFestbrems 30395735
215Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 303913052
216Galligan, GaleGuttegærne Stacey 30256584
217Mugford, SimonBarcelona ruler 30225375
218Mugford, SimonVan Dijk ruler 30206054
219Norman, Mona GriviDen hvite løven 300710372
220Petterson, PerDu er hjemme nå 29898003
221Kinney, JeffDobbel innsats 298011442
222Våhlund, EliasSuperskurker 29784676
223Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29758193
224Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 294610132
225Perrin, ValérieTata 29188773
226Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28684676
227McEwan, IanHva vi kan vite 28677973
228Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 28645495
229Riley, LucindaKjærlighetssangen 28589163
230Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 28454446
231Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 284034060
232Mæhle, LarsReisen 28404606
233Mugford, SimonSaka ruler 28395774
234Våhlund, EliasDen lengste natten 28366274
235Våhlund, EliasTilbake 28256744
236Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 28227873
237Mugford, SimonLiverpool ruler 28226274
238Kinney, JeffFerieparadiset 280917601
239Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 28016314
240Valle, OdaTre er én for mye 28008353
241Mæhle, LarsBestevennen 27954536
242Vahr, EllenBorte fra verden : roman 27937893
243Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 27884735
244Våhlund, EliasAlle lyver 27875105
245Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 27858643
246Mugford, SimonVinícius jr. ruler 27844925
247Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 27768113
248Strömberg, SaraSkred 27664486
249Horst, Jørn LierSalamandergåten 276420581
250Kinney, JeffBrakkesyke 275715411
251Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 27534785
252Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 27505984
253Mæhle, LarsEgget 27464815
254Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 27433986
255Fretheim, EvaPapirdukkene 27328443
256Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 27178913
257Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271235090
258Mæhle, LarsSjøuhyret 27014625
259Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 26926823
260Mæhle, LarsSkattejakten 26864256
261Brinck, CamillaI duejegernes grep 26868273
262Våhlund, EliasEn ny venn 26785684
263West, TraceyJorddragen våkner 26735654
264Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26684396
265Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26606404
266Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 26556224
267Mugford, SimonLewandowski ruler 26495324
268Strout, ElizabethFortell meg alt 26467643
269Mugford, SimonYamal ruler 26404635
270Mæhle, LarsVulkanen 26203766
271Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 26165374
272Telgemeier, RainaDen første krangelen 25896853
273Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257930990
274Våhlund, EliasHåpløst 25787043
275Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 25776054
276Renberg, ToreEt livsforsøk 256011992
277McFadden, FreidaKollisjonen 25599842
278Mæhle, LarsHalloween-festen 25594345
279Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 25575814
280Telgemeier, RainaStoresøstre 25556603
281Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 25485884
282Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 254810022
283Strömberg, SaraSkinn 25314565
284Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 252710062
285Kinney, JeffHundedager 251912671
286Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 25145164
287Dahl, RoaldMatilda 251416641
288Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25004425
289Galligan, GaleEn helt umulig jobb 25006094
290Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 248910212
291Kinney, JeffTøffe tider 248613631
292Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24847313
293Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 24828932
294Mæhle, LarsHemmeligheten 24783956
295Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24593686
296Tolo, MichellePoltergeist 24447513
297Fretheim, EvaDronningland : krim 24448752
298Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24394565
299Brinck, CamillaEn uventet vending 24296733
300Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24253906
301Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 24036263
302Kinney, JeffFemte hjul på vogna 240213461
303Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 239610962
304Galligan, GaleDen store festen 23935364
305Heivoll, GauteHimmelens krystall 23925924
306Callin, PetterErgo : fysikk 1 235630900
307Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23494505
308Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 23465584
309Epstein, GabrielaDen nye jenta 23453786
310Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 23448702
311De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23434505
312Mæhle, LarsKrympekatastrofe 23374934
313Theorin, JohanNattgjestene 23374285
314Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23349132
315Brinck, CamillaDen siste kampen 23347333
316Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23346193
317Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 23254645
318Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 231410632
319Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23126083
320Våhlund, EliasUlvene kommer 22966163
321Sandmæl, ChaFanget 22895574
322Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 228628370
323Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 22826833
324Backman, FredrikMine venner 22627263
325McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22544774
326De la Motte, AndersNattjegeren 22502648
327Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 22477672
328Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 22465544
329Mugford, SimonGrealish ruler 22434744
330Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 22434295
331Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22417233
332Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 223627910
333Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 22155044
334Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 22127392
335Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22048392
336Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 22046813
337Brinck, CamillaDen låste portalen 22005284
338McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21894794
339Kjetun, MariVerdens kjemper 21866393
340Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 21845104
341Våhlund, EliasForsvunnet 21806293
342Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 21796543
343Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21783506
344Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21724704
345Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 21718672
346Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21673416
347Sten, VivecaBenåderen 21522558
348Halsnes, LineTøffe kjøretøy 21445603
349Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 21399272
350GijéKyprians hemmelighet 21386793
351Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21366413
352Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 21327732
353Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21297502
354Mugford, SimonMané ruler 21254844
355Fosse, JonVaim : roman 21256253
356Burke, Caro ClaireYesteryear 212012821
357Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 211310611
358Holsve, Mari MoenI pappas hode 21036623
359Græsli, HansKompass : geografi vgs 210224600
360Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21017632
361Horst, Jørn LierTørt land 209811311
362Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20943406
363Engman, PascalIngen 20923236
364Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20882987
365Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 20879602
366Toriyama, AkiraDragon ball 20727632
367Enger, ThomasSår 20722787
368Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 20727342
369Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20693386
370Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 20688822
371Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 20634604
372Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20608522
373Stranger, SimonStranger : roman 20565233
374Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20455973
375Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20434714
376Walden, AndrevJævla menn 20428322
377Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204024270
378Totland, AndersMamma på dass 20389802
379Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 20303835
380Våhlund, EliasAlene 20285044
381Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20248102
382Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 202310651
383Mæhle, LarsAprilspøken 20162737
384Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 20128252
385Sandmæl, CharlotteForrådt 19924964
386Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19914674
387Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 19844164
388Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19784904
389Blomqvist, FredrikNordlyset 19754694
390West, TraceyMysteriet med soldragen 19753974
391Engman, PascalAlbinoen 19742637
392Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 19736752
393Mæhle, LarsRasmus rydder 19713186
394Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 196826060
395Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19645013
396Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19605563
397Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19555003
398Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 19519831
399Emanuelsen, BirgerOdysseen 19434983
400Røed, HenningHai! 19374334
401West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19332727
402Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 19339242
403Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 19316522
404Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 19295203
405Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 19295023
406Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 19255023
407Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 19245093
408Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191629380
409Mugford, SimonPogba ruler 19114054
410Aune, ThomasFotballklubber 19096452
411Sandmæl, ChaForrådt 19094414
412Carr, GarrettGutten fra havet 19067382
413Mathismoen, OleStore dyr 18915703
414Sandmæl, ChaSåret 18894674
415Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18812687
416Moyes, JojoVi bor alle her 187910011
417Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18724424
418Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 18706952
419West, TraceyVanndragens hemmelighet 18693685
420Molaug, Marius HornVerdens verste venn 18698922
421Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 18616552
422Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 18544743
423Norman, Mona GriviLure lemurer 18516113
424Pilkey, DavBedre sammen 18453205
425Snashall, SarahHunder og valper 18366172
426Moore, LizGuden over skogene 18365513
427Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18346162
428Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18253595
429Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18174823
430Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 18152686
431Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 18146612
432Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 18127072
433Mugford, SimonVM-heltene ruler 18113674
434Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 18095133
435Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 18055003
436Mugford, SimonSon ruler 17943175
437Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 17914354
438Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 17902058
439Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 17826082
440Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 178210641
441Dahl, RoaldHeksene 177710221
442Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 177510141
443Nesbø, JoFlaggermusmannen 17746482
444Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17734733
445Probert, TimKampen mot mørket 17734883
446Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 17716532
447Jacobsen, Jenny J.Rare valper 17713734
448Sotberg, VictorBare Victor 176418090
449Halsnes, LineTøffe maskiner 17575433
450Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 17555203
451Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 174414631
452Giske, RuneTreningsledelse 174422450
453Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17393924
454Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17383854
455Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 17385363
456Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17354204
457Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 17284004
458Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 17203864
459Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 17185942
460Fiske, AnnaHallo natta! 17164184
461Mjelde, CharlotteFelix krangler 17132905
462West, TraceyGulldragens skatt 17122836
463Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 17096492
464Norman, Mona GriviPumaproblemet 17066192
465Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 17042756
466Lindahl, LenaAlle må bæsje 16994903
467Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 16982985
468Minier, BernardDe utslettede 16975053
469Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 16952915
470Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 16852776
471Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 16795143
472Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 16713374
473Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 16663315
474Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16634913
475Witherspoon, ReeseUten et ord 16634074
476Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16533075
477Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16503674
478Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 164824870
479Pilkey, DavHvordan vinne venner 16462765
480Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 16438881
481De la Motte, AndersMysteriet på Capri 16422048
482Hoover, ColleenVerity 16389541
483Mugford, SimonPalmer ruler 16352795
