1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Kibuishi, KazuSteinvokteren 653926902
2Falch, MalinVikingene og orakelet 565014463
3Falch, MalinReisen til Jotundalen 554216313
4Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 536225962
5Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 520721412
6Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 519223602
7Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 515718762
8Kibuishi, KazuByen bak skyene 507718372
9Kibuishi, KazuAlveprinsen 484315613
10Kibuishi, KazuIldfuglen 483716432
11Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 481220682
12Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 474116182
13Kibuishi, KazuSupernova 470814763
14Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 468918982
15Horst, Jørn LierOperasjon Radius 457212693
16Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 456618702
17Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 454515162
18Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 454217022
19Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 454115063
20Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 451917302
21Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 449319682
22Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 448113143
23Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 448020572
24Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 446216172
25Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 440315052
26Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 439018032
27Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 427715912
28Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 425512003
29Horst, Jørn LierOperasjon Plastpose 413916492
30Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 412917742
31Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 410810343
32Pilkey, DavHundemannen 375310003
33Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 371611103
34Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 367710893
35Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 360012242
36Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 358111013
37Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 327112802
38Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 32489023
39Pilkey, DavHundemannen og Superpus 32087594
40Kinney, JeffGode, gamle dager 319014542
41Kinney, JeffDen brutale sannheten 302019011
42Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 30147334
43Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 300311102
44Kinney, JeffNedsmelting 298010472
45Kinney, JeffRodrick ruler 293816281
46Kinney, JeffFerieparadiset 293711492
47Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 291211812
48Horst, Jørn LierSalamandergåten 291123891
49Kinney, JeffSiste stikk 284816181
50Norman, Mona GriviDen hvite løven 27988473
51Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 279213662
52Kinney, JeffTøffe tider 279013942
53Kinney, JeffBrakkesyke 278415541
54Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 278212692
55Pilkey, DavI fri dressur 27686674
56Kinney, JeffDobbel innsats 276211572
57Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 27595774
58Dahl, RoaldMatilda 274221161
59Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 27259532
60Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 26888903
61Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 26839912
62Pilkey, DavNår villdyret våkner 26205604
63Pilkey, DavLoppenes herre 26186174
64Peers, BobbieLuridiumstyven 258114941
65Kinney, JeffHjem, kjære hjem 25797053
66Kinney, JeffHundedager 257414261
67Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 25728343
68Houm, NicolaiZombieLars 25697083
69Walliams, DavidVerdens verste barn 25487593
70Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 25478023
71Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 243711442
72Pilkey, DavI kattepine 24025724
73Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 23668942
74Kinney, JeffFemte hjul på vogna 234013111
75Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 22907682
76Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 226311991
