1000 mest utlånte bøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1616638394
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1068430243
3Falch, MalinHarukkas ønske 961020764
4Falch, MalinVikingene og orakelet 938624433
5Helgheim, OdinDrageviking 905418674
6Sotberg, VictorEdelmot 902019664
7Falch, MalinTrollriket 887623403
8Sotberg, VictorNekromanseren 885718074
9Falch, MalinKråkesøstrene 847821213
10Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 837531512
11Pilkey, DavHundemannen 828418434
12Kibuishi, KazuSteinvokteren 815335262
13Christensen, Lars SaabyeKjøkken 775311806
14Mugford, SimonHaaland ruler 760616514
15Falch, MalinReisen til Røros 701916784
16Nordahl, VictorByen 696514924
17Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 691513325
18Helgheim, OdinFenrisulven 691420923
19Helgheim, OdinValhall 666815654
20Sandnes, Hans JørgenFrysninger 666214654
21Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 651218643
22Sandmæl, CathrineJenter 649914874
23Pilkey, DavHundemannen er på ballen 647613374
24Helgheim, OdinFimbulvinter 638717043
25Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 632230782
26Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 614413524
27Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 614316163
28Sandnes, Hans JørgenIldsjø 611315583
29Pilkey, DavHundemannen og Superpus 610412634
30Horst, Jørn LierTvilen 601312194
31Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 597617373
32Sotberg, VictorSkyggene 59659866
33Nordahl, VictorSkogen 594012944
34Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 593923552
35Pilkey, DavForbrytelse og slafs 591011435
36Pilkey, DavFarefulle høyder 587411395
37Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 583510565
38Pilkey, DavHundemannen håver inn 581412014
39Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 574517543
40Sotberg, VictorBedrager 574013794
41Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 570117653
42Sandnes, Hans JørgenDypfryst 569516903
43Pilkey, DavNår villdyret våkner 566711135
44Pilkey, DavDen røde rebell 56529126
45Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 561413254
46Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 557425462
47Pilkey, DavLoppenes herre 550911334
48Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 55087577
49BékaHjertets hemmeligheter 55039385
50Pilkey, DavI fri dressur 549211104
51Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 544120552
52Kibuishi, KazuBølgerytteren 541616433
53Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 541280330
54Horst, Jørn LierDen siste saken 539515083
55Sandnes, Hans JørgenHavgapet 530815433
56Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 523319932
57Helgheim, OdinTordenguden 520511674
58Strout, ElizabethDet vi aldri sier 519915603
59Sandmæl, ChaBeseiret 516612614
60Pilkey, DavI kattepine 515810305
61Kibuishi, KazuByen bak skyene 514521082
62Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 512612833
63Nordahl, VictorRevefarmen 511810954
64Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 510619402
65BékaKjærlighetssorg 50578246
66Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 503758770
67Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 503413073
68Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 501063100
69Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 499470740
70Ravatn, AgnesDoggerland 495113183
71Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 493912733
72Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 491922012
73BékaFeriefling 48937486
74Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 489219342
75Pilkey, DavMitt liv som katt 48867666
76Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 482921182
77Strömberg, SaraSot 48037106
78Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 476218612
79Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 476211544
80Sandnes, Hans JørgenOrkanen 474911933
81Mugford, SimonMessi ruler 473210474
82Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 473112883
83Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 466415473
84Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 465613243
85Mugford, SimonMbappé ruler 46479504
86Horst, Jørn LierOperasjon zombie 46279294
87Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 461821832
88BékaStjålne drømmer 46017236
89Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 459412683
90BékaSøt musikk 45907626
91Dåsnes, NoraBare si ja 457111114
92Helgheim, OdinYggdrasil 45589684
93 Verkstedhåndboka 453777390
94Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 453013093
95Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 451712113
96Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 451710634
97Mugford, SimonRonaldo ruler 45059314
98Tolo, MichelleFullmåne 442210654
99Kibuishi, KazuAlveprinsen 440517562
100Strömberg, SaraSkygger 44007835
101Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 439414523
102Kibuishi, KazuIldfuglen 439017872
103Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 438320162
104Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 438114183
105Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 437016602
106Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 433763160
107Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 429815252
108Sandnes, Hans JørgenOppslukt 428310014
109Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 426620882
110Mugford, SimonNeymar ruler 42658415
111Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 420616552
112Oseman, AliceHjertestopper 418214392
113Kibuishi, KazuSupernova 418017402
114Norlund, DinaSnøkattprinsen 417712033
115Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 417118222
116Nesbø, JoNådeskudd 415615802
117Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 41469464
118Helgheim, OdinLoke 41238185
119Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 410217062
120Lykke, NinaHvor er de voksne? 40899884
121Horst, Jørn LierSkriket 403412583
122Horst, Jørn LierOperasjon traktor 40209864
123Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 401314502
124Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 40038504
125Mugford, SimonØdegaard ruler 39886825
126Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 397716682
127Aune, ThomasFotballhelter 396811613
128Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 39589464
129Aune, ThomasFotballrekorder 394710763
130Horst, Jørn LierOperasjon Radius 391413552
131Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 39126995
132Sandmæl, ChaKnust 390610783
133Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 39028474
134Engman, PascalKlanen 38924289
135Mugford, SimonSalah ruler 38618824
136Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 385117182
137Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 38359833
138Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 383213332
139Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 382315772
140Kinney, JeffSalig røre 38139833
141Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 377612952
142Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 376011263
143Fretheim, EvaKråketronen 37525007
144Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 374115422
145Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 37158854
146Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 37107025
147Läckberg, CamillaSørgekonen 37044388
148Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 36979453
149Nesbø, JoMinnesota : roman 369717452
150Kinney, JeffBruk huet! 367410253
151Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 366619231
152Horst, Jørn LierUtskudd 366111303
153Sandmæl, ChaAngrepet 364610243
154Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 36457095
155Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 363010993
156Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 362415022
157Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 362312722
158Kinney, JeffRodrick ruler 361818791
159Mæhle, LarsStormen 35797035
160Kinney, JeffGode, gamle dager 357415982
161Mugford, SimonBellingham ruler 35727414
162Jæger, JørgenNarrespill 351711233
163Kinney, JeffSiste stikk 349917032
164Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 349010593
165GijéVelkommen til Pandoria 34799593
166Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 347814672
167Kinney, JeffNedsmelting 347613132
168Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 34659363
169Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 34528444
170Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 34449583
171Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34396205
172Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 34297544
173Mugford, SimonZlatan ruler 34238643
174Brinck, CamillaJakten på gullosten 341810123
175Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 34127734
176Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 34028414
177Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 33935975
178Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 338143220
179Kinney, JeffPå dypt vann 336412912
180Mjønes, Johan B.Spuria : roman 336211832
181Ohlsson, KristinaNattanker 33619143
182Dåsnes, NoraLa skogen leve! 332810323
183Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 332811033
184Mugford, SimonRashford ruler 33117054
185Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 32786065
186Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 326410253
187Kinney, JeffFüllstappa bleie 326210773
188Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 326143910
189Mugford, SimonKane ruler 32617024
190Kinney, JeffSamling i bånn 325810073
191Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 32498313
192Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 324216511
193Telgemeier, RainaEn genial idé 32428533
194Mæhle, LarsBallongferden 32386345
195Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 323737620
196Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 32284996
197Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 321940090
198Fjell, Jan-ErikUlvestuen 32099253
199Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 319415432
200Kinney, JeffDen brutale sannheten 319118961
201Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 318010573
202Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 31689553
203Mugford, SimonDe Bruyne ruler 31627014
204Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 31549513
205Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31458433
206Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 31368363
207McFadden, FreidaKjære Debbie 313310123
208Mugford, SimonVan Dijk ruler 31226115
209Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 311913402
210Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 311013082
211McFadden, FreidaHushjelpen 31067174
212Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 31059883
213Galligan, GaleGuttegærne Stacey 31016674
214Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 309710472
215Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 309112932
216Mjelde, CharlotteFelix har følelser 30826924
217Kinney, JeffFestbrems 30725755
218Norman, Mona GriviDen hvite løven 305910442
219Kinney, JeffHjem, kjære hjem 305512382
220Kinney, JeffDobbel innsats 305111522
221Våhlund, EliasSuperskurker 30174696
222Petterson, PerDu er hjemme nå 29987973
223Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29928163
224Perrin, ValérieTata 29408793
225Mugford, SimonBarcelona ruler 29125185
226Mugford, SimonLiverpool ruler 29096334
227Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 28924486
228Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 28925475
229Mugford, SimonSaka ruler 28895705
230McEwan, IanHva vi kan vite 28857963
231Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28854666
232Våhlund, EliasDen lengste natten 28766504
233Valle, OdaTre er én for mye 28728403
234Våhlund, EliasTilbake 28726784
235Riley, LucindaKjærlighetssangen 28699173
236Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 28516334
237Kinney, JeffFerieparadiset 284717611
238Våhlund, EliasAlle lyver 28435185
239Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 284234080
240Mæhle, LarsReisen 28354566
241Mæhle, LarsBestevennen 28324546
242Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 28277903
243Horst, Jørn LierSalamandergåten 281820581
244Kinney, JeffBrakkesyke 281615461
245Vahr, EllenBorte fra verden : roman 28167863
246Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 28148573
247Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 28114725
248Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 27976024
249Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 27928013
250Mugford, SimonVinícius jr. ruler 27774845
251Strömberg, SaraSkred 27744476
252Mæhle, LarsEgget 27744815
253Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 27684755
254Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 27683986
255Renberg, ToreEt livsforsøk 275612672
256Fretheim, EvaPapirdukkene 27458433
257Våhlund, EliasEn ny venn 27375714
258Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 27356824
259Mugford, SimonLewandowski ruler 27205385
260Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271835090
261Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 27156284
262Mæhle, LarsSjøuhyret 27144605
263Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 27058843
264Brinck, CamillaI duejegernes grep 27028293
265West, TraceyJorddragen våkner 26985714
266Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26954416
267Mæhle, LarsSkattejakten 26924286
268Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26816404
269Mugford, SimonYamal ruler 26794655
270Strout, ElizabethFortell meg alt 26697623
271Mæhle, LarsVulkanen 26483767
272Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 26465374
273Telgemeier, RainaDen første krangelen 26446823
274Våhlund, EliasHåpløst 26327143
275Mæhle, LarsHalloween-festen 26234425
276Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 26196064
277Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 261910112
278Telgemeier, RainaStoresøstre 26126633
279Kinney, JeffHundedager 259912732
280Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 25805234
281Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 258030990
282McFadden, FreidaKollisjonen 25799832
283Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 25795924
284Kinney, JeffTøffe tider 257513871
285Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 256910262
286Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 25465724
287Strömberg, SaraSkinn 25444565
288Dahl, RoaldMatilda 254216461
289Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 253810412
290Galligan, GaleEn helt umulig jobb 25366084
291Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25314435
292Mæhle, LarsHemmeligheten 25264026
293Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 25114096
294Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 25068912
295Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24977263
296Brinck, CamillaEn uventet vending 24786733
297Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24763676
298Galligan, GaleDen store festen 24715514
299Heivoll, GauteHimmelens krystall 24705984
300Tolo, MichellePoltergeist 24687443
301Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24674555
302Fretheim, EvaDronningland : krim 24628752
303Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 24506293
304Kinney, JeffFemte hjul på vogna 244513471
305Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 241910792
306Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 241610982
307Epstein, GabrielaDen nye jenta 24033866
308Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 23977023
309Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 23898782
310Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 23775564
311Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23779202
312Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 23714675
313Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23644505
314Callin, PetterErgo : fysikk 1 236330900
315Mæhle, LarsKrympekatastrofe 23604944
316Brinck, CamillaDen siste kampen 23567333
317De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23544505
318Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23486123
319Theorin, JohanNattgjestene 23464285
320Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23386103
321Mugford, SimonGrealish ruler 23244854
322Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 23185734
323Sandmæl, ChaFanget 23145584
324Våhlund, EliasUlvene kommer 23146113
325Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 23116693
326McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22974814
327GijéKyprians hemmelighet 22956963
328Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22957323
329Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 229028370
330Brinck, CamillaDen låste portalen 22835394
331Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 22837662
332Backman, FredrikMine venner 22807263
333Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 22764275
334De la Motte, AndersNattjegeren 22652648
335Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 22627463
336Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 224027910
337Våhlund, EliasForsvunnet 22346463
338Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 22345044
339McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 22234824
340Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 22205094
341Kjetun, MariVerdens kjemper 22116373
342Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 22068662
343Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22028362
344Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21964714
345Burke, Caro ClaireYesteryear 219212881
346Sten, VivecaBenåderen 21872588
347Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21863446
348Halsnes, LineTøffe kjøretøy 21855693
349Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 21827762
350Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21823506
351Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 21809272
352Mugford, SimonMané ruler 21744874
353Holsve, Mari MoenI pappas hode 21666663
354Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21666433
355Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 21553476
356Fosse, JonVaim : roman 21476243
357Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 21416593
358Toriyama, AkiraDragon ball 21417832
359Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21317502
360Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 212810492
361Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21167622
362Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 21099482
363Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 21085463
364Engman, PascalIngen 21073206
365Horst, Jørn LierTørt land 210711251
366Græsli, HansKompass : geografi vgs 210724600
367Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 21027342
368Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20963386
369Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 20958792
370Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20942977
371Enger, ThomasSår 20932797
372Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20898542
373Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20866043
374Stranger, SimonStranger : roman 20755233
375Blomqvist, FredrikNordlyset 20714814
376Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 20668242
377Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 206410621
378Våhlund, EliasAlene 20585064
379Walden, AndrevJævla menn 20558262
380Totland, AndersMamma på dass 20559832
381Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20478122
382Emanuelsen, BirgerOdysseen 20445114
383Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20414664
384Mæhle, LarsAprilspøken 20412747
385Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204124270
386West, TraceyMysteriet med soldragen 20274055
387Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 20264544
388Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 20264204
389Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 20263805
390Sandmæl, CharlotteForrådt 20224924
391Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 20116852
392Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19954594
