1000 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 851331512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 789611796
3Horst, Jørn LierTvilen 612412185
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 56357587
5Horst, Jørn LierDen siste saken 548515083
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 536415623
7Ravatn, AgnesDoggerland 508213193
8Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 501763230
9Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 495456550
10Strömberg, SaraSot 48757106
11Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 485457840
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 483612873
13Nesbø, JoNådeskudd 457116342
14Strömberg, SaraSkygger 44447835
15 Verkstedhåndboka 439874450
16Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 435420892
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 41559914
18Horst, Jørn LierSkriket 414312693
19Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 407014502
20Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 39557005
21Engman, PascalKlanen 39544279
22Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 38838414
23Fretheim, EvaKråketronen 38294997
24Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 37838864
25Läckberg, CamillaSørgekonen 37674408
26Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 37657025
27Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 376010993
28Nesbø, JoMinnesota : roman 374017392
29Horst, Jørn LierUtskudd 372111303
30Jæger, JørgenNarrespill 356211213
31Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 35349363
32Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34676205
33Mjønes, Johan B.Spuria : roman 341811822
34Ohlsson, KristinaNattanker 34149123
35Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 32964996
36Fjell, Jan-ErikUlvestuen 32559243
37Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 32499563
38Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 324136990
39Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 323310563
40Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 320513442
41Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 32039523
42McFadden, FreidaKjære Debbie 319810153
43McFadden, FreidaHushjelpen 31677184
44Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 315312922
45Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31248303
46Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 311139690
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 30378133
48Petterson, PerDu er hjemme nå 30347993
49Perrin, ValérieTata 29918823
50Renberg, ToreEt livsforsøk 299113102
51McEwan, IanHva vi kan vite 29337943
52Riley, LucindaKjærlighetssangen 28959133
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 28817853
54Strömberg, SaraSkred 28084496
55Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 28067603
56Fretheim, EvaPapirdukkene 27828433
57Strout, ElizabethFortell meg alt 27497613
58Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 272735080
59Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 272610112
60Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 271832760
61Heger, AndersWanda : en familiehistorie 27166394
62McFadden, FreidaKollisjonen 26429832
63Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 258230990
64Strömberg, SaraSkinn 25764575
65Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 256630840
66Heivoll, GauteHimmelens krystall 25275984
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 25134565
68Fretheim, EvaDronningland : krim 24958752
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 247310962
70McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 24154884
71Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23944505
72Callin, PetterErgo : fysikk 1 237330900
73De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23714505
74Theorin, JohanNattgjestene 23714285
75Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23606083
76Burke, Caro ClaireYesteryear 233112951
77Backman, FredrikMine venner 23107233
78De la Motte, AndersNattjegeren 23002648
79Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 229528370
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 22694844
81Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 22538662
82Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 22308372
83Sten, VivecaBenåderen 22032558
84Fosse, JonVaim : roman 22036283
85Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21963506
86Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 21603416
87Horst, Jørn LierTørt land 215411271
88Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21417502
89Fretheim, EvaFuglekongen : roman 21387602
90Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 21378542
91Enger, ThomasSår 21352787
92Engman, PascalIngen 21303166
93Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 21182987
94Græsli, HansKompass : geografi vgs 210424550
95Stranger, SimonStranger : roman 20985204
96Walden, AndrevJævla menn 20848252
97Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20698072
98Engman, PascalAlbinoen 20252627
99Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 20105043
100Emanuelsen, BirgerOdysseen 19944964
101Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19895003
102Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 197626450
103Carr, GarrettGutten fra havet 19407372
104Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 19404844
105Moyes, JojoVi bor alle her 192510021
106Moore, LizGuden over skogene 18955523
107Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18753635
108Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 184410711
109Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 18392058
110Teige, TrudeÉn for alle 18349441
111Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 18176512
112Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 17914024
113Nesbø, JoFlaggermusmannen 17896412
114Hoover, ColleenVerity 17849631
115Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 17662975
116Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 176414721
117Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17534663
118Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 17522945
119Giske, RuneTreningsledelse 174522510
120Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 17406462
121Minier, BernardDe utslettede 17365063
122Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 17233335
123Witherspoon, ReeseUten et ord 17104074
124Bjørk, SamuelBomberen 16746282
125Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 16698501
126Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 16567392
127De la Motte, AndersMysteriet på Capri 16552028
128Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 165424810
129Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16544773
130Bjerkli, Myriam H.Evas skål 16485013
131Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 16404423
132Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 16355013
133Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 16157192
134Moyes, JojoI ly av regnet 16021928
135Flatland, HelgaEt liv forbi 15936282
136Eggen, TorgrimBlodet 15765193
137Krien, DanielaMitt tredje liv 15682346
138Egeland, TomSatans segl 15347352
139Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 153319120
140Sager, RileyHun som ble igjen 15303035
141Colgan, JennyHusrom og hjerterom 15272057
142Perrin, ValérieGlemt på en søndag 15033284
143Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 15023913
144Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14912505
145Michaelides, AlexDen tause pasienten 14905012
146Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 14754363
147Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 146725420
148Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 146211531
149Engman, PascalBestselger 14542705
150 Aktivitetslære 145124250
151Sveen, GardSkalpjegeren 14452655
152Fossum, KarinAller kjæreste : roman 14378631
153Riley, LucindaSkjult skjønnhet 143311341
154Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 14322455
155Montefiore, SantaDen siste sangen 14301877
156Strout, ElizabethAmy og Isabelle 14287481
157Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 14284453
158Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 14253304
159Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 14191957
160Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 141220640
161Jensen, Jens HenrikInterregnum 14101897
162Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 14082505
163Ravatn, AgnesGjestene : roman 14052974
164Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 140111701
165Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 14008641
166Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13962525
167Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13883004
168Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13873503
169Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13813004
170Østerbø, AnitaIngrids valg 13582295
171Arvola, IngeborgUlvespor 13573154
172Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13528001
173Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13503004
174Nesbø, JoBlodmåne 134913550
175Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13464522
176Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 133817090
177Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 13335692
178Fjell, Jan-ErikTvilen 13221926
179Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 13158181
180Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 13112026
181De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 13104003
182Ahnhem, StefanGenerasjon null 12915192
183Tilrem, MartinEt jentebarn 12762455
184Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 127310761
185Loe, ErlendKukene = : Kukane 12732455
186Keegan, ClaireOver blå enger 12604412
187Engman, PascalKrigen 12573074
188Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 12472016
189Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12474133
190Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 12478651
191Hamsun, KnutMarkens grøde 12466072
192Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 12434192
193Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 124215270
194Rosenfeldt, HansHøstebarn 123611310
195Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 12323004
196Murakami, HarukiKafka på stranden 12212814
197Lane, SorayaDen argentinske datteren 12201567
198Fossum, KarinKom hjem, Amadou 12196961
199Rees, TracyDen gylne fjær 12173543
200Engman, PascalNomaden 12111836
201Renberg, ToreDu er så lys : roman 12089031
202McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 12031478
203Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11934782
204Hoover, ColleenSkadeskutt 11923243
205Diseth, ÅgePsykologi 1 : programfag psykologi 1 119014320
206De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 11901577
207Wisting, AlexanderArven 11672045
208Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11612844
209Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 11592774
210Horst, Jørn LierOffer 11579981
211Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 115514630
212Hjorth, MichaelVoldens øy 11451269
213Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 114318100
214Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 113915150
215Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 11385592
216Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 11323872
217Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11314642
218Biedermann, NelioLázár 11302065
219Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112814000
220Raja, Abid Q.Kismat 11272304
221Schulman, NinniNetter uten daggry 11161229
222Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 11162195
223Horst, Jørn LierArr 11118151
224Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11061378
225Hoover, ColleenDet ender med oss 110310531
226Jacobsen, RoyDe usynlige 10995851
227James, EricaVeien hjem 10991387
228Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10981507
229Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10894102
230Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10863862
231Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 10814062
232Strout, ElizabethOlive Kitteridge 10802424
233Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 108012900
234Perrin, ValérieDe tre 10772743
235Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 107515780
236Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 106918240
237Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10681925
238Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10674552
239Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106532490
240Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 10632184
241Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 106114350
242Child, LeeFluktplanen 10588491
243Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10463423
244El Bakali, JavadEngstelig svarting 10453393
245De la Motte, AndersRustskogen 10381666
246Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 10383103
247Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 103814860
248Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10331895
249Ohlsson, KristinaKristuskransen 10327741
250Willander Lambrell, JohnDen som vet 10302574
251Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 10283512
252Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 101818480
253Geard, AmandaMåneporten 10163642
