1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1587438354
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1045030093
3Falch, MalinHarukkas ønske 944120724
4Falch, MalinVikingene og orakelet 919024363
5Helgheim, OdinDrageviking 891118584
6Sotberg, VictorEdelmot 884519654
7Falch, MalinTrollriket 871423383
8Sotberg, VictorNekromanseren 870618074
9Falch, MalinKråkesøstrene 829021113
10Pilkey, DavHundemannen 809918334
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 795935142
12Mugford, SimonHaaland ruler 745416514
13Falch, MalinReisen til Røros 684616574
14Nordahl, VictorByen 683414874
15Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 681513165
16Helgheim, OdinFenrisulven 678020923
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 653914584
18Helgheim, OdinValhall 652715544
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 641318483
20Sandmæl, CathrineJenter 636314754
21Pilkey, DavHundemannen er på ballen 635913334
22Helgheim, OdinFimbulvinter 628717103
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 611529872
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 607616053
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 605713444
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 602115603
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 593512454
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 586717373
29Sotberg, VictorSkyggene 58509785
30Nordahl, VictorSkogen 582312864
31Pilkey, DavFarefulle høyder 577011375
32Pilkey, DavForbrytelse og slafs 574511315
33Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 572722712
34Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 572610545
35Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 567817543
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 566811934
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 559716963
38Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 556017533
39Pilkey, DavDen røde rebell 55559116
40Sotberg, VictorBedrager 554713484
41Pilkey, DavNår villdyret våkner 554211085
42Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 552025572
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 544213104
44BékaHjertets hemmeligheter 54149295
45Pilkey, DavLoppenes herre 538211224
46Pilkey, DavI fri dressur 537511104
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 535116483
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 533720332
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 523215453
50Helgheim, OdinTordenguden 513411654
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 511919472
52Pilkey, DavI kattepine 507110374
53Sandmæl, ChaBeseiret 504812524
54Kibuishi, KazuByen bak skyene 501720842
55Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 500512763
56Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 499918942
57BékaKjærlighetssorg 49818246
58Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 496013023
59Nordahl, VictorRevefarmen 494210794
60Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 489912803
61Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489169210
62Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 483321802
63BékaFeriefling 48267486
64Pilkey, DavMitt liv som katt 48087656
65Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 474318912
66Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 471220732
67Sandnes, Hans JørgenOrkanen 469211983
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 467311534
69Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 466818362
70Mugford, SimonMessi ruler 466710544
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 459215452
72Horst, Jørn LierOperasjon zombie 45759284
73Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 457413233
74Mugford, SimonMbappé ruler 45379454
75Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 453712593
76Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 453421502
77BékaStjålne drømmer 45217196
78BékaSøt musikk 45087585
79Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 448713043
80Dåsnes, NoraBare si ja 447411004
81Helgheim, OdinYggdrasil 44589694
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 443412113
83Mugford, SimonRonaldo ruler 44179284
84Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 440710514
85Tolo, MichelleFullmåne 436410564
86Kibuishi, KazuIldfuglen 434718002
87Kibuishi, KazuAlveprinsen 432917452
88Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 432314373
89Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 429114123
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 428216412
91Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 427919992
92Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 423061550
93Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 421015152
94Sandnes, Hans JørgenOppslukt 41999994
95Mugford, SimonNeymar ruler 41968414
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 412416352
97Kibuishi, KazuSupernova 412117252
98Norlund, DinaSnøkattprinsen 411312073
99Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 40859344
100Helgheim, OdinLoke 40548194
101Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 403617012
102Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 402517672
103Horst, Jørn LierOperasjon traktor 39709804
104Oseman, AliceHjertestopper 396913922
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 39488494
106Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 392316632
107Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 39209564
108Aune, ThomasFotballhelter 389511633
109Aune, ThomasFotballrekorder 388810773
110Mugford, SimonØdegaard ruler 38886745
111Horst, Jørn LierOperasjon Radius 386713452
112Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 38618494
113Sandmæl, ChaKnust 382910833
114Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 379413362
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 37769803
116Mugford, SimonSalah ruler 37688714
117Kinney, JeffSalig røre 37669853
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 373616912
119Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 373513022
120Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 372615132
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 369711213
122Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 36689533
123Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 36417145
124Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 363315212
125Kinney, JeffBruk huet! 361910233
126Sandmæl, ChaAngrepet 360810353
127Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 359418891
128Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 356815002
129Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 356412772
130Mæhle, LarsStormen 35367055
131Kinney, JeffRodrick ruler 352918721
132Kinney, JeffGode, gamle dager 350215922
133Kinney, JeffSiste stikk 349517202