393Mæhle, LarsRasmus rydder 19943206
394Mathismoen, OleStore dyr 19945963
395Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19925533
396Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19915013
397Engman, PascalAlbinoen 19902627
398Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19894914
399Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 197610071
400Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 19745143
401Sandmæl, ChaSåret 19724724
402Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 19709222
403Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 197026060
404Røed, HenningHai! 19694334
405Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19655003
406Mugford, SimonPogba ruler 19644084
407Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 19645063
408Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 19535043
409West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19522737
410Sandmæl, ChaForrådt 19414424
411Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 19364584
412Norman, Mona GriviLure lemurer 19286223
413Molaug, Marius HornVerdens verste venn 19258992
414Pilkey, DavBedre sammen 19183275
415Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191629380
416Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 19116962
417Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 19086592
418Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 19076253
419Moyes, JojoVi bor alle her 189310011
420Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18932677
421Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 18904803
422Carr, GarrettGutten fra havet 18867352
423Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 18837222
424Snashall, SarahHunder og valper 18806203
425Probert, TimKampen mot mørket 18745033
426Aune, ThomasFotballklubber 18646272
427Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 18585183
428Moore, LizGuden over skogene 18545513
429Mugford, SimonVM-heltene ruler 18493695
430Dahl, RoaldHeksene 184810141
431Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 18472716
432Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18383595
433West, TraceyVanndragens hemmelighet 18343445
434Sotberg, VictorBare Victor 182918181
435Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 18286612
436Mugford, SimonSon ruler 18253125
437Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 18184354
438Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 181610191
439Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 18135243
440Jacobsen, Jenny J.Rare valper 18063764
441Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 18062058
442Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 18046072
443Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18004693
444Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 18004983
445Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 179710651
446Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 17866222
447Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 17776502
448Nesbø, JoFlaggermusmannen 17776422
449Mugford, SimonPalmer ruler 17712975
450Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17713924
451Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17614214
452Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17613884
453Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 17554014
454Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 17546012
455Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17533514
456Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 175214651
457Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 17523854
458Giske, RuneTreningsledelse 174422460
459West, TraceyGulldragens skatt 17412836
460Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17374663
461Fiske, AnnaHallo natta! 17374204
462Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 17342955
463Mjelde, CharlotteFelix krangler 17342945
464Norman, Mona GriviPumaproblemet 17326212
465Halsnes, LineTøffe maskiner 17285313
466Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 17222975
467Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 17226492
468Lindahl, LenaAlle må bæsje 17184923
469Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 17152806
470Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 17135203
471Minier, BernardDe utslettede 17115063
472Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 17085273
473Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 16843315
474Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16773674
475Witherspoon, ReeseUten et ord 16774044
476Hoover, ColleenVerity 16749571
477Pilkey, DavHvordan vinne venner 16722776
478Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16692696
479Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16684893
480Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16673075
481Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 16664983
482Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 16642476
483Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 16598971
484De la Motte, AndersMysteriet på Capri 16572058
485Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 16576262
486Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 165224870
487Merz, AnaSkal bare 16474413
488Bjørk, SamuelBomberen 16456262
489Teige, TrudeÉn for alle 16429271
490Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 16428501
491Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 16305832
492Bjerkli, Myriam H.Evas skål 16305013
493Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 16292676
494Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 16265293
495Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 16264553
496Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 16255273
497Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 16214423
498Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 16215512
499Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 16189391
500Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 16177372
501Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 16153874
502Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 16122725
503Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 16123664
504Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 16094993
505Norman, Mona GriviTigertrøbbel 16077602
506Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 16075412
507Riordan, RickLyntyven 16046552
508Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 16044973
509Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15996212
510Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 15947562
511Mæhle, LarsTrampolinetullball 15892386
512GijéJakten på opprinnelsen 15884763
513Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15834173
514Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15825672
515Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15822326
516Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 15816922
517Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15774343
518Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15772955
519Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 15757232
520Hunter, ErinTilbake til villmarken 15716852
521Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156922090
522Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15672645
523Tolo, MichelleDet første møtet 15644353
524Norman, Mona GriviGepardgåten 15645522
525Eggen, TorgrimBlodet 15615193
526Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 15505902
527Flatland, HelgaEt liv forbi 15496262
528Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15463015
529Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15434353
530Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 15435532
531Assarasakorn, MichelePotegjengen 15412665
532Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15404443
533Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 15402605
534Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15365992
535Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15355033
536Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15354603
537Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 15336922
538Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 153219120
539Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 15316812
540Våhlund, EliasHåndboka 15285083
541Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15273843
542Moyes, JojoI ly av regnet 15231878
543Akerlie, IbenLars er lol 152216430
544Krien, DanielaMitt tredje liv 15192306
545Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 15163654
546Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 15143284
547Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 15143414
548Colgan, JennyHusrom og hjerterom 15072057
549Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 15074983
550Gumpaw, FelixFørste sak 15072885
551Sager, RileyHun som ble igjen 15063005
552Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 15052635
553Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 15022865
554Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14933933
555Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14852505
556Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 14832196
557Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14813304
558Donaldson, JuliaGruffalo 14783694
559Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14774663
560Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 14764423
561Oseman, AliceHeartstopper 14738631
562West, TraceyGiftdragens sang 14722755
563Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 14666712
564Michaelides, AlexDen tause pasienten 14615032
565Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14614982
566Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14573274
567Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14562505
568Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 14534623
569Røed, HenningMonstre i dypet 14514653
570Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14485382
571 Aktivitetslære 144724250
572Egeland, TomSatans segl 14467232
573Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 14453334
574Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14452675
575Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 14394333
576Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14383364
577Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 143711561
578Lemire, SabineMira 14373733
579Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 14334493
580Engman, PascalBestselger 14332755
581Lindmo, ArneReisen til Atlantis 14313613
582Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 14302615
583Guinness world records 2026Guinness world records 2026 14302974
584Bjerkeland, IngvildUdyr 142910271
585Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14282455
586Sveen, GardSkalpjegeren 14262655
587Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 14245002
588Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag Psykologi 1 142025520
589Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14173783
590Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 14163494
591Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 141520750
592Higgins, CamGøy på landet 14153154
593Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14106222
594Montefiore, SantaDen siste sangen 14101917
595Peers, BobbieLuridiumstyven 14109011
596Norman, Mona GriviHaien kommer! 14055122
597Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 14043264
598Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 14044453
599Ravatn, AgnesGjestene : roman 14043074
600Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 140418950
601Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 14034133
602Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13992505
603Telgemeier, RainaDrama 13972984
604Kjetun, MariSøt og farlig 13962725
605Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13933324
606Halsnes, LineTøffe dyr 13934373
607Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 139123590
608Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13904453
609Riley, LucindaSkjult skjønnhet 138811321
610Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 138711721
611Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13851957
612Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 13852904
613Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13824333
614Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13823004
615Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13818621
616Jensen, Jens HenrikInterregnum 13791877
617Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13787421
618Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13763264
619Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13762565
620Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13743503
621Mæhle, LarsRasmus og fargene 13732286
622Telgemeier, RainaSmil 13732924
623Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13723004
624Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13693364
625Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13683374
626Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13632276
627Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13622505
628Smart, JamieApekatt mot harepus 13572724
629Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 13562405
630Arvola, IngeborgUlvespor 13563164
631Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13541787
632Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 13514173
633Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13473014
