1000 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 797731512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 741911766
3Horst, Jørn LierTvilen 573612164
4Horst, Jørn LierDen siste saken 518115133
5Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 51797546
6Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 497662980
7Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 491257850
8Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 482057820
9Strout, ElizabethDet vi aldri sier 472915403
10Ravatn, AgnesDoggerland 471113193
11Strömberg, SaraSot 46297106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 447912953
13 Verkstedhåndboka 437274850
14Strömberg, SaraSkygger 42797815
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 405020931
16Horst, Jørn LierSkriket 393612673
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 39159833
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 391414562
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38527085
20Engman, PascalKlanen 37164328
21Nesbø, JoMinnesota : roman 356817412
22Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 35638854
23Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 35627005
24Läckberg, CamillaSørgekonen 35514378
25Fretheim, EvaKråketronen 35394997
26Horst, Jørn LierUtskudd 353411353
27Jæger, JørgenNarrespill 338711302
28Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 33676235
29Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 33569373
30Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 32848403
31Ohlsson, KristinaNattanker 32389123
32Mjønes, Johan B.Spuria : roman 321811862
33Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 321411002
34Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31209293
35Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 309936550
36Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 309339160
37Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 30454986
38Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 30429513
39Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 30319583
40Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 30258393
41McFadden, FreidaKjære Debbie 301410202
42Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 296712962
43Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 291513352
44McFadden, FreidaHushjelpen 29157054
45Petterson, PerDu er hjemme nå 29057993
46Nesbø, JoNådeskudd 288414791
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 28848263
48Perrin, ValérieTata 28318843
49McEwan, IanHva vi kan vite 28138013
50Riley, LucindaKjærlighetssangen 27899193
51Strömberg, SaraSkred 27684596
52Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271035090
53Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 27069972
54Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270333200
55Vahr, EllenBorte fra verden : roman 26787903
56Fretheim, EvaPapirdukkene 26688483
57Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 25997473
58Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257630990
59Heger, AndersWanda : en familiehistorie 25696354
60Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 254330820
61Strout, ElizabethFortell meg alt 25357613
62McFadden, FreidaKollisjonen 24919882
63Strömberg, SaraSkinn 24674555
64Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24044675
65Fretheim, EvaDronningland : krim 23968762
66Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 23689972
67Heivoll, GauteHimmelens krystall 23526013
68Callin, PetterErgo : fysikk 1 232630590
69De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23174505
70Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 231511032
71Theorin, JohanNattgjestene 23024315
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 22794505
73Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 227628360
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 22416103
75De la Motte, AndersNattjegeren 21812658
76Backman, FredrikMine venner 21807282
77Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21708452
78McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 21704724
79McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21554824
80Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21463506
81Renberg, ToreEt livsforsøk 210410382
82Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 20997502
83Sten, VivecaBenåderen 20972578
84Græsli, HansKompass : geografi vgs 209224760
85Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20637672
86Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 20588662
87Fosse, JonVaim : roman 20346253
88Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20333006
89Horst, Jørn LierTørt land 202611341
90Stranger, SimonStranger : roman 20175363
91Enger, ThomasSår 20142857
92Walden, AndrevJævla menn 19998402
93Engman, PascalIngen 19943206
94Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 19738512
95Moyes, JojoDa jeg møtte deg 19708112
96Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 19693365
97Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19105013
98Engman, PascalAlbinoen 19012607
99Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 187625130
100Emanuelsen, BirgerOdysseen 18674943
101Carr, GarrettGutten fra havet 18497352
102Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 18324993
103Moyes, JojoVi bor alle her 182110031
104Moore, LizGuden over skogene 18155593
105Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18113704
106Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 17684743
107Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17494773
108Giske, RuneTreningsledelse 174122440
109Nesbø, JoFlaggermusmannen 17396312
110Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 17282068
111Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 171510651
112Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 16946582
113Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 16776502
114Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 16533994
115Minier, BernardDe utslettede 16515063
116Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 16412885
117Witherspoon, ReeseUten et ord 16364103
118Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 163224800
119Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16104883
120Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 16022985
121Bjørk, SamuelBomberen 15916282
122Bjerkli, Myriam H.Evas skål 15885013
123Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 15858501
124De la Motte, AndersMysteriet på Capri 15842047
125Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 15823304
126Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 15764413
127Eggen, TorgrimBlodet 15525262
128Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 154614361
129Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 15257372
130Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 152319120
131Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 15224963
132Flatland, HelgaEt liv forbi 15056332
133Sager, RileyHun som ble igjen 14893004
134Moyes, JojoI ly av regnet 14611897
135Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14572505
136Colgan, JennyHusrom og hjerterom 14532047
137 Aktivitetslære 144124250
138Krien, DanielaMitt tredje liv 14392286
139Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14223304
140Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 14217151
141Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14023903
142Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 139020650
143Arvola, IngeborgUlvespor 13803364
144Sveen, GardSkalpjegeren 13792685
145Jensen, Jens HenrikInterregnum 13771927
146Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 137611601
147Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13712505
148Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 136011751
149Engman, PascalBestselger 13592744
150Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13523004
151Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 13514263
152Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13463503
153Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13454672
154Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13453004
155Michaelides, AlexDen tause pasienten 13364852
156Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13362635
157Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13323314
158Montefiore, SantaDen siste sangen 13311887
159Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13291966
160Riley, LucindaSkjult skjønnhet 132411301
161Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 132217920
162Hoover, ColleenVerity 13179141
163Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13163004
164Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 13164442
165Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 131522890
166Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13138601
167Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13097421
168Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13048001
169Ravatn, AgnesGjestene : roman 12923094
170Østerbø, AnitaIngrids valg 12792295
171De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 12794003
172Nesbø, JoBlodmåne 127413750
173Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 12615672
174Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 12552455
175Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12344322
176Egeland, TomSatans segl 12316991
177Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12308281
178Ahnhem, StefanGenerasjon null 12185212
179Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12182045
180Burke, Caro ClaireYesteryear 12152774
181Tilrem, MartinEt jentebarn 12152454
182Loe, ErlendKukene = : Kukane 12062454
183Fjell, Jan-ErikTvilen 11971926
184Murakami, HarukiKafka på stranden 11942874
185Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 11872045
186Diseth, ÅgePsykologi 1 : programfag psykologi 1 117814320
187Rees, TracyDen gylne fjær 11593513
188Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 11584162
189Engman, PascalNomaden 11521856
190Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 114214630
191Rosenfeldt, HansHøstebarn 114111210
192Lane, SorayaDen argentinske datteren 11361577
193McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11321517
194Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 113118090
195Fossum, KarinKom hjem, Amadou 11266991
196Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 112615440
197Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112114030
198Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11192833
199Hoover, ColleenSkadeskutt 11183263
200Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11144822
201Biedermann, NelioLázár 11122145
202Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11081467
203Raja, Abid Q.Kismat 11072404
204Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11004722
205Teige, TrudeÉn for alle 10998141
206Horst, Jørn LierOffer 10889971
207Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 10792983
208Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 10783962
209Renberg, ToreDu er så lys : roman 10758651
210De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 10731556
211Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 10662743
212Keegan, ClaireOver blå enger 10664152
213Hjorth, MichaelVoldens øy 10651268
214Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106232490
215Horst, Jørn LierArr 10588271
216Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 105815790
217Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 10549031
218Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 105414350
219Perrin, ValérieDe tre 10512923
220Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 105018190
221Schulman, NinniNetter uten daggry 10451228
222Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10354632
223Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10294142
224Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10271516
225Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 102414740
226Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10232134
227Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10123862
228Hamsun, KnutMarkens grøde 10114832
229Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10091975
230Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10083512
231Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10072005
232Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 100714720
233Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 10043742
234James, EricaVeien hjem 10031337
235Jacobsen, RoyDe usynlige 9955751
236Child, LeeFluktplanen 9948471
237Willander Lambrell, JohnDen som vet 9942573
238Wisting, AlexanderArven 9901905
239De la Motte, AndersRustskogen 9881665
240Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 98712130
241Hoover, ColleenDet ender med oss 98610240
242Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 9843322
243Strout, ElizabethOlive Kitteridge 9832394
244Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 9805451
245Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 9752104
246Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9726481
247Ohlsson, KristinaKristuskransen 9727781
248Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9698001
249Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96312310
250Geard, AmandaMåneporten 9573612
251Horst, Jørn LierForræderen 95510310
252Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9532503
253Skoland, AinaMarionetten 9521546
254Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9525331