77GijéVelkommen til Pandoria 22165314
78Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 22036803
79Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 21409222
80Molaug, Marius HornVerdens verste venn 21388322
81Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 21249602
82Lunde, MajaSceneskrekk 210910222
83Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 20826263
84Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 20757682
85Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 20665753
86Peers, BobbieKaosparalysatoren 20566813
87Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 20388522
88Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 20367472
89Telgemeier, RainaEn genial idé 20355883
90Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 20248512
91Linde, HeidiAnnenhver uke 19807702
92Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 19708242
93Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 19657472
94Eriksen, Endre LundKattenapperen 19576163
95Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde Maske 19565243
96Akerlie, IbenLars er lol 191412691
97Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 18486422
98Walliams, DavidGangster-bestemor 18459521
99Peers, BobbieKryptalportalen 183710081
100Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 18196712
101Horst, Jørn LierSmuglerhuset 18168532
102Dahl, RoaldHeksene 180411601
103Telgemeier, RainaStoresøstre 18034783
104Telgemeier, RainaDen første krangelen 17994883
105Norman, Mona GriviPanda på rømmen 17984494
106Hatke, BenJack i jungelen 17974054
107Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 17914174
108Horst, Jørn LierUndervannsgåten 176812551
109Norman, Mona GriviLure lemurer 17634224
110Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 17465423
111Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 17364763
112Hatke, BenZita blir berømt : langt, langt hjemmefra 17314893
113Chamblain, JorisKikki og mysteriet med den forsvunne dyrehagen 16974124
114Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 16856112
115Walliams, DavidDen rikeste gutten i verden 16677802
116GijéKyprians hemmelighet 16594064
117Svingen, ArneFlukten til verdens ende 16415203
118Hatke, BenZita vender tilbake : veien hjem 16404493
119Hunter, ErinTilbake til villmarken 16226102
120Lunde, MajaOver grensen 16156892
121Chamblain, JorisKikki og den mystiske boka 16053664
122Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 16044473
123Kjølberg, KristofferEtter leggetid 16015452
124Horst, Jørn LierMaltesergåten 15969101
125Chabert, JackKartmysteriet 15874823
126Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 15874313
127Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 15706192
128Torjussen, Thomas SeebergZombieLars 15684243
129Klepp, AnneliGullunge-tabber 15545432
130Pichon, LizBest i klassen (nesten) 15514913
131Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 153315610
132Falch, MalinKråkesøstrene 15305682
133Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 15256092
134Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 15174243
135Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 14935582
136Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 148810221
137Peers, BobbieSkilpaddekanonen 14873913
138Peers, BobbieApokalypsegeneratoren 14786452
139Pichon, LizTom Gates er helt konge (av og til) 14765492
140Hatke, BenJack og kjempen 14663274
141Peers, BobbieOrbulatoragenten 14537471
142Galligan, GaleEn helt umulig jobb 14463524
143Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 14415782
144Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 14334533
145 Guinness world records 2020 14254633
146Pichon, LizFantastiske unnskyldninger (og masse annet kult) 14235022
147Pilkey, DavKaptein Supertruse og den store kjæligheten - not!! 14215212
148Horst, Jørn LierLibertygåten 14209751
149Do, AnhNinjakid 14103873
150Klepp, AnneliDuste-spøkelser 14015352
151Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 139711781
152Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 13876092
153Lystad, MinaNørd 13876512
154Lystad, MinaFake 13796402
155Pilkey, DavKaptein Supertruse og den sensasjonelle sagaen om Señor Stinkbombe 13553783
156Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 13526502
157Krpata, MitchEkspedisjonen som forsvant 13524063
158Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 13525152
159Horst, Jørn LierTriangelgåten 13497891
160Pichon, LizAlt er helt topp (nesten) 13425012
161Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 13184373
162Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 13183613
163Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 13166711
164Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13137081
165Hatke, BenZita i verdensrommet : Langt hjemmefra 13113623
166Krpata, MitchDe hemmelige vokterne 13044033
167Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 12996162
168Winick, JuddDet store buldrende braket 12903493
169Townsend, JessicaMorrigans forbannelse 12805652
170Wisløff, AnneLik meg : Oda og Arins dagbok 12804772
171Walliams, DavidDemontannlegen 12796092
172Klepp, AnneliGutte-spetakkel 12795222
173Walliams, DavidPappa skurk 12763293
174Telgemeier, RainaDrama 12743114
175Winick, JuddHilo vekker monstrene 12713074
176Pichon, LizGlimrende ideer (stort sett) 12664762
177Horst, Jørn LierGravrøvergåten 12628031
178Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12384672
179Rohde, Hanne KristinPyramidemysteriet 12345112
180Kuhn, CamillaLøs tann 12254023
181Galligan, GaleGuttegærne Stacey 12232864
182Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 12235862
183Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 12212494
184Horst, Jørn LierRivertongåten 12077711
185Lunde, MajaSnill, snillere, snillest 12036201
186Winick, JuddHilo i fritt fall 12022644
187Lindell, UnniKyssefabrikken 11994262
188Horst, Jørn LierUlvehundgåten 11967711
189Pichon, LizEkstra stilige saker (eh) 11904352
190Gyldenås, Ove RaymondTapte kosedyr detektivbyrå 11854392
191Svingen, ArneFlukten til det øde huset 11773243
192Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 11733753
193Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 11714592
194Riordan, RickLyntyven 11665352
195Lunde, MajaTullball 11655172
196Telgemeier, RainaSmil 11652914
197Kolstad, HaraldHytte i skogen 11643753
198Bross, HelenaPå svømminga 11624032
199Røed, HenningHai! 11593313
200Pichon, LizJa! Nei. (Kanskje-) 11564212
201Marienborg, IreneNatta! sier Nora 11544242
202Horst, Jørn LierEinsteingåten 11516631
203Ewo, JonMonster! 11514362
204Bringsværd, Tor ÅgeUlvegutten 11494512
205Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 11485881
206Dahl, RoaldSVK 11466481
207Solberg, A. AudhildHarpa 11414812
208Klepp, AnneliSommer-overraskelser 11335312
209Pichon, LizBitte litt flaks 11283693
210Pichon, LizDogzombies ruler (snart) 11263932
211Bross, HelenaNatt på skolen 11194832
212Lunde, MajaKokkekaos 11164512
213Nylund, MaikenRikka på ordentlig og forever 11164312
214Mæhle, LarsEgget 11163862
215Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn 11013343
216Donaldson, JuliaGruffalo 10983722
217Krpata, MitchTiden er ute 10923243
218Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 10913383
219Klepp, AnneliKysse-katastrofer 10893722
220Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 10855052
221Kuhn, CamillaLunda på rideskole 10763962
222Brown, Aleksander R. KirkwoodKong Grimms hevn 10674612
223Christiansen, Pål H.Matboksen 10674072
224Bross, HelenaVenner igjen 10664542
225Pichon, LizKule opplevelser (liksom) 10652644
226Bross, HelenaInnbrudd på skolen 10644042
227Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 10613952
228Nicolaisen, FredrikkePappa og jeg 10614162
229Bross, HelenaVerdens beste venn 10604252
230Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 10595691
231Klepp, AnneliBoble-løgner 10594602
232Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10572743
233Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 10552833
234Widmark, MartinBursdagsmysteriet 10534762
235Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 10493692
236Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 10484642
237Walliams, DavidRotteburger 10474862
238Grøntvedt, Nina ElisabethHei, det er meg! : ikke la meg bli igjen alene her- : (PS: Alt jeg nå skal fortelle deg, er 110% sant!!!) 10467921