134Mugford, SimonBellingham ruler 34807274
135Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 343110583
136Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 34039653
137GijéVelkommen til Pandoria 33979533
138Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 339414392
139Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 33878404
140Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 33787534
141Brinck, CamillaJakten på gullosten 336210073
142Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 33617704
143Kinney, JeffNedsmelting 335912772
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 33585985
145Kinney, JeffPå dypt vann 329612932
146Mugford, SimonZlatan ruler 32948483
147Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 32616105
148Dåsnes, NoraLa skogen leve! 324210183
149Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 324010942
150Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 322810323
151Mugford, SimonRashford ruler 32126974
152Kinney, JeffFüllstappa bleie 320210712
153Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 31938343
154Mæhle, LarsBallongferden 31886275
155Telgemeier, RainaEn genial idé 31868483
156Mugford, SimonKane ruler 31816944
157Kinney, JeffSamling i bånn 318010033
158Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316442390
159Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 313610502
160Kinney, JeffDen brutale sannheten 311718851
161Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 30988373
162Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 307015821
163Mugford, SimonDe Bruyne ruler 30556934
164Kinney, JeffHjem, kjære hjem 304212502
165Mjelde, CharlotteFelix har følelser 30416914
166Kinney, JeffFestbrems 30395735
167Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 303913052
168Galligan, GaleGuttegærne Stacey 30256584
169Mugford, SimonBarcelona ruler 30225375
170Mugford, SimonVan Dijk ruler 30206054
171Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 29959663
172Kinney, JeffDobbel innsats 298011442
173Våhlund, EliasSuperskurker 29784676
174Norman, Mona GriviDen hvite løven 297610202
175Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28684676
176Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 28645495
177Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 285713922
178Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 28454446
179Mæhle, LarsReisen 28404606
180Mugford, SimonSaka ruler 28395774
181Våhlund, EliasDen lengste natten 28366274
182Våhlund, EliasTilbake 28256744
183Mugford, SimonLiverpool ruler 28156264
184Kinney, JeffFerieparadiset 280917601
185Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 28016314
186Valle, OdaTre er én for mye 28008353
187Mæhle, LarsBestevennen 27954536
188Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 27884735
189Våhlund, EliasAlle lyver 27875105
190Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 27858643
191Mugford, SimonVinícius jr. ruler 27774915
192Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 27768113
193Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 27505984
194Kinney, JeffBrakkesyke 274715351
195Mæhle, LarsEgget 27464815
196Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 27433986
197Horst, Jørn LierSalamandergåten 274019841
198Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 27404755
199Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 27138903
200Mæhle, LarsSjøuhyret 27014625
201Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 26926823
202Mæhle, LarsSkattejakten 26864256
203Brinck, CamillaI duejegernes grep 26868273
204Våhlund, EliasEn ny venn 26785684
205West, TraceyJorddragen våkner 26735654
206Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26684396
207Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 26556224
208Mugford, SimonLewandowski ruler 26495324
209Mugford, SimonYamal ruler 26404635
210Mæhle, LarsVulkanen 26203766
211Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 26165374
212Telgemeier, RainaDen første krangelen 25846803
213Våhlund, EliasHåpløst 25787043
214Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 25776054
215Mæhle, LarsHalloween-festen 25594345
216Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 25575814
217Telgemeier, RainaStoresøstre 25516583
218Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 25485884
219Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 252010042
220Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 25145164
221Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25004425
222Galligan, GaleEn helt umulig jobb 24966044
223Kinney, JeffHundedager 249512472
224Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24847313
225Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 24828932
226Mæhle, LarsHemmeligheten 24783956
227Dahl, RoaldMatilda 246215861
228Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 24629992
229Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24593686
230Tolo, MichellePoltergeist 24447513
231Kinney, JeffTøffe tider 243713331
232Brinck, CamillaEn uventet vending 24296733
233Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24253906
234Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 24036263
235Galligan, GaleDen store festen 23935364
236Kinney, JeffFemte hjul på vogna 239013391
237Epstein, GabrielaDen nye jenta 23453786
238Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 23415564
239Mæhle, LarsKrympekatastrofe 23344924
240Brinck, CamillaDen siste kampen 23347333
241Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23346193
242Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23329122
243Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 23288572
244Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 23254645
245Våhlund, EliasUlvene kommer 22956113
246Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 228910462
247Sandmæl, ChaFanget 22895574
248Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 22826833
249Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 22477672
250Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 22465544
251Mugford, SimonGrealish ruler 22434744
252Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 22434295
253Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22417233
254Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 22155044
255Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 22077382
256Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 22046813
257Brinck, CamillaDen låste portalen 22005284
258Kjetun, MariVerdens kjemper 21866393
259Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 21845104
260Våhlund, EliasForsvunnet 21806293
261Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 21796543
262Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21724704
263Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21673416