255Nore, AslakAlliansen : roman 9501655
256Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 9493992
257Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9478001
258Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 9421815
259Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 9403462
260Jæger, JørgenSkjebnedøgn 9378711
261Dahl, AlexEn perfekt mor 9365161
262Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 92613170
263Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9241327
264Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9233692
265Härjegård, KarinSyersken og friheten 9221237
266Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9208001
267Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9181874
268Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9159001
269Lahlum, Hans OlavPakten 9113372
270Hammer, ElisabethBeleiret 9101128
271Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9071565
272Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9062813
273El Bakali, JavadEngstelig svarting 9053222
274Horst, Jørn LierNullpunkt 9012164
275Nesbø, JoRødstrupe 8953492
276Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 8864711
277Bjøranger, TerjeTaperen 8864282
278Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 8825931
279Østby, AnneDuften av sjasmin 8821725
280Szalay, DavidKjøtt 8811346
281Grebe, CamillaJentene og mørket 8808970
282Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 8794042
283Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8781585
284Engman, PascalKrigen 8772543
285Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 8761844
286Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8692203
287Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 8612154
288Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8593792
289Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 85912220
290Callin, PetterErgo : fysikk 2 85812190
291Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8568501
292Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 85312300
293Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85012070
294Horst, Jørn LierSlagside 8496841
295Bergstrøm, HasseRettslære 1 84815230
296Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8362962
297Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8334501
298Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8231236
299Nesbø, JoKakerlakkene 8193352
300Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 81812040
301Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8122173
302Horst, Jørn LierRøykteppe 8096071
303 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 80912900
304Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8097001
305Kinsky, EstherRombo 8081485
306Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8041137
307Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 7992473
308Moyes, JojoI dine sko 7986551
309Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 7988500
310Strout, ElizabethLucy ved havet 7911316
311Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 78912600
312Renberg, ToreTollak til Ingeborg : roman 7898560
313Nedrejord, KathrineSameproblemet : roman 7881575
314Buchanan, EleanorDe fire steinene 7871077
315Sveistrup, SørenTelle til en, telle til to 7831505
316Westover, TaraNoe tapt og noe vunnet 7813162
317James, PeterBilde av død 7703132
318Erikson, ThomasOmgitt av idioter : hvordan forstå dem det ikke går an å forstå 7642483
319Lillegraven, RuthMitt neste liv : psykologisk thriller 7611435
320Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 76018320
321Dahl, ArneUnderverkene 7561017
322Lillebø, SandraVera : roman 7543162
323Colgan, JennySoloppgang på strandpromenaden 753898
324Godfrey, JennieListe over mistenkelige ting 7503332
325 Trening, helse, trivsel : kroppsøving for videregående skole 74913920
326Robbins, MelLet them-teorien : to ord som forandrer livet ditt, og som millioner av mennesker snakker om 7481365
327Baldysz, MartinStille grender : krim 7461246
328Härjegård, KarinÅ isbade blant fjellene 7451216
329Kepler, LarsSøvngjengeren 7438970
330Erichsen, DortheJordbærdager 7371624
331Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 7358160
332Engman, PascalIldlandet 7321325
333Sandemo, MargitIs og ild : [Sagaen om isfolket] 7328000
334Ekman, KerstinMin bokverden 7301136
335Schulman, Alex17. juni : roman 7285311
336Grinde, Bjørn HallvardMarkedsføring og innovasjon : vg1 salg, service og reiseliv 7289710
337Mímir KristjánssonPabbi : en familiesaga om drukkenskap 7256881
338Nesbø, JoKongen av Os : roman 7222223
339Bjertnes, HegeScope 1 : programfaget engelsk 1 72010690
340Eger, Edith EvaValget du har 7161873
341Flatland, HelgaEn moderne familie 7141833
342Follett, KenTidskretsen 7144341
343Krasznahorkai, LászlóDen ungarske nasjonens sikkerhet : på jakt etter dagsommerfugler 7141136
344Montefiore, SantaSkygger i måneskinn 7091434
345Kalvik, IngvillKultur og samhandling : vg1 salg, service og reiseliv 7089910
346Linde, HeidiFørstelinja : roman 7081744
347Fexeus, HenrikDen siste brikken 706868
348Matre, Agnes LoviseFritt vilt : kriminalroman 7055091
349Horst, Jørn LierGrenseløs 7056691
350Riley, LucindaDe syv søstre 7043462
351Bakkeid, Heine T.Nattseileren 7021385
352Montefiore, SantaEt hav av stjerner 7011265
353Steen, RianaØkonomi 2 : næringslivsøkonomi, økonomi og ledelse 69711000
354Østerbø, AnitaFrihetens smerte 6892003
355Jackson, HollyIkke helt død ennå 6843671
356Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 68413770
357Arvola, IngeborgVestersand 6802282
358Schulze, Anne-MarieWeiter geht's 6808670
359Nesbø, JoSorgenfri 6792153
360Engman, PascalX 6781355
361Bjånesøy, Kjartan BrüggerDen siste vakten : nær døden, og andre historier om livet 6771275
362Baugstø, LineEvil grandma : roman 6761674
363Sandemo, MargitLucifers kjærlighet : [Sagaen om isfolket] 6748000
364Bergstrøm, HasseRettslære 2 66910050
365Næss, Sven PetterI dødsonen : kriminalroman 6694031
366Engman, PascalTil minne om en morder 6671066
367Weir, AndyProject Hail Mary : a novel 6661524
368Jessen, IdaJeg vil! : en forfatters portrett av Sigrid Undset 6631086
369Balle, SolvejOm utregning av romfang 6611285
370Iraki, RimaFlukten fra Palestina : min norsk-palestinske familiehistoire 6541454
371Da Costa, MélissaVeien tilbake 651917
372Hessen, Dag O.Fugleperspektivet : erobringen av naturen 6501255
373Grønlien, Heidi KristineBi 1 : biologi 1 6469420
374Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 6428950
375Elvedal, AnneDu kan kalle meg Jan 6411514
376Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 6386750
377Blomberg, Hilde CharlotteJeg lengter etter skipskatastrofer og plutselig død 6341075
378Manson, MarkDen edle kunsten å gi faen : en uventet tilnærming til å leve et godt liv 6343611