239Grøntvedt, Nina ElisabethAbsolutt ukyssa : NB: Dette er IKKE en klissete kjærlighetshistorie!!! 10357911
240Russell, Rachel RenéeSuperantihelten 10333742
241Bross, HelenaSove borte 10323273
242Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 10314152
243Baugstø, LineKaja og Stine og gutten som forsvant 10295102
244Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 10275141
245Widmark, MartinSølvmysteriet 10233243
246Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 10186011
247 Guinness world records 2019 10123872
248Svingen, ArneRom 13 10084522
249Lindell, UnniKyss meg på tirsdag 10047381
250Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 10023382
251Bross, HelenaVi vil ha disko 10004542
252Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 9983103
253Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 9982633
254Lemire, SabineMira 9913063
255Bross, HelenaNye bestevenner 9893762
256Ousland, BjørnPrompetroll 9872434
257Baugstø, LineVi skulle vært løver 9825871
258Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 9792623
259Svingen, ArneDen onde læreren 9785231
260Fiske, AnnaHallo skogen! 9773672
261Baugstø, LineKaja og Stine følger et spor 9754832
262Grøntvedt, Nina ElisabethHappy ending, liksom? 9725541
263Solberg, A. AudhildSuperbitchene driter seg ut 9676511
264Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 9673123
265Nicolaisen, FredrikkeSykkelen 9663602
266Snashall, SarahHunder og valper 9633372
267Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 9632763
268Walliams, DavidTante Grusom 9623862
269Marienborg, IreneVi må rydde! sier Nora 9613522
270Widmark, MartinSykehusmysteriet 9604612
271Guibert, EmmanuelSuperhelten Arild redder verden (vel, nesten) 9583332
272Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 9578141
273Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 9562533
274Bross, HelenaHjelp, vi kommer for sent! 9494392
275Widmark, MartinBrannmysteriet 9484052
276Telgemeier, RainaSøstre 9472204
277Kuhn, CamillaIda og ulven 9464002
278Bross, HelenaSlåsskamp 9464192
279Bross, HelenaNy i klassen 9454382
280Steinholm, MonikaMumiene våkner 9435011
281Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 9423462
282Svingen, ArneSpøkelseshotellet 9395151
283Mewburn, KyleDinosaurdalen 9384692
284Roeim, JørnVitser og gåter 9373962
285Walliams, DavidGutten i kjolen 9353542
286Svingen, ArneDen slemme eleven 9334642
287Walliams, DavidBestefar på rømmen 9293402
288Handford, MartinHvor er Willy? 9282773
289Bross, HelenaHvem sin katt er det? 9283063
290Widmark, MartinCampingmysteriet 9273732
291Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 9252563
292Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 9222503
293Bross, HelenaDinoleken 9172793
294Våhlund, EliasUlvene kommer 9172353
295Røssland, Tor ArveKodeord Overlord 9142953
296Bross, HelenaHva vil læreren si? 9113922
297Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 9082713
298Thomas, AngieThe hate u give 9087611
299Bross, HelenaLøse tenner 9073592
300Svingen, ArneZombienaboen 9073532
301Ousland, BjørnFlink drage 9062623
302Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 9052753
303Bross, HelenaPolitiet kommer 9013432
304Larsson, ÅsaNidstangen 9005181
305 Vitseløve 8973832
306Aisato, LisaSnokeboka 8973442
307Stai, KariJakob og Neikob og Alle Andre 8963462
308Handford, MartinHvor er Willy nå? 8922813
309Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 8902563
310Stai, KariJakob og Neikob : Stormen 8903402
311Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8884072
312Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 8873272
313Kuhn, CamillaRyddetid 8863272
314Griffiths, AndyVerdens mest korrekte faktabok om rumposaurer 8823082
315Horst, Jørn LierEsmeraldagåten 8814921
316Horst, Jørn LierSjøormgåten 8804501
317Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 8792164
318Kaaberbøl, LeneSkammarens dotter 8767991
319Lindell, UnniLove, du liksom 8765291
320Lunde, MajaNavnebringeren 8763122
321Bross, HelenaVi lager fest! 8752683
322Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8753272
323Pichon, LizFamilie, venner og lodne pelsdyr 8752673
324Roskifte, KristinAlle sammen teller 8732942
