1000 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 821531512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 759411796
3Horst, Jørn LierTvilen 590012164
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 53707567
5Horst, Jørn LierDen siste saken 530115093
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 502715603
7Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 499063030
8Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 493657870
9Ravatn, AgnesDoggerland 485013193
10Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 483557870
11Strömberg, SaraSot 47337106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 462212933
13 Verkstedhåndboka 438674560
14Strömberg, SaraSkygger 43407795
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 417920892
16Horst, Jørn LierSkriket 402812683
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 40139884
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 396814512
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38807045
20Engman, PascalKlanen 38214318
21Nesbø, JoNådeskudd 378615552
22Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 36608864
23Fretheim, EvaKråketronen 36595007
24Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 36527015
25Läckberg, CamillaSørgekonen 36404388
26Nesbø, JoMinnesota : roman 363217442
27Horst, Jørn LierUtskudd 358911293
28Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 349410983
29Jæger, JørgenNarrespill 346911263
30Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 34099353
31Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34096235
32Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33448403
33Ohlsson, KristinaNattanker 33069133
34Mjønes, Johan B.Spuria : roman 330111882
35Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 321437620
36Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31629243
37Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 31504986
38Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 310239200
39Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 31029513
40Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 30979553
41Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30868393
42McFadden, FreidaKjære Debbie 306910153
43McFadden, FreidaHushjelpen 30437154
44Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 302712942
45Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 302113352
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29668003
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29368173
48Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 289810142
49Perrin, ValérieTata 28838773
50McEwan, IanHva vi kan vite 28527983
51Riley, LucindaKjærlighetssangen 28429173
52Strömberg, SaraSkred 28014576
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 27627893
54Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 27587663
55Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271235090
56Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270933270
57Fretheim, EvaPapirdukkene 27068443
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26306384
59Strout, ElizabethFortell meg alt 26117633
60Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257930990
61Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255730820
62McFadden, FreidaKollisjonen 25249832
63Strömberg, SaraSkinn 25054535
64Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 250210002
65Fretheim, EvaDronningland : krim 24278752
66Renberg, ToreEt livsforsøk 242011622
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24114565
68Heivoll, GauteHimmelens krystall 24065984
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 236910962
70Callin, PetterErgo : fysikk 1 235230900
71De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23364505
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23244505
73Theorin, JohanNattgjestene 23234285
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23046113
75McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 23034834
76Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 228128370
77Backman, FredrikMine venner 22487283
78De la Motte, AndersNattjegeren 22272648
79Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21958422
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21814794
81Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21723506
82Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 21438662
83Sten, VivecaBenåderen 21412568
84Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21197502
85Fosse, JonVaim : roman 20986243
86Græsli, HansKompass : geografi vgs 209624550
87Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20827632
88Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20792996
89Horst, Jørn LierTørt land 206511281
90Engman, PascalIngen 20643226
91Enger, ThomasSår 20592797
92Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20493396
93Stranger, SimonStranger : roman 20405233
94Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20408562
95Walden, AndrevJævla menn 20248322
96Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20068102
97Burke, Caro ClaireYesteryear 198912711
98Emanuelsen, BirgerOdysseen 19865093
99Engman, PascalAlbinoen 19662637
100Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 196326060
101Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19335003
102Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 18944993
103Carr, GarrettGutten fra havet 18917372
104Moyes, JojoVi bor alle her 185910011
105Moore, LizGuden over skogene 18375553
106Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 18274743
107Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18223615
108Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 17732058
109Nesbø, JoFlaggermusmannen 17706462
110Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 176310661
111Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17614733
112Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 17446522
113Giske, RuneTreningsledelse 174422450
114Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 170914541
115Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 16916492
116Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 16893974
117Minier, BernardDe utslettede 16825043
118Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 16812915
119Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 16743005
120Witherspoon, ReeseUten et ord 16714104
121Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16484873
122Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 164324810
123Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 16433314
124De la Motte, AndersMysteriet på Capri 16372067
125Bjørk, SamuelBomberen 16216262
126Bjerkli, Myriam H.Evas skål 16125013
127Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 16078501
128Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 16034413
129Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 15794973
130Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 15727362
131Eggen, TorgrimBlodet 15585222
132Hoover, ColleenVerity 15539511
133Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 153119120
134Flatland, HelgaEt liv forbi 15216282
135Moyes, JojoI ly av regnet 15051888
136Sager, RileyHun som ble igjen 14972985
137Krien, DanielaMitt tredje liv 14912326
138Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14903414
139Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14863983
140Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14772505
141Colgan, JennyHusrom og hjerterom 14752027
142Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 14717152
143 Aktivitetslære 144624250
144Teige, TrudeÉn for alle 14438881
145Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 14194343
146Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 141711561
147Sveen, GardSkalpjegeren 14132685
148Michaelides, AlexDen tause pasienten 14034952
149Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 140220630
150Engman, PascalBestselger 13942735
151Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13912505
152Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 138923590
153Riley, LucindaSkjult skjønnhet 138811391
154Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 138411721
155Montefiore, SantaDen siste sangen 13731907
156Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13693004
157Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13693354
158Egeland, TomSatans segl 13677151
159Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13667461
160Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13613004
161Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13603503
162Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13581956
163Ravatn, AgnesGjestene : roman 13583044
164Jensen, Jens HenrikInterregnum 13561897
165Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 13564443
166Arvola, IngeborgUlvespor 13503204
167Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13508611
168Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13442525
169Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 133618030
170Nesbø, JoBlodmåne 133213820
171Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13313004
172Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13258001
173Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 13192455
174Østerbø, AnitaIngrids valg 13172305
175Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 13045702
176Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13024512
177De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 12984003
178Loe, ErlendKukene = : Kukane 12652564
179Fjell, Jan-ErikTvilen 12501926
180Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12472016
181Ahnhem, StefanGenerasjon null 12435192
182Tilrem, MartinEt jentebarn 12402445
183Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12238191
184Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12054192
185Murakami, HarukiKafka på stranden 12032854
186Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 12012015
187Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 11834132
188Diseth, ÅgePsykologi 1 : programfag psykologi 1 118214320
189McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11791517
190Keegan, ClaireOver blå enger 11754342
191Engman, PascalNomaden 11741836
192Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 11713053
193Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11601477
194Rosenfeldt, HansHøstebarn 115911210
195Lane, SorayaDen argentinske datteren 11551547
196Rees, TracyDen gylne fjær 11523473
197Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 115014630
198Hoover, ColleenSkadeskutt 11483253
199Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11462844
200Renberg, ToreDu er så lys : roman 11469011
201Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 11404062
202Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 113818090
203Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 113415430
204Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11324782
205Biedermann, NelioLázár 11292135
206Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112314000
207De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 11111547
208Horst, Jørn LierOffer 11109931
209Hamsun, KnutMarkens grøde 11064912
210Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11034662
211Horst, Jørn LierArr 10978291
212Jacobsen, RoyDe usynlige 10925981
213Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 10918961
214Hjorth, MichaelVoldens øy 10901258
215Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 10882753
216Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 107512940
217Schulman, NinniNetter uten daggry 10721228
218Raja, Abid Q.Kismat 10702314
219Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106432490
220Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 106314780
221Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 106315810
222Wisting, AlexanderArven 10611945
223Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 105818250
224Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10582124
225Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 105814350
226Perrin, ValérieDe tre 10532843
227Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10501497
228Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 10503792
229Strout, ElizabethOlive Kitteridge 10492454
230Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10483882
231Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10434072
232Hoover, ColleenDet ender med oss 103910400
233Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10363472
234Child, LeeFluktplanen 10318501
235Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 10305481
236James, EricaVeien hjem 10301347
237Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10274572
238Willander Lambrell, JohnDen som vet 10242583
239Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10221915
240Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 102014720
241Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10121915
242Engman, PascalKrigen 10122703
243Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 10073303
244Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 10023512
245Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 10012104
246Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9961885
247Ohlsson, KristinaKristuskransen 9967771
248De la Motte, AndersRustskogen 9861596
249Fossum, KarinKom hjem, Amadou 9851994
250Geard, AmandaMåneporten 9823632
251Horst, Jørn LierForræderen 98110300
252Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9778001
253Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9715331
254Nore, AslakAlliansen : roman 9681665
255Härjegård, KarinSyersken og friheten 9681267
256Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96312340
257Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9618001
258Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9592503
259Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 9584772
260Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 9563982
261Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 9538241
262Dahl, AlexEn perfekt mor 9505161
263Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9463692
264Hammer, ElisabethBeleiret 9451158
265Lahlum, Hans OlavPakten 9443392
266Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9358001
267Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9354072
268Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9341287
269Horst, Jørn LierNullpunkt 9342154
270El Bakali, JavadEngstelig svarting 9343242
271Nesbø, JoRødstrupe 9303542
272Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 92913170
273Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9299001
274Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9241546
275Østby, AnneDuften av sjasmin 9181755
276Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9132803
277Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 9135951
278Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9101815
279Skoland, AinaMarionetten 9091466
280Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 9052194
281Horst, Jørn LierSlagside 9036901
282Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9016351
283Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 90118380
284Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 8961834
285Kinsky, EstherRombo 8861585
286Szalay, DavidKjøtt 8851316
287Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8831555
288Bjøranger, TerjeTaperen 8834242
289Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8762154
290Grebe, CamillaJentene og mørket 8748960
291Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 86812460
292Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8678501
293Callin, PetterErgo : fysikk 2 86312190
294Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86312260
295Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8602982
296Bergstrøm, HasseRettslære 1 85715240
297Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85412080
298Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 85412300
299Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8532223
300Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 8502683
301Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8504501
302Jæger, JørgenSkjebnedøgn 8488431
303Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8471236
304Strout, ElizabethLucy ved havet 8471386
305Renberg, ToreTollak til Ingeborg : roman 8477701
306Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8443732
307Nesbø, JoKakerlakkene 8383382
308Horst, Jørn LierRøykteppe 8336101
309Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8251147
310Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8237001
311Moyes, JojoI dine sko 8186571
312 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 81012890
313Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 8108500
314Westover, TaraNoe tapt og noe vunnet 8063172
315Nedrejord, KathrineSameproblemet : roman 8061555
316Linde, HeidiFørstelinja : roman 7961904
317Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 79512600
318Erikson, ThomasOmgitt av idioter : hvordan forstå dem det ikke går an å forstå 7892493
319Buchanan, EleanorDe fire steinene 7861057
320Colgan, JennySoloppgang på strandpromenaden 780908
321Sveistrup, SørenTelle til en, telle til to 7781465
322Härjegård, KarinÅ isbade blant fjellene 7751206
323James, PeterBilde av død 7703122
324Engman, PascalIldlandet 7661345
325Robbins, MelLet them-teorien : to ord som forandrer livet ditt, og som millioner av mennesker snakker om 7661365
326Lillebø, SandraVera : roman 7663142
327Dahl, ArneUnderverkene 756977
328Lindell, UnniRødt flagg : krimthriller 7555101
329Follett, KenTidskretsen 7544381
330Kepler, LarsSøvngjengeren 7528880
331 Trening, helse, trivsel : kroppsøving for videregående skole 75113920
332Nesbø, JoKongen av Os : roman 7492353
333Sandemo, MargitIs og ild : [Sagaen om isfolket] 7488000
334Schulman, Alex17. juni : roman 7475331
335Krasznahorkai, LászlóDen ungarske nasjonens sikkerhet : på jakt etter dagsommerfugler 7461146
336Ekman, KerstinMin bokverden 7421136
337Fexeus, HenrikDen siste brikken 739888
338Erichsen, DortheJordbærdager 7391594
339Bjertnes, HegeScope 1 : programfaget engelsk 1 73610830
340Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 7316781
341Grinde, Bjørn HallvardMarkedsføring og innovasjon : vg1 salg, service og reiseliv 7319710
342Mímir KristjánssonPabbi : en familiesaga om drukkenskap 7296821
343Lillegraven, RuthMitt neste liv : psykologisk thriller 7291345
344Baldysz, MartinStille grender : krim 7281225
345Bakkeid, Heine T.Nattseileren 7271405
346Flatland, HelgaEn moderne familie 7231784
347Eger, Edith EvaValget du har 7221863
348Balle, SolvejOm utregning av romfang 7211325
349Gustavsen, EllenTålegrensen : krim 7201385
350Riley, LucindaDe syv søstre 7193432
351Matre, Agnes LoviseFritt vilt : kriminalroman 7195101
352Baugstø, LineEvil grandma : roman 7171744
353Horst, Jørn LierGrenseløs 7166611
354Montefiore, SantaEt hav av stjerner 7121245
355Kalvik, IngvillKultur og samhandling : vg1 salg, service og reiseliv 7099910
356Arvola, IngeborgVestersand 7072303
357Hessen, Dag O.Fugleperspektivet : erobringen av naturen 7031295
358Steen, RianaØkonomi 2 : næringslivsøkonomi, økonomi og ledelse 70011000
359Nesbø, JoSorgenfri 6912163
360Teige, TrudeLøgnere : en Kajsa Coren-krim 6914171
361Sandemo, MargitLucifers kjærlighet : [Sagaen om isfolket] 6908000
362Jackson, HollyIkke helt død ennå 6883671
363Engman, PascalTil minne om en morder 6881096
364Næss, Sven PetterI dødsonen : kriminalroman 6864051
365Østerbø, AnitaFrihetens smerte 6851943
366Bjånesøy, Kjartan BrüggerDen siste vakten : nær døden, og andre historier om livet 6851245
367Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 68413770
368Schulze, Anne-MarieWeiter geht's 6838670
369Engman, PascalX 6781285
370Weir, AndyProject Hail Mary : a novel 6771524
371Seierstad, ÅsneEn av oss : en fortelling om Norge 6766231
372Montefiore, SantaSkygger i måneskinn 6741364
373Bergstrøm, HasseRettslære 2 67210050
374Fossum, KarinAller kjæreste : roman 6702203
375Godfrey, JennieListe over mistenkelige ting 6683242
376Da Costa, MélissaVeien tilbake 668917
377Richman, AlysonEn savnet historie 667857
378Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 6639210