484Bjørk, SamuelBomberen 16306252
485Bjerkli, Myriam H.Evas skål 16215013
486Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 16194943
487Merz, AnaSkal bare 16184443
488Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 16178501
489Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 16024383
490Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15982725
491Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 15985822
492Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 15975582
493Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 15963894
494Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15954543
495Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 15944983
496Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15935253
497Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15925822
498Norman, Mona GriviTigertrøbbel 15887602
499Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15865772
500Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 15867352
501Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15836202
502Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 15812396
503Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 15715332
504Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 15704993
505Mæhle, LarsTrampolinetullball 15682376
506Eggen, TorgrimBlodet 15685223
507Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15655203
508Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156522090
509Riordan, RickLyntyven 15636422
510Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15612326
511Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15574173
512Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15542556
513Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 15506872
514Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 15479541
515Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15442645
516Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 15447502
517Flatland, HelgaEt liv forbi 15436262
518Norman, Mona GriviGepardgåten 15435522
519Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15423055
520Hunter, ErinTilbake til villmarken 15426832
521Tolo, MichelleDet første møtet 15414333
522Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15414283
523Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15374343
524Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15372935
525Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 153219120
526Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15306062
527Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 15287192
528Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15255053
529Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 15223414
530Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 15195882
531Moyes, JojoI ly av regnet 15151888
532Teige, TrudeÉn for alle 15138961
533Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 15125512
534Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15103843
535Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 15106892
536Sager, RileyHun som ble igjen 15092985
537GijéJakten på opprinnelsen 15084653
538Krien, DanielaMitt tredje liv 15082306
539Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 15056792
540Assarasakorn, MichelePotegjengen 15022625
541Akerlie, IbenLars er lol 150016290
542Våhlund, EliasHåndboka 14985082
543Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14963294
544Colgan, JennyHusrom og hjerterom 14942037
545Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14903963
546Phoenix, H.L.Hemmeligheten 14894393
547Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 14873444
548Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 14874893
549Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14852865
550Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14823344
551Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 14822505
552Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14812505
553Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14774923
554Gumpaw, FelixFørste sak 14752885
555Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14702605
556Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14614703
557Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 14513434
558Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14504962
559Michaelides, AlexDen tause pasienten 14495052
560Donaldson, JuliaGruffalo 14483653
561 Aktivitetslære 144724250
562Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 14422126
563Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14372465
564Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 14364363
565Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 14354343
566Oseman, AliceHeartstopper 14328581
567Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 143111561
568Røed, HenningMonstre i dypet 14304683
569Sveen, GardSkalpjegeren 14272685
570Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 14266602
571Lemire, SabineMira 14243813
572Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14212675
573Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 14185132
574Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14173354
575Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 14173524
576Engman, PascalBestselger 14172775
577Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag Psykologi 1 141625520
578Telgemeier, RainaDrama 14153134
579Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 14152326
580Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 14142605
581Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 141120740
582Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14112425
583Lindmo, ArneReisen til Atlantis 14103593
584Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14095272
585Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14076272
586Guinness world records 2026Guinness world records 2026 14052964
587Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 14052585
588Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 140318950
589Kjetun, MariSøt og farlig 14002735
590Kuhn, CamillaLunda på rideskole 13983763
591Montefiore, SantaDen siste sangen 13951917
592Norman, Mona GriviHaien kommer! 13955172
593Higgins, CamGøy på landet 13943214
594Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13942505
595Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 13933214
596Egeland, TomSatans segl 13927141
597Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 139111731
598Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 13904233
599Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 138923590
600Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13893434
601Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13884463
602Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13874383
603Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 13854463
604Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13842645
605Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13833344
606Peers, BobbieLuridiumstyven 13838991
607Bjerkeland, IngvildUdyr 138210131
608Riley, LucindaSkjult skjønnhet 137711321
609Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13764063
610Ravatn, AgnesGjestene : roman 13763044
611Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13763004
612Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13741957
613Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13733274
614Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13727431
615Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13693004
616Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13683503
617Jensen, Jens HenrikInterregnum 13661877
618Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13648611
619Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13611817
620Mæhle, LarsRasmus og fargene 13612275
621Arvola, IngeborgUlvespor 13573184
622Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13562206
623Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 13524363
624Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 13522914
625Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13492515
626Halsnes, LineTøffe dyr 13494253
627Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13483364
628Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13462285
629Telgemeier, RainaSmil 13442914
630Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13413314
631Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13403204
632Linde, HeidiAnnenhver uke 13396731
633Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 13395312
634Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13383004
635Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 13322405
636Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13318001
637Probert, TimSkyggen 13283044
638Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13264532
639Østerbø, AnitaIngrids valg 13252295
640Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13182066
641Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13181837
642Nesbø, JoBlodmåne 131713570
643Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13162984
644Sharif, GulraizHør her'a! 131518600
645Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 13155692
646Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13132235
647Smart, JamieApekatt mot harepus 13082634
648Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13033483
649De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 13024003
650Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 13003074
651West, TraceySølvdragens glans 12972205
652Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12954422
653Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12934642
654Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12931986
655Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12935782
656Willems, MoJeg brakk snabelen! 12922784
657Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12872405
658Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12839891
659Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 12834282
660Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12782056
661Samdal, PederMer enn en spiller 12765042
662Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12732385
663West, TraceyGiftdragens sang 12702375
664Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12682016
665Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12662205
666Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12653313
667Fjell, Jan-ErikTvilen 12651926
668Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12622086
669Walliams, DavidGangster-bestemor 12589671
670Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12582634
671Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12573014
672Loe, ErlendKukene = : Kukane 12562515
673Tilrem, MartinEt jentebarn 12542445
674Norman, Mona GriviDinosauregget 12494342
675Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12472764
676Ahnhem, StefanGenerasjon null 12425172
677Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 12395152
678Våhlund, EliasRøde maske 12373983
679Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12364682
680Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12296151
681Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12262345
682Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12258141
683Mæhle, LarsBursdagsbaluba 12222036
684Bergstrøm, HasseRettslære 1 122019090
685Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12194762
686Murakami, HarukiKafka på stranden 12192874
687Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12142504
688Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12134182
689Keegan, ClaireOver blå enger 12094382
690Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 12092016
691Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12072924
692Dragland, LiseHvem i jungelen? 12042305
693Lindahl, LenaAlle må sove 12033563
694Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 12022914
695Guinness world records 2025Guinness world records 2025 12023293
696Jamtli, John S.Grenselos 12005192
697Mæhle, LarsTeatertrøbbel 12002015
698Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11961826
699Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 11954122
700Willems, MoVi er i en bok! 11942534
701West, TraceyIlddragens kraft 11862414
702Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11853393
703Stene, Gert-OlavForbannelsen 11833843
704Smart, JamieMenneskene kommer! 11832215
705Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11833573
706Fossum, KarinKom hjem, Amadou 11816991
707Hamsun, KnutMarkens grøde 11807071
708Engman, PascalNomaden 11801836
709Rees, TracyDen gylne fjær 11793503
710Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 11793023
711Homme, Annika Linn VerdalLava 11734382
712Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11731477
713Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11723293
714West, TraceyIsdragens frost 11722374
715West, TraceyJakten på lyndragen 11692275
716Renberg, ToreDu er så lys : roman 11689031
717Lane, SorayaDen argentinske datteren 11671547
718Dragland, LiseHvem i skogen? 11652534
719Hoover, ColleenSkadeskutt 11643253
720Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11621985
721Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11611706
722Rosenfeldt, HansHøstebarn 116111110
723McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11581467
724Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11544792
725Phoenix, H.L.Håpet 11532943
726Telgemeier, RainaSøstre 11532215
727Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 11529021
728Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11512844
729Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11471995
730Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11475402
731Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11443153
732De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 11421577
733Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11422604
734Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11407801
735Kuhn, CamillaLøs tann 11402354
736Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 113918090
737Horst, Jørn LierOffer 113810011
738Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 113515430
739Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 11321736
740Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
741Fossum, KarinAller kjæreste : roman 11298321
742Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112714000
743Biedermann, NelioLázár 11272105
744Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11232245
745Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 11195621
746Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11183223
747Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11171706
748Dragland, LiseHvem i havet? 11172244
749Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11173113
750Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11174672
751Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 11163952
752Ewo, JonMonster! 11153143
753Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11061577
754Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11022254
755Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11012005
756Engman, PascalKrigen 10992873
757Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 109420110
758Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 10933832
759Walliams, DavidVerdens verste barn 10938121
760Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 10921925
761Hjorth, MichaelVoldens øy 10921258
762Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 109114800
763Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 10912714
764Schulman, NinniNetter uten daggry 10901228
765Peers, BobbieNudelpuddelen 10902893
766Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10862743
767Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10843922
768Nordahl, VictorReveflammene 10842664
769Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10812165
770Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 107612960
771Wisting, AlexanderArven 10751955
772Willems, MoSe hva jeg kan! 10741985
773Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 107318380
774Hafstad, StianMinnetyven 10735212
775Handford, MartinDen fantastiske reisen 10722234
776Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10721825
777Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10711507
778Raja, Abid Q.Kismat 10692304
779Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 106815810
780Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 10682763
781Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10684112
782CampingCamping 10681367
783Hoover, ColleenDet ender med oss 106810571
784CopycatHermegås 10661367
785Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106532490
786Strout, ElizabethOlive Kitteridge 10652464
787James, EricaVeien hjem 10631367
788Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10623852
789Horst, Jørn LierArr 10628151
790Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10591925
791Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 105914350
792Nygaard, Peder HornsethSupernova 10574512
793Horst, Jørn LierMaltesergåten 10536201
794Perrin, ValérieDe tre 10532813
795Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10503093
796Ewo, JonBø! 10492104
797Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10494592
798Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10461945
799West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10461855
800Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 104418270
801Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10424922
802Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10412224
803Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10405102
804Øverli, FrodeFrida i Aquador 10393133
805Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10392873
806Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10381765
807Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10371925
808Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 10368351
809Snashall, SarahKatter og kattunger 10343323
810Child, LeeFluktplanen 10338491
811Mæhle, LarsTannfetøys 10331676
812Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10331566
813Jacobsen, RoyDe usynlige 10325781
814Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10303413
815Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 10271696
816Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10273243
817Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10223422
818Willander Lambrell, JohnDen som vet 10202573
819Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 102014750
820West, TraceyTordendragens brøl 10202025
821CharadesMimelek 10201457
822Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10171915
823Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 10162114
824Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10161965
825Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 10151815
826Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 10143203
827Ohlsson, KristinaKristuskransen 10147781
828Spont, SiriMolly er min 10132364
829Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 10123512
830Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10121945
831Klepp, AnneliGutte-spetakkel 10113982
832Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 10113682
833Dahl, RoaldSVK 10084022
834De la Motte, AndersRustskogen 10081646
835Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10051935
836Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417030
837Willems, MoVi drar på kjøretur! 10021985
838Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9992763
839Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9961626
840Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9962214
841Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
842Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9921387
843Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9903822
844Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9883782
845Geard, AmandaMåneporten 9883632
846Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9871586
847Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 9853752
848Härjegård, KarinSyersken og friheten 9841277
849Lindman, MerviMinsten baker 9831556
850Horst, Jørn LierForræderen 98310270
851Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9822953
852El Bakali, JavadEngstelig svarting 9823332
853Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9818001
854Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 9791915
855Nore, AslakAlliansen : roman 9781645
856Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9765331
857Mæhle, LarsPiratproblemer 9741536
858Lieske, DanielEn ny verden 9741815
859Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9723472
860Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 9724782
861Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9711835
862Raknes, LinaÅse og Kjeks 9702773
863Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9702523
864Brinck, CamillaNå er det leggetid 9681835
865Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9668001
866Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9652593
867Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 9653992
868Dahl, AlexEn perfekt mor 9635171
869Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96312340
870Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9622503
871Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9621576
872Winick, JuddDet store buldrende braket 9602933
873Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9593352
874Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9591526
875Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9593692
876Hammer, ElisabethBeleiret 9531158
877GijéDen mystiske forsvinningen 9512543
878Yoga ballYogaball 9501178
879Lahlum, Hans OlavPakten 9493392
880Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9491566
881Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9492294
882Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9483852
883Marienborg, IreneAu! sier Nora 9472463
884Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 94718410
885Østby, AnneDuften av sjasmin 9441785
886Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 94410500
887Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9431595
888Horst, Jørn LierNullpunkt 9422144
889Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 9423672
890Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9411436
891Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9412623
892Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 9404352
893Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9408001
894Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 9404771
895Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9373672
896Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9371277
897Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9379001
898Nesbø, JoRødstrupe 9363552
899Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9361695
900Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 93641480
901Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9351845
902Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9334042
903Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 93113170
904West, TraceyMånedragens reise 9271904
905Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9254522
906Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9253023
907Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9241854
908Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9231565
909Jacobsen, Jenny J.Små poter 9221745
910Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 9215951
911Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 9191725
912Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 9182194
913Daddy putdownNatta med Pappa 9171277
914Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 9164382
915Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9162054
916Donaldson, JuliaLille Gruffalo 9142373
917Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 91315290
918Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 91213160
919Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 9122164
920Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9112793
921Lindman, MerviMinsten har en potte 9111615
922Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9102683
923Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 9104901
924Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9093352
925Mæhle, LarsHvor er myggen? 9081356
926Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9071854
927Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 9071834
928Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9042224
929Grebe, CamillaJentene og mørket 9048981
930Kinsky, EstherRombo 9011595
931Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 9001954
932Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 8976321
933Lyng, SandraHeia Corny 8971505
934Probert, TimMørketiden 8961884
935Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8952493
936Szalay, DavidKjøtt 8941306
937Marcus, HåkonVilldyr 8925271
938Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8921665
939Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8901545
940Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8882923
941Bjøranger, TerjeTaperen 8864232
942Barky boatsBarkebåter 8841137
943Castle, PaulKringle og Finn 8841964
944Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 8822353
945Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8822154
946Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8812763
947Pamment, JasonLukas og den magiske øya 8811854
948Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8801535
949Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8771416
950Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8772952
951Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8761257
952Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 87612600
953Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8752873
954Peers, BobbieSnøfreserduellen 8742373
955Horst, Jørn LierSlagside 8746801
956Skoland, AinaMarionetten 8731396
957Deutsch, BarryDen tapte arving 8731495
958Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 87313350
959Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8728501
960Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8711954
961Banke, PeterAlt om Neymar 8713212
962Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86612290
963Raknes, LinaÅse får besøk 8651705
964Callin, PetterErgo : fysikk 2 86512200
965Jæger, JørgenSkjebnedøgn 8648471
966Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8634501
967Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8632982
968Linde, HeidiKlasseboka 8623092
969Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
970Dahl, RoaldDustene 8613572
971Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8611256
972Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8592942
973Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8592233
974Stai, KariFlaut 8591904
975Borge, NinaJakob på vippepunktet 8586241
976Strout, ElizabethLucy ved havet 8581386
977Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8571276
978Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8571934
979Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8561685
980Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85512080
981Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8522503
982Stokke, NilsI maurtua 8521366
983Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 8481904
984Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8481286
985Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 84811830
986Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 8462613
987BingoBingo 8461187
988Hunter, ErinKnust idyll 8452143
989Nesbø, JoKakerlakkene 8453392
990Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8444791
991Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8441914
992Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8441216
993Jolley, DanKnust idyll 8432183
994Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 8421226
995Ousland, BjørnPrompetroll 8421914
996Christiansen, Pål H.Matboksen 8382533
997Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8373702
998Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8371675
999Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8361147
1000Grande, MartineLilly sover borte 8332992

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 171 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2459 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 20/10/2026 kl. 14:24:21


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As