254Härjegård, KarinSyersken og friheten 10141287
255Horst, Jørn LierForræderen 100810290
256Nore, AslakAlliansen : roman 10051656
257Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9993712
258Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 9954782
259Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9905341
260Jacobsen, RoyDelirium 9899791
261Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 9897331
262Hammer, ElisabethBeleiret 9881168
263Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9884082
264Dahl, AlexEn perfekt mor 9875171
265Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9868001
266Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9781805
267Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 9771925
268Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9751546
269Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9728001
270Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9711297
271Horst, Jørn LierNullpunkt 9702144
272Østby, AnneDuften av sjasmin 9651765
273Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96512340
274Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9642503
275Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9601865
276Nesbø, JoRødstrupe 9503552
277Lahlum, Hans OlavPakten 9493392
278Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9488001
279Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9489001
280Linde, HeidiFørstelinja : roman 9382144
281Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 93813010
282Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 9365921
283Horst, Jørn LierSlagside 9356891
284Renberg, ToreTollak til Ingeborg : roman 9358771
285Lindell, UnniRødt flagg : krimthriller 9275071
286Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 9252174
287Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9222793
288Szalay, DavidKjøtt 9201307
289Grebe, CamillaJentene og mørket 9198971
290Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 9051525
291Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9016301
292Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8982224
293Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8974501
294Strout, ElizabethLucy ved havet 8921376
295Jæger, JørgenSkjebnedøgn 8918441
296Bjøranger, TerjeTaperen 8884182
297Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8838501
298Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 88112510
299Kinsky, EstherRombo 8741505
300Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 8742613
301Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8731157
302Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8722982
303Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8711227
304Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 8681744
305Callin, PetterErgo : fysikk 2 86712190
306Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86712260
307Skoland, AinaMarionetten 8671366
308Nesbø, JoKakerlakkene 8623482
309Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85811830
310Bergstrøm, HasseRettslære 1 85814820
311Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 85811630
312Nedrejord, KathrineSameproblemet : roman 8561595
313Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8483692
314Erikson, ThomasOmgitt av idioter : hvordan forstå dem det ikke går an å forstå 8482573
315Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8437001
316Buchanan, EleanorDe fire steinene 8381107
317Moyes, JojoI dine sko 8366551
318Horst, Jørn LierRøykteppe 8336021
319Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 8328500
320Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8261974
321Härjegård, KarinÅ isbade blant fjellene 8161216
322 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 81112890
323Robbins, MelLet them-teorien : to ord som forandrer livet ditt, og som millioner av mennesker snakker om 8081385
324Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 80812910
325Colgan, JennySoloppgang på strandpromenaden 801899
326James, PeterBilde av død 7853132
327Dahl, ArneUnderverkene 781968
328Baugstø, LineEvil grandma : roman 7761814
329Flatland, HelgaEn moderne familie 7751884
330Sandemo, MargitIs og ild : [Sagaen om isfolket] 7718000
331Kepler, LarsSøvngjengeren 7708860
332Krasznahorkai, LászlóDen ungarske nasjonens sikkerhet : på jakt etter dagsommerfugler 7661146
333Mímir KristjánssonPabbi : en familiesaga om drukkenskap 7606841
334Teige, TrudeLøgnere : en Kajsa Coren-krim 7584221
335Follett, KenTidskretsen 7544331
336 Trening, helse, trivsel : kroppsøving for videregående skole 75313920
337Hessen, Dag O.Fugleperspektivet : erobringen av naturen 7531335
338Schulman, Alex17. juni : roman 7525321
339Nesbø, JoKongen av Os : roman 7512253
340Lillegraven, RuthMitt neste liv : psykologisk thriller 7481325
341Fexeus, HenrikDen siste brikken 745868
342Bjertnes, HegeScope 1 : programfaget engelsk 1 74510830
343Erichsen, DortheJordbærdager 7441554
344Westover, TaraNoe tapt og noe vunnet 7443042
345Montefiore, SantaEt hav av stjerner 7381245
346Grinde, Bjørn HallvardMarkedsføring og innovasjon : vg1 salg, service og reiseliv 7379700
347Riley, LucindaDe syv søstre 7363382
348Gustavsen, EllenTålegrensen : krim 7361395
349Sveistrup, SørenTelle til en, telle til to 7361355
350Sandemo, MargitLucifers kjærlighet : [Sagaen om isfolket] 7358000
351Baldysz, MartinStille grender : krim 7351176
352Engman, PascalIldlandet 7331255
353Horst, Jørn LierGrenseløs 7326571
354Arvola, IngeborgVestersand 7252303
355Sverdrup-Thygeson, AnneEremittsommer 7251804
356Eger, Edith EvaValget du har 7241853
357Engman, PascalTil minne om en morder 7201116
358Lillebø, SandraVera : roman 7173032
359Lane, SorayaDen franske datteren 7151176
360Godfrey, JennieListe over mistenkelige ting 7133282
361Kalvik, IngvillKultur og samhandling : vg1 salg, service og reiseliv 7139910
362Steen, RianaØkonomi 2 : næringslivsøkonomi, økonomi og ledelse 71111100
363Nesbø, JoSorgenfri 7102143
364Ekman, KerstinMin bokverden 7101056
365McFadden, FreidaDet øyet ser 705907
366Leer, KristinADHD : 7 veier til ny forståelse 7033312
367Matre, Agnes LoviseFritt vilt : kriminalroman 6994991
368Bakkeid, Heine T.Nattseileren 6971285
369Jackson, HollyIkke helt død ennå 6953681
370Næss, Sven PetterI dødsonen : kriminalroman 6934021
371Montefiore, SantaSkygger i måneskinn 6911365
372Engman, PascalX 6911215
373Weir, AndyProject Hail Mary : a novel 6891524
374Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 68713760
375Manson, MarkDen edle kunsten å gi faen : en uventet tilnærming til å leve et godt liv 6873631
376Bjånesøy, Kjartan BrüggerDen siste vakten : nær døden, og andre historier om livet 6841185
377Andersen, Stian HjelvinEn lykkelig familie 6831684
378Schulze, Anne-MarieWeiter geht's 6838660