325Johnsen, Janne AasebøBamsen 8702733
326Aakeson, Kim FupzMorten og Mahdi 8692533
327Bringsværd, Tor ÅgeTambar på hyttetur 8691954
328Kjelsen, ReidarTissemus 8662623
329Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 8643352
330Bross, HelenaHundrelappen 8623202
331Valeur, TirilHopp, morfar! 8593172
332Baugstø, LineKaja og Stine og mysteriet i skogen 8584941
333Baugstø, LineKaja og Stine tar saken 8575011
334Svingen, ArneKappen 8574092
335Griffiths, AndyVerdens mest korrekte faktabok om kroppen 8533222
336Klepp, AnneliMia blir spion 8493592
337Mæhle, LarsReisen 8472054
338Svingen, ArneEn glefsende kjeft 8474451
339Simon, FrancescaRampete Robin og fotballfantomet 8465991
340Svingen, ArnePengene eller livet 8453612
341Pichon, LizSuperduperflink (nesten) 8442813
342Svingen, ArneOndskapens kjeller 8414261
343Næss, Jan ChristopherSvømmehallen 8402852
344Walliams, DavidMidnattsgjengen 8362872
345Wänblad, MatsEt monster går på kino 8363512
346Bross, HelenaDet spøker på skolen 8353262
347Kjelsen, ReidarÆsj! 8352962
348Hatke, BenJack og Zita må redde verden 8322263
349Stranger, SimonRiddere, hekser og prikkedøden 8313512
350Heiberg, Anette V.Hunden 8312782
351Svingen, ArneGrusomme netter 8304211
352Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 8264072
353Brallier, MaxDen siste gjengen på jorda 8252842
354Widmark, MartinSlottsmysteriet 8243012
355Svingen, ArneSkattekartet 8224181
356Horst, Jørn LierHodeskallegåten 8214941
357Aarø, Selma LønningMilla leter etter gull 8203302
358Odgers, SallyTitanic 8194291
359Svingen, ArneStormen 8163892
360Widmark, MartinFengselsmysteriet 8143062
361Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 8132263
362Wänblad, MatsKosegutt er syk 8093102
363Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 8094012
364Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 8063332
365Boyne, JohnThe boy in the striped pyjamas : a fable 8058300
366Aisato, LisaOdd er et egg 8043522
367Kjelsen, ReidarKu uten hode 8043092
368Parr, MariaTonje Glimmerdal 7995961
369Svingen, ArneGjenferdene på skolen 7983172
370Bross, HelenaSparkesykkelen 7982812
371Widmark, MartinFotballmysteriet 7974031
372Bross, HelenaBygge hytte 7962692
373Lindahl, LenaJenta i veggen : i skjul for nazistene 7964661
374Molaug, Marius HornVerdens verste vitsebok 7952003
375Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 7943582
376Parr, MariaKeeperen og havet 7936961
377Bronken, HenryVenner 7932473
378Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 7913362
379Røssland, Tor ArveGlimt 7885501
380Svingen, ArneBødlene på kirkegården 7873961
381Lunde, MajaBaluba på leirskolen 7873042
382Lindell, UnniForelska forever 7864931
383Baugstø, LineKaja og Stine og sjokoladetyvene 7863812
384Dahl, RoaldDanny og den store fasanjakten 7854581
385Widmark, MartinMotemysteriet 7844041
386Svingen, ArneDen døde onkelen 7833032
387Svingen, ArneHalloweenhuset 7813692
388Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 7811824
389Johnsen, Janne AasebøÅ, pappa! 7752353
390Svingen, ArneMannen med seks fingre 7744241
391Bringsværd, Tor ÅgeTambar og trollkjerringa 7743212
392Svingen, ArneNattevakten 7703062
393Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 7692932
394Fiske, AnnaHallo havet! 7672842
395Bross, HelenaRing 113! 7673242
396Røssland, Tor ArveSvarte-Mathilda 7678870
397Brunner, MaxSuperfeil 7652752
398Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 7654571
399Jolley, DanKnust idyll 7652133
400Bross, HelenaBare skrik og bæsj 7623302
401Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 7601894
402Aamodt, IngunnPulverheksa og trollet 7592992
403Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 7562203
404Wänblad, MatsMin venn Boris 7523542
405Bross, HelenaSmåkrypjakten 7463152
406Bross, HelenaPå en øde øy 7392123
407Svingen, ArneHelt alene hjemme 7382612
408Stai, KariJakob og Neikob 7383731
409Dahl, RoaldDen magiske fingeren 7384911
410Eidbo, Sebastian KroghHvor er hjernen? 7361853
411Næss, Jan ChristopherKarneval 7362622
412Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 7343392
413Solberg, A. AudhildSuperbitchenes hemmelighet 7314341
414Bross, HelenaSkolissene 7302672
415Lindgren, AstridTordenværsbarn 7291853