379Colgan, JennyBryllup på øya 6303341
380Engman, PascalSkammens vei 6301095
381Syvertsen, Marte RoaHjernen : en biografi : om hvordan livet setter seg i hodet – og alt du kan gjøre for å ta styringen 6273221
382Teige, TrudeLøgnere : en Kajsa Coren-krim 6264061
383van der Kolk, Bessel A.Kroppen holder regnskap : hjerne, kropp og sinn i behandlingen av traumer 6251663
384Venås, HelgeElektroniske kretser og nettverk : vg1 elektro og datateknologi 6257790
385Stubb, AlexanderEn ny verdensorden : maktens triangel 6223112
386Galbraith, RobertDen jagende graven 6223931
387Ohlsson, KristinaStormvakt 6213471
388McFadden, FreidaDet øyet ser 620857
389Lane, SorayaDen franske datteren 6191075
390Lindell, UnniRødt flagg : krimthriller 6175061
391 Religion og etikk : vg3 6178070
392Mytting, LarsSøsterklokkene 6165761
393Erdal, Silje FørlandFokus : sosiologi og sosialantropologi 61511070
394Colgan, JennySommer over skyene 6141215
395Andersen, Stian HjelvinEn lykkelig familie 6141683
396Seierstad, ÅsneEn av oss : en fortelling om Norge 6136180
397Leer, KristinADHD : 7 veier til ny forståelse 6113231
398Bjørnstad, KetilGlemselen : roman 6111075
399Øen, Inger JohanneDet du eier evig : en politiroman 6091185
400July, MirandaPå alle fire 608768
401Ersland, Bjørn ArildFørste klasse : det året vi lærte bokstavene 6071135
402Wessel-Aas, KatrineHuset i Wimbledon 6063661
403Duvå, Liv NimandNed fra himmelen 6022322
404Knutsen, HegeKjemien stemmer 2 : Studiebok 5978960
405Osman, RichardDen umulige formuen 596906
406Slaughter, KarinVi er alle skyldige her 595817
407Schulman, NinniKjæreste Lena 595817
408Engman, PascalRottekongen 5931165
409Andreassen, MariTenk for en jubel 5931035
410Henry, VeronicaEn natt på et fransk slott 592767
411Palonen, Caroline KasparaJeg har det ikke i meg å bli klassekontakt 5923771
412Skybäck, FridaSvartfugl 591718
413Helle, HelleHey Hafni : roman 5881095
414Bækkevar, IngerMønster : teknikk og industriell produksjon 5857590
415Khannoussi, Safae elOroppa 585876
416Engman, PascalEnkene 5841005
417Clear, JamesMikrovaner : en enkel måte å få gode vaner på og kvitte deg med dårlige : små forandringer, store resultater 5844241
418McFadden, FreidaKvinnen i etasjen over 583837
419Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 2 5829300
420Hoover, ColleenBekjennelser : roman 5812872
421Schützer, KarolinaSnøfall over Paris : [Sophia i Paris] 5812502
422Mytting, LarsSvøm med dem som drukner : roman 5801473
423 Produksjonsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 5769430
424Holmås, RagnhildHva er det du sier? : ordene du bruker, og det de faktisk betyr 5752542
425Moum, TommyHistorie og filosofi 1 5728130
426Wisløff, UlrikMikrotrening : 7 uker som booster kondis og styrke 571886
427Richman, AlysonEn savnet historie 569797
428Osmancausevic, AleElektronisk kommunikasjon : vg2 elenergi og ekom 5666700
429Østby, AnneÅ danse i Lahore 5661184
430 Reparasjons- og vedlikeholdsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 56510310
431Hoover, ColleenDet starter med oss 5635551
432O'Shea, DaisyDet irske barnet 562717
433Da Costa, MélissaDagene som kommer 5601085
434Gustavsen, EllenTålegrensen : krim 5601194
435Orwell, George1984 5594971
436Smørholm, MargaretØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 5596730
437 Produksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 5587280
438McFadden, FreidaDen låste døren 558816
439Gjerset, AsbjørnGymnos : kroppsøving videregående skole 55710100
440Hemming, AnetteMenneskedyret : krim 5571055
441Bakken, MariusLøping! : raskere og skadefri 557945
442Bull-Hansen, Bjørn AndreasUnder danekongens flagg 5563191
443Tokarczuk, OlgaEmpusion : en kurbadsgrøsser 5553201
444Mohn, MajaGrenser 5542502
445Fexeus, HenrikDen siste brikken : [Mementoserien] 5542502
446Knutsen, HegeKjemien stemmer 1 : Studiebok 5527520
447Hammer, ElisabethFristelse 552767
448Håkonsen, KåreOppstart : entreprenørskap og bedriftsutvikling 1 5508530
449Hastrup, JuliePå villstrå 547688
450Berge, Anne LeneNye vegar til nynorsk 54710890
451Lane, SorayaAlpenes datter 547945
452Flood, HeleneTerapeuten 5456170
453Skybäck, FridaJernblomst 542687
454Loe, ErlendDoppler : roman 5417500
455Strout, ElizabethÅh, William 5402951
456Leirvik, SteveAlle de russiske horene : roman 5391174
457Lane, SorayaDen kubanske datteren 538975
458Beevor, AntonyRasputin : og Romanov-familiens undergang 5372931
459Auður Ava ÓlafsdóttirDJ Bambi : roman 5361075
460Nesbø, JoKongeriket 5346640
461Isaac, CatherineEn match for livet 534687
462Johnsen, SveinElenergisystemer : vg2 elenergi og ekom 5346970
463Flood, HeleneEnken 5335500
464Grund, MariaBlekkspruten 5323361
465Nesbø, JoTørst 5311413
466Nørgaard, Per E.Visjon 1 : Markedsføring og ledelse 1 5278350
467Tudor, C.J.En glipe av mørke 5262502
468Martin, TinaVindguden 525677
469Hammer, ElisabethAnstendighet 524766
470Sverdrup-Thygeson, AnneEremittsommer 5241473
471Østerbø, AnitaTatt av sviket 5231294
472 Bærbar elev PC52216190
473Renberg, ToreFarmor har kabel-TV 5213001
474Stanghelle, HaraldKongen forteller 5195990
475Lykke, NinaFull spredning : en legeroman 5197060
476Stave, Svein ErikTerra nova : geografi for den videregående skolen 5167370
477Lykke, NinaVi er ikke her for å ha det morsomt 5151463
478Nesbø, JoPanserhjerte 5145220
479Andersen, Stian HjelvinEt rikt menneske 513737
480Nesbø, JoKniv 5121523
481Lane, SorayaDen italienske datteren 512995
482Tangen, NicolaiAlt jeg har lært om ledelse : av Askeladden, en pokerspiller og verdens beste sjefer 511875
483Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling : [Seksti kilo-saga] 5106000
484Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten 503786
485Moyes, JojoOver ukjente hav 5021144
486Strümke, IngaMaskiner som tenker : algoritmenes hemmelighet og veien til kunstig intelligens 5021433
487Wessel-Aas, KatrineEn engelsk sommer 5003611
488Karlsson, Ørjan N.Stille som snø : kriminalroman 4981154
489Levi, AllenTheo : en roman 4982501
490Hastrup, JulieBlodspor 498549
491Corasanti, Michelle CohenMandeltreet 4973101
492Harmel, KristinDet franske armbåndet 497905
493Ohlsson, KristinaSkoddehav 4974811
494Myskja, AudunMestringsmedisin : metodene som gir helse og livskvalitet 4963671
495Stedman, M.L.Et liv langt borte 4944361
496Hannah, KristinKvinnene 4922961
497Higashino, KeigoDrepende sensommerdager 491825
498Flood, HeleneElskeren 4905510
499Cosby, S.A.Til aske skal du bli 4874121
500Brønstad, AgnesHelse =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4866880
501Schreiner, PerDen svake viljen : en kjærlighetshistorie 485885
502Horst, Jørn LierNøkkelvitnet 4821014
503Cook, LornaDen glemte datteren 481796
504Adichie, Chimamanda NgoziDrømmeregnskap 4811842
505Asser, Elisabeth AustadTeknologiens makt : hvordan kunstig intelligens forfører, frister og utøver makt - og hva vi kan gjøre med det 481786