379McFadden, FreidaDet øyet ser 658897
380Manson, MarkDen edle kunsten å gi faen : en uventet tilnærming til å leve et godt liv 6563631
381Jacobsen, RoyDelirium 6539070
382Blomberg, Hilde CharlotteJeg lengter etter skipskatastrofer og plutselig død 6531095
383Grønlien, Heidi KristineBi 1 : biologi 1 6509420
384Andersen, Stian HjelvinEn lykkelig familie 6491673
385Lane, SorayaDen franske datteren 6441085
386van der Kolk, Bessel A.Kroppen holder regnskap : hjerne, kropp og sinn i behandlingen av traumer 6441663
387Syvertsen, Marte RoaHjernen : en biografi : om hvordan livet setter seg i hodet – og alt du kan gjøre for å ta styringen 6443231
388Elvedal, AnneDu kan kalle meg Jan 6421514
389Galbraith, RobertDen jagende graven 6423941
390Engman, PascalSkammens vei 6391115
391Jessen, IdaJeg vil! : en forfatters portrett av Sigrid Undset 638996
392Tokarczuk, OlgaEmpusion : en kurbadsgrøsser 6353341
393Ohlsson, KristinaStormvakt 6353471
394Stubb, AlexanderEn ny verdensorden : maktens triangel 6333102
395Mytting, LarsSøsterklokkene 6315761
396July, MirandaPå alle fire 631778
397Leer, KristinADHD : 7 veier til ny forståelse 6293231
398Venås, HelgeElektroniske kretser og nettverk : vg1 elektro og datateknologi 6267790
399Henry, VeronicaEn natt på et fransk slott 626788
400Sverdrup-Thygeson, AnneEremittsommer 6261663
401Iraki, RimaFlukten fra Palestina : min norsk-palestinske familiehistoire 6241314
402Øen, Inger JohanneDet du eier evig : en politiroman 6221175
403Knutsen, HegeKjemien stemmer 2 : Studiebok 6229190
404Erdal, Silje FørlandFokus : sosiologi og sosialantropologi 62111270
405Slaughter, KarinVi er alle skyldige her 619837
406Colgan, JennyBryllup på øya 6173281
407Bjørnstad, KetilGlemselen : roman 6171075
408 Religion og etikk : vg3 6178070
409Wessel-Aas, KatrineHuset i Wimbledon 6163641
410McFadden, FreidaDen låste døren 616867
411McFadden, FreidaKvinnen i etasjen over 614867
412Duvå, Liv NimandNed fra himmelen 6082302
413Engman, PascalRottekongen 6051155
414Orwell, George1984 6055021
415Beevor, AntonyRasputin : og Romanov-familiens undergang 6043081
416Strout, ElizabethÅh, William 6043041
417Skybäck, FridaSvartfugl 604718
418Helle, HelleHey Hafni : roman 6031095
419Clear, JamesMikrovaner : en enkel måte å få gode vaner på og kvitte deg med dårlige : små forandringer, store resultater 6024241
420Andreassen, MariTenk for en jubel 6021035
421Hoover, ColleenBekjennelser : roman 6012882
422Khannoussi, Safae elOroppa 601886
423Ersland, Bjørn ArildFørste klasse : det året vi lærte bokstavene 5991095
424Engman, PascalEnkene 599996
425Osman, RichardDen umulige formuen 598857
426Schulman, NinniKjæreste Lena 596807
427Loe, ErlendDoppler : roman 5937610
428Colgan, JennySommer over skyene 5921165
429Håkonsen, KåreOppstart : entreprenørskap og bedriftsutvikling 1 5908840
430Schützer, KarolinaSnøfall over Paris : [Sophia i Paris] 5892502
431Bækkevar, IngerMønster : teknikk og industriell produksjon 5887590
432Smørholm, MargaretØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 5886740
433Mytting, LarsSvøm med dem som drukner : roman 5871493
434Auður Ava ÓlafsdóttirDJ Bambi : roman 5861145
435Holmås, RagnhildHva er det du sier? : ordene du bruker, og det de faktisk betyr 5862542
436Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 2 5839300
437Palonen, Caroline KasparaJeg har det ikke i meg å bli klassekontakt 5833731
438Knutsen, HegeKjemien stemmer 1 : Studiebok 5827760
439O'Shea, DaisyDet irske barnet 582737
440 Produksjonsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 5819220
441Hoover, ColleenDet starter med oss 5805561
442Wisløff, UlrikMikrotrening : 7 uker som booster kondis og styrke 576876
443Østby, AnneÅ danse i Lahore 5761224
444Moum, TommyHistorie og filosofi 1 5758140
445Flood, HeleneTerapeuten 5746220
446Østerbø, AnitaTatt av sviket 5711354
447Lane, SorayaDen italienske datteren 5691035
448 Reparasjons- og vedlikeholdsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 56910310
449Osmancausevic, AleElektronisk kommunikasjon : vg2 elenergi og ekom 5666710
450Lane, SorayaAlpenes datter 565946
451Mohn, MajaGrenser 5652502
452Hemming, AnetteMenneskedyret : krim 5631045
453Hammer, ElisabethFristelse 562757
454Bull-Hansen, Bjørn AndreasUnder danekongens flagg 5623181
455 Produksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 5617290
456Isaac, CatherineEn match for livet 561708
457Andersen, Stian HjelvinEt rikt menneske 560787
458Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling : [Seksti kilo-saga] 5606000
459Johnsen, SveinElenergisystemer : vg2 elenergi og ekom 5587240
460Gjerset, AsbjørnGymnos : kroppsøving videregående skole 55710100
461Lane, SorayaDen kubanske datteren 557975
462Fexeus, HenrikDen siste brikken : [Mementoserien] 5572502
463Bakken, MariusLøping! : raskere og skadefri 555935
464Hastrup, JuliePå villstrå 553678
465Stanghelle, HaraldKongen forteller 5506060
466Berge, Anne LeneNye vegar til nynorsk 54810890
467Nesbø, JoTørst 5481553
468Karlsson, Ørjan N.Stille som snø : kriminalroman 5471244
469Schreiner, PerDen svake viljen : en kjærlighetshistorie 547985
470Skybäck, FridaJernblomst 545668
471Nesbø, JoKongeriket 5426640
472McFadden, FreidaLeieboeren 542925
473Flood, HeleneEnken 5395450
474Strümke, IngaMaskiner som tenker : algoritmenes hemmelighet og veien til kunstig intelligens 5381523
475Leirvik, SteveAlle de russiske horene : roman 5381124
476Lykke, NinaFull spredning : en legeroman 5377080
477Flood, HeleneElskeren 5375590
478Lykke, NinaVi er ikke her for å ha det morsomt 5371573
479Hammer, ElisabethAnstendighet 534757
480Renberg, ToreFarmor har kabel-TV 5323001
481Hastrup, JulieBlodspor 532579
482Stedman, M.L.Et liv langt borte 5314371
483Tudor, C.J.En glipe av mørke 5312512
484Ravatn, AgnesFugletribunalet 5303071
485Nørgaard, Per E.Visjon 1 : Markedsføring og ledelse 1 5278350
486Tangen, NicolaiAlt jeg har lært om ledelse : av Askeladden, en pokerspiller og verdens beste sjefer 526876
487 Bærbar elev PC52616180
488Nesbø, JoPanserhjerte 5245211
489Martin, TinaVindguden 523658
490Nesbø, JoKniv 5221513
491Engman, PascalKokain 520955
492Wessel-Aas, KatrineEn engelsk sommer 5193591
493Lane, SorayaDen greske datteren 516915
494Stave, Svein ErikTerra nova : geografi for den videregående skolen 5167370
495Renberg, ToreLorden : roman 5151373
496Moyes, JojoOver ukjente hav 5141144
497Hannah, KristinKvinnene 5062961
498Asser, Elisabeth AustadTeknologiens makt : hvordan kunstig intelligens forfører, frister og utøver makt - og hva vi kan gjøre med det 505855
499Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten 504766
500Da Costa, MélissaDagene som kommer 5031005
501Cedervall, MarianneDet forlatte huset 503578
502Levi, AllenTheo : en roman 5022502
503Cook, LornaDen glemte datteren 501816
504Myskja, AudunMestringsmedisin : metodene som gir helse og livskvalitet 4993631