379van der Kolk, Bessel A.Kroppen holder regnskap : hjerne, kropp og sinn i behandlingen av traumer 6761664
380Østerbø, AnitaFrihetens smerte 6761843
381July, MirandaPå alle fire 676788
382Bergstrøm, HasseRettslære 2 67410050
383Jessen, IdaJeg vil! : en forfatters portrett av Sigrid Undset 6731016
384Seierstad, ÅsneEn av oss : en fortelling om Norge 6726161
385Tokarczuk, OlgaEmpusion : en kurbadsgrøsser 6713361
386Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 6699350
387Syvertsen, Marte RoaHjernen : en biografi : om hvordan livet setter seg i hodet – og alt du kan gjøre for å ta styringen 6613222
388Henry, VeronicaEn natt på et fransk slott 660798
389Mytting, LarsSvøm med dem som drukner : roman 6601604
390Da Costa, MélissaVeien tilbake 659887
391Sandemo, MargitUtysket : [Sagaen om isfolket] 6568500
392Mytting, LarsSøsterklokkene 6535761
393Grønlien, Heidi KristineBi 1 : biologi 1 6509420
394McFadden, FreidaDen låste døren 650907
395Hoover, ColleenBekjennelser : roman 6482932
396Elvedal, AnneDu kan kalle meg Jan 6481514
397Ohlsson, KristinaStormvakt 6483441
398Orwell, George1984 6475061
399Galbraith, RobertDen jagende graven 6473911
400Wessel-Aas, KatrineHuset i Wimbledon 6413641
401Bakken, MariusLøping! : raskere og skadefri 6411006
402Bjørnstad, KetilGlemselen : roman 6341075
403Strout, ElizabethÅh, William 6323042
404Balle, SolvejOm utregning av romfang 6321185
405Erdal, Silje FørlandFokus : sosiologi og sosialantropologi 63011490
406Colgan, JennyBryllup på øya 6293291
407Øen, Inger JohanneDet du eier evig : en politiroman 6281165
408Wisløff, UlrikMikrotrening : 7 uker som booster kondis og styrke 628906
409Venås, HelgeElektroniske kretser og nettverk : vg1 elektro og datateknologi 6267790
410Engman, PascalSkammens vei 6261046
411Flood, HeleneTerapeuten 6256290
412Slaughter, KarinVi er alle skyldige her 625807
413Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling : [Seksti kilo-saga] 6256001
414Clear, JamesMikrovaner : en enkel måte å få gode vaner på og kvitte deg med dårlige : små forandringer, store resultater 6254241
415Knutsen, HegeKjemien stemmer 2 : Studiebok 6259190
416Østerbø, AnitaTatt av sviket 6241374
417Ravatn, AgnesFugletribunalet 6233072
418Iraki, RimaFlukten fra Palestina : min norsk-palestinske familiehistoire 6221245
419Andreassen, MariTenk for en jubel 6221045
420Khannoussi, Safae elOroppa 619877
421McFadden, FreidaKvinnen i etasjen over 619837
422 Religion og etikk : vg3 6188080
423Auður Ava ÓlafsdóttirDJ Bambi : roman 6161145
424Hoover, ColleenDet starter med oss 6115581
425Lane, SorayaDen italienske datteren 6091075
426Helle, HelleHey Hafni : roman 6081075
427O'Shea, DaisyDet irske barnet 605758
428Schulman, NinniKjæreste Lena 604797
429Loe, ErlendDoppler : roman 6047600
430Holmås, RagnhildHva er det du sier? : ordene du bruker, og det de faktisk betyr 6042552
431Colgan, JennySommer over skyene 6031135
432Engman, PascalEnkene 602966
433Osman, RichardDen umulige formuen 601847
434Blomberg, Hilde CharlotteJeg lengter etter skipskatastrofer og plutselig død 599986
435Smørholm, MargaretØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 5986480
436Østby, AnneÅ danse i Lahore 5981244
437Beevor, AntonyRasputin : og Romanov-familiens undergang 5962982
438Schützer, KarolinaSnøfall over Paris : [Sophia i Paris] 5952502
439Richman, AlysonEn savnet historie 594807
440Lane, SorayaAlpenes datter 593986
441Skybäck, FridaSvartfugl 592678
442Bækkevar, IngerMønster : teknikk og industriell produksjon 5917590
443Håkonsen, KåreOppstart : entreprenørskap og bedriftsutvikling 1 5918840
444Hammer, ElisabethFristelse 590757
445Knutsen, HegeKjemien stemmer 1 : Studiebok 5897770
446Hemming, AnetteMenneskedyret : krim 5891075
447Stubb, AlexanderEn ny verdensorden : maktens triangel 5893011
448Palonen, Caroline KasparaJeg har det ikke i meg å bli klassekontakt 5883731
449Stedman, M.L.Et liv langt borte 5874381
450Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 2 5869300
451Flood, HeleneElskeren 5845721
452 Reparasjons- og vedlikeholdsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 58410460
453 Produksjonsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 5839220
454Isaac, CatherineEn match for livet 583708
455Karlsson, Ørjan N.Stille som snø : kriminalroman 5811254
456Mohn, MajaGrenser 5782502
457Moum, TommyHistorie og filosofi 1 5788140
458Andersen, Stian HjelvinEt rikt menneske 576777
459Engman, PascalRottekongen 5721045
460Stanghelle, HaraldKongen forteller 5716210
461Osmancausevic, AleElektronisk kommunikasjon : vg2 elenergi og ekom 5696710
462Asser, Elisabeth AustadTeknologiens makt : hvordan kunstig intelligens forfører, frister og utøver makt - og hva vi kan gjøre med det 568906
463Johnsen, SveinElenergisystemer : vg2 elenergi og ekom 5677240
464Flood, HeleneEnken 5645481
465 Produksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 5637290
466Nesbø, JoKongeriket 5616640
467Strümke, IngaMaskiner som tenker : algoritmenes hemmelighet og veien til kunstig intelligens 5611513
468Skybäck, FridaJernblomst 560658
469Lane, SorayaDen kubanske datteren 560955
470Gjerset, AsbjørnGymnos : kroppsøving videregående skole 55910100
471Lykke, NinaVi er ikke her for å ha det morsomt 5581583
472Fexeus, HenrikDen siste brikken : [Mementoserien] 5582502
473Hastrup, JuliePå villstrå 557658
474Lykke, NinaFull spredning : en legeroman 5517060
475Berge, Anne LeneNye vegar til nynorsk 54910890
476Tangen, NicolaiAlt jeg har lært om ledelse : av Askeladden, en pokerspiller og verdens beste sjefer 547856
477Renberg, ToreFarmor har kabel-TV 5473001
478Hannah, KristinKvinnene 5452991
479Renberg, ToreLorden : roman 5431373
480Ersland, Bjørn ArildFørste klasse : det året vi lærte bokstavene 5421025
481Nesbø, JoTørst 5411483
482Schreiner, PerDen svake viljen : en kjærlighetshistorie 539915
483Leirvik, SteveAlle de russiske horene : roman 5391035
484Nesbø, JoPanserhjerte 5385221
485Mytting, LarsHekneveven : roman 5371832
486Wessel-Aas, KatrineEn engelsk sommer 5353591
487Hammer, ElisabethAnstendighet 534727
488 Bærbar elev PC53416340
489Tudor, C.J.En glipe av mørke 5342512
490Engman, PascalKokain 533935
491Nørgaard, Per E.Visjon 1 : Markedsføring og ledelse 1 5318350
492Rundberg, JohanDen som vokter flokken 5305420
493Nesbø, JoKniv 5271453
494Myskja, AudunMestringsmedisin : metodene som gir helse og livskvalitet 5253621
495Martin, TinaVindguden 525628
496Moyes, JojoOver ukjente hav 5251084
497Rishøi, Ingvild H.Stargate : en julefortelling 52311470
498Da Costa, MélissaDagene som kommer 5221025
499Hastrup, JulieBlodspor 522539
500De Céspedes, AlbaHennes side av historien 5182731
501Elida KaroOg forresten heter jeg Leah : roman 518885
502Stave, Svein ErikTerra nova : geografi for den videregående skolen 5187380
503Cedervall, MarianneDet forlatte huset 514559
504Bakkeid, Heine T.Vintergrav 5134311
505Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten 511737
506Levi, AllenTheo : en roman 5102502
507Horst, Jørn LierNøkkelvitnet 5101015
508Harmel, KristinDet franske armbåndet 508855
509Säfstrand, CarolineMitt løfte til deg 508559
510Cook, LornaDen glemte datteren 507786
511Schulman, AlexGlem meg 5051224
512Jewell, LisaIkke slipp ham inn 505727
513Reichelt, Jon G.Tålekraft : styrk din mentale beredskap 504736
514Lane, SorayaDen greske datteren 502845
515McFadden, FreidaLeieboeren 502836
516Adichie, Chimamanda NgoziDrømmeregnskap 5001852
517Gullestad, Siri ErikaVanlig ulykkelig : psykoanalysen om et friere liv 5001154
518Engman, PascalPatriotene 4982232
519Nesbø, JoNatthuset 4985720
520Corasanti, Michelle CohenMandeltreet 4973091
521Skolem, MarenIngen har sett historien din 496786
522Jón Kalman StefánssonHimmelsk måne over verdens ytterste rand 496736
523Nesbø, JoPoliti 4941343
524Sandemo, MargitHeksejakten : [Sagaen om isfolket] 4934001
525Brønstad, AgnesHelse =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4916880
526McFadden, FreidaHushjelpen gifter seg : en novelle 488796
527Fuglehaug, RandiPent porselen : roman 488895
528Enger, ThomasSkinndød : kriminalroman 487746
529Steen, Bjørn-GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : kjemi 1 og kjemi 2 4849690
530Cosby, S.A.Til aske skal du bli 4844091
531Knausgård, Karl OveMorgenstjernen : roman 4821363
532Nøland, Jonas KristiansenEnergikrisen : og løsningen på den 482815
533Bull-Hansen, Bjørn AndreasUnder danekongens flagg 4823021
534Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2026 4826700
535Kårjord, Maria LienNaturbasert næringsaktivitet : vg1 naturbruk 4816610
536De Lange, Ann-MarieKvinnehjernen : en hjerneforskers blikk på kvinners livsfaser 4793511
537Da Empoli, GiulianoRovdyrenes tid 479696
538DubuSolo leveling 4791213
539Endō, TatsuyaSpy x family 4791513
540Nygårdshaug, GertSparknekt : krimroman 4797280
541Brønstad, AgnesYrkesliv =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4786870
542Higashino, KeigoDrepende sensommerdager 477756
543Gran-Jansen, IdaLur familiemat : helt enkelt : hverdagsfavoritter med mer næring! 476706
544Wiegaard, Alf MarcusJuss og samfunn : rettslære 1 4756820
545Engberg, KatrineDet brennende bladet 475915
546Olin, MargrethSong til mor : roman 4751054
547Guldal, LivHåndbok for helsefagarbeidere : i praksis 47410080
548Grund, MariaNattflygeren 4734710
549Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF 4735240
550Jackson, ShirleyVi har alltid budd på slottet : roman 4713321
551 Strøm til bærbar elev pc4689230
552Mytting, IvarFriluftsliv 46810310
553Sarenbrant, SofieLangfredagen 4684011
554Riley, LucindaStormens søster 4672491
555Carson, AnneRød selvbiografi : en versroman 46410030
556Osman, RichardTorsdagsmordklubben 4642831
557Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring, 3. utgåve : vg1 teknologi- og industrifag 4626330
558Ashcroft, JennyØya i øst 4613291
559Nørgaard, PerVisjon 1 4606120
560Lanesskog, RavnWilhelmsens metode 4573501
561Frennstedt, TinaDødens dans 456509
562Boberg, ThomasInsula 4562172
563Knapp, FlorenceNavnene 454528
564Dahlgren, Hanne-Lene2 om gangen-metoden 453587
565Loe, ErlendHelvete 4533231
566 Breddeidrett 45114600
567Riley, LucindaAtlas : historien om Pa Salt 45016710
568De la Motte, AndersDe bergtatte 448895
569Strout, ElizabethOlive, igjen 446974
570Hammer, ElisabethVindkast 446637
571Lindseth, IngeAldringsbrems : yngre lenger med periodisk livsstil 445597
572Karlson, RuneUtmattelse : hva det er, hvordan samfunnet legger til rette for det, og hvordan du kommer deg ut av det 443676
573Enger, ThomasFantomsmerte : kriminalroman 443696
574Skåden, SigbjørnPlanterhaug 4432931
575Benzine, RachidBiblioteket i Gaza 4421632
576Aubert, Alette SophieBiohacking 440597
577Carlsson, ChristofferEn liten dråpe blod 440459
578Atwood, MargaretTjenerinnens beretning 4373111
579Jio, SarahAlle mine menn 436884
580 Lader til Chromebook 43520760
581Haig, MattMidnattstoget 4353291
582Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1 og fysikk 2 43513130
583Ottesen, GunnarBransjelære : vg2 transport og logistikk 4345630
584Håkonsen, KåreVekst : entreprenørskap og bedriftsutvikling 2 4336690
585Lindell, UnniDukken i tauet : kriminalroman 4331313
586AttråAttrå : erotiske fantasiar 4335240
587Riley, LucindaSkyggesøsteren 4333361
588Hoem, EdvardUng mann vil ut : roman 4321383
589De la Motte, AndersGlassmannen 432884
590Fexeus, HenrikOfferdyret 430508
591Sullivan, TimTannlegen 4304210
592Spjeldnæs, Kari J.Lesekrise : om lesing og konsentrasjon i en digital verden 4281183
593Grebe, CamillaVelkommen til evigheten 4266390
594Elizabeth Diskin Kirsti Grana Winsvold Knut KasboEnter Basic skills 8-10 4247030
595Hodne, ØrnulfMystiske steder i Norge 4241034
596Stuart, AnnaJordmoren i Auschwitz 4234061
597Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den vidaregåande skolen 4225520
598Teige, TrudeEn hjelpende hånd 421715
599Johansson, Jens M.Bare la dem komme : roman 4204380
600Karlsen, Ole G.Terra mater : geofag X, geofag 1 4207710
601Bækkevar, IngerMønster : helse- og oppvekstfag 4205960
602Sandemo, MargitAvgrunnen : [Sagaen om isfolket] 4205000
603Duckert, HegeKatti Anker Møller : å bestemme over livet 419755
604Horst, Jørn LierSak 1569 4185620
605Grønlien, Heidi KristineBi2 : biologi 2 4187230
606Jeffs, RogerSamstemt : harmonilære, arrangering og komponering 4175540
607Teige, TrudeNoen vet 416626
608Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : arbeidsbok A1/A2 : Voksenopplæringen 4162871
609Dehli, LarsStopp tankekjøret : kraftfulle teknikker for å få mer ut av livet 416528
610Jæger, JørgenDommen 4163921
611Andersen, Jørn KennethProduksjon og tenester, 3. utgåva : vg1 teknikk- og industrifag 4155530
612Moyes, JojoToner i natten 4131043
613James, EricaHuset i Maple Drive 410606
614Stokstad, LinnBlodsukkermagi : sprudlende oppskrifter og enkle triks for stabilt humøt, mer overskudd og bedre helse - for hele familien 410518
615Schulman, AlexMalma stasjon : roman 410795
616Rypdal, Karoline BjarnesdatterHjertefrisk : de 5 B-ene som truer hjertet - og hvordan du stopper dem 409815
617Sletbakk, MarianneBios 1 : biologi 1 4086110
618Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10 : nynorsk som sidemål 4086600
619Loe, ErlendKukene/Kukane 4085020
620O'Shea, DaisyDen irske nøkkelen 407626
621Grinde, Bjørn HallvardForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 4065000
622Mímir KristjánssonMamma er trygda 4053341
623 Treningslære : idrettsfag 4048340
624Morseth, Anne LouiseEn sjanse til 4045330
625Espach, AlisonBryllupsfolket 404468
626 Bærbar PC til utlån404449
627Nesbø, JoGjenferd 4031352
628Haratischwili, NinoDet åttende livet (til Brilka) 402636
629Høyer, Ida HegaziDet nye hjertet 4011742