506Engman, PascalKokain 480895
507Cedervall, MarianneDet forlatte huset 480568
508Elida KaroOg forresten heter jeg Leah : roman 480885
509Ashcroft, JennyØya i øst 4793341
510Kårjord, Maria LienNaturbasert næringsaktivitet : vg1 naturbruk 4786600
511Skolem, MarenIngen har sett historien din 477815
512Schulman, AlexGlem meg 4771203
513Fuglehaug, RandiPent porselen : roman 476885
514Engman, PascalPatriotene 4732232
515Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF 4735500
516Gullestad, Siri ErikaVanlig ulykkelig : psykoanalysen om et friere liv 4721144
517Wiegaard, Alf MarcusJuss og samfunn : rettslære 1 4706860
518Nøland, Jonas KristiansenEnergikrisen : og løsningen på den 470865
519Engberg, KatrineDet brennende bladet 470935
520Brønstad, AgnesYrkesliv =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4696870
521De Céspedes, AlbaHennes side av historien 4692681
522Da Empoli, GiulianoRovdyrenes tid 467726
523Mytting, IvarFriluftsliv 46710310
524 Strøm til bærbar elev pc4669230
525Guldal, LivHåndbok for helsefagarbeidere : i praksis 46610000
526Renberg, ToreLorden : roman 4651263
527Ravatn, AgnesFugletribunalet 4643071
528Knapp, FlorenceNavnene 464578
529Nesbø, JoNatthuset 4645620
530Sarenbrant, SofieLangfredagen 4634510
531Lane, SorayaDen greske datteren 461815
532Enger, ThomasSkinndød : kriminalroman 461746
533Jón Kalman StefánssonHimmelsk måne over verdens ytterste rand 461706
534McFadden, FreidaHushjelpen gifter seg : en novelle 460815
535Mytting, LarsHekneveven : roman 4601602
536Jewell, LisaIkke slipp ham inn 460686
537Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring, 3. utgåve : vg1 teknologi- og industrifag 4586330
538Reichelt, Jon G.Tålekraft : styrk din mentale beredskap 457696
539DubuSolo leveling 4541233
540Jackson, ShirleyVi har alltid budd på slottet : roman 4533311
541Nesbø, JoPoliti 4511293
542Grund, MariaNattflygeren 449489
543Boberg, ThomasInsula 4482192
544Fossum, KarinAller kjæreste : roman 4471642
545Sandemo, MargitHeksejakten : [Sagaen om isfolket] 4434001
546Lanesskog, RavnWilhelmsens metode 4433501
547Håkonsen, KåreVekst : entreprenørskap og bedriftsutvikling 2 4428090
548Skjervø, Gaute BørstadIngenting blir som før : en generasjonsfortelling 4423411
549 Breddeidrett 44114590
550Riley, LucindaStormens søster 4402481
551Atwood, MargaretTjenerinnens beretning 4383131
552McFadden, FreidaLeieboeren 438785
553Frennstedt, TinaDødens dans 437518
554Riley, LucindaAtlas : historien om Pa Salt 43616940
555Carlsson, ChristofferEn liten dråpe blod 435479
556Fexeus, HenrikOfferdyret 434548
557 Lader til Chromebook 43320770
558Strout, ElizabethOlive, igjen 4331004
559Nørgaard, PerVisjon 1 4336110
560Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1 og fysikk 2 43213150
561Høyer, Ida HegaziDet nye hjertet 4321822
562Steen, Bjørn-GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : kjemi 1 og kjemi 2 4329150
563De la Motte, AndersDe bergtatte 432934
564Aubert, Alette SophieBiohacking 431636
565Gran-Jansen, IdaLur familiemat : helt enkelt : hverdagsfavoritter med mer næring! 431725
566Ottesen, GunnarBransjelære : vg2 transport og logistikk 4315820
567Johansson, Jens M.Bare la dem komme : roman 4294480
568Lindseth, IngeAldringsbrems : yngre lenger med periodisk livsstil 427626
569Benzine, RachidBiblioteket i Gaza 4251622
570Karlson, RuneUtmattelse : hva det er, hvordan samfunnet legger til rette for det, og hvordan du kommer deg ut av det 425696
571Elizabeth Diskin Kirsti Grana Winsvold Knut KasboEnter Basic skills 8-10 4237030
572Endō, TatsuyaSpy x family 4231462
573O'Shea, DaisyDen irske nøkkelen 423696
574Jio, SarahAlle mine menn 422904
575De Lange, Ann-MarieKvinnehjernen : en hjerneforskers blikk på kvinners livsfaser 4213451
576Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den vidaregåande skolen 4215520
577Jæger, JørgenDommen 4204051
578Osman, RichardTorsdagsmordklubben 4192811
579Hammer, ElisabethVindkast 416626
580Sullivan, TimTannlegen 416449
581Säfstrand, CarolineMitt løfte til deg 416537
582Haig, MattMidnattstoget 4153311
583Bækkevar, IngerMønster : helse- og oppvekstfag 4155880
584Jeffs, RogerSamstemt : harmonilære, arrangering og komponering 4145600
585Posthuma, JenteDet jeg helst ikke vil tenke på : roman 4141812
586Andersen, Jørn KennethProduksjon og tenester, 3. utgåva : vg1 teknikk- og industrifag 4135530
587Karlsen, Ole G.Terra mater : geofag X, geofag 1 4137710
588Riley, LucindaSkyggesøsteren 4133361
589Grønlien, Heidi KristineBi2 : biologi 2 4127200
590Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : arbeidsbok A1/A2 : Voksenopplæringen 4112871
591Knausgård, Karl OveMorgenstjernen : roman 4091243
592Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10 : nynorsk som sidemål 4086600
593Grebe, CamillaVelkommen til evigheten 4086360
594Hoem, EdvardUng mann vil ut : roman 4071392
595Lindell, UnniDukken i tauet : kriminalroman 4041233
596Hundevadt, KimPorcus 404458
597Dahlgren, Hanne-Lene2 om gangen-metoden 403586
598Spjeldnæs, Kari J.Lesekrise : om lesing og konsentrasjon i en digital verden 4011153
599 Treningslære : idrettsfag 4008350
600Grinde, Bjørn HallvardForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 3995000
601Sletbakk, MarianneBios 1 : biologi 1 3996100
602Bagger, ThomasKaoskoden 398586
603Stuart, AnnaJordmoren i Auschwitz 3974020
604Rypdal, Karoline BjarnesdatterHjertefrisk : de 5 B-ene som truer hjertet - og hvordan du stopper dem 397814
605Sullivan, TimSyklisten 3953511
606Dehli, LarsStopp tankekjøret : kraftfulle teknikker for å få mer ut av livet 393537
607Nesbø, JoGjenferd 3921352
608Furevikstrand, Tor EgilNorsk for påbygging 3926220
609Jæger, JørgenHjerteløs 3923691
610Hodne, ØrnulfMystiske steder i Norge 3911023
611Espach, AlisonBryllupsfolket 391488
612Olin, MargrethSong til mor : roman 391934
613Duckert, HegeKatti Anker Møller : å bestemme over livet 389784
614Horst, Jørn LierSak 1569 3885570
615Arsky, Gunn HeleneMord i bokhandelen 3843731
616De la Motte, AndersGlassmannen 383794
617Sandemo, MargitAvgrunnen : [Sagaen om isfolket] 3835000
618Stokstad, LinnBlodsukkermagi : sprudlende oppskrifter og enkle triks for stabilt humøt, mer overskudd og bedre helse - for hele familien 382527
619Wiegaard, Alf MarcusJuss og §amfunn : rettslære 2 3825570
620Hammer, ElisabethFortielse 381596
621Rostgaard, SimonTegningsforståelse og 3D-modellering : vg1 bygg- og anleggsteknikk 3806310
622Enoksen, EysteinBreddeidrett 3808080
623TegnehanneDet går bra 380755
624Herø, EyolfDokumentasjon og kvalitet : vg2 produksjons- og industriteknikk 3799440
625Moyes, JojoToner i natten 3781033
626Flatland, HelgaEtterklang : roman 3781243
627Carson, AnneRød selvbiografi : en versroman 37710010
628Yrsa SigurdardóttirVokt dine hender 376655
629Nesbø, JoSønnen 376645