505Mytting, LarsHekneveven : roman 4991752
506Enger, ThomasSkinndød : kriminalroman 496786
507Horst, Jørn LierNøkkelvitnet 4961014
508Elida KaroOg forresten heter jeg Leah : roman 493885
509Corasanti, Michelle CohenMandeltreet 4923091
510Engman, PascalPatriotene 4902232
511Jón Kalman StefánssonHimmelsk måne over verdens ytterste rand 489746
512Brønstad, AgnesHelse =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4896890
513Säfstrand, CarolineMitt løfte til deg 488568
514Schulman, AlexGlem meg 4871214
515Skolem, MarenIngen har sett historien din 484806
516Fuglehaug, RandiPent porselen : roman 484895
517De Lange, Ann-MarieKvinnehjernen : en hjerneforskers blikk på kvinners livsfaser 4833571
518Adichie, Chimamanda NgoziDrømmeregnskap 4831842
519Gullestad, Siri ErikaVanlig ulykkelig : psykoanalysen om et friere liv 4821144
520Kårjord, Maria LienNaturbasert næringsaktivitet : vg1 naturbruk 4816610
521Ashcroft, JennyØya i øst 4813341
522Nøland, Jonas KristiansenEnergikrisen : og løsningen på den 480865
523Steen, Bjørn-GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : kjemi 1 og kjemi 2 4809690
524DubuSolo leveling 4781203
525De Céspedes, AlbaHennes side av historien 4782691
526Engberg, KatrineDet brennende bladet 478925
527McFadden, FreidaHushjelpen gifter seg : en novelle 477815
528Nesbø, JoNatthuset 4775660
529Cosby, S.A.Til aske skal du bli 4764091
530Harmel, KristinDet franske armbåndet 474835
531Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF 4735240
532Wiegaard, Alf MarcusJuss og samfunn : rettslære 1 4726860
533Jewell, LisaIkke slipp ham inn 472686
534Brønstad, AgnesYrkesliv =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4716870
535Nesbø, JoPoliti 4691293
536Mytting, IvarFriluftsliv 46810310
537Guldal, LivHåndbok for helsefagarbeidere : i praksis 46710000
538 Strøm til bærbar elev pc4669230
539Da Empoli, GiulianoRovdyrenes tid 465696
540Reichelt, Jon G.Tålekraft : styrk din mentale beredskap 465686
541Gran-Jansen, IdaLur familiemat : helt enkelt : hverdagsfavoritter med mer næring! 465746
542Boberg, ThomasInsula 4652212
543Håkonsen, KåreVekst : entreprenørskap og bedriftsutvikling 2 4618240
544Riley, LucindaStormens søster 4592511
545Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring, 3. utgåve : vg1 teknologi- og industrifag 4596330
546Jackson, ShirleyVi har alltid budd på slottet : roman 4583311
547Grund, MariaNattflygeren 457499
548Sandemo, MargitHeksejakten : [Sagaen om isfolket] 4554001
549Sarenbrant, SofieLangfredagen 4554210
550Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2026 4556510
551De la Motte, AndersDe bergtatte 455954
552Higashino, KeigoDrepende sensommerdager 452756
553Fexeus, HenrikOfferdyret 451568
554Lanesskog, RavnWilhelmsens metode 4513501
555Strout, ElizabethOlive, igjen 4481004
556Loe, ErlendHelvete 4473301
557Høyer, Ida HegaziDet nye hjertet 4441842
558Arsky, Gunn HeleneMord i bokhandelen 4433821
559Atwood, MargaretTjenerinnens beretning 4423131
560 Breddeidrett 44214590
561Carlsson, ChristofferEn liten dråpe blod 441479
562Skjervø, Gaute BørstadIngenting blir som før : en generasjonsfortelling 4413371
563Knapp, FlorenceNavnene 439538
564Lindseth, IngeAldringsbrems : yngre lenger med periodisk livsstil 439617
565Endō, TatsuyaSpy x family 4371462
566 Lader til Chromebook 43520770
567Karlson, RuneUtmattelse : hva det er, hvordan samfunnet legger til rette for det, og hvordan du kommer deg ut av det 435706
568Nørgaard, PerVisjon 1 4356120
569Riley, LucindaAtlas : historien om Pa Salt 43416750
570Frennstedt, TinaDødens dans 434498
571Hammer, ElisabethVindkast 434636
572Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1 og fysikk 2 43413130
573Rishøi, Ingvild H.Stargate : en julefortelling 43311320
574Osman, RichardTorsdagsmordklubben 4322801
575Ottesen, GunnarBransjelære : vg2 transport og logistikk 4315830
576Haig, MattMidnattstoget 4303301
577Sullivan, TimTannlegen 430459
578Carson, AnneRød selvbiografi : en versroman 42810020
579Aubert, Alette SophieBiohacking 427607
580Olin, MargrethSong til mor : roman 425984
581Elizabeth Diskin Kirsti Grana Winsvold Knut KasboEnter Basic skills 8-10 4247030
582O'Shea, DaisyDen irske nøkkelen 424666
583Benzine, RachidBiblioteket i Gaza 4231612
584Lindell, UnniDukken i tauet : kriminalroman 4221273
585Riley, LucindaSkyggesøsteren 4213371
586Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den vidaregåande skolen 4215520
587Knausgård, Karl OveMorgenstjernen : roman 4181243
588Hoem, EdvardUng mann vil ut : roman 4181383
589Jæger, JørgenDommen 4184001
590Jio, SarahAlle mine menn 418884
591Dahlgren, Hanne-Lene2 om gangen-metoden 417577
592Jeffs, RogerSamstemt : harmonilære, arrangering og komponering 4175600
593Bækkevar, IngerMønster : helse- og oppvekstfag 4175880
594Karlsen, Ole G.Terra mater : geofag X, geofag 1 4167710
595Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : arbeidsbok A1/A2 : Voksenopplæringen 4142871
596Grønlien, Heidi KristineBi2 : biologi 2 4147230
597Andersen, Jørn KennethProduksjon og tenester, 3. utgåva : vg1 teknikk- og industrifag 4135530
598Grebe, CamillaVelkommen til evigheten 4126350
599Hammer, ElisabethFortielse 409606
600Stokstad, LinnBlodsukkermagi : sprudlende oppskrifter og enkle triks for stabilt humøt, mer overskudd og bedre helse - for hele familien 408557
601Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10 : nynorsk som sidemål 4086600
602Hundevadt, KimPorcus 407449
603Hodne, ØrnulfMystiske steder i Norge 4041033
604Rypdal, Karoline BjarnesdatterHjertefrisk : de 5 B-ene som truer hjertet - og hvordan du stopper dem 404814
605Sletbakk, MarianneBios 1 : biologi 1 4036100
606Bagger, ThomasKaoskoden 403586
607 Treningslære : idrettsfag 4028350
608Sullivan, TimSyklisten 4023411
609Stuart, AnnaJordmoren i Auschwitz 4024030
610Grinde, Bjørn HallvardForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 4015000
611Dehli, LarsStopp tankekjøret : kraftfulle teknikker for å få mer ut av livet 401537
612Rundberg, JohanDen som vokter flokken 4015410
613Johansson, Jens M.Bare la dem komme : roman 4004410
614Spjeldnæs, Kari J.Lesekrise : om lesing og konsentrasjon i en digital verden 3991153
615Flatland, HelgaEtterklang : roman 3981193
616Nesbø, JoGjenferd 3961382
617Sandemo, MargitAvgrunnen : [Sagaen om isfolket] 3965000
618Horst, Jørn LierSak 1569 3945570
619Furevikstrand, Tor EgilNorsk for påbygging 3946260
620Posthuma, JenteDet jeg helst ikke vil tenke på : roman 3941772
621Nesbø, JoSønnen 392656
622Jæger, JørgenHjerteløs 3913661
623Duckert, HegeKatti Anker Møller : å bestemme over livet 389755
624James, EricaHuset i Maple Drive 388596
625Schulman, AlexMalma stasjon : roman 388794
626Bjertnes, HegeScope 2 : programfaget engelsk 2 3876010
627De la Motte, AndersGlassmannen 387804