630Sandemo, MargitLengsel : [Sagaen om isfolket] 4005000
631Cedervall, MarianneMord på øya 398488
632Colgan, JennyVelkommen til Floras kafé 3981332
633Nesbø, JoSønnen 398646
634Golding, WilliamFluenes herre 3973221
635TegnehanneDet går bra 397745
636Storbakken, Ida Marie AamotVerdens beste supper 396468
637Hammer, ElisabethFortielse 396567
638Heivoll, GauteMin tid i disse skogene : roman 396814
639Sandemo, MargitRavnens vinger : [Sagaen om isfolket] 3958000
640Furevikstrand, Tor EgilNorsk for påbygging 3956270
641Wiegaard, Alf MarcusJuss og §amfunn : rettslære 2 3945660
642Hammer, ElisabethAvsløringer 393646
643Grund, MariaBlekkspruten 3933610
644Levi, AllenTheo 393576
645Bjertnes, HegeScope 2 : programfaget engelsk 2 3926020
646Griffiths, EllyNattfalkene 391468
647Riley, LucindaDen savnede søsteren 39113510
648Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 3882111
649Jæger, JørgenSkyggejakten 3871023
650Sandemo, MargitDragens tenner : [Sagaen om isfolket] 3867000
651 Strøm utlån til bærbar elev PC386814
652Teige, TrudeAldri tilgi 3862681
653Duvå, Liv NimandNed fra himmelen 386705
654Sandemo, MargitDødssynden : [Sagaen om isfolket] 3846000
655Renberg, ToreLungeflyteprøven : forsvar for en ung kvinne som var mistenkt for spedbarnsdrap : roman 3831213
656Enoksen, EysteinBreddeidrett 3838100
657Rostgaard, SimonTegningsforståelse og 3D-modellering : vg1 bygg- og anleggsteknikk 3826330
658Arsky, Gunn HeleneMord i bokhandelen 3823701
659Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 3801981
660Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei 3802171
661Kjellsdotter, NillaTil natten er forbi 3803311
662Posthuma, JenteDet jeg helst ikke vil tenke på : roman 3801732
663Herø, EyolfDokumentasjon og kvalitet : vg2 produksjons- og industriteknikk 3799240
664Stenborg, Per MoritzFrykt ikke mørket : kriminalroman 3792681
665Engberg, KatrineHvite netter 377635
666Hundevadt, KimPorcus 377409
667Steen, Bjørn GunnarAqua 2 : kjemi 2 : studiebok 3774880
668Raja, Abid Q.Min skyld : en historie om frigjøring 3775400
669Skjervø, Gaute BørstadIngenting blir som før : en generasjonsfortelling 3763251
670Andersson-Ulseth, PeterStyresystemer : vg2 elenergi og ekom 3755160
671Lovrenski, OliverDa vi var yngre : : roman 3741422
672Kepler, LarsHypnotisøren 3742011
673Krien, DanielaKjærlighet i nødsfall 374576
674Schulman, NinniSom vi lekte 373586
675Drange, Eli-Marie¡Claro que sí! : spansk aktivitetsgrammatikk 3726980
676Sandemo, MargitSpøkelsesslottet : [Sagaen om isfolket] 3727000
677Teige, TrudeMormor danset i regnet 3723860
678 Latterbomber : vitser for barn 3711752
679Fagerlund, JennyEn hemmelighet for mye 371497
680Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar 3701702
681Kahneman, DanielTenke, fort og langsomt 3701213
682Sarenbrant, SofieBursdagen 370409
683Erdal, Silje FørlandFokus (BM) : sosiologi og sosialantropologi 3704240
684Karlsson, Ørjan N.Det siste stykket hjem : kriminalroman 370784
685Yrsa SigurdardóttirVokt dine hender 370606
686Dimby, NonoLandbruk : vg1 naturbruk 3685030
687Keegan, ClaireTre lys 368764
688Hexeberg, SofieNytt blikk på autoimmun sykdom 3672131
689Gottman, John MordechaiSnu deg til meg! : det du gjør i løpet av ett mikrosekund, avgjør hvor relasjonene dine ender opp 3662121
690Hellberg, ÅsaDen femte dagen 366428
691Kingsolver, BarbaraDemon Copperhead 364546
692Hammer, ElisabethVinterhjerter 364586
693Myskja, AudunKunsten å finne ro 3643121
694Sandemo, MargitGalgeblomsten : [Sagaen om isfolket] 3647000
695Elstad, Anne KarinFolket på Innhaug : [bind 1] 363655
696Sandemo, MargitBak fasaden : [Sagaen om isfolket] 3638000
697King, StephenCarrie 3632051
698Sten, VivecaVillederen 363983
699Ingstad, HelgePelsjegerliv blant Nord-Canadas indianere 3611931
700Arsky, Gunn HeleneMord på biblioteket 3603201
701Schepp, EmelieHundre dager i juli 360705
702Trampe, Synnøve VereideGutta : den nye likestillingskampen 360615
703Martin, TinaBefrieren 3603310
704Fatland, ErikaGrensen : en reise rundt Russland : gjennom Nord-Korea, Kina, Mongolia, Kasakhstan, Aserbajdsjan, Georgia, Ukraina, Hviterussland, Litauen, Polen, Latvia, Estland, Finland og Norge samt Nordøstpassasjen 359784
705Hjorth, VigdisGjentakelsen : roman 3591432
706Dahl, Ellen StøkkenDyrisk : noveller 358536
707Tolkien, J.R.R.Ringenes herre : Ringens brorskap 3581063
708Strömberg, LouiseDer villblomstene vokser 358556
709Robbins, Mel5-sekundersregelen : den raskeste metoden for å endre livet ditt 3583211
710Sandemo, MargitDødens hage : [Sagaen om isfolket] 3577500
711Flatland, HelgaEtterklang : roman 3571073
712Sandemo, MargitVinterstorm : [Sagaen om isfolket] 3566000
713Sandemo, MargitDen onde arven : [Sagaen om isfolket] 3566000
714Makkai, RebeccaVi var de håpefulle 356487
715Stuart, DouglasJohn sønn av John : roman 3553670
716Engelien, OlaTett på : norsk YF 3554720
717Brundtland, Liv Kristin SteenI varetekt meg ta 354635
718Herngren, MoaSøskenfeiden 354576
719Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 : vg2/vg3 : psykologi for studiespesialiserende utdanningsprogram. 3544690
720Ley, RosannaDen italienske flammen 3542912
721Svendsen, Lars Fr.H.Trump og filosofene : hvordan et studium av historiens minst filosofiske mann kan lære deg forbløffende mye om filosofi 352874
722Hansen, AndersADHD : uante krefter 3522601
723Heum, TrondAlle tiders historie : frå dei eldste tider til våre dagar 3524760
724Carrasco, PaulaDet går over : roman 3511662
725Bache-Wiig, AnnaTil våren : roman 3512591
726Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må (1) : roman 3511202
727Sandemo, MargitBlodhevn : [Sagaen om isfolket] 3515500
728Matre, Agnes LoviseUvigslet jord : kriminalroman 351814
729Masternes, Jon-AreDet som spiser meg 3501682
730Michallon, ClémenceSiste utvei 350398
731Sandemo, MargitSatans fotspor : [Sagaen om isfolket] 3507000
732Schützer, KarolinaUnder stjernene i Paris : [Sophia i Paris] 3502501
733Enders, GiuliaOrganisk 3492701
734Loe, ErlendDoppler 3491622
735Sandemo, MargitDen siste ridder : [Sagaen om isfolket] 3497500
736Fexeus, HenrikOfferdyret : [Mementoserien] 3493001
737Hall, Clare LeslieNår jorden brister 348605
738Sandemo, MargitBøddelens datter : [Sagaen om isfolket] 3485000
739Higashida, NaokiHvorfor hopper jeg 3471771
740Sandemo, MargitFeber i blodet : [Sagaen om isfolket] 3477000
741Mytting, LarsSkråpånatta 34710250
742Djønne, LeanderAlt et : roman 347645
743Ernst, Linea MajaKun til navlen : roman 347546
744Elling, LarsVed porten til stillhetens skog : en fortelling om vennskap, kunsten og den ulydige hjernen 345655
745Steinbeck, JohnØst for Eden 3452221
746Läckberg, CamillaMentalisten 3454360
747Hannisdal, Aili KristinaIkke bare en følelse : hvordan våge å lytte til følelsene du helst vil unngå, for å finne veien til lykke - og deg selv 3452701