264Halsnes, LineTøffe kjøretøy 21445603
265GijéKyprians hemmelighet 21386793
266Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21366413
267Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 21327732
268Mugford, SimonMané ruler 21254844
269Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 21199192
270Holsve, Mari MoenI pappas hode 20976603
271Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 209510292
272Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20943406
273Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 20727342
274Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 20594584
275Toriyama, AkiraDragon ball 20537522
276Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 20538612
277Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20455973
278Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20434714
279Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 20409162
280Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204024270
281Totland, AndersMamma på dass 20389802
282Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 20303835
283Våhlund, EliasAlene 20285044
284Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 202310651
285Mæhle, LarsAprilspøken 20162737
286Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 19938152
287Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19914674
288Sandmæl, CharlotteForrådt 19904954
289Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 19844164
290Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19784904
291Blomqvist, FredrikNordlyset 19754694
292West, TraceyMysteriet med soldragen 19753974
293Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 19736752
294Mæhle, LarsRasmus rydder 19713186
295Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19645013
296Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19605563
297Røed, HenningHai! 19374334
298West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19332727
299Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 19339242
300Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 19316522
301Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 19295023
302Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 19259701
303Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 19245093
304Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 19205143
305Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191629380
306Mugford, SimonPogba ruler 19114054
307Aune, ThomasFotballklubber 19096452
308Sandmæl, ChaForrådt 19094414
309Mathismoen, OleStore dyr 18915703
310Sandmæl, ChaSåret 18894674
311Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18812687
312Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18724424
313Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 18706952
314West, TraceyVanndragens hemmelighet 18693685
315Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 18616552
316Norman, Mona GriviLure lemurer 18516113
317Pilkey, DavBedre sammen 18453205
318Molaug, Marius HornVerdens verste venn 18448762
319Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18346162
320Snashall, SarahHunder og valper 18336122
321Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18174823
322Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 18152686
323Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 18146612
324Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 18127072
325Mugford, SimonVM-heltene ruler 18113674
326Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 18095133
327Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 18055003
328Mugford, SimonSon ruler 17943175
329Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 17884334
330Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 17826082
331Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 177510141
332Probert, TimKampen mot mørket 17734883
333Dahl, RoaldHeksene 176610041
334Sotberg, VictorBare Victor 176118070
335Jacobsen, Jenny J.Rare valper 17603674
336Halsnes, LineTøffe maskiner 17565423
337Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 17555203
338Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17393924
339Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17383854
340Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 17385363
341Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17354204
342Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 17203864
343Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 17185942
344Fiske, AnnaHallo natta! 17164184
345Mjelde, CharlotteFelix krangler 17132905
346West, TraceyGulldragens skatt 17122836
347Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 17042756
348Norman, Mona GriviPumaproblemet 17036162
349Lindahl, LenaAlle må bæsje 16994903
350Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 16852776
351Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 16795143
352Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 16713374
353Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16533075
354Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16503674
355Pilkey, DavHvordan vinne venner 16462765
356Mugford, SimonPalmer ruler 16352795
357Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 16298611
358Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 16194943
359Merz, AnaSkal bare 16184443
360Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15982725
361Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 15985822
362Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 15945572
363Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 15943884
364Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15935253
365Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15934533
366Norman, Mona GriviTigertrøbbel 15887602
367Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15865772
368Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15836202
369Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 15812396
370Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15805722
371Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 15715332
372Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 15704993
373Mæhle, LarsTrampolinetullball 15682376
374Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15655203
375Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156522090
376Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15612326
377Riordan, RickLyntyven 15566332
378Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15542556
379Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 15506872
380Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15484143
381Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15442645
382Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 15447502
383Norman, Mona GriviGepardgåten 15435522
384Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15423055
385Tolo, MichelleDet første møtet 15414333
386Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15414283
387Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15374343
388Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15372935
389Hunter, ErinTilbake til villmarken 15316722
390Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15255053
391Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 15223414
392Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15165792
393Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 15149281
394Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 15125512
395Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15103843
396GijéJakten på opprinnelsen 15084653
397Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 15065812
398Assarasakorn, MichelePotegjengen 15022625
399Våhlund, EliasHåndboka 14985082
400Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14963294
401Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14916662
402Phoenix, H.L.Hemmeligheten 14894393
403Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 14873444
404Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 14874893
405Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14852865
406Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 14822505
407Gumpaw, FelixFørste sak 14752885
408Akerlie, IbenLars er lol 147216000
409Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14702605
410Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14604663
411Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14554473
412Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 14513434
413Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14504962
414Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 14422126
415Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14372465
416Donaldson, JuliaGruffalo 14373594
417Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 14344333
418Oseman, AliceHeartstopper 14328581
419Røed, HenningMonstre i dypet 14264663
420Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14212675
421Lemire, SabineMira 14183803
422Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 14185132
423Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14173354
424Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 14152326
425Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 14142605
426Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 14133514
427Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14112425
428Lindmo, ArneReisen til Atlantis 14103593
429Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 14096512
430Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14095272
431Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14076272
432Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 14066092
433Guinness world records 2026Guinness world records 2026 14052964
434Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 14052585
435Kjetun, MariSøt og farlig 13962715
436Norman, Mona GriviHaien kommer! 13955172
437Higgins, CamGøy på landet 13943214
438Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 13923204
439Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13893434
440Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 13884223
441Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13874383
442Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13844443
443Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13842645
444Bjerkeland, IngvildUdyr 138210131
445Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13764063
446Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13733274
447Kuhn, CamillaLunda på rideskole 13713593
448Peers, BobbieLuridiumstyven 13718781
449Telgemeier, RainaDrama 13693024
450Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13611817
451Mæhle, LarsRasmus og fargene 13612275
452Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13562206
453Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 13524363
454Halsnes, LineTøffe dyr 13494253
455Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13483364
456Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13413314
457Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13403204
458Linde, HeidiAnnenhver uke 13356711
459Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13282255
460Probert, TimSkyggen 13213004
461Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13182066
462Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13181837
463Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13162984
464Sharif, GulraizHør her'a! 131518600
465Telgemeier, RainaSmil 13152844
466Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13132235
467Smart, JamieApekatt mot harepus 13082634
468Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13033483
469Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12993064
470West, TraceySølvdragens glans 12972205
471Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12934642
472Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12931986
473Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12934412
474Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12935782
475Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12872405
476Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 12834282
477Willems, MoJeg brakk snabelen! 12802744
478Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12782056
479Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12782714
480Samdal, PederMer enn en spiller 12765042
481Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12739811
482Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12732385
483West, TraceyGiftdragens sang 12702375
484Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12662205
485Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12633303
486Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12622086
487Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12582634
488Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12573014
489Norman, Mona GriviDinosauregget 12484332
490Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12472764
491Våhlund, EliasRøde maske 12373983
492Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 12375122
493Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12364682
494Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12262345
495Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12245732
496Mæhle, LarsBursdagsbaluba 12222036
497Walliams, DavidGangster-bestemor 12209351
498Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12194762
499Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12142504
500Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12072924
501Dragland, LiseHvem i jungelen? 12042305
502Lindahl, LenaAlle må sove 12033563
503Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 12022914