628Espach, AlisonBryllupsfolket 386468
629Wiegaard, Alf MarcusJuss og §amfunn : rettslære 2 3865690
630TegnehanneDet går bra 386745
631Sandemo, MargitLengsel : [Sagaen om isfolket] 3855000
632Mímir KristjánssonMamma er trygda 3853331
633Haratischwili, NinoDet åttende livet (til Brilka) 385636
634Teige, TrudeNoen vet 384626
635Grund, MariaBlekkspruten 3843810
636 Bærbar PC til utlån384448
637Jæger, JørgenSkyggejakten 3831043
638Enoksen, EysteinBreddeidrett 3828080
639Cedervall, MarianneMord på øya 382487
640Sandemo, MargitRavnens vinger : [Sagaen om isfolket] 3818000
641Teige, TrudeEn hjelpende hånd 381725
642Yrsa SigurdardóttirVokt dine hender 381655
643Rostgaard, SimonTegningsforståelse og 3D-modellering : vg1 bygg- og anleggsteknikk 3806310
644Herø, EyolfDokumentasjon og kvalitet : vg2 produksjons- og industriteknikk 3799240
645Heivoll, GauteMin tid i disse skogene : roman 379824
646Levi, AllenTheo 379566
647Loe, ErlendKukene/Kukane 3795020
648Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 3782231
649Griffiths, EllyNattfalkene 378468
650Horst, Jørn LierIllvilje 3774210
651Djønne, LeanderAlt et : roman 377725
652Steen, Bjørn GunnarAqua 2 : kjemi 2 : studiebok 3764880
653Riley, LucindaDen savnede søsteren 37613520
654Colgan, JennyVelkommen til Floras kafé 3751302
655Kingsolver, BarbaraDemon Copperhead 373616
656Moyes, JojoToner i natten 373983
657Hammer, ElisabethAvsløringer 373655
658Sandemo, MargitDragens tenner : [Sagaen om isfolket] 3727000
659Sten, VivecaVillederen 3721053
660Andersson-Ulseth, PeterStyresystemer : vg2 elenergi og ekom 3725160
661Raja, Abid Q.Min skyld : en historie om frigjøring 3725390
662Drange, Eli-Marie¡Claro que sí! : spansk aktivitetsgrammatikk 3716940
663Kepler, LarsHypnotisøren 3682031
664Dimby, NonoLandbruk : vg1 naturbruk 3685020
665Erdal, Silje FørlandFokus (BM) : sosiologi og sosialantropologi 3684230
666Keegan, ClaireTre lys 368814
667Dahl, Ellen StøkkenDyrisk : noveller 367596
668Engberg, KatrineHvite netter 367655
669Geelmuyden, Niels ChristianSannheten på kroppen : alt du bør vite om kosmetikk 367675
670Teige, TrudeAldri tilgi 3642711
671Sandemo, MargitDødssynden : [Sagaen om isfolket] 3626000
672Hexeberg, SofieNytt blikk på autoimmun sykdom 3612141
673Kahneman, DanielTenke, fort og langsomt 3601222
674Bache-Wiig, AnnaTil våren : roman 3602631
675Schulman, NinniSom vi lekte 360586
676Gottman, John MordechaiSnu deg til meg! : det du gjør i løpet av ett mikrosekund, avgjør hvor relasjonene dine ender opp 3592121
677Arsky, Gunn HeleneMord på biblioteket 3573221
678Hall, Clare LeslieNår jorden brister 357695
679Elling, LarsVed porten til stillhetens skog : en fortelling om vennskap, kunsten og den ulydige hjernen 357715
680Martin, TinaBefrieren 3563410
681Kjellsdotter, NillaTil natten er forbi 3563211
682Sarenbrant, SofieBursdagen 355408
683Trampe, Synnøve VereideGutta : den nye likestillingskampen 355635
684Engelien, OlaTett på : norsk YF 3554720
685 Strøm utlån til bærbar elev PC354834
686Sandemo, MargitSpøkelsesslottet : [Sagaen om isfolket] 3537000
687Schepp, EmelieHundre dager i juli 353724
688Krien, DanielaKjærlighet i nødsfall 352566
689Fagerlund, JennyEn hemmelighet for mye 352487
690Teige, TrudeMormor danset i regnet 3513860
691Hjorth, VigdisGjentakelsen : roman 3511332
692Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 : vg2/vg3 : psykologi for studiespesialiserende utdanningsprogram. 3514700
693Masternes, Jon-AreDet som spiser meg 3491702
694Heum, TrondAlle tiders historie : frå dei eldste tider til våre dagar 3494760
695Elstad, Anne KarinFolket på Innhaug : [bind 1] 347655
696Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar 3471702
697Fexeus, HenrikOfferdyret : [Mementoserien] 3473001
698Ley, RosannaDen italienske flammen 3473111
699Hammer, ElisabethVinterhjerter 346576
700Gjermundsen, Simen ØianFrifor ultraprosessert mat 346467
701De la Motte, AndersDøden går på visning 346595
702Svendsen, Lars Fr.H.Trump og filosofene : hvordan et studium av historiens minst filosofiske mann kan lære deg forbløffende mye om filosofi 345883
703Fatland, ErikaGrensen : en reise rundt Russland : gjennom Nord-Korea, Kina, Mongolia, Kasakhstan, Aserbajdsjan, Georgia, Ukraina, Hviterussland, Litauen, Polen, Latvia, Estland, Finland og Norge samt Nordøstpassasjen 345794
704Strömberg, LouiseDer villblomstene vokser 345556
705Sandemo, MargitGalgeblomsten : [Sagaen om isfolket] 3457000
706Schützer, KarolinaUnder stjernene i Paris : [Sophia i Paris] 3452501
707Enders, GiuliaOrganisk 3442701
708AttråAttrå : erotiske fantasiar 3445200
709Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 3441931
710 Latterbomber : vitser for barn 3441712
711Edvardsson, MattiasPostkortmorderen 344487
712Tolkien, J.R.R.Ringenes herre : Ringens brorskap 3431063
713Sandemo, MargitVinterstorm : [Sagaen om isfolket] 3426000
714Sandemo, MargitBak fasaden : [Sagaen om isfolket] 3428000
715King, StephenCarrie 3422051
716Ernst, Linea MajaKun til navlen : roman 341556
717Lovrenski, OliverDa vi var yngre : : roman 3391422
718Sandemo, MargitDødens hage : [Sagaen om isfolket] 3397500
719Carrasco, PaulaDet går over : roman 3391662
720Hellberg, ÅsaDen femte dagen 338428
721Bjerkli, Myriam H.Onkel Edward 338645
722Sandemo, MargitBlodhevn : [Sagaen om isfolket] 3385500
723Staalesen, Gunnar1899 : preludium 337605
724Bjørk, SamuelHitra 337704
725Hansen, Hans-Einar RustøyRåstoffer og produksjon : vg1 restaurant- og matfag 3377480
726Mytting, LarsSkråpånatta 33710260
727Holte, Martin BechAlternativt statsbudsjett : løsninger for landet som ble for rikt 336536
728Sandemo, MargitSatans fotspor : [Sagaen om isfolket] 3357000
729Colgan, JennyDen lille bokhandelen på hjørnet 335635
730Läckberg, CamillaMentalisten 3354340
731Makkai, RebeccaVi var de håpefulle 335486
732Nygårdshaug, GertSparknekt : krimroman 3357120
733Blichfeldt, NorunnNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 3342961
734Myskja, AudunKunsten å finne ro 3343121
735Sandemo, MargitDen onde arven : [Sagaen om isfolket] 3346000
736Hadley, TessaSøsken 332496
737Sandemo, MargitDen siste ridder : [Sagaen om isfolket] 3327500
738Harnesk, TinaSvik som går i arv : roman 332496
739Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må (1) : roman 3321202
740HomerosOdysseen 3312341
741Brundtland, Liv Kristin SteenI varetekt meg ta 331615
742Mo, JohannaBrottsjøen 331516
743Dedekam, IvarIllustrert navigasjon 3304520
744Sandemo, MargitBøddelens datter : [Sagaen om isfolket] 3305000
745Smith, Wilbur A.Stormflo (21) 3294000
746Higashida, NaokiHvorfor hopper jeg 3291751
747Sandemo, MargitFeber i blodet : [Sagaen om isfolket] 3297000
748Nesbø, JoKongeriket : roman 3291282
749Sandemo, MargitDen ensomme : [Sagaen om isfolket] 3295000
750Golding, WilliamFluenes herre 3283201
751Fjell, Jan-ErikTysteren 3274530
