1000 mest utlånte voksenbøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Seierstad, ÅsneUfred : Russland fra innsiden 825831512
2Christensen, Lars SaabyeKjøkken 763011806
3Horst, Jørn LierTvilen 592312164
4Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn 53917577
5Horst, Jørn LierDen siste saken 532515093
6Strout, ElizabethDet vi aldri sier 506315603
7Arnesen, SonjaNorskboka : vg2 yrkesfag 499063030
8Gjerset, AsbjørnTreningslære : idrettsfag vgs 493657870
9Ravatn, AgnesDoggerland 488513193
10Heum, TrondAlle tiders historie : fra de eldste tider til våre dager 483557870
11Strömberg, SaraSot 47527106
12Flatland, HelgaSå gjør vi så : roman 465812933
13 Verkstedhåndboka 438674560
14Strömberg, SaraSkygger 43547795
15Torgersen, NikolaiGater jeg har levd 420620892
16Horst, Jørn LierSkriket 404712693
17Lykke, NinaHvor er de voksne? 40339884
18Holt, AnneDiamanter og rust : en Hanne Wilhelmsen-roman 398214512
19Brekke, JørgenAlt skal bli støv : en Odd Singsaker-krim 38877045
20Nesbø, JoNådeskudd 387515552
21Engman, PascalKlanen 38414318
22Fretheim, EvaKråketronen 36795007
23Pelicot, GisèleEn hyllest til livet : skammen må bytte side 36787025
24Sand, MariaAlt mitt er ditt : roman 36778894
25Läckberg, CamillaSørgekonen 36564388
26Nesbø, JoMinnesota : roman 365017442
27Horst, Jørn LierUtskudd 361611293
28Matre, Agnes LoviseFartsblind : kriminalroman 354410983
29Jæger, JørgenNarrespill 348611263
30Brown, DanHemmelighetenes hemmelighet : en roman 34239353
31Nesser, HåkanDet finmaskede nettet 34166235
32Uri, HeleneI mitt lune hi : roman 33618404
33Ohlsson, KristinaNattanker 33189123
34Mjønes, Johan B.Spuria : roman 331411882
35Christiansen, AnePasos : spansk nivå 2 321437620
36Fjell, Jan-ErikUlvestuen 31779243
37Løno, AnnetteVagusnerven : kroppens skjulte superkraft 31694986
38Dragland, AnnetteHele deg : veien til bedre helse 31229553
39Næss, Sven PetterSvarte hull : en Harinder Singh-krim 31218443
40Adler-Olsen, JussiDøde sjeler synger ikke 31119503
41Andersen, Jørn KennethKonstruksjons- og styringsteknikk : vg1 teknologi- og industrifag 310239200
42McFadden, FreidaKjære Debbie 308410123
43McFadden, FreidaHushjelpen 30607154
44Andreassen, KyrreIkke mennesker jeg kan regne med : roman 304812972
45Fatland, ErikaSjøfareren : en reise gjennom Portugals tapte imperium 304713372
46Petterson, PerDu er hjemme nå 29708003
47Hjorth, VigdisDet gode mennesket i Sandvika : en roman 29618173
48Flood, HeleneNærmeste nabo : psykologisk thriller 291410092
49Perrin, ValérieTata 29038773
50McEwan, IanHva vi kan vite 28637983
51Riley, LucindaKjærlighetssangen 28519163
52Strömberg, SaraSkred 28104576
53Vahr, EllenBorte fra verden : roman 27777893
54Kaneshiro, MuneyukiBlue lock 27397623
55Fretheim, EvaPapirdukkene 27188443
56Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF : norsk 271235090
57Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring : Vg1 Teknologi- og industrifag 270933270
58Heger, AndersWanda : en familiehistorie 26426384
59Strout, ElizabethFortell meg alt 26337643
60Rustad, Morten CorneliussenFlyt : kroppsøving for videregående skole 257930990
61Loland, SigmundIdrett og samfunn : idrettsfag vgs 255730820
62McFadden, FreidaKollisjonen 25469842
63Tronstad, Tyra TeodoraFolk som hater lokalhistorie : roman 251610002
64Strömberg, SaraSkinn 25094535
65Renberg, ToreEt livsforsøk 246011612
66Fretheim, EvaDronningland : krim 24368752
67Tiller, Carl FrodeArbeidarhjerte : roman 24264565
68Heivoll, GauteHimmelens krystall 24165974
69Holte, Martin BechLandet som ble for rikt : hvordan Norge endte i oljefondets felle 238310962
70Callin, PetterErgo : fysikk 1 235230900
71De la Motte, AndersMysteriet på Capri : [Mord under solen] 23414505
72Hallgrímur HelgasonSeksti kilo solskinn : [Seksti kilo-saga] 23414505
73Theorin, JohanNattgjestene 23294285
74Michelet, MarteDet har skjedd verre ting i utlandet : scener fra et farskap 23166113
75Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den videregående skolen 228128370
76Backman, FredrikMine venner 22607283
77McFadden, FreidaHushjelpen ser deg 22474764
78De la Motte, AndersNattjegeren 22362648
79Wernø, Johanne NordbyKaninen har stått opp : autistiske journaler 21998392
80McFadden, FreidaHushjelpens hemmelighet 21794774
81Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten : [Løfter i sand] 21773506
82Börjlind, CillaSkygge over Slagtjern 21558662
83Sten, VivecaBenåderen 21392558
84Läckberg, CamillaSørgekonen : [Fjällbacka-serien] 21257502
85Fosse, JonVaim : roman 21146243
86Græsli, HansKompass : geografi vgs 209624550
87Fretheim, EvaFuglekongen : roman 20907632
88Engman, PascalIngen 20803236
89Øen, Inger JohanneSelv om himmelen faller : en Silja Frost-roman 20802986
90Horst, Jørn LierTørt land 207511281
91Enger, ThomasSår 20652797
92Teige, TrudeMormors utrolige venninner : roman 20638582
93Bjørgum, Sondre H.Skogfruen : thriller 20563386
94Stranger, SimonStranger : roman 20475233
95Walden, AndrevJævla menn 20378322
96Burke, Caro ClaireYesteryear 202412701
97Moyes, JojoDa jeg møtte deg 20208102
98Engman, PascalAlbinoen 19722637
99Svendsen, Tonje FossumPsykologi 1 196326060
100Haugerud, Dag JohanSjelesorg : roman 19425003
101Emanuelsen, BirgerOdysseen 19314983
102Morseth, Anne LouiseEn lykkelig slutt 19044993
103Carr, GarrettGutten fra havet 19007382
104Moyes, JojoVi bor alle her 187010011
105Moore, LizGuden over skogene 18485553
106Kolpus, IsalillHvem brente John Savio? 18374743
107Stoltenberg, JensPå min vakt : å lede Nato i krigstid 18123575
108Engberg, KatrineDe uønskedes paradis 17812058
109Nesbø, JoFlaggermusmannen 17736462
110Tungen, ThereseDen andre sida av elva : roman 17694733
111Perrin, ValérieÅ vanne blomster om kvelden 176910641
112Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : roman 17636532
113Giske, RuneTreningsledelse 174422450
114Hustvedt, SiriGjenferd : en kjærlighetshistorie 17154004
115Berglund, IngridSov dukkelise : kriminalroman 17142965
116Lovrenski, OliverDa vi var yngre : roman 171314541
117Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : historien om en tapt barndom og veien til et eget liv 16936482
118Minier, BernardDe utslettede 16915053
119Karlsson, Ørjan N.Det levende mørket : kriminalroman 16903005
120Witherspoon, ReeseUten et ord 16644084
121Strout, ElizabethJeg heter Lucy Barton 16533314
122Skeie, ToreHardråde : om Harald Sigurdsson og hans verden 16524873
123De la Motte, AndersMysteriet på Capri 16472067
124Brønstad, AgnesKommunikasjon : vg1 helse- og oppvekstfag 164324810
125Bjørk, SamuelBomberen 16266262
126Bjerkli, Myriam H.Evas skål 16155013
127Engman, PascalKlanen : [Klanenserien] 16138501
128Hoover, ColleenVerity 15999541
129Ericsson, KjerstiØmhet og forferdelse : roman 15994383
130Færø, TorkilHvilekuren : hvil smartere, stress mindre og prester bedre 15884973