748Sandemo, MargitDen ensomme : [Sagaen om isfolket] 3455000
749Henry, VeronicaDen hemmelige stranden 344477
750Edvardsson, MattiasPostkortmorderen 344467
751Ohlsson, KristinaSkoddehav 344824
752Sullivan, TimSyklisten 3422812
753Bagger, ThomasKaoskoden 342536
754Hadley, TessaSøsken 341477
755Staalesen, Gunnar1899 : preludium 340585
756Sandemo, MargitVinden fra øst : [Sagaen om isfolket] 3408000
757Nesbø, JoMarekors 3391083
758Hansen, Hans-Einar RustøyRåstoffer og produksjon : vg1 restaurant- og matfag 3397480
759Musso, GuillaumeGjenforeningen : roman 338349
760Smith, Wilbur A.Stormflo (21) 3374000
761Riley, LucindaMordene på Fleat House 3379280
762De la Motte, AndersDøden går på visning 337546
763Seierstad, ÅsneAfghanerne 336893
764Chen, KarissaHjemlengsel 3361512
765Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling 3361412
766Mo, JohannaBrottsjøen 336526
767Blichfeldt, NorunnNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 3352961
768Bjerkli, Myriam H.Onkel Edward 335615
769Strout, ElizabethÅh, William! 335645
770Myskja, AudunDe tibetanske ritene : 15 minutter som forandrer livet ditt 334447
771Cook, LornaDen glemte datteren : [Husets hemmeligheter] 3333001
772Tangen, GeirSnøengler : kriminalroman 332764
773HomerosOdysseen 3322341
774Fjell, Jan-ErikTysteren 3324530
775Dedekam, IvarIllustrert navigasjon 3304520
776Matre, Agnes LoviseIskald 3301292
777Harnesk, TinaSvik som går i arv : roman 328467
778Eigeland, Lotte C.Nattflygerne 328784
779O'Farrell, MaggieHamnet 327565
780Myklebust, Ingunn#Bystrikk helt basic 327349
781Øverland, AndreasJeg vet ikke, jeg var ikke der 3271542
782Cedervall, MarianneMed døden til bords 326369
783Larmo, IdaRigel : urettens ekko 3263720
784Berg, LenaGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 3241761
785Ottesen, GunnarTransport, logistikk og løfteoperasjoner : vg2 transport og logistikk 3234650
786Hastrup, JulieFarlig fortid 323398
787Geard, AmandaGlassnøkkelen 3223131
788Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 3223031
789Lerø Kongsnes, AsbjørnMatemagisk 8 3214230
790Jæger, JørgenDet sorte fåret 321883
791Andersen, Stian HjelvinTakk, bare bra 320496
792Alexander, RebeccaNye sjanser på øya 320417
793Frøland, Anne-LiseTynne rivner av lys : roman 3181751
794Bjørk, SamuelHitra 318654
795Ashcroft, JennyKjærlighetens ekko 318407
796Gjermundsen, Simen ØianFrifor ultraprosessert mat 318417
797Stein, JesperSolo : krim 318359
798Shelley, MaryFrankenstein 3161192
799Minier, BernardLucia 3164140
800Geelmuyden, Niels ChristianSannheten på kroppen : alt du bør vite om kosmetikk 315565
801Zevin, GabrielleI morgen, og i morgen, og i morgen 3152781
802Darian, CarolineJeg kaller deg ikke lenger pappa : familietraumet som rystet en hel verden 3152581
803Bagger, ThomasSort mirakel 315625
804Jensen, Jens HenrikFrende 314486
805Sundström, LenaJegeren 313349
806Høst, JohanEn nasjon i sjakk : [Delta-serien] 3135000
807Aleksandersen, ÅgeLørdagsbarn : historien om sangene 3123900
808Moyes, JojoEt helt halvt år 3123810
809Sarenbrant, SofieMytomanen 312486
810Nesbø, JoSnømannen 311843
811Furre, HeidiTechnotika 311525
812Erichsen, DortheMidtsommer 310634
813Colgan, JennyDen lille bokhandelen på hjørnet 310575
814Ahnhem, StefanOffer uten ansikt 3092741
815Axelsen, Sunniva LyeJohanne den vanvittige 309378
816Backman, FredrikFolk med angst 3091182
817Ekfeldt, PetraPuls helse : vg1 helse- og oppvekstfag 3084040
818Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 3081522
819Keegan, ClaireI seneste laget : historier om kvinner og menn 307575
820Holte, Martin BechAlternativt statsbudsjett : løsninger for landet som ble for rikt 307476
821 Norske seksuelle fantasier : kvinner og menn forteller 306329
822Tolkien, J.R.R.Silmarillion 305973
823Khemiri, Jonas HassenSøstrene 305605
824Tjønn, Brynjulf JungKvit, norsk mann : dikt 3058210
825Burgess, RichardInteractions 2 : programfag engelsk 2 3054810
826Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar : kriminalroman 305724
827Stokke, Silje SkaugHjertevarme foreldre 304535
828Härjegård, KarinDatteren og vårflommen 304634
829Tolkien, J.R.R.Hobbiten, eller Fram og tilbake igjen 3041232
830 Guinness world records 3031272
831Christensen, Lars SaabyeByens spor : Ewald og Maj 3033250
832Axelsson, IdaStille vrede 3022313
833Widholm, KatarinaElskede Betty 302496
834Andersen, Ragnhild WiePuls yrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 3014220
835Hastrup, JulieMirakelmannen 3013010
836Kielland, Alexander L.Gift 3006020
837Lunde, MajaBlå : roman 3005000
838Riley, LucindaSolsøsteren 2997010
839Gulbranssen, TrygveOg bakom synger skogene : [bind 1] 2981022
840Johnsen, Ina-JanineSkikkelig gode salater 298427
841Randau, TessaSkogen, benken og livets store spørsmål : møtet som endret alt 298407
842Ypi, LeaFri : en oppvekst ved historiens ende 298614
843Jæger, JørgenStemmen : kriminalroman 2972321
844Bolstad, TerjeFiske og akvakultur : Vg1 fiske og akvakultur 2974530
845Bjørnstad, Trond HåvardSkogbruk : vg1 naturbruk 2973890
846Elster, Clélia EtienneEnchanté 2 : fransk ll - vg 2 2974260
847Karlsson, Ørjan N.Kureren 296417
848Ueland, Daniella RoxmanHusdyr : vg1 naturbruk 2954660
849Widholm, KatarinaÅ telle hjerteslag 295515
850Fiebig, JulikaMomente : tysk nivå 2 2955550
851Lykke, NinaNei og atter nei 2952001
852Gazan, Sissel-JoI en dråpe 2952611
853Austen, JaneStolthet og fordom 2931661
854Sachar, LouisHoles 2932401
855Yanagihara, HanyaEt lite liv 2932001
856 Alle tiders historie : nyere historie VG 3 2932980
857Lykke, NinaNei og atter nei : roman 293714
858Sarenbrant, SofieSkytsengelen 292525
859Enchi, FumikoSkyggekvinner 2922551
860Mola, CarmenJenta uten navn 2922910
861Läckberg, CamillaGullburet : [Faye] 292309
862Adler-Olsen, JussiNatriumklorid 292813
863Schjetlein, Anne-MarieDøden bryr seg ikke 291348
864Grisham, JohnGuttene fra Biloxi 291426
865Witoszek, NinaDet blåøyde riket : norske tillitspatologier 291555
866Bjertnæs, SverreMorsdager : essay 290417
867Michelet, JonEn sjøens helt : Skogsmatrosen 2903170
868Fjell, Jan-ErikNattravnen 289883
869Norman-Stormbringer, HegeBare for et år 289495
870Karlsson, Ørjan N.Natten reiser alene : kriminalroman 289763
871Liabäck, ÅsaSom en vind gjennom kolonihagen : roman 287466
872Christensen, Lars SaabyePasninger : VM2026 2871501
873Jón Kalman StefánssonSommerlys, og så kommer natten 285664
874Seierstad, ÅsneBokhandleren i Kabul : et familiedrama 285674
875Blichfeldt, KathinkaNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 2854790
876Ashcroft, JennyFyrtårnets hemmeligheter 285495
877Page, LizzieEt sted å høre til 285485
878Nordstrand, BeritAutofagi 14 : styrk cellenes egen fornyelse med 14 dagers periodisk faste og anti-inflammatorisk mat 284426
879Ohlsson, KristinaIsbryter 284714