752Nesbø, JoMarekors 3261053
753Renberg, ToreLungeflyteprøven : forsvar for en ung kvinne som var mistenkt for spedbarnsdrap : roman 3251063
754Stein, JesperSolo : krim 325398
755O'Farrell, MaggieHamnet 324585
756Sandemo, MargitVinden fra øst : [Sagaen om isfolket] 3248000
757Matre, Agnes LoviseUvigslet jord : kriminalroman 324744
758Stuart, DouglasJohn sønn av John : roman 3233600
759Henry, VeronicaDen hemmelige stranden 323457
760Ohlsson, KristinaSkoddehav 323804
761Ottesen, GunnarTransport, logistikk og løfteoperasjoner : vg2 transport og logistikk 3234650
762Ingstad, HelgePelsjegerliv blant Nord-Canadas indianere 3221881
763Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei 3222021
764Øverland, AndreasJeg vet ikke, jeg var ikke der 3221542
765Eigeland, Lotte C.Nattflygerne 322804
766Musso, GuillaumeGjenforeningen : roman 322349
767Loe, ErlendDoppler 3211621
768Chen, KarissaHjemlengsel 3211512
769Lerø Kongsnes, AsbjørnMatemagisk 8 3204230
770Alexander, RebeccaNye sjanser på øya 319437
771Matre, Agnes LoviseIskald 3191292
772Tangen, GeirSnøengler : kriminalroman 318754
773Hastrup, JulieFarlig fortid 318398
774Jæger, JørgenDet sorte fåret 318933
775Blake, MatthewSophie 318417
776Frøland, Anne-LiseTynne rivner av lys : roman 3171771
777Herngren, MoaSøskenfeiden 317545
778Ashcroft, JennyKjærlighetens ekko 316407
779Robbins, Mel5-sekundersregelen : den raskeste metoden for å endre livet ditt 3152811
780Myskja, AudunDe tibetanske ritene : 15 minutter som forandrer livet ditt 315437
781Storbakken, Ida Marie AamotVerdens beste supper 314378
782Strout, ElizabethÅh, William! 313634
783Riley, LucindaMordene på Fleat House 3129270
784Hannisdal, Aili KristinaIkke bare en følelse : hvordan våge å lytte til følelsene du helst vil unngå, for å finne veien til lykke - og deg selv 3112701
785Seierstad, ÅsneAfghanerne 310843
786Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar : kriminalroman 310764
787Adler-Olsen, JussiNatriumklorid 309863
788Aleksandersen, ÅgeLørdagsbarn : historien om sangene 3083910
789Darian, CarolineJeg kaller deg ikke lenger pappa : familietraumet som rystet en hel verden 3082581
790Ekfeldt, PetraPuls helse : vg1 helse- og oppvekstfag 3084040
791Andersen, Stian HjelvinTakk, bare bra 307496
792Michallon, ClémenceSiste utvei 307368
793Hansen, AndersADHD : uante krefter 3062551
794Larmo, IdaRigel : urettens ekko 3053680
795Shelley, MaryFrankenstein 3041182
796Moyes, JojoEt helt halvt år 3043830
797Høst, JohanEn nasjon i sjakk : [Delta-serien] 3045000
798Cedervall, MarianneMed døden til bords 303358
799Keegan, ClaireI seneste laget : historier om kvinner og menn 301565
800Ypi, LeaFri : en oppvekst ved historiens ende 301644
801Andersen, Ragnhild WiePuls yrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 3004220
802Nesbø, JoSnømannen 299843
803Johnsen, Ina-JanineSkikkelig gode salater 299446
804Axelsen, Sunniva LyeJohanne den vanvittige 299378
805Burgess, RichardInteractions 2 : programfag engelsk 2 2995020
806 Norske seksuelle fantasier : kvinner og menn forteller 298329
807Berg, LenaGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 2981751
808Axelsson, IdaStille vrede 2982511
809Sundström, LenaJegeren 298348
810Lunde, MajaBlå : roman 2975010
811Bjørnstad, Trond HåvardSkogbruk : vg1 naturbruk 2973890
812Sarenbrant, SofieMytomanen 297476
813Ueland, Daniella RoxmanHusdyr : vg1 naturbruk 2954660
814Fiebig, JulikaMomente : tysk nivå 2 2955550
815Minier, BernardLucia 2954100
816Furre, HeidiTechnotika 294496
817Tolkien, J.R.R.Silmarillion 294983
818Christensen, Lars SaabyeByens spor : Ewald og Maj 2943260
819Elster, Clélia EtienneEnchanté 2 : fransk ll - vg 2 2944260
820Bolstad, TerjeFiske og akvakultur : Vg1 fiske og akvakultur 2924520
821 Alle tiders historie : nyere historie VG 3 2912980
822Backman, FredrikFolk med angst 2911172
823Enchi, FumikoSkyggekvinner 2902561
824Montgomery, HedvigBarneskoleårene : 6-13 år : syv enkle steg for å lykkes med oppdragelsen i læringens tid 290466
825Jensen, Jens HenrikFrende 289456
826Randau, TessaSkogen, benken og livets store spørsmål : møtet som endret alt 289407
827Tolkien, J.R.R.Hobbiten, eller Fram og tilbake igjen 2881212
828Ahnhem, StefanOffer uten ansikt 2872701
829Cook, LornaDen glemte datteren : [Husets hemmeligheter] 2873000
830 Guinness world records 2871252
831Stokke, Silje SkaugHjertevarme foreldre 286525
832Myklebust, Ingunn#Bystrikk helt basic 286319
833Läckberg, CamillaGullburet : [Faye] 286309
834Gazan, Sissel-JoI en dråpe 2862611
835Riley, LucindaSolsøsteren 2867010
836Lykke, NinaNei og atter nei : roman 286723
837Erichsen, DortheMidtsommer 285604
838Blichfeldt, KathinkaNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 2854790
839Lykke, NinaNei og atter nei 2852001
840Fjell, Jan-ErikNattravnen 284883
841Dahlgren, HelenaDarling : roman 284367
842Schjetlein, Anne-MarieDøden bryr seg ikke 284348
843Gulbranssen, TrygveOg bakom synger skogene : [bind 1] 2841022
844Hastrup, JulieMirakelmannen 284299
845Widholm, KatarinaElskede Betty 284485
846Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2833030
847Christensen, Lars SaabyePasninger : VM2026 2831501
848De la Motte, AndersVåroffer 2821821
849Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 2821511
850Norman-Stormbringer, HegeBare for et år 281505
851Bagger, ThomasSort mirakel 281604
852 Perspektiver : historie påbygging 2803600
853Khemiri, Jonas HassenSøstrene 279614
854Mola, CarmenJenta uten navn 279299
855Michelet, JonEn sjøens helt : Skogsmatrosen 2793170
856Nordstrand, BeritAutofagi 14 : styrk cellenes egen fornyelse med 14 dagers periodisk faste og anti-inflammatorisk mat 278436
857Jón Kalman StefánssonSommerlys, og så kommer natten 278694
858Bjertnæs, SverreMorsdager : essay 277416
859Ashcroft, JennyFyrtårnets hemmeligheter 277505
860Witoszek, NinaDet blåøyde riket : norske tillitspatologier 277555
861Yanagihara, HanyaEt lite liv 2762001
862Austen, JaneStolthet og fordom 2751661
863Widholm, KatarinaÅ telle hjerteslag 274505
864Diseth, ÅgePsykologi 2 : programfag psykologi 2 2744170
865Seierstad, ÅsneBokhandleren i Kabul : et familiedrama 274713
866Morseth, Anne LouiseEn sjanse til 2745100
867Martin, TinaTordneren 274289
868Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2018 2745500
869Dahlback, JorunnVg1 frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign 2733720
870Grisham, JohnGuttene fra Biloxi 273416
871Smith, Wilbur A.Titanenes krig (8) 2732501
872Stenborg, Per MoritzFrykt ikke mørket : kriminalroman 2722591
873Backman, FredrikEn mann ved navn Ove 272654
874Moyes, JojoJenta som ble igjen 2727160
875Riley, LucindaMånesøsteren 2727020
876Kjellsdotter, NillaJenta i stenparken 2711815
877Page, LizzieBarnehjemmet 271485
878Alexander, RebeccaDrømmer fra øya 270465
879Nesbø, JoKongen av Os : [Kongeriket] 27011000