504Guinness world records 2025Guinness world records 2025 12023293
505Jamtli, John S.Grenselos 12005192
506Mæhle, LarsTeatertrøbbel 12002015
507Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11984662
508Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11961826
509West, TraceyIlddragens kraft 11862414
510Willems, MoVi er i en bok! 11862524
511Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11853393
512Stene, Gert-OlavForbannelsen 11833843
513Smart, JamieMenneskene kommer! 11832215
514Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11833573
515Homme, Annika Linn VerdalLava 11734382
516West, TraceyIsdragens frost 11722374
517Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11693273
518West, TraceyJakten på lyndragen 11662265
519Dragland, LiseHvem i skogen? 11622504
520Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11621985
521Phoenix, H.L.Håpet 11532943
522Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11511686
523Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11471995
524Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11443153
525Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11407801
526Kuhn, CamillaLøs tann 11402354
527Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11382584
528Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 11321736
529Telgemeier, RainaSøstre 11302155
530Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
531Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11232245
532Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11195262
533Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11183223
534Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11171706
535Dragland, LiseHvem i havet? 11172244
536Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11173113
537Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11061577
538Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11022254
539Ewo, JonMonster! 10973013
540Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 109420110
541Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 10933832
542Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10921985
543Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 10921925
544Walliams, DavidVerdens verste barn 10918111
545Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 108613280
546Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10862743
547Peers, BobbieNudelpuddelen 10852863
548Nordahl, VictorReveflammene 10842664
549Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10773862
550Hafstad, StianMinnetyven 10735212
551Handford, MartinDen fantastiske reisen 10722234
552Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10721825
553Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 10682763
554CampingCamping 10681367
555CopycatHermegås 10661367
556Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10591925
557Willems, MoSe hva jeg kan! 10591965
558Nygaard, Peder HornsethSupernova 10574512
559Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10503093
560Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10461945
561West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10461855
562Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10412224
563Øverli, FrodeFrida i Aquador 10393133
564Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10392873
565Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10381765
566Ewo, JonBø! 10382055
567Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10374892
568Mæhle, LarsTannfetøys 10331676
569Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10331566
570Snashall, SarahKatter og kattunger 10323313
571Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 10271696
572Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10233323
573West, TraceyTordendragens brøl 10202025
574CharadesMimelek 10201457
575Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10161965
576Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 10151815
577Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10153173
578Spont, SiriMolly er min 10132364
579Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10121945
580Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10094972
581Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10051935
582Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417030
583Dahl, RoaldSVK 10013892
584Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9992763
585Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9961626
586Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9962214
587Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
588Willems, MoVi drar på kjøretur! 9931975
589Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9921387
590Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9883782
591Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 9853752
592Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9831576
593Lindman, MerviMinsten baker 9831556
594Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9822953
595Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 9791915
596Mæhle, LarsPiratproblemer 9741536
597Lieske, DanielEn ny verden 9741815
598Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9723472
599Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9713742
600Raknes, LinaÅse og Kjeks 9702773
601Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9702523
602Brinck, CamillaNå er det leggetid 9681835
603Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9652593
604Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9621576
605Horst, Jørn LierMaltesergåten 9614831
606Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9593352
607Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9591526
608Winick, JuddDet store buldrende braket 9522853
609GijéDen mystiske forsvinningen 9512543
610Yoga ballYogaball 9501178
611Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9473842
612Marienborg, IreneAu! sier Nora 9462453
613Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9431595
614Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 9423672
615Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9422254
616Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9411436
617Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9412623
618Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 9404352
619Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9373672
620Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9361695
621Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 93641480
622West, TraceyMånedragens reise 9271904
623Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 92510350
624Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9254522
625Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9253023
626Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9241854
627Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9231565
628Jacobsen, Jenny J.Små poter 9221745
629Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 9191725
630Daddy putdownNatta med Pappa 9171277
631Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9162054
632Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 91315290
633Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 9122164
634Lindman, MerviMinsten har en potte 9111615
635Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 9104901
636Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9092673
637Mæhle, LarsHvor er myggen? 9081356
638Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9073342
639Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9071854
640Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9002214
641Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 9001954
642Probert, TimMørketiden 8961884
643Lyng, SandraHeia Corny 8961496
644Donaldson, JuliaLille Gruffalo 8952293
645Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8954551
646Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8952493
647Marcus, HåkonVilldyr 8925271
648Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8921665
649Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8901545
650Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8882923
651Barky boatsBarkebåter 8841137
652Castle, PaulKringle og Finn 8841964
653Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 8822353
654Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8812763
655Pamment, JasonLukas og den magiske øya 8811854
656Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8771416
657Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8761257
658Peers, BobbieSnøfreserduellen 8742373
659Deutsch, BarryDen tapte arving 8731495
660Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8722863
661Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8712823
662Raknes, LinaÅse får besøk 8651705
663Linde, HeidiKlasseboka 8623092
664Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
665Banke, PeterAlt om Neymar 8623192
666Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8592942
667Stai, KariFlaut 8591904
668Borge, NinaJakob på vippepunktet 8586241
669Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8571276
670Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8571934
671Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8561685
672Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8522503
673Stokke, NilsI maurtua 8521366
674Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 8481904
675Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8481286
676BingoBingo 8461187
677Hunter, ErinKnust idyll 8452143
678Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8444791
679Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8441914
680Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8441216
681Jolley, DanKnust idyll 8432183
682Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 8421226
683Ousland, BjørnPrompetroll 8401904
684Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8371675
685Grande, MartineLilly sover borte 8332992
686Christiansen, Pål H.Matboksen 8322403
687Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 8281177
688Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8271167
689Klepp, AnneliGullunge-tabber 8272942
690Kolstad, HaraldHytte i skogen 8262054
691Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8253192
692Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
693Muncaster, HarrietDen nye skolen 8231266
694Holowaty, LaurenPeppa er snill 8211326
695Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8181974
696Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8141934
697Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8137601
698Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8132413
699Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Gold, silver & crystal 8122712
700Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8121644
701Hegerberg, AdaPå samme lag 8114421
702Brym, SaraFantus har bæsja 8111186
703Phoenix, H.L.Valget 8102103
704Schau, KristopherBæsjen til pappa 8092683
705Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 8094291
706Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8071465
707Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 8042882
708Lyng, SandraDen store boken om Corny 8001415
709Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 7982023
710Steffensen, SandraTil topps 7972543
711Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 7961355
712Willems, MoDet er vanskelig å vente! 7951674
713Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 7951754
714Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7951654
715Johnsen, Janne AasebøBamsen 7932063
716James, HollisRedd dinosaurene! 793978
717Probert, TimLandet midt imellom 7921276
718Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 7912722
719Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 7862283
720Handford, MartinHvor er Willy nå? 7842153
721Jolley, DanEn klan i knipe 7811983
722Do, AnhNinjakid 7792802
723Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7762682
724Sveen, GunnarStjerneskills 7761724
725Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7751455
726Lindman, MerviMinsten tar på klær 7721305
727GijéMankefalkens fjær 7712223
728Peach, HeliMørkalven : Alene 7713262
729Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7711097
730Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 7691385
731Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7691535
732Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7672912
733Svingen, ArneSnitch 7655021
734Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7651704
735Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7631335
736Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7633562
737Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7631505
738LylianErin 7622193
739Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 76011480
740Snashall, SarahSmygende slanger 7592353
741Sandmæl, CathrineBare oss to 7591874
742Gjerde, HanneMaskinlæreren 7583961
743Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7531305
744Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7533881
745Phoenix, H.L.Monsteret 7501514
746Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7472772
747Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 7441047
748Lilleøien, BårdOver dal og berg 7422323
749Kuhn, CamillaRyddetid 7402333
750Fiske, AnnaHallo skogen! 7392323
751Adams, BenOppdrag bestemor 7381794
752Landström, OlofBø og Bæ i skogen 7371814
753Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7363042
754Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7351235
755Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7342063
756Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7341096
757Vålaug, AnneKvist og Krokus 7332373
758Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7332443
759Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7325011
760Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7312183
761Svingen, ArneRom 13 7313671
762Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7303652
763Archer, MandyPeppa på ballett 7291126
764Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7271963
765 Georg og dinosauren 7271037
766Peers, BobbieKakkilakken 7271863
767Lindman, MerviMinsten plasker 7251464
768Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7232442
769Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7222123
770Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 7221116
771Gumpaw, FelixSnømonsteret 7211375
772Lindman, MerviMinsten kan alt! 7201345
773Phoenix, H.L.Lyset 7191634
774Svingen, ArneDen onde læreren 7174521
775Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 7161086
776Houm, NicolaiZombieLars 7153202
777Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7141245
778Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7121953
779Blixt, HannaOppdraget i London 7101694
780Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 7102003
781Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7093332
782Mæhle, LarsJulegaven 7081365
783Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 7061126
784Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 7061195
785Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7062063
786Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7063152
787Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7043581
788Dahl, RoaldDustene 7033012
789Bagieu, PénélopeHeksene 7021325
790Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 7023252
791Kibuishi, Amy KimVannets rike 7011434
792Halsnes, LineTøffe biler 7001424
793Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69812030
794Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 6971943
795Lamøy, ChristofferLiket i myra 6973511
796Estes, MaxSur 6971454
797Collins, SuzanneDødslekene 6979920
798Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 6961325
7995-minute storiesFull fart, Bluey! 695897
800Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6943072
801Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 6931335
802Mæhle, LarsHvor er billetten? 6911016
803Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6912203
804Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6901913
805Collins, SuzanneThe Hunger Games 6909790
806Klepp, AnneliDynamitt-fotball 6892812
807Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6881554
808Stokke, NilsPå månen 6871106
809Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6872402
810Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6853961
811ShadowlandsSkyggeland 6821066
812Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6821723
813Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6811066
814Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6791036
815Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6792033
816Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6793202
817Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6772592
818Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6751893
819Phoenix, H.L.Trylleflasken 6731195
820Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6722252
821Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6721614
822Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6691255
823Karlsson, EllenSara får plaster 669957
824Parr, MariaKeeperen og havet 6682642
825Eriksson, EvaJulia hjelper til 6661265
826Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6653371
827Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6641414
828Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6631155
829Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6631235
830Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6622572
831Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6624611
832Raknes, LinaÅse blir storesøster 6611464
833Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6613262
834Jamtli, John SigvartSabotør 6583451
835Hamre, Victoria HaallmanMiso 6582113
836Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6581843
837Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6582043
838Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6572222
839Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6552133
840Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6552782
841Borge, NinaHavfolket 6533072
842Dybvig, PerDe står i kø 6521873
843Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6502043
844Donaldson, JuliaDe fæle fem 6491006
845Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6481046
846Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6471464
847Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 6473741
848Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6471933
849Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6471115
850Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6461863
851Svingen, ArneDen slemme eleven 6463341
852Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6451215
853Stilson, MichaelBare spille ball 6456181
854 Hammergården 643847
855Mæhle, LarsFantorangen bader 642986
856Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6411963
857Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6411943
858Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6402432
859Alley, BobBli med til brannstasjonen 6401056
860Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6401753
861Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 6401623
862Oxlade, ChrisRaske biler 6392792
863Lindmo, ArneOndskapens festning 6392113
864Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6381354
865Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6372152
866Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6363961
867Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6362832
868Grine, ChrisInvasjonen 6362093
869Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6351983
870Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6342342
871Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6331195
872Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6307440
873Laird, JennyDinosaurene kommer 6301454
874Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6292612
875 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6282742
876Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6272552
877Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6261773
878Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6254471
879Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248390
880Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6211225
881Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6201593
882Svingen, ArneKappen 6193691
883Tur, Míriam BonastreSpådommen 6181026
884Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6181095
885Bross, HelenaSove borte 6171973
886Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6171903
887Neverdahl, Ida EvaFloke 6163121
888Lunde, MajaSceneskrekk 6143681
889Walliams, DavidAstrobajas 6141583
890Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 613817
891Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6121534
892Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6122362
893Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6121374
894Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6111793
895Lunde, MajaTordendronningen 6112962
896Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 6101045
897Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 6101314
898Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 6093051
899 Guinness world records 2022 6081943
900Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6071374
901Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 60610620
902Snashall, SarahHester og føll 6052132
903Winick, JuddHilo i fritt fall 6021873
904Mæhle, LarsSpinosaurusen 6012572
905Willems, MoBlir du med ut og leke? 6001244
906Hunter, ErinEn klan i knipe 5981464
907Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 5981384
908Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 5981444
909Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5961115
910Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5953051
911Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5931513
912Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5931803
913Grande, MartineDilla på dyr 5921314
914Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5911853
915Sattin, SamuelUnico : Jaget 590906
916Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5902412
917Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5901125
918Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5892122
919Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5881304
920Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 588946
921Svingen, ArneStormen 5872951
922Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5873421
923Handford, MartinHvor er Willy? 5841424
924Winick, JuddHilo vekker monstrene 5831863
925Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5832402
926Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5822202
927Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 581807
928Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5811454
929Bross, HelenaVerdens beste venn 5811513
930Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5811015
931Slotten, AlexanderUlvevinter 5812332
932Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5804051
933Svingen, ArneHalloweenhuset 5803411
934Jensen, JørnKasper på fotballeir 5803421
935Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5802212
936Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5791643
937Svingen, ArneSkattekartet 5783361
938Kibuishi, KazuAmuletten 5782032
939Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5771803
940Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57610450
941Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5762422
942Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5751145
943Mathismoen, OleDet ville Norge 5752302
944Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5741194
945 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5732422
946Donaldson, JuliaPinnemann 573975
947Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5734461
948Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5731404
949Peers, BobbieFlukten fra jorden 5723221
950Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5701713
951Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5702102
952Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5702312
953Willems, MoBlir du med ut å leke? 5691184
954Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5692022
955Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5691055
956Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5671135
957Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5671553
958Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5661743
959Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5651065
960Heiberg, Anette V.Hunden 5651254
961Hatke, BenJack i jungelen 5651873
962Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5641473
963Gumpaw, FelixFotballmysteriet 5631174
964Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 56322490
965Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5621673
966Samdal, PederMer enn en klubb 5622871
967Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 562965
968Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5611015
969Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5611334
970Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 56017560
971Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5603451
972Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5577920
973Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5563521
974Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5561553
975Halvorsen, Anne GunnArvingen 5554721
976Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5541334
977Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 553727
978Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5523601
979Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5517350
980Svingen, ArneGrusomme netter 5513261
981Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5502542
982 Guinness world records 2018 5501613
983Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5491693
984Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5491972
985Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 548717
986Svingen, ArneSpøkelseshotellet 5483261
987Bross, HelenaNatt på skolen 5481693
988Linde, HeidiMenneskets beste venn 5472162
989Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5471294
990Klepp, AnneliSommer-overraskelser 5452592
991Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
992Svingen, ArneSlakterskogen 5452642
993Alaei, NedaBare vent 5453451
994Bross, HelenaInnbrudd på skolen 5411603
995Formoe, TerjeKaptein Sabeltann : ai, ai, kæpten! 5401204
996Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 5391154
997Svingen, ArneDen døde onkelen 5372542
998Næsheim, KnutMine første ord 537866
999Roskifte, KristinAlle sammen teller 5361862
1000Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5362701

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 184 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2459 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 20/10/2026 kl. 14:27:36


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As