131Eikehaug, ErikAlle elsker Kari : roman 15827352
132Eggen, TorgrimBlodet 15605222
133Flatland, HelgaEt liv forbi 15336282
134Heum, TrondAlle tiders historie (BM) : fra de eldste tider til våre dager 153119120
135Moyes, JojoI ly av regnet 15101888
136Sager, RileyHun som ble igjen 15042985
137Krien, DanielaMitt tredje liv 15012306
138Korsgaard, LeaInnen året er omme : hva 64 sommerfugler lærte meg om naturens største gåte 15017162
139Beauvoir, Simone deDen bedratte kvinnen 14913983
140Colgan, JennyHusrom og hjerterom 14842027
141Hammer, ElisabethVindkast : [Løfter i sand] 14802505
142Perrin, ValérieGlemt på en søndag 14773344
143 Aktivitetslære 144624250
144Teige, TrudeÉn for alle 14458781
145Michaelides, AlexDen tause pasienten 14375042
146Ridzén, LisaTranene flyr mot sør 14304343
147Adler-Olsen, JussiSju kvadratmeter med lås : thriller 142611561
148Sveen, GardSkalpjegeren 14222685
149Brønstad, AgnesHelse : vg1 helse- og oppvekstfag 140320630
150Engman, PascalBestselger 14012735
151Hammer, ElisabethVinterhjerter : [Løfter i sand] 13942505
152Riley, LucindaSkjult skjønnhet 139311391
153Michelsen, Svein OlafTabell- og formelsamling for elektrofag 138923590
154Monsen, ØisteinHvite striper, sorte får 138811731
155Montefiore, SantaDen siste sangen 13851917
156Skagen, Ellen FløDen nevroplastiske nøkkelen : ved uforklarte fysiske plager som ikke går over 13774453
157Teige, TrudeMorfar pustet med havet : roman 13773354
158Egeland, TomSatans segl 13767121
159Hammer, ElisabethFortielse : [Løfter i sand] 13743004
160Jensen, Jens HenrikInterregnum 13691897
161Ravatn, AgnesGjestene : roman 13683044
162Hammer, ElisabethBeleiret : [Løfter i sand] 13673503
163Latronico, VincenzoDet perfekte : roman 13671957
164Hammer, ElisabethFristelse : [Løfter i sand] 13653004
165Strout, ElizabethAmy og Isabelle 13647431
166Matre, Agnes LoviseEvig fred : kriminalroman 13568611
167Arvola, IngeborgUlvespor 13553204
168Wold, SidselIsrael : et land i kamp med seg selv 13502525
169Nesbø, JoBlodmåne 134913840
170Hammer, ElisabethAnstendighet : [Løfter i sand] 13373004
171Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2022 133618030
172Hammer, ElisabethAvsløringer : [Løfter i sand] 13298001
173Jensen, Christine RehnMamma er konspirasjonsteoretiker 13254532
174Andersen, Stian HjelvinBukke nikke neie 13212395
175Østerbø, AnitaIngrids valg 13182295
176Alexandersdottir, AprilRuby baby : roman 13095702
177De la Motte, AndersIntriger i Amalfi : [Mord under solen] 13004003
178Loe, ErlendKukene = : Kukane 12662564
179Five, LailaHjernens hemmelige språk : nevroplastisitet: 6 trinn som revolusjonerer måten du forstår smerte og utmattelse på! 12592016
180Fjell, Jan-ErikTvilen 12551926
181Ahnhem, StefanGenerasjon null 12475192
182Tilrem, MartinEt jentebarn 12452445
183Korsgaard, ThomasHvis det skulle komme et menneske 12328191
184Murakami, HarukiKafka på stranden 12172874
185Solem, Marte MagnusdotterGustav : roman 12114192
186Tvedt, ChrisHer kommer natten : kriminalroman 12042015
187Brochmann, NinaAvkledd : den syke historien om kvinners seksualitet i medisinen 11914132
188Keegan, ClaireOver blå enger 11834342
189Diseth, ÅgePsykologi 1 : programfag psykologi 1 118214320
190Engman, PascalNomaden 11771836
191Fossum, KarinKom hjem, Amadou 11726991
192Eikemo, MaritVi er brødrene Eikemo : roman 11713023
193Renberg, ToreDu er så lys : roman 11669031
194Härjegård, KarinPianisten ved fjellvannet 11631477
195Rosenfeldt, HansHøstebarn 116211210
196Lane, SorayaDen argentinske datteren 11611547
197Hoover, ColleenSkadeskutt 11583253
198McFadden, FreidaÆrlighet varer lengst 11531467
199Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 115014630
200Keining, Alexandra-ThereseKannibalen 11492844
201Rees, TracyDen gylne fjær 11483463
202Lunde, MajaSkjerm barna : hvordan teknologien tok over barndommen, og hva vi kan gjøre for å ta leken og livet tilbake 11424782
203Brønstad, AgnesYrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 113818090
204Fodstad, Lars AugustMoment : vg3 : norsk for studieforberedende 113415430
205De la Motte, AndersIntriger i Amalfi 11331577
206Hamsun, KnutMarkens grøde 11324942
207Biedermann, NelioLázár 11322135
208Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester, 3. utgave : vg1 teknologi- og industrifag 112314000
209Horst, Jørn LierOffer 11229981
210Lahlum, Hans OlavGjøkungegåten 11164682
211Kolby, MaritHva og når skal vi spise? 11153962
212Ravatn, AgnesDei sju dørene : roman 11042754
213Ravatn, AgnesFugletribunalet : roman 10988981
214Hjorth, MichaelVoldens øy 10861248
215Schulman, NinniNetter uten daggry 10831228
216Horst, Jørn LierArr 10818191
217Kvalvaag, Hilde K.Kvinner som går 10755551
218Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 1 107512940
219Engman, PascalKrigen 10732823
220Raja, Abid Q.Kismat 10712314
221Wisting, AlexanderArven 10691955
222Dahl, Niels FredrikFars rygg : roman 10652125
223Øygarden, BjarneNye kontekst 8 - 10 : Nynorsk - som sidemål 106432490
224Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må : roman 106314780
225Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 1 106315810
226Elster, Clélia EtienneEnchanté 1 : fransk ll - vg 1 105818250
227Biesalski, PetraMomente : tysk nivå 2 105814350
228Yagi, EmiDagbok frå eit tomrom : roman 10563882
229Perrin, ValérieDe tre 10552843
230James, EricaVeien hjem 10551367
231Roy, ArundhatiMin havn og min storm 10521487
232Strout, ElizabethOlive Kitteridge 10522444
233Hoover, ColleenDet ender med oss 105110421
234Grytten, FrodeDen dagen Nils Vik døde : roman 10484072
235Færø, TorkilPulskuren : stress riktig, sov bedre, yt mer og lev lenger 10354572
236Jacobsen, RoyDe usynlige 10335801
237Lindahl, Nikoline RiisHvis jeg var Agnes : roman 10311915
238Child, LeeFluktplanen 10298491
239Fossum, KarinAller kjæreste : roman 10258111
240Giske, RuneTreningsledelse : lederutvikling 102014720
241Willander Lambrell, JohnDen som vet 10182573
242Mytting, LarsSkråpånatta : roman 10163373
243Solstad, DagEndelig! Lykken : og mitt forsøk, i 2022, på å utholde smerten ved tidens herjinger : roman 10131915
244Mytting, LarsSøsterklokkene : roman 10113303
245Skarstein, BirgitSå mye hadde jeg, så mye mistet jeg, så mye fant jeg 10103682
246Ohlsson, KristinaKristuskransen 10097781
247Harnesk, TinaFolk som sår i snø : roman 10082104
248Østerbø, AnitaSkammens mødre : en roman om alenemødrenes tøffe kamp på 50- og 60-tallet 10083512
249De la Motte, AndersRustskogen 10021646
250Nygaard, Kaja GjersemEt dypere svik 10001885
251Enger, ThomasUgress : en Henning Juul-roman 9898261
252Geard, AmandaMåneporten 9853632
253Horst, Jørn LierForræderen 98410300
254Sandemo, MargitDjevlekløften : [Sagaen om isfolket] 9818001
255Härjegård, KarinSyersken og friheten 9791277
256El Bakali, JavadEngstelig svarting 9773332