630Steen, Bjørn GunnarAqua 2 : kjemi 2 : studiebok 3754880
631Jæger, JørgenSkyggejakten 3741043
632Sandemo, MargitRavnens vinger : [Sagaen om isfolket] 3738000
633Hall, Clare LeslieNår jorden brister 373745
634 Bærbar PC til utlån373448
635Cedervall, MarianneMord på øya 371487
636Sandemo, MargitLengsel : [Sagaen om isfolket] 3705000
637Haratischwili, NinoDet åttende livet (til Brilka) 370606
638Colgan, JennyVelkommen til Floras kafé 3701302
639Bjertnes, HegeScope 2 : programfaget engelsk 2 3695860
640Drange, Eli-Marie¡Claro que sí! : spansk aktivitetsgrammatikk 3696940
641Horst, Jørn LierIllvilje 3684180
642Riley, LucindaDen savnede søsteren 36813560
643Kingsolver, BarbaraDemon Copperhead 367616
644Dimby, NonoLandbruk : vg1 naturbruk 3675020
645Loe, ErlendKukene/Kukane 3675020
646James, EricaHuset i Maple Drive 366586
647Erdal, Silje FørlandFokus (BM) : sosiologi og sosialantropologi 3664220
648Heivoll, GauteMin tid i disse skogene : roman 365834
649Geelmuyden, Niels ChristianSannheten på kroppen : alt du bør vite om kosmetikk 364675
650Sandemo, MargitDragens tenner : [Sagaen om isfolket] 3637000
651Engberg, KatrineHvite netter 363675
652Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2026 3635130
653Sarenbrant, SofieBursdagen 362428
654Martin, TinaBefrieren 362379
655Teige, TrudeEn hjelpende hånd 360705
656Tangen, GeirSnøengler : kriminalroman 360844
657Djønne, LeanderAlt et : roman 360705
658Griffiths, EllyNattfalkene 358448
659Loe, ErlendHelvete 3582321
660Gottman, John MordechaiSnu deg til meg! : det du gjør i løpet av ett mikrosekund, avgjør hvor relasjonene dine ender opp 3562121
661Bache-Wiig, AnnaTil våren : roman 3562631
662Svendsen, Lars Fr.H.Trump og filosofene : hvordan et studium av historiens minst filosofiske mann kan lære deg forbløffende mye om filosofi 355903
663Engelien, OlaTett på : norsk YF 3554720
664Schulman, NinniSom vi lekte 354586
665Kepler, LarsHypnotisøren 3532001
666Schepp, EmelieHundre dager i juli 353734
667Makkai, RebeccaVi var de håpefulle 351526
668Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 3502101
669Krien, DanielaKjærlighet i nødsfall 350576
670Fagerlund, JennyEn hemmelighet for mye 350497
671Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 : vg2/vg3 : psykologi for studiespesialiserende utdanningsprogram. 3504680
672Hammer, ElisabethAvsløringer 349635
673Andersson-Ulseth, PeterStyresystemer : vg2 elenergi og ekom 3494920
674Arsky, Gunn HeleneMord på biblioteket 3483221
675Levi, AllenTheo 348536
676Sandemo, MargitDødssynden : [Sagaen om isfolket] 3476000
677Keegan, ClaireTre lys 347764
678Masternes, Jon-AreDet som spiser meg 3461712
679Edvardsson, MattiasPostkortmorderen 346497
680Hexeberg, SofieNytt blikk på autoimmun sykdom 3462111
681Fexeus, HenrikOfferdyret : [Mementoserien] 3463001
682Teige, TrudeNoen vet 345625
683Strömberg, LouiseDer villblomstene vokser 345576
684Ley, RosannaDen italienske flammen 3453210
685Ernst, Linea MajaKun til navlen : roman 345566
686Kjellsdotter, NillaTil natten er forbi 3443210
687Trampe, Synnøve VereideGutta : den nye likestillingskampen 343625
688Teige, TrudeMormor danset i regnet 3423860
689Harnesk, TinaSvik som går i arv : roman 342526
690Elstad, Anne KarinFolket på Innhaug : [bind 1] 341655
691Schulman, AlexMalma stasjon : roman 341714
692Enders, GiuliaOrganisk 3402701
693Bjørk, SamuelHitra 340754
694Gjermundsen, Simen ØianFrifor ultraprosessert mat 340477
695Sandemo, MargitSpøkelsesslottet : [Sagaen om isfolket] 3397000
696 Strøm utlån til bærbar elev PC339834
697Schützer, KarolinaUnder stjernene i Paris : [Sophia i Paris] 3392501
698Hjorth, VigdisGjentakelsen : roman 3391332
699Brundtland, Liv Kristin SteenI varetekt meg ta 338665
700Hadley, TessaSøsken 336526
701Hansen, Hans-Einar RustøyRåstoffer og produksjon : vg1 restaurant- og matfag 3367470
702Heum, TrondAlle tiders historie : frå dei eldste tider til våre dagar 3364760
703Sten, VivecaVillederen 336983
704De la Motte, AndersDøden går på visning 336595
705Tolkien, J.R.R.Ringenes herre : Ringens brorskap 3351063
706Elling, LarsVed porten til stillhetens skog : en fortelling om vennskap, kunsten og den ulydige hjernen 335684
707Hammer, ElisabethVinterhjerter 335565
708Bjerkli, Myriam H.Onkel Edward 335655
709Lovrenski, OliverDa vi var yngre : : roman 3341412
710Blichfeldt, NorunnNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 3342961
711Kahneman, DanielTenke, fort og langsomt 3341192
712Sandemo, MargitBak fasaden : [Sagaen om isfolket] 3348000
713Staalesen, Gunnar1899 : preludium 334615
714Mímir KristjánssonMamma er trygda 3333021
715Sandemo, MargitGalgeblomsten : [Sagaen om isfolket] 3337000
716Carrasco, PaulaDet går over : roman 3331662
717Sandemo, MargitVinterstorm : [Sagaen om isfolket] 3326000
718Läckberg, CamillaMentalisten 3314310
719Mo, JohannaBrottsjøen 331536
720Matre, Agnes LoviseUvigslet jord : kriminalroman 331873
721Fatland, ErikaGrensen : en reise rundt Russland : gjennom Nord-Korea, Kina, Mongolia, Kasakhstan, Aserbajdsjan, Georgia, Ukraina, Hviterussland, Litauen, Polen, Latvia, Estland, Finland og Norge samt Nordøstpassasjen 330784
722Holte, Martin BechAlternativt statsbudsjett : løsninger for landet som ble for rikt 330536
723Henry, VeronicaDen hemmelige stranden 329467
724Higashida, NaokiHvorfor hopper jeg 3291761
725Mytting, LarsSkråpånatta 32910260
726Sandemo, MargitBlodhevn : [Sagaen om isfolket] 3295500
727Dedekam, IvarIllustrert navigasjon 3284520
728Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar 3281701
729Sandemo, MargitDødens hage : [Sagaen om isfolket] 3277500
730Robbins, Mel5-sekundersregelen : den raskeste metoden for å endre livet ditt 3273210
731King, StephenCarrie 3272051
732Stein, JesperSolo : krim 326408
733Sandemo, MargitDen onde arven : [Sagaen om isfolket] 3246000
734HomerosOdysseen 3232321
735Ottesen, GunnarTransport, logistikk og løfteoperasjoner : vg2 transport og logistikk 3234640
736Dahl, Ellen StøkkenDyrisk : noveller 322545
737Hellberg, ÅsaDen femte dagen 322417
738Smith, Wilbur A.Stormflo (21) 3224000
739Sandemo, MargitSatans fotspor : [Sagaen om isfolket] 3227000
740Sandemo, MargitBøddelens datter : [Sagaen om isfolket] 3225000
741Sandemo, MargitDen ensomme : [Sagaen om isfolket] 3225000
742Stuart, DouglasJohn sønn av John : roman 3213610
743Renberg, ToreLungeflyteprøven : forsvar for en ung kvinne som var mistenkt for spedbarnsdrap : roman 3211122
744Sandemo, MargitFeber i blodet : [Sagaen om isfolket] 3217000
745Colgan, JennyDen lille bokhandelen på hjørnet 321605
746Sandemo, MargitDen siste ridder : [Sagaen om isfolket] 3207500
747Lerø Kongsnes, AsbjørnMatemagisk 8 3204230
748Fjell, Jan-ErikTysteren 3204530
749 Latterbomber : vitser for barn 3191651
750Myskja, AudunKunsten å finne ro 3183131
751Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 3151871
752Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei 3152021
753Herngren, MoaSøskenfeiden 315545
754Frøland, Anne-LiseTynne rivner av lys : roman 3141781
755Nesbø, JoMarekors 3141043
756O'Farrell, MaggieHamnet 313595
757Seierstad, ÅsneAfghanerne 312893
758Chen, KarissaHjemlengsel 3121512
759Sandemo, MargitVinden fra øst : [Sagaen om isfolket] 3128000
760Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må (1) : roman 3121202
761Jæger, JørgenDet sorte fåret 312943
762Adler-Olsen, JussiNatriumklorid 312883
763Rishøi, Ingvild H.Stargate : en julefortelling 3118490
764Eigeland, Lotte C.Nattflygerne 311793
765Darian, CarolineJeg kaller deg ikke lenger pappa : familietraumet som rystet en hel verden 3112591
766Musso, GuillaumeGjenforeningen : roman 311349
767Backman, FredrikBjørnstad 3101292
768Andersen, Stian HjelvinTakk, bare bra 309535
769Matre, Agnes LoviseIskald 3081292
770Hastrup, JulieFarlig fortid 308388
771Ekfeldt, PetraPuls helse : vg1 helse- og oppvekstfag 3084040
772Øverland, AndreasJeg vet ikke, jeg var ikke der 3071522
773Strout, ElizabethÅh, William! 307654
774Storbakken, Ida Marie AamotVerdens beste supper 306378
775Alexander, RebeccaNye sjanser på øya 306427
776Aleksandersen, ÅgeLørdagsbarn : historien om sangene 3063910
777Hannisdal, Aili KristinaIkke bare en følelse : hvordan våge å lytte til følelsene du helst vil unngå, for å finne veien til lykke - og deg selv 3062721
778Myskja, AudunDe tibetanske ritene : 15 minutter som forandrer livet ditt 306437
779Horst, Jørn LierDet innerste rommet 3061072
780Loe, ErlendDoppler 3041621
781Cedervall, MarianneMed døden til bords 302378
782Michallon, ClémenceSiste utvei 302378
783Riley, LucindaMordene på Fleat House 3029270
784Mehlum, JanInn i mørket : kriminalroman 300525
785Høst, JohanEn nasjon i sjakk : [Delta-serien] 2995000
786Minier, BernardLucia 2984140
787Andersen, Ragnhild WiePuls yrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 2974220
788Moyes, JojoEt helt halvt år 2973820
789Burgess, RichardInteractions 2 : programfag engelsk 2 2974910
790Jæger, JørgenStemmen : kriminalroman 2962391
791Bjørnstad, Trond HåvardSkogbruk : vg1 naturbruk 2963890
792Axelsen, Sunniva LyeJohanne den vanvittige 296387
793Shelley, MaryFrankenstein 2951182
794Berg, LenaGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 2951751
795Myklebust, Ingunn#Bystrikk helt basic 295338
796Ueland, Daniella RoxmanHusdyr : vg1 naturbruk 2944660
797Hansen, AndersADHD : uante krefter 2942541
798 Norske seksuelle fantasier : kvinner og menn forteller 293329
799Ingstad, HelgePelsjegerliv blant Nord-Canadas indianere 2921881
800Bolstad, TerjeFiske og akvakultur : Vg1 fiske og akvakultur 2924520
801Elster, Clélia EtienneEnchanté 2 : fransk ll - vg 2 2924260
802 Alle tiders historie : nyere historie VG 3 2912980
803Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar : kriminalroman 291733
804Tolkien, J.R.R.Silmarillion 290982
805Widholm, KatarinaElskede Betty 290505
806Enchi, FumikoSkyggekvinner 2882561
807Axelsson, IdaStille vrede 2882511
808Sarenbrant, SofieMytomanen 288476
809Sundström, LenaJegeren 287348
810Christensen, Lars SaabyeByens spor : Ewald og Maj 2873250
811Ashcroft, JennyKjærlighetens ekko 286387
812Fjell, Jan-ErikNattravnen 285923
813Blichfeldt, KathinkaNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 2854790
814Nesbø, JoKongeriket : roman 2851172
815Dahlgren, HelenaDarling : roman 284377
816Nesbø, JoSnømannen 283793
817Gazan, Sissel-JoI en dråpe 2832610
818Backman, FredrikFolk med angst 2831172
819Tolkien, J.R.R.Hobbiten, eller Fram og tilbake igjen 2821212
820Stokke, Silje SkaugHjertevarme foreldre 281525
821Furre, HeidiTechnotika 281495
822Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2813030
823Riley, LucindaSolsøsteren 2817010
824Barr, ConnieKvinner som reiser alene : roman 281604
825Binz, AnnikenSupervaner 280377
826Johnsen, Ina-JanineSkikkelig gode salater 280426
827Lykke, NinaNei og atter nei 2802001
828Läckberg, CamillaGullburet : [Faye] 280309
829Niemi, MikaelStein i silke : roman 279763
830 Perspektiver : historie påbygging 2793590
831Christensen, Lars SaabyePasninger : VM2026 2791501
832Raja, Abid Q.Min skyld : en historie om frigjøring 2794470
833Bjørk, SamuelDet henger en engel alene i skogen 2772301
834Ypi, LeaFri : en oppvekst ved historiens ende 277604
835Hastrup, JulieMirakelmannen 276299
836De la Motte, AndersVåroffer 2761811
837Lykke, NinaNei og atter nei : roman 276713
838Nordstrand, BeritAutofagi 14 : styrk cellenes egen fornyelse med 14 dagers periodisk faste og anti-inflammatorisk mat 275436
839Jensen, Jens HenrikFrende 275475
840Michelet, JonEn sjøens helt : Skogsmatrosen 2753150
841Erichsen, DortheMidtsommer 273594
842Grisham, JohnGuttene fra Biloxi 273416
843AttråAttrå : erotiske fantasiar 2715180
844Diseth, ÅgePsykologi 2 : programfag psykologi 2 2714040
845Gulbranssen, TrygveOg bakom synger skogene : [bind 1] 2711022
846Mola, CarmenJenta uten navn 271299
847Widholm, KatarinaÅ telle hjerteslag 270505
848Seierstad, ÅsneBokhandleren i Kabul : et familiedrama 270713
849Smith, Wilbur A.Titanenes krig (8) 2702501
850Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2018 2705520
851Golding, WilliamFluenes herre 2693040
852Herø, EyolfReparasjons- og vedlikeholdsteknikk 2694960
853 Guinness world records 2691222
854Dahlback, JorunnVg1 frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign 2693720
855Bjertnæs, SverreMorsdager : essay 269416
856Randau, TessaSkogen, benken og livets store spørsmål : møtet som endret alt 269387
857Riley, LucindaMånesøsteren 2697000
858Martin, TinaTordneren 269308
859Kjellsdotter, NillaJenta i stenparken 2671715
860Page, LizzieEt sted å høre til 267485
861Austen, JaneStolthet og fordom 2661661
862Liabäck, ÅsaSom en vind gjennom kolonihagen : roman 266455
863Yanagihara, HanyaEt lite liv 2662001
864Larmo, IdaRigel : urettens ekko 2663250
865Brunes, Anders O.Aktivitetslære 2653650
866Nesbø, JoKongen av Os : [Kongeriket] 26511000
867Grinde, BjørnForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 2653640
868Karlsson, Ørjan N.Kureren 265377
869Faldbakken, MatiasVi er fem : roman 2643480
870Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 2641451
871Alexander, RebeccaArven fra øya 263436
872Moyes, JojoJenta som ble igjen 2637160
873 Tekniske tjenester : Konstruksjons- og styringsteknikk 2632910
874Ahnhem, StefanOffer uten ansikt 2622710
875Sachar, LouisHoles 2622391
876Helle, HelleHey Hafni 262328
877Ege, Tove Karin MannesØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 2613920
878Matthews, CaroleFra en dag til en annen 261308
879Ashcroft, JennyFyrtårnets hemmeligheter 261485
880Melsom, KajaDen fordømte skamløsheten : fra moralisme til narsissisme 2601002
881Christensen, Lars SaabyeHaren : og andre noveller 259594