880Haugland, MariaLev, spis, nyt : din guide til magiske hverdager, næringsrik mat og inspirerende organisering 284319
881Barr, ConnieKvinner som reiser alene : roman 283574
882Hofset, JanneckeGod i norsk 1 arb bok A1/A2 2824140
883Nesbø, JoKongeriket : roman 2811102
884Martin, TinaTordneren 2812810
885 Perspektiver : historie påbygging 2803600
886Riley, LucindaMånesøsteren 2807020
887Diseth, ÅgePsykologi 2 : programfag psykologi 2 2794170
888Hamsun, KnutSult 2791791
889Samartin, CeciliaSterkere enn frykt : roman 2792021
890Nesbø, JoKongen av Os : [Kongeriket] 27711000
891Moyes, JojoJenta som ble igjen 2757120
892Brenden, LailaToner fra en stille skog 2752251
893Stranger, SimonLeksikon om lys og mørke : roman 2751831
894Smith, Wilbur A.Titanenes krig (8) 2752501
895Ragde, Anne BirkefeldtHennes siste fantastiske dager 275823
896Dahl, Niels FredrikFars rygg : : roman 274416
897Dahlback, JorunnVg1 frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign 2743720
898Matre, Agnes LoviseUvigslet jord 2742041
899Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2018 2745500
900Mehlum, JanInn i mørket : kriminalroman 273465
901Backman, FredrikEn mann ved navn Ove 273654
902Christensen, Lars SaabyeHaren : og andre noveller 272594
903Helm, LivMed hjertet i hånden 2722501
904Kinney, JeffEn pingles dagbok, Rodrick ruler 2721571
905Stuart, AnnaSøstrene fra Warszawa 272475
906Tolkien, J.R.R.The lord of the rings : The fellowship of the ring 2721002
907Matè, GaborNår kroppen sier NEI : Prisen vi betaler for skjult stress 2711002
908Alexander, RebeccaHjem til øya 271377
909Niemi, MikaelStein i silke : roman 271683
910Wilhelmsen, IngvardSjef i eget liv : en bok om kognitiv terapi 271713
911Helle, HelleHey Hafni 271318
912Nore, AslakHavets kirkegård : roman 270525
913Fretheim, EvaDronningland : : krim 270299
914Alexander, RebeccaArven fra øya 269455
915Horst, Jørn LierNøkkelvitnet : kriminalroman 269793
916Herø, EyolfReparasjons- og vedlikeholdsteknikk 2694960
917De la Motte, AndersVåroffer 2691781
918Paris, B.A.Bak lukkede dører 2692111
919Grinde, BjørnForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 2683670
920Radnedge, KeirFIFA World Cup 2026 : offisiell guide 268594
921Nylund, KajaUnder midnattssolen 268416
922Melsom, KajaDen fordømte skamløsheten : fra moralisme til narsissisme 2681002
923Laestadius, Ann-HelénSkam 268713
924Stuhaug, LindaKvardagsmiddagar : alt-i-eitt i gryte, form eller panne 267387
925Ege, Tove Karin MannesØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 2673910
926Arvola, IngeborgKniven i ilden 2674130
927Day, SylviaBare for deg : en Crossfire-roman 2671521
928Nygaard, Kaja GjersemEn sterkere tro 266594
929Brunes, Anders O.Aktivitetslære 2652101
930Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag 2652820
931Kvarnström-Jones, RuthVenninnene på Nordiska Kompaniet 264289
932 Tekniske tjenester : Konstruksjons- og styringsteknikk 2632910
933Norlin, AnnikaTua 262465
934Faldbakken, MatiasVi er fem : roman 2623500
935Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : : roman 261289
936Kvensler, UlfLa bølgene gjøre resten 2612311
937Horst, Jørn LierBlindgang 261377
938Kjellsdotter, NillaJenta i stenparken 2601715
939Ellingsen, ElisabethPå vei : Arbeidsbok 2604100
940Horst, Jørn LierFelicia forsvant 259753
941Tombre, TorbjørnMayday : praktisk bruk av VHF 2593780
942Matè, GaborMyten om det normale : Traumer, sykdom og heling i en giftig kultur 2592501
943Page, LizzieBarnehjemmet 259465
944 Kalkulator2585550
945Warholm, Line MarieRobuste foreldre : hvordan tåle barnets følelser - og dine egne 2582620
946Howard, DylanJeffrey Epstein : døde menn snakker ikke 2581551
947Binz, AnnikenFinn din superkraft! : nøkkelen til varig motivasjon og livsglede 257289
948Inchauspé, JessieGlukoserevolusjonen : gå ned i vekt, stopp søtsuget, få tilbake energien : ta kontroll over blodsukkeret 2571072
949Robinson, MarilynneGilead 257426
950French, TanaJegeren 256386
951Mytting, LarsHekneveven 2557580
952Colgan, JennyEn evighet fra deg 255524
953Maroger, IsabelleLebensborn 2541301
954Jæger, JørgenBlodskrift 254653
955Kulbrandstad, Lars AndersSidemålsordlista 2542870
956Gran, SisselDet er slutt : historier om løsrivelse 2531521
957Branæs, PålKarbofellen : Gå ned i vekt og bli kvitt livsstilsplager på under seks uker 252376
958Reid, RachelGame changer : [Game changers] 2522501
959Hjorth, VigdisArv og miljø : roman 251703
960Loe, ErlendNaiv. Super 2515610
961Andersen, JohanProduksjonsteknikk : VG2 Produksjons- og industriteknikk 2504520
962James, E.L.The missus 2502501
963Ibrahimovic, ZlatanJeg er Zlatan 2502600
964Hamberg, EmmaJe m'appelle Agneta 249406
965Säfstrand, CarolineLa meg fortelle alt 249366
966Reid, RachelHeated rivalry : Game changers 2492500
967Moum, TommyHistorie og filosofi 2 2494550
968Huang, AnaTwisted love 248733
969Collins, TessaJenta med georginene 248465
970Mohn, MajaFrigjort 2481002
971Montgomery, HedvigBarneskoleårene : 6-13 år : syv enkle steg for å lykkes med oppdragelsen i læringens tid 248366
972Alexander, RebeccaDrømmer fra øya 247416
973Håvardsen, Tor-Håkon GabrielEn siste hilsen : om å jobbe med døden - og møte den hjemme 2472540
974Ingulstad, FridGullnålen : [Sønnavind] 2471022
975Hverven, SigurdSå setter vi oss på huk : filosofi på høyde med barn 247386
976Jæger, JørgenDødssymfoni 247663
977Horst, Jørn LierJakthundene 247475
978James, EricaHagene i Italia 2462121
979Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : min oppvekst med Norges farligste kvinne 246357
980Läckberg, CamillaGjøkungen : [Fjällbacka-serien] 2467000
981Isaac, CatherineDet begynner å bli hett her 245376
982Gustawsson, JohanaDe tause 244415
983Matthews, CaroleFra en dag til en annen 244269
984Ståhl, LindaHans vilje skje 2432211
985Fielding, JoyJenny Cooper har en hemmelighet 243288
986Kvarnström-Jones, RuthDe fabelaktige kvinnene på Grand Hôtel 243298
987Page, LizzieBarnas sang 243465
988Fidjestøl, AlfredOppstandelsen : om landslagets forbannelse, veien tilbake og tidenes beste kvalik 243683
989Kafka, FranzProsessen 2431731
990Berg, LenaGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2437710
991Næsmo, Camilla BruuNorskboka essens : vg 2 yrkesfag 2423730
992Vahr, EllenBakeriet i Brooklyn : roman 242763
993Sacerdoti, DanielaLucrezias gave 242337
994Teige, TrudeSvik 241554
995Klepp, AnneliGutte-spetakkel 2411022
996Binz, AnnikenSupervaner 240317
997Horst, Jørn LierNattmannen 2401211
998Riley, LucindaLavendelhagen 240544
999Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : : roman 240425
1000Ekeberg, Jan OveBarbarene fra nord 240504

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 191 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2468 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 27/10/2026 kl. 13:34:00


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As