257Nore, AslakAlliansen : roman 9761665
258Tokarczuk, OlgaJakobsbøkene, eller Den store reisen over syv grenser, gjennom fem språk og tre store religioner, ikke medregnet de små : fortalt av de døde, ferdigstilt av forfatteren ved hjelp av konjekturer, beriket av mangehånde bøker samt understøttet av fantasien, som er menneskets største naturgitte gave : til hukommelse for lærde, ettertanke for medborgere, kunnskap for lekmenn og adspredelse for melankolikere 9725331
259Sandemo, MargitDemonen og jomfruen : [Sagaen om isfolket] 9668001
260Wessel-Aas, KatrineHjem til deg 9654772
261Andersen, Jørn KennethProduksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 96312340
262Buchanan, EleanorDe fire steinene : [Havets søstre] 9602503
263Dahl, AlexEn perfekt mor 9585171
264Henry, EmilyStore, vakre, vidunderlige liv 9533972
265Da Costa, MélissaAlt det blå på himmelen 9523692
266Hammer, ElisabethBeleiret 9511158
267Lahlum, Hans OlavPakten 9473392
268Sandemo, MargitVåroffer : [Sagaen om isfolket] 9408001
269Hamberg, EmmaKjærlighetens idioter 9394072
270Horst, Jørn LierNullpunkt 9382154
271Østby, AnneDuften av sjasmin 9371775
272Sandemo, MargitI jordens dyp : [Sagaen om isfolket] 9369001
273Colgan, JennyKjærlighet på pinner 9341546
274Nesbø, JoRødstrupe 9333542
275Knausgård, Karl OveJeg var lenge død : roman 9321845
276Yrsa SigurdardóttirSå sort som en brann 9301267
277Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 92913170
278Torgersen, Trond-ViggoResten av livet 9175951
279Teige, TrudeMormor danset i regnet : roman 9142194
280Arsky, Gunn HeleneMord på skrivekurset 9132803
281Kinsky, EstherRombo 9091615
282Nesser, HåkanUng manns ferd mot natt 9036341
283Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei : roman 90218380
284Viken, Guri Margrete IdsøKrakk 9001834
285Ambjørnsen, IngvarSorgen i St. Peter Ording : noveller 8902194
286Szalay, DavidKjøtt 8851306
287Bjøranger, TerjeTaperen 8854242
288Horst, Jørn LierSlagside 8756831
289Olsen, Jarle StenRovfugl : en kriminalroman 8741535
290Grebe, CamillaJentene og mørket 8728940
291Sandemo, MargitEngel med svarte vinger : [Sagaen om isfolket] 8718501
292Hansen, Erik FosnesOm natten er jeg i Kina : noveller 8683772
293Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1, fysikk 2 og forkurs til ingeniørutdanning 86812460
294Skoland, AinaMarionetten 8671386
295Callin, PetterErgo : fysikk 2 86312190
296Momrak-Haugan, AnneTrygg mat, bransje og arbeidsliv : Programområder på vg 1/2 restaurant- og matfagene 86312260
297Grimaldi, VirginieEn skjør tid 8622982
298Andersen, DesiréeFit etter 40 : kosthold, søvn, trening, stressmestring, vektregulering 8591256
299Bergstrøm, HasseRettslære 1 85715240
300Sandemo, MargitTrollbundet : [Sagaen om isfolket] 8574501
301Strout, ElizabethLucy ved havet 8551386
302Arvola, IngeborgKniven i ilden : roman 8552683
303Gausdal, Tom VictorKokkelære : den store kokeboka 85412080
304Strout, ElizabethHva som helst er mulig 8542223
305Jorselje, Jonas AndersenArbeidsmiljø og dokumentasjon : vg1 bygg- og anleggsteknikk 85412300
306Jæger, JørgenSkjebnedøgn 8518431
307Nesbø, JoKakerlakkene 8413382
308Horst, Jørn LierRøykteppe 8396101
309Andersen, DesiréeDesirées sunne matprepp 8301147
310Sandemo, MargitHuset i Eldafjord : [Sagaen om isfolket] 8297001
311Moyes, JojoI dine sko 8176531
312Sandemo, MargitSkandalen : [Sagaen om isfolket] 8148500
313Linde, HeidiFørstelinja : roman 8111894
314Renberg, ToreTollak til Ingeborg : roman 8117601
315 Verkstedhåndboka : mekaniske fag 81012890
316Nedrejord, KathrineSameproblemet : roman 8091555
317Erikson, ThomasOmgitt av idioter : hvordan forstå dem det ikke går an å forstå 8022523
318Burgess, RichardInteractions 1 : programfag engelsk 1 79512600
319Buchanan, EleanorDe fire steinene 7891057
320Lindell, UnniRødt flagg : krimthriller 7885101
321Colgan, JennySoloppgang på strandpromenaden 783908
322Kepler, LarsSøvngjengeren 7798990
323Härjegård, KarinÅ isbade blant fjellene 7781206
324Ragde, Anne BirkefeldtFeita! : en erindringsroman 7756901
325James, PeterBilde av død 7713122
326Mímir KristjánssonPabbi : en familiesaga om drukkenskap 7696911
327Robbins, MelLet them-teorien : to ord som forandrer livet ditt, og som millioner av mennesker snakker om 7691365
328Lillebø, SandraVera : roman 7693142
329Engman, PascalIldlandet 7681345
330Schulman, Alex17. juni : roman 7625351
331Dahl, ArneUnderverkene 759977
332Follett, KenTidskretsen 7544381
333Sandemo, MargitIs og ild : [Sagaen om isfolket] 7538000
334Krasznahorkai, LászlóDen ungarske nasjonens sikkerhet : på jakt etter dagsommerfugler 7521146
335 Trening, helse, trivsel : kroppsøving for videregående skole 75113920
336Erichsen, DortheJordbærdager 7431594
337Nesbø, JoKongen av Os : roman 7412263
338Bjertnes, HegeScope 1 : programfaget engelsk 1 73610830
339Fexeus, HenrikDen siste brikken 733878
340Flatland, HelgaEn moderne familie 7331784
341Sveistrup, SørenTelle til en, telle til to 7311385
342Grinde, Bjørn HallvardMarkedsføring og innovasjon : vg1 salg, service og reiseliv 7319710
343Baldysz, MartinStille grender : krim 7281216
344Lillegraven, RuthMitt neste liv : psykologisk thriller 7251325
345Riley, LucindaDe syv søstre 7233432
346Westover, TaraNoe tapt og noe vunnet 7223052
347Gustavsen, EllenTålegrensen : krim 7211375
348Baugstø, LineEvil grandma : roman 7201744
349Montefiore, SantaEt hav av stjerner 7181245
350Horst, Jørn LierGrenseløs 7186611
351Eger, Edith EvaValget du har 7181853
352Arvola, IngeborgVestersand 7112303
353Kalvik, IngvillKultur og samhandling : vg1 salg, service og reiseliv 7099910
354Hessen, Dag O.Fugleperspektivet : erobringen av naturen 7061295
355Ekman, KerstinMin bokverden 7041076
356Steen, RianaØkonomi 2 : næringslivsøkonomi, økonomi og ledelse 70011000
357Teige, TrudeLøgnere : en Kajsa Coren-krim 6964161
358Sandemo, MargitLucifers kjærlighet : [Sagaen om isfolket] 6958000
359Nesbø, JoSorgenfri 6952163
360Jacobsen, RoyDelirium 6949110
361Engman, PascalTil minne om en morder 6901096
362Bakkeid, Heine T.Nattseileren 6891315
363Jackson, HollyIkke helt død ennå 6883671
364Østerbø, AnitaFrihetens smerte 6871943
365Bjånesøy, Kjartan BrüggerDen siste vakten : nær døden, og andre historier om livet 6871245
366Næss, Sven PetterI dødsonen : kriminalroman 6874061
367Matre, Agnes LoviseFritt vilt : kriminalroman 6865021
368Montefiore, SantaSkygger i måneskinn 6841384
369Steen, Bjørn GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : Kjemi 1 og kjemi 2 68413770
370Schulze, Anne-MarieWeiter geht's 6838670
371Seierstad, ÅsneEn av oss : en fortelling om Norge 6786231
372Weir, AndyProject Hail Mary : a novel 6771524
373Godfrey, JennieListe over mistenkelige ting 6723242
374Bergstrøm, HasseRettslære 2 67210050
375Engman, PascalX 6701265
376Richman, AlysonEn savnet historie 669857