882Horst, Jørn LierNøkkelvitnet : kriminalroman 259803
883Norman-Stormbringer, HegeBare for et år 259465
884Schjetlein, Anne-MarieDøden bryr seg ikke 258328
885Nygaard, Kaja GjersemEn sterkere tro 258604
886Helm, LivMed hjertet i hånden 2572501
887Cook, LornaDen glemte datteren : [Husets hemmeligheter] 2573000
888Nesbø, JoFrelseren 257733
889Ragde, Anne BirkefeldtHennes siste fantastiske dager 257763
890Alexander, RebeccaHjem til øya 256376
891Arvola, IngeborgKniven i ilden 2564130
892Wilhelmsen, IngvardSjef i eget liv : en bok om kognitiv terapi 256723
893Binz, AnnikenFinn din superkraft! : nøkkelen til varig motivasjon og livsglede 256289
894Matre, Agnes LoviseUvigslet jord 2562041
895Nore, AslakHavets kirkegård : roman 255534
896Stuart, AnnaJordmoren i Berlin 2553190
897Jón Kalman StefánssonSommerlys, og så kommer natten 254643
898Kulbrandstad, Lars AndersSidemålsordlista 2542870
899Haugland, MariaLev, spis, nyt : din guide til magiske hverdager, næringsrik mat og inspirerende organisering 254318
900Dahl, Niels FredrikFars rygg : : roman 252416
901Radnedge, KeirFIFA World Cup 2026 : offisiell guide 252604
902Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag 2522820
903Ellingsen, ElisabethPå vei : Arbeidsbok 2524100
904Kvensler, UlfLa bølgene gjøre resten 2522310
905Backman, FredrikEn mann ved navn Ove 251624
906Melleby, GunhildHvorfor er jeg så sliten? : finn veien tilbake til overskudd og livsglede 251298
907Colgan, JennyEn evighet fra deg 251564
908Norlin, AnnikaTua 250475
909Andersen, JohanProduksjonsteknikk : VG2 Produksjons- og industriteknikk 2504510
910Matè, GaborNår kroppen sier NEI : Prisen vi betaler for skjult stress 2501002
911Stranger, SimonLeksikon om lys og mørke : roman 2501441
912Paris, B.A.Bak lukkede dører 2502091
913Stuhaug, LindaKvardagsmiddagar : alt-i-eitt i gryte, form eller panne 249386
914Säfstrand, CarolineLa meg fortelle alt 249396
915Hamsun, KnutSult 2491871
916Krefeld, Michael KatzPakten 248318
917Matè, GaborMyten om det normale : Traumer, sykdom og heling i en giftig kultur 2482500
918Tolkien, J.R.R.The lord of the rings : The fellowship of the ring 2471002
919Fretheim, EvaDronningland : : krim 247298
920Stuart, AnnaSøstrene fra Warszawa 246445
921Kvarnström-Jones, RuthVenninnene på Nordiska Kompaniet 246259
922Day, SylviaBare for deg : en Crossfire-roman 2461511
923Inchauspé, JessieGlukoserevolusjonen : gå ned i vekt, stopp søtsuget, få tilbake energien : ta kontroll over blodsukkeret 2461072
924Horst, Jørn LierFelicia forsvant 245753
925Laestadius, Ann-HelénSkam 245693
926Reid, RachelGame changer : [Game changers] 2452500
927Page, LizzieBarnehjemmet 245455
928Alexander, RebeccaDrømmer fra øya 244425
929Håvardsen, Tor-Håkon GabrielEn siste hilsen : om å jobbe med døden - og møte den hjemme 2442550
930Brenden, LailaToner fra en stille skog 2442231
931Berg, LenaGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2447720
932James, EricaHagene i Italia 2432141
933Hestad, Maria BergMatauk med pallekarm 243396
934Fiebig, JulikaMomente : tysk nivå 2 2424840
935Kinney, JeffEn pingles dagbok, Rodrick ruler 2421531
936Ingulstad, FridGullnålen : [Sønnavind] 2421022
937Fagerlund, JennyEn godt bevart hemmelighet 241317
938Karlsson, Ørjan N.Det siste stykket hjem : kriminalroman 241584
939Läckberg, CamillaDrømmer av bronse 241693
940Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : : roman 240288
941Mytting, LarsHekneveven 2407600
942Tombre, TorbjørnMayday : praktisk bruk av VHF 2403770
943Næsmo, Camilla BruuNorskboka essens : vg 2 yrkesfag 2393790
944Hofset, JanneckeGod i norsk 1 arb bok A1/A2 2394120
945Reid, RachelHeated rivalry : Game changers 2392500
946Tofteberg, Grete NormannMaximum 82394750
947Moum, TommyHistorie og filosofi 2 2394550
948Blake, MatthewSophie 239347
949Hamberg, EmmaJe m'appelle Agneta 238415
950Nylund, KajaUnder midnattssolen 238366
951Horst, Jørn LierBlindgang 238347
952Ohlsson, KristinaIsbryter 237643
953Jæger, JørgenBlodskrift 237653
954Gran, SisselDet er slutt : historier om løsrivelse 2371531
955Morseth, Anne LouiseEn sjanse til 2375100
956Bagger, ThomasSort mirakel 237504
957Warholm, Line MarieRobuste foreldre : hvordan tåle barnets følelser - og dine egne 2372590
958Khemiri, Jonas HassenSøstrene 236524
959Hjorth, VigdisArv og miljø : roman 236733
960Davidsson, CamillaI skyggen av fikentreet 236278
961Horst, Jørn LierJakthundene 236475
962Läckberg, CamillaGjøkungen 235723
963Keegan, ClaireI seneste laget : historier om kvinner og menn 235465
964Johnsrud, IngarDe svarte enkene : krim 235415
965Thorsen, Liv EmmaI alle vinduer : potteplantenes kulturhistorie i Norge 235337
966Frøstrup, AndersTømrerteori : konstruksjoner i tre 2345340
967Fielding, JoyJenny Cooper har en hemmelighet 234298
968Kvarnström-Jones, RuthDe fabelaktige kvinnene på Grand Hôtel 234288
969Hverven, SigurdSå setter vi oss på huk : filosofi på høyde med barn 234386
970Gunnlaugs saga ormstunguSagaen om Gunnlaug Ormstunge 2334150
971Läckberg, CamillaGjøkungen : [Fjällbacka-serien] 2337000
972Karlsson, Ørjan N.Natten reiser alene : kriminalroman 233683
973 Kalkulator2325550
974Isaac, CatherineBli med meg 232574
975 Aktivitetslære : idrettsfag 2326330
976Korsgaard, ThomasEn dag vil vi le av det 231832
977Andersen, Lena BergGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 : Voksenopplæringen 2311271
978Kügelgen, Michaela vonSommer på Villa Hilda 231288
979Loe, ErlendNaiv. Super 2315610
980Jæger, JørgenDødssymfoni 231673
981Kielland, Alexander L.Gift 2306010
982James, E.L.The missus 2302500
983Holden, SteinarPareto 2 : samfunnsøkonomi 2 programfag 2293010
984Tjønn, Brynjulf JungKvit, norsk mann : dikt 2298190
985Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : min oppvekst med Norges farligste kvinne 229356
986Klepp, AnneliGutte-spetakkel 2281042
987Montgomery, HedvigBarneskoleårene : 6-13 år : syv enkle steg for å lykkes med oppdragelsen i læringens tid 228366
988Coben, HarlanSeks år 2271092
989Yarros, RebeccaFjerde ving 227703
990Sosa Villada, CamilaTeori om underkastelse 2272560
991Mohn, MajaFrigjort 2271002
992Sacerdoti, DanielaLucrezias gave 226336
993Witoszek, NinaDet blåøyde riket : norske tillitspatologier 226484
994Vahr, EllenBakeriet i Brooklyn : roman 225743
995Jæger, JørgenKameleonene 2251092
996Horst, Jørn LierNattmannen 2251211
997Fidjestøl, AlfredOppstandelsen : om landslagets forbannelse, veien tilbake og tidenes beste kvalik 225673
998Fossheim, KennethLøgnen : politiets jakt på Norges farligste kvinne 2252081
999Auður Ava ÓlafsdóttirEden : roman 225405
1000Giske, RuneTreningsleiing 2244110

1155 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 197 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2446 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 11/10/2026 kl. 12:32:13


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As