880Bjørk, SamuelDet henger en engel alene i skogen 2702261
881Herø, EyolfReparasjons- og vedlikeholdsteknikk 2694970
882Elling, LarsNei, dette husker vi 269644
883Karlsson, Ørjan N.Kureren 269377
884Mehlum, JanInn i mørket : kriminalroman 268475
885Grinde, BjørnForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 2683640
886Page, LizzieEt sted å høre til 268475
887Helm, LivMed hjertet i hånden 2672501
888Christensen, Lars SaabyeHaren : og andre noveller 266594
889Ragde, Anne BirkefeldtHennes siste fantastiske dager 266773
890Brunes, Anders O.Aktivitetslære 2653650
891Stuart, AnnaJordmoren i Berlin 2653220
892Dahl, Niels FredrikFars rygg : : roman 264416
893Faldbakken, MatiasVi er fem : roman 2643490
894Wilhelmsen, IngvardSjef i eget liv : en bok om kognitiv terapi 264743
895Karlsson, Ørjan N.Natten reiser alene : kriminalroman 264713
896Horst, Jørn LierNøkkelvitnet : kriminalroman 263813
897Niemi, MikaelStein i silke : roman 263683
898 Tekniske tjenester : Konstruksjons- og styringsteknikk 2632910
899Paris, B.A.Bak lukkede dører 2632111
900Haugland, MariaLev, spis, nyt : din guide til magiske hverdager, næringsrik mat og inspirerende organisering 263318
901Hamberg, EmmaJe m'appelle Agneta 262445
902Sachar, LouisHoles 2622381
903Ege, Tove Karin MannesØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 2623920
904Arvola, IngeborgKniven i ilden 2624130
905Hamsun, KnutSult 2621781
906Steinbeck, JohnØst for Eden 2622211
907Matre, Agnes LoviseUvigslet jord 2622041
908Klepp, AnneliGutte-spetakkel 2621212
909Melsom, KajaDen fordømte skamløsheten : fra moralisme til narsissisme 2611002
910Alexander, RebeccaArven fra øya 260426
911Matthews, CaroleFra en dag til en annen 260298
912Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag 2602820
913Helle, HelleHey Hafni 260318
914Fretheim, EvaDronningland : : krim 260298
915Liabäck, ÅsaSom en vind gjennom kolonihagen : roman 259436
916Matè, GaborNår kroppen sier NEI : Prisen vi betaler for skjult stress 2581002
917Tolkien, J.R.R.The lord of the rings : The fellowship of the ring 2581002
918Alexander, RebeccaHjem til øya 257367
919Brenden, LailaToner fra en stille skog 2572241
920Radnedge, KeirFIFA World Cup 2026 : offisiell guide 257604
921Norlin, AnnikaTua 256475
922Nore, AslakHavets kirkegård : roman 256515
923Stranger, SimonLeksikon om lys og mørke : roman 2561441
924Nygaard, Kaja GjersemEn sterkere tro 256594
925Tombre, TorbjørnMayday : praktisk bruk av VHF 2563780
926Colgan, JennyEn evighet fra deg 255564
927Zevin, GabrielleI morgen, og i morgen, og i morgen 2552690
928Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling 2551182
929Day, SylviaBare for deg : en Crossfire-roman 2551521
930Läckberg, CamillaDrømmer av bronse 255713
931Håvardsen, Tor-Håkon GabrielEn siste hilsen : om å jobbe med døden - og møte den hjemme 2542570
932Kinney, JeffEn pingles dagbok, Rodrick ruler 2541531
933Kulbrandstad, Lars AndersSidemålsordlista 2542870
934Karlsson, Ørjan N.Det siste stykket hjem : kriminalroman 254604
935Warholm, Line MarieRobuste foreldre : hvordan tåle barnets følelser - og dine egne 2542620
936Säfstrand, CarolineLa meg fortelle alt 253386
937Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : : roman 253289
938Ellingsen, ElisabethPå vei : Arbeidsbok 2534100
939Matè, GaborMyten om det normale : Traumer, sykdom og heling i en giftig kultur 2532501
940Kvensler, UlfLa bølgene gjøre resten 2522310
941Sarenbrant, SofieSkytsengelen 251475
942Stuhaug, LindaKvardagsmiddagar : alt-i-eitt i gryte, form eller panne 251376
943Binz, AnnikenFinn din superkraft! : nøkkelen til varig motivasjon og livsglede 251279
944Kvarnström-Jones, RuthVenninnene på Nordiska Kompaniet 2512510
945Barr, ConnieKvinner som reiser alene : roman 251534
946Andersen, JohanProduksjonsteknikk : VG2 Produksjons- og industriteknikk 2504520
947Nylund, KajaUnder midnattssolen 250386
948Horst, Jørn LierFelicia forsvant 249753
949Inchauspé, JessieGlukoserevolusjonen : gå ned i vekt, stopp søtsuget, få tilbake energien : ta kontroll over blodsukkeret 2491072
950Berg, LenaGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2487720
951Laestadius, Ann-HelénSkam 248693
952Davidsson, CamillaI skyggen av fikentreet 248298
953Teige, TrudeNoen vet : krim 247693
954Horst, Jørn LierBlindgang 247376
955Jæger, JørgenBlodskrift 245653
956James, EricaHagene i Italia 2452121
957Ingulstad, FridGullnålen : [Sønnavind] 2451022
958Reid, RachelGame changer : [Game changers] 2452500
959Loe, ErlendNaiv. Super 2455440
960Mytting, LarsHekneveven 2447580
961Moum, TommyHistorie og filosofi 2 2444550
962Coben, HarlanSeks år 2431132
963Hofset, JanneckeGod i norsk 1 arb bok A1/A2 2434130
964Reid, RachelHeated rivalry : Game changers 2432500
965Gran, SisselDet er slutt : historier om løsrivelse 2431521
966Stuart, AnnaSøstrene fra Warszawa 243435
967Howard, DylanJeffrey Epstein : døde menn snakker ikke 2431551
968Næsmo, Camilla BruuNorskboka essens : vg 2 yrkesfag 2423730
969Krefeld, Michael KatzPakten 241308
970Jæger, JørgenDødssymfoni 241673
971Collins, TessaJenta med georginene 240465
972Horst, Jørn LierJakthundene 240475
973Kielland, Alexander L.Gift 2396010
974Ohlsson, KristinaIsbryter 239643
975James, E.L.The missus 2392500
976Tofteberg, Grete NormannMaximum 82394750
977Mohn, MajaFrigjort 2391002
978Thorsen, Liv EmmaI alle vinduer : potteplantenes kulturhistorie i Norge 239337
979Läckberg, CamillaGjøkungen : [Fjällbacka-serien] 2387000
980Huang, AnaTwisted love 237693
981Kvarnström-Jones, RuthDe fabelaktige kvinnene på Grand Hôtel 237288
982Hverven, SigurdSå setter vi oss på huk : filosofi på høyde med barn 237386
983Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : min oppvekst med Norges farligste kvinne 237356
984Gunnlaugs saga ormstunguSagaen om Gunnlaug Ormstunge 2374150
985 Kalkulator2365550
986Fielding, JoyJenny Cooper har en hemmelighet 236298
987Giske, RuneTreningsleiing 2354110
988Hestad, Maria BergMatauk med pallekarm 235366
989 Aktivitetslære : idrettsfag 2356330
990Frøstrup, AndersTømrerteori : konstruksjoner i tre 2345340
991Horst, Jørn LierNattmannen 2341211
992Korsgaard, ThomasEn dag vil vi le av det 234832
993Isaac, CatherineBli med meg 234544
994Enger, ThomasFantomsmerte : kriminalroman 234474
995Vahr, EllenBakeriet i Brooklyn : roman 233763
996Page, LizzieBarnas sang 233445
997Tjønn, Brynjulf JungKvit, norsk mann : dikt 2338210
998Andersen, Lena BergGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 : Voksenopplæringen 2331271
999Sacerdoti, DanielaLucrezias gave 232337
1000Skjetne, ErlendSvart skissebok 232278

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 195 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2456 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 17/10/2026 kl. 13:40:00


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As