377McFadden, FreidaDet øyet ser 663897
378Grønlie, AnneFokus : sosialkunnskap 6639210
379Manson, MarkDen edle kunsten å gi faen : en uventet tilnærming til å leve et godt liv 6623631
380Blomberg, Hilde CharlotteJeg lengter etter skipskatastrofer og plutselig død 6531095
381Grønlien, Heidi KristineBi 1 : biologi 1 6509420
382van der Kolk, Bessel A.Kroppen holder regnskap : hjerne, kropp og sinn i behandlingen av traumer 6491663
383Engman, PascalSkammens vei 6481125
384Lane, SorayaDen franske datteren 6471085
385Syvertsen, Marte RoaHjernen : en biografi : om hvordan livet setter seg i hodet – og alt du kan gjøre for å ta styringen 6463232
386Elvedal, AnneDu kan kalle meg Jan 6431514
387July, MirandaPå alle fire 642778
388Ohlsson, KristinaStormvakt 6383471
389Andersen, Stian HjelvinEn lykkelig familie 6371653
390Jessen, IdaJeg vil! : en forfatters portrett av Sigrid Undset 637986
391Galbraith, RobertDen jagende graven 6373921
392Leer, KristinADHD : 7 veier til ny forståelse 6363241
393Hoover, ColleenBekjennelser : roman 6342942
394Mytting, LarsSøsterklokkene 6335761
395Sverdrup-Thygeson, AnneEremittsommer 6321663
396Stubb, AlexanderEn ny verdensorden : maktens triangel 6303092
397Da Costa, MélissaVeien tilbake 630867
398Iraki, RimaFlukten fra Palestina : min norsk-palestinske familiehistoire 6291324
399Henry, VeronicaEn natt på et fransk slott 628788
400Tokarczuk, OlgaEmpusion : en kurbadsgrøsser 6273311
401Venås, HelgeElektroniske kretser og nettverk : vg1 elektro og datateknologi 6267790
402Øen, Inger JohanneDet du eier evig : en politiroman 6241175
403Knapp, FlorenceNavnene 6234031
404Knutsen, HegeKjemien stemmer 2 : Studiebok 6229190
405Wessel-Aas, KatrineHuset i Wimbledon 6213651
406Bjørnstad, KetilGlemselen : roman 6211075
407Erdal, Silje FørlandFokus : sosiologi og sosialantropologi 62111270
408Slaughter, KarinVi er alle skyldige her 620837
409McFadden, FreidaDen låste døren 620867
410Colgan, JennyBryllup på øya 6193281
411 Religion og etikk : vg3 6178070
412Beevor, AntonyRasputin : og Romanov-familiens undergang 6113081
413McFadden, FreidaKvinnen i etasjen over 610857
414Orwell, George1984 6095021
415Strout, ElizabethÅh, William 6083042
416Khannoussi, Safae elOroppa 608886
417Engman, PascalRottekongen 6071155
418Duvå, Liv NimandNed fra himmelen 6072292
419Balle, SolvejOm utregning av romfang 6061145
420Clear, JamesMikrovaner : en enkel måte å få gode vaner på og kvitte deg med dårlige : små forandringer, store resultater 6044241
421Andreassen, MariTenk for en jubel 6041045
422Helle, HelleHey Hafni : roman 6031095
423Osman, RichardDen umulige formuen 601857
424Sandemo, MargitUtysket : [Sagaen om isfolket] 5958500
425Loe, ErlendDoppler : roman 5937610
426Mytting, LarsSvøm med dem som drukner : roman 5931493
427Colgan, JennySommer over skyene 5921165
428Auður Ava ÓlafsdóttirDJ Bambi : roman 5911145
429Schulman, NinniKjæreste Lena 590797
430Håkonsen, KåreOppstart : entreprenørskap og bedriftsutvikling 1 5908840
431Schützer, KarolinaSnøfall over Paris : [Sophia i Paris] 5902502
432Holmås, RagnhildHva er det du sier? : ordene du bruker, og det de faktisk betyr 5892542
433Bækkevar, IngerMønster : teknikk og industriell produksjon 5887590
434Engman, PascalEnkene 588966
435Smørholm, MargaretØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 5886740
436Palonen, Caroline KasparaJeg har det ikke i meg å bli klassekontakt 5843731
437Skybäck, FridaSvartfugl 584688
438Haraldsrud, Andreas DrolsumKjemi 2 5839300
439Knutsen, HegeKjemien stemmer 1 : Studiebok 5827760
440Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling : [Seksti kilo-saga] 5826000
441 Produksjonsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 5819220
442Østby, AnneÅ danse i Lahore 5781224
443Asser, Elisabeth AustadTeknologiens makt : hvordan kunstig intelligens forfører, frister og utøver makt - og hva vi kan gjøre med det 577956
444Flood, HeleneTerapeuten 5756220
445Lane, SorayaDen italienske datteren 5751055
446Moum, TommyHistorie og filosofi 1 5758140
447Hoover, ColleenDet starter med oss 5745531
448Wisløff, UlrikMikrotrening : 7 uker som booster kondis og styrke 574866
449O'Shea, DaisyDet irske barnet 572727
450 Reparasjons- og vedlikeholdsteknikk : vg2 produksjons- og industriteknikk 56910310
451Lane, SorayaAlpenes datter 568946
452Bakken, MariusLøping! : raskere og skadefri 567955
453Osmancausevic, AleElektronisk kommunikasjon : vg2 elenergi og ekom 5666710
454Mohn, MajaGrenser 5652502
455Hemming, AnetteMenneskedyret : krim 5631045
456Hammer, ElisabethFristelse 563757
457Andersen, Stian HjelvinEt rikt menneske 563787
458 Produksjon og tjenester : vg1 teknologi- og industrifag 5617290
459Johnsen, SveinElenergisystemer : vg2 elenergi og ekom 5587240
460Gjerset, AsbjørnGymnos : kroppsøving videregående skole 55710100
461Fexeus, HenrikDen siste brikken : [Mementoserien] 5572502
462Isaac, CatherineEn match for livet 555698
463Hastrup, JuliePå villstrå 554678
464Karlsson, Ørjan N.Stille som snø : kriminalroman 5531244
465Stanghelle, HaraldKongen forteller 5536060
466McFadden, FreidaLeieboeren 553935
467Nesbø, JoTørst 5501553
468Stedman, M.L.Et liv langt borte 5494381
469Østerbø, AnitaTatt av sviket 5491314
470Berge, Anne LeneNye vegar til nynorsk 54810890
471Ravatn, AgnesFugletribunalet 5473071
472Nesbø, JoKongeriket 5466640
473Bull-Hansen, Bjørn AndreasUnder danekongens flagg 5453151
474Strümke, IngaMaskiner som tenker : algoritmenes hemmelighet og veien til kunstig intelligens 5451523
475Lane, SorayaDen kubanske datteren 544955
476Skybäck, FridaJernblomst 541648
477Ersland, Bjørn ArildFørste klasse : det året vi lærte bokstavene 5411025
478Lykke, NinaVi er ikke her for å ha det morsomt 5401573
479Flood, HeleneElskeren 5395590
480Lykke, NinaFull spredning : en legeroman 5387080
481Flood, HeleneEnken 5375440
482Hammer, ElisabethAnstendighet 534757
483Renberg, ToreFarmor har kabel-TV 5343001
484Leirvik, SteveAlle de russiske horene : roman 5341104
485Tudor, C.J.En glipe av mørke 5312512
486Tangen, NicolaiAlt jeg har lært om ledelse : av Askeladden, en pokerspiller og verdens beste sjefer 530876
487Martin, TinaVindguden 529658
488Nesbø, JoKniv 5281513
489Wessel-Aas, KatrineEn engelsk sommer 5283621
490Nørgaard, Per E.Visjon 1 : Markedsføring og ledelse 1 5278350
491Nesbø, JoPanserhjerte 5265211
492 Bærbar elev PC52616180
493Engman, PascalKokain 522955
494Hastrup, JulieBlodspor 521559
495Renberg, ToreLorden : roman 5181373
496Moyes, JojoOver ukjente hav 5171144
497Stave, Svein ErikTerra nova : geografi for den videregående skolen 5167370
498Da Costa, MélissaDagene som kommer 5131015
499Gullestad, Siri ErikaVanlig ulykkelig : psykoanalysen om et friere liv 5121184
500Lane, SorayaDen greske datteren 511905
501Hannah, KristinKvinnene 5082961