634Probert, TimSkyggen 13443034
635Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13423004
636Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13398001
637Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 13393094
638Sharif, GulraizHør her'a! 133618900
639Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13352226
640Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13331837
641Nesbø, JoBlodmåne 133213540
642Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13312066
643Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13304532
644Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13292146
645Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 13292186
646Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 13285172
647Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13244672
648Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 13244373
649Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 13225692
650Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 13192465
651Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 13168711
652Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 13115812
653Willems, MoJeg brakk snabelen! 13072734
654Samdal, PederMer enn en spiller 13065082
655De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 13044003
656West, TraceySølvdragens glans 13022195
657Østerbø, AnitaIngrids valg 12992255
658Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12991956
659Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12992664
660Walliams, DavidGangster-bestemor 12969731
661Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12963443
662Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12963323
663Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12902126
664Fjell, Jan-ErikTvilen 12861926
665Våhlund, EliasRøde maske 12804043
666Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12802036
667Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12792016
668Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12714852
669Norman, Mona GriviDinosauregget 12704372
670Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12684093
671Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 12685192
672Linde, HeidiAnnenhver uke 12676222
673Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12642974
674Loe, ErlendKukene = : Kukane 12612505
675Tilrem, MartinEt jentebarn 12612455
676Ahnhem, StefanGenerasjon null 12605182
677Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12544672
678Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12542764
679Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12482315
680Fossum, KarinAller kjæreste : roman 12468481
681Keegan, ClaireOver blå enger 12424432
682Stene, Gert-OlavForbannelsen 12424003
683Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 123514810
684Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12358141
685Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12332095
686Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12315712
687Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 12292974
688Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12292335
689Guinness world records 2025Guinness world records 2025 12283303
690Jamtli, John S.Grenselos 12285242
691Dragland, LiseHvem i jungelen? 12242285
692Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12234132
693Bergstrøm, HasseRettslære 1 122119090
694Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 12184152
695Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12182464
696Willems, MoVi er i en bok! 12172534
697Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 12141826
698Murakami, HarukiKafka på stranden 12142834
699West, TraceyIlddragens kraft 12092424
700Smart, JamieMenneskene kommer! 12072225
701Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 12031986
702Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12012924
703Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 12012984
704Hamsun, KnutMarkens grøde 11997401
705Renberg, ToreDu er så lys : roman 11969031
706Homme, Annika Linn VerdalLava 11944402
707Rees, TracyDen gylne fjær 11943513
708Fossum, KarinKom hjem, Amadou 11936991
709Engman, PascalNomaden 11931846
710Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11861478
711West, TraceyIsdragens frost 11822384
712Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11813433
713Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 11809091
714Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11803223
715Lane, SorayaDen argentinske datteren 11801547
716Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11781985
717Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11764812
718Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11732664
719Hoover, ColleenSkadeskutt 11713253
720Dragland, LiseHvem i skogen? 11712534
721Telgemeier, RainaSøstre 11712205
722Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11701696
723McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11701487
724Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11691926
725Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11697841
726Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11683153
727West, TraceyJakten på lyndragen 11672245
728Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11663463
729Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11661955
730Engman, PascalKrigen 11653003
731Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11595372
732De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 11561577
733Wisting, AlexanderArven 11542055
734Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11521736
735Kuhn, CamillaLøs tann 11522344
736Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11492304
737Nygaard, Peder HornsethSupernova 11494742
738Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11492834
739Hafstad, StianMinnetyven 11455442
740Horst, Jørn LierOffer 11439991
741Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 114118100
742Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 11411736
743Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 11398561
744Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11383133
745Ewo, JonMonster! 11383153
746Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 113815430
747Rosenfeldt, HansHøstebarn 113810710
748Raja, Abid Q.Kismat 11372394
749Horst, Jørn LierArr 11378321
750Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 11332794
751Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 113116540
752Hjorth, MichaelVoldens øy 11301278
753Biedermann, NelioLázár 11302095
754Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 11283962
755Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112814000
756Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11261945
757Dragland, LiseHvem i havet? 11252225
758Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11241945
759Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11232264
760Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11224672
761Peers, BobbieNudelpuddelen 11192893
762Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11173283
763Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 11163872
764Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11161995
765Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 11142803
766Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11111577
767Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 11105581
768CopycatHermegås 11081417
769Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 11082774
770Nordahl, VictorReveflammene 11082634
771Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 110820110
772Walliams, DavidVerdens verste barn 11068151
773Lindahl, LenaAlle må sove 11053173
774Mæhle, LarsTannfetøys 11031766
775Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10982155
776Phoenix, H.L.Håpet 10982714
777Schulman, NinniNetter uten daggry 10941228
778Strout, ElizabethOlive Kitteridge 10912484
779Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10903842
780Hoover, ColleenDet ender med oss 109010591
781Handford, MartinDen fantastiske reisen 10902234
782Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10883203
783Willems, MoSe hva jeg kan! 10861975
784CampingCamping 10841377
785Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10831507
786Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10811626
787Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 107912960
788Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10764122
789Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 107618380
790Jacobsen, RoyDe usynlige 10745831
791Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10733852
792Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 107215810
793Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10711805
794Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10702085
795Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10704962
796Øverli, FrodeFrida i Aquador 10683183
797Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 10674052
798West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10671855
799James, EricaVeien hjem 10671367
800Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106532490
801Perrin, ValérieDe tre 10622803
802Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 106114350
803Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10615142
804Ewo, JonBø! 10572095
805Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10551865
806Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10541945
807Horst, Jørn LierMaltesergåten 10535991
808Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10512224
809Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10502005
810Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10491765
811Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10471925
812Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 10464152
813Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10462803
814Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10443393
815Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 104418260
816Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10444572
817Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10433203
818Spont, SiriMolly er min 10392444
819Snashall, SarahKatter og kattunger 10393263
820Child, LeeFluktplanen 10388491
821Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 103814760
822Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10303423
823Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10301925
824Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 10292134
825Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 10292454
826CharadesMimelek 10271447
827Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10272683
828Willander Lambrell, JohnDen som vet 10232573
829Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 10213902
830Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 10193522
831Willems, MoVi drar på kjøretur! 10171965
832Dahl, RoaldSVK 10153972
833Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 10133133
834Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10132743
835Ohlsson, KristinaKristuskransen 10127721
836De la Motte, AndersRustskogen 10121636
837Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 10081397
838Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417030
839Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 10041626
840Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10031895
841Klepp, AnneliGutte-spetakkel 9993792
842Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9992184
843Härjegård, KarinSyersken og friheten 9981277
844Lindman, MerviMinsten baker 9951606
845El Bakali, JavadEngstelig svarting 9953342
846Stai, KariFlaut 9952164
847Geard, AmandaMåneporten 9943632
848Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
849Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 99418580
850Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9931596
851Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9931775
852Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9921566
853Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9913792
854Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9913772
855Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 9904442
856Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9893452
857Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9892913
858Lieske, DanielEn ny verden 9891825
859Nore, AslakAlliansen : roman 9891665
860Horst, Jørn LierForræderen 98810270
861Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9862863
862Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9853752
863Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 98541980
864Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9851616
865Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9845341
866Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 9844792
867Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 9841905
868Brinck, CamillaNå er det leggetid 9831875
869Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 9832184
870Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9828001
871Mæhle, LarsPiratproblemer 9791556
872Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 9784472
873Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9772613
874Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 9775141
875Dahl, AlexEn perfekt mor 9765181
876Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9753352
877Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 9754842
878Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9733692
879Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9721815
880Hammer, ElisabethBeleiret 9691168
881Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 96810480
882Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9688001
883Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9651466
884Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96412340
885Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9622503
886Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9613892
887Yoga ballYogaball 9611178
888Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9591546
889Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9581566
890Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9582284
891Østby, AnneDuften av sjasmin 9571785
892Lahlum, Hans OlavPakten 9553402
893Marienborg, IreneAu! sier Nora 9552483
894Winick, JuddDet store buldrende braket 9552883
895Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9541287
896Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 9521775
897Nesbø, JoRødstrupe 9503612
898Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9492593
899Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9461845
900Horst, Jørn LierNullpunkt 9462124
901Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9444562
902West, TraceyTordendragens brøl 9431904
903Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9428001
904Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 9411904
905Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9409001
906Jacobsen, Jenny J.Små poter 9401765
907Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9391566
908Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9393023
909GijéDen mystiske forsvinningen 9362473
910Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9353422
911Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 93413170
912Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9334032
913Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9321565
914Daddy putdownNatta med Pappa 9311287
915Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9313013
916Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9291864
917Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9271625
918Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9272054
919Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 9262983
920Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 9251695
921Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 9235931
922Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9222803
923Raknes, LinaÅse og Kjeks 9212663
924Lyng, SandraHeia Corny 9211516
925Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9191835
926Lindman, MerviMinsten har en potte 9161605
927Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 91313170
928Donaldson, JuliaLille Gruffalo 9122313
929Castle, PaulKringle og Finn 9122034
930Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 9112503
931Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9082413
932Grebe, CamillaJentene og mørket 9088981
933Mæhle, LarsHvor er myggen? 9071336
934Kinsky, EstherRombo 9071585
935Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
936Probert, TimMørketiden 9051894
937Szalay, DavidKjøtt 9041306
938Banke, PeterAlt om Neymar 9023242
939Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9026321
940Pamment, JasonLukas og den magiske øya 8991844
941Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8992893
942Deutsch, BarryDen tapte arving 8971486
943Marcus, HåkonVilldyr 8955231
944Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 8942114
945Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8931525
946Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8911525
947Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8891267
948Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8891416
949Barky boatsBarkebåter 8891137
950Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8872743
951Bjøranger, TerjeTaperen 8864232
952Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8861974
953Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8862134
954Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 8842553
955Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 8831994
956Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 8837141
957Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8811974
958Dahl, RoaldDustene 8813702
959Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 88112600
960Peers, BobbieSnøfreserduellen 8802353
961Linde, HeidiKlasseboka 8793132
962Horst, Jørn LierSlagside 8786801
963Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 87713350
964Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8761257
965Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8758501
966Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8752972
967Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8741695
968Strout, ElizabethLucy ved havet 8741386
969West, TraceyMånedragens reise 8741754
970Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8731804
971Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8722992
972Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8714501
973Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8711336
974Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8702243
975Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8681276
976Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8682503
977Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86612290
978Callin, PetterErgo : fysikk 2 86612200
979Asbjørnsen, Peter ChristenDe tre bukkene Bruse 8642952
980Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8641177
981Skoland, AinaMarionetten 8631376
982Borge, NinaJakob på vippepunktet 8636191
983Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8624801
984Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
985Jæger, JørgenSkjebnedøgn 8618421
986BingoBingo 8601217
987Hunter, ErinKnust idyll 8582153
988Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8581227
989Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 8572962
990Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 8562633
991Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8561465
992Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85512080
993Stokke, NilsI maurtua 8541356
994Jolley, DanKnust idyll 8542173
995Nesbø, JoKakerlakkene 8543472
996Muncaster, HarrietDen nye skolen 8541326
997Grande, MartineLilly sover borte 8503042
998Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8503212
999Ousland, BjørnPrompetroll 8491914
1000Linde, HeidiFørstelinja : roman 8491964

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 168 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2462 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 22/10/2026 kl. 15:24:51


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As