502Hammer, ElisabethFamiliehemmeligheten 507756
503Elida KaroOg forresten heter jeg Leah : roman 507915
504Myskja, AudunMestringsmedisin : metodene som gir helse og livskvalitet 5063631
505Schreiner, PerDen svake viljen : en kjærlighetshistorie 504905
506Mytting, LarsHekneveven : roman 5031752
507Levi, AllenTheo : en roman 5022502
508Harmel, KristinDet franske armbåndet 502875
509Cedervall, MarianneDet forlatte huset 501568
510Enger, ThomasSkinndød : kriminalroman 499786
511Horst, Jørn LierNøkkelvitnet 4971014
512De Lange, Ann-MarieKvinnehjernen : en hjerneforskers blikk på kvinners livsfaser 4933591
513Corasanti, Michelle CohenMandeltreet 4933091
514Cook, LornaDen glemte datteren 492786
515De Céspedes, AlbaHennes side av historien 4912711
516Engman, PascalPatriotene 4902232
517Säfstrand, CarolineMitt løfte til deg 490568
518Brønstad, AgnesHelse =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4896890
519Skolem, MarenIngen har sett historien din 486806
520Adichie, Chimamanda NgoziDrømmeregnskap 4841842
521Fuglehaug, RandiPent porselen : roman 484895
522Schulman, AlexGlem meg 4821204
523Ashcroft, JennyØya i øst 4823341
524Kårjord, Maria LienNaturbasert næringsaktivitet : vg1 naturbruk 4816610
525Steen, Bjørn-GunnarGyldendals tabeller og formler i kjemi : kjemi 1 og kjemi 2 4809690
526Nesbø, JoNatthuset 4805660
527Jewell, LisaIkke slipp ham inn 479706
528DubuSolo leveling 4781203
529Jón Kalman StefánssonHimmelsk måne over verdens ytterste rand 477726
530Cosby, S.A.Til aske skal du bli 4774091
531Nøland, Jonas KristiansenEnergikrisen : og løsningen på den 474825
532Gran-Jansen, IdaLur familiemat : helt enkelt : hverdagsfavoritter med mer næring! 473756
533Børresen, Pål FredrikAppell : vg1 SF 4735240
534Wiegaard, Alf MarcusJuss og samfunn : rettslære 1 4726860
535Brønstad, AgnesYrkesliv =HO : vg1 helse- og oppvekstfag 4716870
536Nesbø, JoPoliti 4701293
537Mytting, IvarFriluftsliv 46810310
538Boberg, ThomasInsula 4682212
539Da Empoli, GiulianoRovdyrenes tid 467696
540Higashino, KeigoDrepende sensommerdager 467776
541McFadden, FreidaHushjelpen gifter seg : en novelle 467795
542Guldal, LivHåndbok for helsefagarbeidere : i praksis 46710000
543 Strøm til bærbar elev pc4669230
544Reichelt, Jon G.Tålekraft : styrk din mentale beredskap 465686
545Riley, LucindaStormens søster 4632511
546Grund, MariaNattflygeren 462499
547Håkonsen, KåreVekst : entreprenørskap og bedriftsutvikling 2 4618240
548Sandemo, MargitHeksejakten : [Sagaen om isfolket] 4614001
549Jackson, ShirleyVi har alltid budd på slottet : roman 4593311
550Andersen, Jørn KennethProduktivitet og kvalitetsstyring, 3. utgåve : vg1 teknologi- og industrifag 4596330
551Engberg, KatrineDet brennende bladet 456885
552Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2026 4556510
553Fexeus, HenrikOfferdyret 453568
554Lanesskog, RavnWilhelmsens metode 4533501
555Strout, ElizabethOlive, igjen 4501004
556Loe, ErlendHelvete 4483301
557Rishøi, Ingvild H.Stargate : en julefortelling 44811460
558De la Motte, AndersDe bergtatte 448924
559Arsky, Gunn HeleneMord i bokhandelen 4463821
560Høyer, Ida HegaziDet nye hjertet 4461842
561Atwood, MargaretTjenerinnens beretning 4423131
562Carlsson, ChristofferEn liten dråpe blod 442479
563Skjervø, Gaute BørstadIngenting blir som før : en generasjonsfortelling 4423371
564 Breddeidrett 44214590
565Karlson, RuneUtmattelse : hva det er, hvordan samfunnet legger til rette for det, og hvordan du kommer deg ut av det 441706
566Lindseth, IngeAldringsbrems : yngre lenger med periodisk livsstil 441617
567Endō, TatsuyaSpy x family 4381463
568Sarenbrant, SofieLangfredagen 4384010
569Riley, LucindaAtlas : historien om Pa Salt 43716750
570Hammer, ElisabethVindkast 437636
571Osman, RichardTorsdagsmordklubben 4372821
572Carson, AnneRød selvbiografi : en versroman 43610020
573 Lader til Chromebook 43520770
574Frennstedt, TinaDødens dans 435498
575Nørgaard, PerVisjon 1 4356120
576Haugan, JohnGyldendals tabeller og formler i fysikk : fysikk 1 og fysikk 2 43413130
577Rundberg, JohanDen som vokter flokken 4345410
578Sullivan, TimTannlegen 432459
579Haig, MattMidnattstoget 4313301
580Ottesen, GunnarBransjelære : vg2 transport og logistikk 4315830
581Dahlgren, Hanne-Lene2 om gangen-metoden 430587
582Aubert, Alette SophieBiohacking 430607
583Benzine, RachidBiblioteket i Gaza 4271612
584Olin, MargrethSong til mor : roman 426984
585Riley, LucindaSkyggesøsteren 4253371
586O'Shea, DaisyDen irske nøkkelen 425666
587Lindell, UnniDukken i tauet : kriminalroman 4241313
588Elizabeth Diskin Kirsti Grana Winsvold Knut KasboEnter Basic skills 8-10 4247030
589Karlsen, Ole G.Terra nova : geografi for den vidaregåande skolen 4215520
590Knausgård, Karl OveMorgenstjernen : roman 4201243
591Hoem, EdvardUng mann vil ut : roman 4201383
592Jæger, JørgenDommen 4204001
593Jio, SarahAlle mine menn 419884
594Enger, ThomasFantomsmerte : kriminalroman 419676
595Jeffs, RogerSamstemt : harmonilære, arrangering og komponering 4175600
596Spjeldnæs, Kari J.Lesekrise : om lesing og konsentrasjon i en digital verden 4171183
597Bækkevar, IngerMønster : helse- og oppvekstfag 4175880
598Karlsen, Ole G.Terra mater : geofag X, geofag 1 4167710
599Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : arbeidsbok A1/A2 : Voksenopplæringen 4142871
600Grønlien, Heidi KristineBi2 : biologi 2 4147230
601Johansson, Jens M.Bare la dem komme : roman 4134420
602Andersen, Jørn KennethProduksjon og tenester, 3. utgåva : vg1 teknikk- og industrifag 4135530
603Stokstad, LinnBlodsukkermagi : sprudlende oppskrifter og enkle triks for stabilt humøt, mer overskudd og bedre helse - for hele familien 413557
604Espach, AlisonBryllupsfolket 413498
605Grebe, CamillaVelkommen til evigheten 4126350
606Hundevadt, KimPorcus 409449
607Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10 : nynorsk som sidemål 4086600
608Hammer, ElisabethFortielse 407596
609Stuart, AnnaJordmoren i Auschwitz 4074031
610Hodne, ØrnulfMystiske steder i Norge 4061033
611Rypdal, Karoline BjarnesdatterHjertefrisk : de 5 B-ene som truer hjertet - og hvordan du stopper dem 405815
612Sletbakk, MarianneBios 1 : biologi 1 4036100
613Bagger, ThomasKaoskoden 403586
614 Treningslære : idrettsfag 4028350
615Grinde, Bjørn HallvardForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 4015000
616Horst, Jørn LierSak 1569 4005590
617Sandemo, MargitAvgrunnen : [Sagaen om isfolket] 4005000
618Sullivan, TimSyklisten 3983411
619Mímir KristjánssonMamma er trygda 3973351
620Nesbø, JoGjenferd 3971382
621Posthuma, JenteDet jeg helst ikke vil tenke på : roman 3961772
622Furevikstrand, Tor EgilNorsk for påbygging 3946260
623Dehli, LarsStopp tankekjøret : kraftfulle teknikker for å få mer ut av livet 393527
624Nesbø, JoSønnen 393656
625Cedervall, MarianneMord på øya 392498
626Jæger, JørgenSkyggejakten 3911053
627James, EricaHuset i Maple Drive 390596
628Duckert, HegeKatti Anker Møller : å bestemme over livet 390755
629Teige, TrudeNoen vet 389626
630TegnehanneDet går bra 389745
631Grund, MariaBlekkspruten 3883810
632De la Motte, AndersGlassmannen 388804
633Bjertnes, HegeScope 2 : programfaget engelsk 2 3876010
634Sandemo, MargitLengsel : [Sagaen om isfolket] 3865000
635Teige, TrudeEn hjelpende hånd 386725
636Wiegaard, Alf MarcusJuss og §amfunn : rettslære 2 3865690
637Hall, Clare LeslieNår jorden brister 384755
638 Bærbar PC til utlån384448
639Sandemo, MargitRavnens vinger : [Sagaen om isfolket] 3838000
640Horst, Jørn LierIllvilje 3834210
641Loe, ErlendKukene/Kukane 3835020
642Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 3822231
643Enoksen, EysteinBreddeidrett 3828080
644Rostgaard, SimonTegningsforståelse og 3D-modellering : vg1 bygg- og anleggsteknikk 3806310
645Heivoll, GauteMin tid i disse skogene : roman 380814
646Herø, EyolfDokumentasjon og kvalitet : vg2 produksjons- og industriteknikk 3799240
647Haratischwili, NinoDet åttende livet (til Brilka) 379616
648Griffiths, EllyNattfalkene 378468
649Moyes, JojoToner i natten 378993
650Riley, LucindaDen savnede søsteren 37713520
651Sandemo, MargitDragens tenner : [Sagaen om isfolket] 3767000
652Steen, Bjørn GunnarAqua 2 : kjemi 2 : studiebok 3764880
653Colgan, JennyVelkommen til Floras kafé 3751302
654Kingsolver, BarbaraDemon Copperhead 374606
655Yrsa SigurdardóttirVokt dine hender 374626
656Dahl, Ellen StøkkenDyrisk : noveller 372596
657Sten, VivecaVillederen 3721053
658Andersson-Ulseth, PeterStyresystemer : vg2 elenergi og ekom 3725160
659Raja, Abid Q.Min skyld : en historie om frigjøring 3725390
660Drange, Eli-Marie¡Claro que sí! : spansk aktivitetsgrammatikk 3716940
661Levi, AllenTheo 371556
662Kepler, LarsHypnotisøren 3692031
663Geelmuyden, Niels ChristianSannheten på kroppen : alt du bør vite om kosmetikk 369675
664Teige, TrudeAldri tilgi 3692711
665Dimby, NonoLandbruk : vg1 naturbruk 3685020
666Erdal, Silje FørlandFokus (BM) : sosiologi og sosialantropologi 3684230
667Sandemo, MargitDødssynden : [Sagaen om isfolket] 3676000
668Nygårdshaug, GertSparknekt : krimroman 3667130
669Keegan, ClaireTre lys 365794
670Hexeberg, SofieNytt blikk på autoimmun sykdom 3642141
671Kahneman, DanielTenke, fort og langsomt 3611222
672Schulman, NinniSom vi lekte 361586
673Gottman, John MordechaiSnu deg til meg! : det du gjør i løpet av ett mikrosekund, avgjør hvor relasjonene dine ender opp 3602121
674Bache-Wiig, AnnaTil våren : roman 3602631
675Sarenbrant, SofieBursdagen 359408
676Sandemo, MargitSpøkelsesslottet : [Sagaen om isfolket] 3587000
677Trampe, Synnøve VereideGutta : den nye likestillingskampen 358635
678Kjellsdotter, NillaTil natten er forbi 3583211
679Arsky, Gunn HeleneMord på biblioteket 3573221
680Schulman, AlexMalma stasjon : roman 357724
681Schepp, EmelieHundre dager i juli 357715
682Engberg, KatrineHvite netter 356625
683Martin, TinaBefrieren 3563410
684AttråAttrå : erotiske fantasiar 3555200
685Krien, DanielaKjærlighet i nødsfall 355566
686Engelien, OlaTett på : norsk YF 3554720
687 Strøm utlån til bærbar elev PC354834
688Teige, TrudeMormor danset i regnet 3543860
689Hjorth, VigdisGjentakelsen : roman 3541332
690Fagerlund, JennyEn hemmelighet for mye 353487
691Svendsen, Tonje FossumPsykologi 2 : vg2/vg3 : psykologi for studiespesialiserende utdanningsprogram. 3514700
692Elstad, Anne KarinFolket på Innhaug : [bind 1] 350655
693Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar 3501702
694Masternes, Jon-AreDet som spiser meg 3491702
695Heum, TrondAlle tiders historie : frå dei eldste tider til våre dagar 3494760
696Sandemo, MargitGalgeblomsten : [Sagaen om isfolket] 3497000
697Fatland, ErikaGrensen : en reise rundt Russland : gjennom Nord-Korea, Kina, Mongolia, Kasakhstan, Aserbajdsjan, Georgia, Ukraina, Hviterussland, Litauen, Polen, Latvia, Estland, Finland og Norge samt Nordøstpassasjen 348794
698Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 3471931
699Sandemo, MargitBak fasaden : [Sagaen om isfolket] 3478000
700Hammer, ElisabethAvsløringer 347605
701Hammer, ElisabethVinterhjerter 347576
702Fexeus, HenrikOfferdyret : [Mementoserien] 3473001
703Enders, GiuliaOrganisk 3462701
704Svendsen, Lars Fr.H.Trump og filosofene : hvordan et studium av historiens minst filosofiske mann kan lære deg forbløffende mye om filosofi 346883
705Tolkien, J.R.R.Ringenes herre : Ringens brorskap 3461063
706Strömberg, LouiseDer villblomstene vokser 346556
707Schützer, KarolinaUnder stjernene i Paris : [Sophia i Paris] 3462501
708Golding, WilliamFluenes herre 3453201
709Elling, LarsVed porten til stillhetens skog : en fortelling om vennskap, kunsten og den ulydige hjernen 345685
710King, StephenCarrie 3452051
711 Latterbomber : vitser for barn 3441712
712Sandemo, MargitVinterstorm : [Sagaen om isfolket] 3436000
713Carrasco, PaulaDet går over : roman 3431662
714Sandemo, MargitDødens hage : [Sagaen om isfolket] 3427500
715Robbins, Mel5-sekundersregelen : den raskeste metoden for å endre livet ditt 3423210
716Sandemo, MargitBlodhevn : [Sagaen om isfolket] 3415500
717Ernst, Linea MajaKun til navlen : roman 341556
718Hellberg, ÅsaDen femte dagen 340428
719Lovrenski, OliverDa vi var yngre : : roman 3391422
720Ley, RosannaDen italienske flammen 3392911
721Sandemo, MargitSatans fotspor : [Sagaen om isfolket] 3387000
722Myskja, AudunKunsten å finne ro 3383121
723Bjørk, SamuelHitra 338704
724Sandemo, MargitDen onde arven : [Sagaen om isfolket] 3376000
725Hansen, Hans-Einar RustøyRåstoffer og produksjon : vg1 restaurant- og matfag 3377480
726Colgan, JennyDen lille bokhandelen på hjørnet 337635
727Mytting, LarsSkråpånatta 33710260
728Flatland, HelgaEtterklang : roman 3371013
729Holte, Martin BechAlternativt statsbudsjett : løsninger for landet som ble for rikt 337536
730De la Motte, AndersDøden går på visning 337575
731Staalesen, Gunnar1899 : preludium 336595
732Sandemo, MargitDen siste ridder : [Sagaen om isfolket] 3357500
733Gjermundsen, Simen ØianFrifor ultraprosessert mat 335447
734Läckberg, CamillaMentalisten 3354340
735Makkai, RebeccaVi var de håpefulle 335486
736Flatland, HelgaBli hvis du kan, reis hvis du må (1) : roman 3351202
737Blichfeldt, NorunnNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 3342961
738Sandemo, MargitFeber i blodet : [Sagaen om isfolket] 3327000
739Nesbø, JoKongeriket : roman 3321282
740Hadley, TessaSøsken 331486
741HomerosOdysseen 3312341
742Brundtland, Liv Kristin SteenI varetekt meg ta 331615
743Higashida, NaokiHvorfor hopper jeg 3311751
744Sandemo, MargitBøddelens datter : [Sagaen om isfolket] 3315000
745Dedekam, IvarIllustrert navigasjon 3304520
746Smith, Wilbur A.Stormflo (21) 3304000
747Hansen, AndersADHD : uante krefter 3302581
748Ingstad, HelgePelsjegerliv blant Nord-Canadas indianere 3301881
749Djønne, LeanderAlt et : roman 330635
750Sandemo, MargitDen ensomme : [Sagaen om isfolket] 3305000
751Stein, JesperSolo : krim 330398
752Renberg, ToreLungeflyteprøven : forsvar for en ung kvinne som var mistenkt for spedbarnsdrap : roman 3291063
753Sandemo, MargitVinden fra øst : [Sagaen om isfolket] 3288000
754Nesbø, JoMarekors 3271053
755Bjerkli, Myriam H.Onkel Edward 327615
756Fjell, Jan-ErikTysteren 3274530
757Alexander, RebeccaNye sjanser på øya 326447
758Henry, VeronicaDen hemmelige stranden 326457
759Mo, JohannaBrottsjøen 326506
760Harnesk, TinaSvik som går i arv : roman 325476
761Seierstad, ÅsneAfghanerne 324883
762Stuart, DouglasJohn sønn av John : roman 3243600
763Loe, ErlendDoppler 3241622
764Shakar, ZeshanTante Ulrikkes vei 3242021
765Ohlsson, KristinaSkoddehav 324804
766Chen, KarissaHjemlengsel 3231512
767Edvardsson, MattiasPostkortmorderen 323467
768Matre, Agnes LoviseIskald 3231292
769Øverland, AndreasJeg vet ikke, jeg var ikke der 3231542
770Ottesen, GunnarTransport, logistikk og løfteoperasjoner : vg2 transport og logistikk 3234650
771Storbakken, Ida Marie AamotVerdens beste supper 322388
772Matre, Agnes LoviseUvigslet jord : kriminalroman 322734
773Tangen, GeirSnøengler : kriminalroman 321744
774Lerø Kongsnes, AsbjørnMatemagisk 8 3204230
775Eigeland, Lotte C.Nattflygerne 320794
776Hannisdal, Aili KristinaIkke bare en følelse : hvordan våge å lytte til følelsene du helst vil unngå, for å finne veien til lykke - og deg selv 3202701
777Karlsson, Ørjan N.Det siste stykket hjem : kriminalroman 320724
778Blake, MatthewSophie 320417
779Frøland, Anne-LiseTynne rivner av lys : roman 3191771
780Herngren, MoaSøskenfeiden 319545
781Hastrup, JulieFarlig fortid 318398
782Myskja, AudunDe tibetanske ritene : 15 minutter som forandrer livet ditt 317437
783Riley, LucindaMordene på Fleat House 3169270
784Ashcroft, JennyKjærlighetens ekko 316407
785O'Farrell, MaggieHamnet 315565
786Michallon, ClémenceSiste utvei 311368
787Adler-Olsen, JussiNatriumklorid 310863
788Matre, Agnes LoviseSkinnet bedrar : kriminalroman 310764
789Cedervall, MarianneMed døden til bords 309368
790Andersen, Stian HjelvinTakk, bare bra 309496
791Aleksandersen, ÅgeLørdagsbarn : historien om sangene 3093910
792Darian, CarolineJeg kaller deg ikke lenger pappa : familietraumet som rystet en hel verden 3092581
793Ekfeldt, PetraPuls helse : vg1 helse- og oppvekstfag 3084040
794Høst, JohanEn nasjon i sjakk : [Delta-serien] 3085000
795Moyes, JojoEt helt halvt år 3073830
796Larmo, IdaRigel : urettens ekko 3053680
797Strout, ElizabethÅh, William! 305605
798Shelley, MaryFrankenstein 3041182
799Keegan, ClaireI seneste laget : historier om kvinner og menn 302565
800Ypi, LeaFri : en oppvekst ved historiens ende 301644
801Sundström, LenaJegeren 301348
802Nesbø, JoSnømannen 300843
803Andersen, Ragnhild WiePuls yrkesliv : vg1 helse- og oppvekstfag 3004220
804Axelsen, Sunniva LyeJohanne den vanvittige 300378
805 Norske seksuelle fantasier : kvinner og menn forteller 299329
806Burgess, RichardInteractions 2 : programfag engelsk 2 2995020
807Berg, LenaGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 2981751
808Sarenbrant, SofieMytomanen 298476
809Stenborg, Per MoritzFrykt ikke mørket : kriminalroman 2972621
810Myklebust, Ingunn#Bystrikk helt basic 297329
811Bjørnstad, Trond HåvardSkogbruk : vg1 naturbruk 2973890
812Minier, BernardLucia 2964100
813Ueland, Daniella RoxmanHusdyr : vg1 naturbruk 2954660
814Fiebig, JulikaMomente : tysk nivå 2 2955550
815Furre, HeidiTechnotika 295496
816Tolkien, J.R.R.Silmarillion 295983
817Christensen, Lars SaabyeByens spor : Ewald og Maj 2953260
818Cook, LornaDen glemte datteren : [Husets hemmeligheter] 2943000
819Lunde, MajaBlå : roman 2944990
820Elster, Clélia EtienneEnchanté 2 : fransk ll - vg 2 2944260
821Axelsson, IdaStille vrede 2932412
822Backman, FredrikFolk med angst 2931172
823Steinbeck, JohnØst for Eden 2922211
824Bolstad, TerjeFiske og akvakultur : Vg1 fiske og akvakultur 2924520
825Montgomery, HedvigBarneskoleårene : 6-13 år : syv enkle steg for å lykkes med oppdragelsen i læringens tid 292466
826Bagger, ThomasSort mirakel 292624
827Jensen, Jens HenrikFrende 291456
828Johnsen, Ina-JanineSkikkelig gode salater 291426
829Enchi, FumikoSkyggekvinner 2912561
830 Alle tiders historie : nyere historie VG 3 2912980
831Tolkien, J.R.R.Hobbiten, eller Fram og tilbake igjen 2911212
832Ahnhem, StefanOffer uten ansikt 2892701
833Randau, TessaSkogen, benken og livets store spørsmål : møtet som endret alt 289407
834Riley, LucindaSolsøsteren 2897010
835Lykke, NinaNei og atter nei : roman 289724
836 Guinness world records 2871252
837Gulbranssen, TrygveOg bakom synger skogene : [bind 1] 2871022
838Lykke, NinaNei og atter nei 2872001
839Jæger, JørgenDet sorte fåret 287863
840Alexander, RebeccaArven fra øya 286466
841Erichsen, DortheMidtsommer 286604
842Khemiri, Jonas HassenSøstrene 286614
843Hastrup, JulieMirakelmannen 286299
844Läckberg, CamillaGullburet : [Faye] 286309
845Fjell, Jan-ErikNattravnen 285883
846Dahlgren, HelenaDarling : roman 285367
847Schjetlein, Anne-MarieDøden bryr seg ikke 285348
848Grisham, JohnGuttene fra Biloxi 285426
849Andersen, Lena BergGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2853030
850Blichfeldt, KathinkaNye kontekst 8 - 10 : Tekster 4 2854790
851Widholm, KatarinaElskede Betty 285485
852Musso, GuillaumeGjenforeningen : roman 2842810
853Austen, JaneStolthet og fordom 2831661
854Christensen, Lars SaabyePasninger : VM2026 2831501
855Morseth, Anne LouiseEn sjanse til 2825100
856De la Motte, AndersVåroffer 2821821
857Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 2821511
858Yanagihara, HanyaEt lite liv 2812001
859Mola, CarmenJenta uten navn 281299
860Michelet, JonEn sjøens helt : Skogsmatrosen 2813170
861Zevin, GabrielleI morgen, og i morgen, og i morgen 2812751
862 Perspektiver : historie påbygging 2803600
863Jón Kalman StefánssonSommerlys, og så kommer natten 280694
864Bjertnæs, SverreMorsdager : essay 280426
865Ashcroft, JennyFyrtårnets hemmeligheter 280505
866Nordstrand, BeritAutofagi 14 : styrk cellenes egen fornyelse med 14 dagers periodisk faste og anti-inflammatorisk mat 279436
867Witoszek, NinaDet blåøyde riket : norske tillitspatologier 279555
868Barr, ConnieKvinner som reiser alene : roman 277574
869Widholm, KatarinaÅ telle hjerteslag 275505
870Norman-Stormbringer, HegeBare for et år 275485
871Smith, Wilbur A.Titanenes krig (8) 2752501
872Diseth, ÅgePsykologi 2 : programfag psykologi 2 2744170
873Moyes, JojoJenta som ble igjen 2747160
874Seierstad, ÅsneBokhandleren i Kabul : et familiedrama 274713
875Page, LizzieEt sted å høre til 274485
876Martin, TinaTordneren 274289
877Ormbostad, Just ErikMontørhåndboka : NEK 400:2018 2745500
878Backman, FredrikEn mann ved navn Ove 273654
879Dahlback, JorunnVg1 frisør, blomster, interiør og eksponeringsdesign 2733720
880Gazan, Sissel-JoI en dråpe 2732411
881Riley, LucindaMånesøsteren 2737020
882Kjellsdotter, NillaJenta i stenparken 2721815
883Nesbø, JoKongen av Os : [Kongeriket] 27211000
884Page, LizzieBarnehjemmet 272485
885Herø, EyolfReparasjons- og vedlikeholdsteknikk 2694970
886Karlsson, Ørjan N.Kureren 269377
887Helm, LivMed hjertet i hånden 2682501
888Hamsun, KnutSult 2681791
889Grinde, BjørnForretningsdrift : vg1 salg, service og reiseliv 2683640
890Christensen, Lars SaabyeHaren : og andre noveller 266594
891Mehlum, JanInn i mørket : kriminalroman 266465
892Wilhelmsen, IngvardSjef i eget liv : en bok om kognitiv terapi 266743
893Karlsson, Ørjan N.Natten reiser alene : kriminalroman 266713
894Brunes, Anders O.Aktivitetslære 2653650
895Hamberg, EmmaJe m'appelle Agneta 265446
896Niemi, MikaelStein i silke : roman 265683
897Dahl, Niels FredrikFars rygg : : roman 265416
898Matre, Agnes LoviseUvigslet jord 2652041
899Paris, B.A.Bak lukkede dører 2652111
900Haugland, MariaLev, spis, nyt : din guide til magiske hverdager, næringsrik mat og inspirerende organisering 265318
901Horst, Jørn LierNøkkelvitnet : kriminalroman 264813
902Faldbakken, MatiasVi er fem : roman 2643490
903Helle, HelleHey Hafni 264318
904Klepp, AnneliGutte-spetakkel 2641212
905Liabäck, ÅsaSom en vind gjennom kolonihagen : roman 263436
906Arvola, IngeborgKniven i ilden 2634130
907 Tekniske tjenester : Konstruksjons- og styringsteknikk 2632910
908Tolkien, J.R.R.The lord of the rings : The fellowship of the ring 2631002
909Fretheim, EvaDronningland : : krim 263299
910Sachar, LouisHoles 2622381
911Ege, Tove Karin MannesØkonomi 1 : næringslivsøkonomi, økonomistyring 2623920
912Matthews, CaroleFra en dag til en annen 262299
913Melsom, KajaDen fordømte skamløsheten : fra moralisme til narsissisme 2621002
914Hallgrímur HelgasonSeksti kilo juling 2611182
915Ragde, Anne BirkefeldtHennes siste fantastiske dager 261763
916Diseth, ÅgePsykologi 1 : Programfag 2602820
917Norlin, AnnikaTua 259475
918Matè, GaborNår kroppen sier NEI : Prisen vi betaler for skjult stress 2591002
919Day, SylviaBare for deg : en Crossfire-roman 2591521
920Brenden, LailaToner fra en stille skog 2582241
921Davidsson, CamillaI skyggen av fikentreet 258308
922Alexander, RebeccaHjem til øya 257367
923Stranger, SimonLeksikon om lys og mørke : roman 2571441
924Nygaard, Kaja GjersemEn sterkere tro 257594
925Radnedge, KeirFIFA World Cup 2026 : offisiell guide 257604
926Nore, AslakHavets kirkegård : roman 256515
927Colgan, JennyEn evighet fra deg 256564
928Tombre, TorbjørnMayday : praktisk bruk av VHF 2563780
929Sarenbrant, SofieSkytsengelen 254475
930Harpman, JacquelineJeg som aldri har kjent menn : : roman 254289
931Kinney, JeffEn pingles dagbok, Rodrick ruler 2541531
932Kulbrandstad, Lars AndersSidemålsordlista 2542870
933Warholm, Line MarieRobuste foreldre : hvordan tåle barnets følelser - og dine egne 2542620
934Stuhaug, LindaKvardagsmiddagar : alt-i-eitt i gryte, form eller panne 253376
935Ellingsen, ElisabethPå vei : Arbeidsbok 2534100
936Matè, GaborMyten om det normale : Traumer, sykdom og heling i en giftig kultur 2532501
937Kvensler, UlfLa bølgene gjøre resten 2532311
938Horst, Jørn LierFelicia forsvant 252753
939Binz, AnnikenFinn din superkraft! : nøkkelen til varig motivasjon og livsglede 251279
940Kvarnström-Jones, RuthVenninnene på Nordiska Kompaniet 2512510
941Nylund, KajaUnder midnattssolen 251386
942Laestadius, Ann-HelénSkam 251693
943Andersen, JohanProduksjonsteknikk : VG2 Produksjons- og industriteknikk 2504520
944Fagerlund, JennyEn godt bevart hemmelighet 250347
945Inchauspé, JessieGlukoserevolusjonen : gå ned i vekt, stopp søtsuget, få tilbake energien : ta kontroll over blodsukkeret 2501072
946Horst, Jørn LierBlindgang 249376
947Jæger, JørgenBlodskrift 248653
948Håvardsen, Tor-Håkon GabrielEn siste hilsen : om å jobbe med døden - og møte den hjemme 2482560
949Teige, TrudeNoen vet : krim 248693
950Berg, LenaGod i norsk 1 : Arbeidsbok A1/A2 2487720
951Säfstrand, CarolineLa meg fortelle alt 246376
952Ohlsson, KristinaIsbryter 246663
953James, EricaHagene i Italia 2462121
954Ingulstad, FridGullnålen : [Sønnavind] 2461022
955Howard, DylanJeffrey Epstein : døde menn snakker ikke 2461551
956Reid, RachelHeated rivalry : Game changers 2452500
957Mytting, LarsHekneveven 2457580
958Reid, RachelGame changer : [Game changers] 2452500
959Loe, ErlendNaiv. Super 2455440
960Coben, HarlanSeks år 2441132
961Gran, SisselDet er slutt : historier om løsrivelse 2441521
962Stuart, AnnaSøstrene fra Warszawa 244435
963Moum, TommyHistorie og filosofi 2 2444550
964Hofset, JanneckeGod i norsk 1 arb bok A1/A2 2434130
965Jæger, JørgenDødssymfoni 243663
966Bakkeid, Heine T.Vintergrav 2424190
967Næsmo, Camilla BruuNorskboka essens : vg 2 yrkesfag 2423730
968Horst, Jørn LierJakthundene 242475
969Krefeld, Michael KatzPakten 241308
970Klausen, Julia F.Jeg er ikke min mors datter : min oppvekst med Norges farligste kvinne 240356
971Collins, TessaJenta med georginene 240465
972Läckberg, CamillaGjøkungen : [Fjällbacka-serien] 2407000
973Kielland, Alexander L.Gift 2396010
974James, E.L.The missus 2392500
975Kjøstvedt, Anders GranåsDet tredje riket : nazismen og Nazi-Tyskland, 1918-1945 239386
976Tofteberg, Grete NormannMaximum 82394750
977Mohn, MajaFrigjort 2391002
978Thorsen, Liv EmmaI alle vinduer : potteplantenes kulturhistorie i Norge 239337
979Stokke, Silje SkaugHjertevarme foreldre 238445
980Hverven, SigurdSå setter vi oss på huk : filosofi på høyde med barn 238386
981Huang, AnaTwisted love 237693
982Kvarnström-Jones, RuthDe fabelaktige kvinnene på Grand Hôtel 237288
983Page, LizzieBarnas sang 237465
984Gunnlaugs saga ormstunguSagaen om Gunnlaug Ormstunge 2374150
985 Kalkulator2365550
986Fielding, JoyJenny Cooper har en hemmelighet 236298
987Giske, RuneTreningsleiing 2354110
988Hestad, Maria BergMatauk med pallekarm 235366
989Korsgaard, ThomasEn dag vil vi le av det 235832
990Läckberg, CamillaDrømmer av bronse 235633
991 Aktivitetslære : idrettsfag 2356330
992Frøstrup, AndersTømrerteori : konstruksjoner i tre 2345340
993Horst, Jørn LierNattmannen 2341211
994Kügelgen, Michaela vonSommer på Villa Hilda 234278
995Vahr, EllenBakeriet i Brooklyn : roman 233763
996Härjegård, KarinDatteren og vårflommen 233514
997Jæger, JørgenKameleonene 2331092
998Tjønn, Brynjulf JungKvit, norsk mann : dikt 2338210
999Sacerdoti, DanielaLucrezias gave 233337
1000Andersen, Lena BergGod i norsk 2 : arbeidsbok B1 : Voksenopplæringen 2331271

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 195 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2456 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 19/10/2026 kl. 14:31:31


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As