416Hartberg, FluFjols 7262652
417Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 7233312
418Bross, HelenaVi vinner! 7192353
419Næss, Jan ChristopherSyden 7192303
420Dahl, RoaldDustene 7194831
421Wänblad, MatsEt monster på tivoli 7172183
422Bross, HelenaFor en vikar! 7162602
423Bross, HelenaVi har gått oss vill! 7142972
424Aldridge, Ethan M.Utstøtt 7132343
425Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 7121973
426 Guinness world records 2018 7092782
427Stranger, SimonKokotopia i oldtiden : mumier, pyramider og livsfarlige labyrinter 7082832
428Frank, AnneAnne Franks dagbok 7064981
429Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 7041903
430Hunter, ErinFlammer og is 6983881
431Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6981773
432Wieslander, JujjaMamma Mø i svømmehallen 6982342
433Røssland, IngelinStjålet venn 6963032
434Lindell, UnniElsker deg av hele mitt jærte! 6915441
435Ewo, JonBø! 6912213
436Rohde, Hanne KristinMysteriet med det forbudte bildet 6902273
437Wänblad, MatsBade i sølv 6872712
438Wänblad, MatsEt monster overnatter 6793262
439Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 6751713
440Meadows, DaisyDen røde alven Rubina 6712932
441Bross, HelenaTøysete tretall 6712193
442Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 6714931
443Wänblad, MatsPolly rømmer 6702352
444Sortland, BjørnBergen-mysteriet 6696241
445Guibert, EmmanuelSuperhelten Arild er glad som en gris 6692163
446Pilkey, DavKaptein Super-Truse og de drittleie doene 6683102
447Willems, MoJeg brakk snabelen! 6671983
448Stai, KariPyse 6661913
449Jolley, DanEn klan i knipe 6661903
450Ousland, BjørnSnørrunger 6632292
451Widmark, MartinSykkelmysteriet 6624061
452Aamodt, IngunnPulverheksa på ball 6612742
453Aamodt, IngunnDukken 6614661
454Widmark, MartinZoo-mysteriet 6613361
455Solberg, A. AudhildDet spøker for superbitchene 6604181
456Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 6571753
457Svingen, ArneTvillingene 6552362
458Baugstø, LineKaja og Stine og snømannen Isak 6553771
459Jackson, IdaBrillebjørn er syk 6551643
460Rowling, J.K.Harry Potter and the chamber of secrets 6541903
461Simon, FrancescaRampete Robin blir rik 6534241
462Dragland, LiseHvem i skogen? 6521723
463Sortland, BjørnVenezia-mysteriet 6515601
464Donaldson, JuliaLille Gruffalo 6512372
465Sejrup, TrineDetektiv Trine på kattejakt 6512392
466Jensen, JørnKasper på fotballeir 6475841
467Grøntvedt, Nina ElisabethSupersommer : -eller? (Den sommeren da ingenting ble HELT som det skulle-) 6464091
468Horst, Jørn LierJakten på den grønne votten 6461663
469Widmark, MartinBibliotekmysteriet 6463771
470Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 6442952
471Ryan, DeniseHunder 6433381
472Wänblad, MatsMonsterkarneval 6433032
473Widmark, MartinSkole-mysteriet 6423271
474Grue, JanSuper-Magnus 6422472
475Simon, FrancescaRampete Robin får lus 6425451
476Jackson, IdaBrillebjørn besøker bestemor 6411434
477Framnes, ThomasJonas og lillebror maler huset 6382093
478Stilson, MichaelBare spille ball 6365031
479Lindell, UnniKjæresten om natten 6354241
480Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 6331853
481Mæhle, LarsHvor er myggen? 6311574
482Estes, MaxSkynd deg, lille bille! 6302023
483Widmark, MartinHotellmysteriet 6304241
484Marienborg, IreneGratulerer! sier Nora 6292612
485Bringsværd, Tor ÅgeJakten etter ild 6282402
486Hagerup, HildeBestefar og jeg sparer til hund : obs! obs! superhemmelig 6282642
487Næss, Jan ChristopherHokus pokus 6272242
488Do, AnhFlygende ninja! 6261623
489Holmes, Janet A.Rosa 6242522
490Våhlund, EliasAlene 6231643
491Russell, Rachel RenéeKaos på skolen 6181863
492Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 6123901
493Hunter, ErinKnust idyll 6121743
494Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjøormen 6121903
495Nilsson, FridaIshavspirater 6102242
496Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 6102033
497Brown, Aleksander R. KirkwoodHekseskogen 6092322
498Russell, Rachel RenéeDustedagboka 13 : Nedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 608926
499Willems, MoVi er i en bok! 6081943
500Widmark, MartinFilmmysteriet 6041603
501Simon, FrancescaRampete Robins underbukse 6044431
502Hunter, ErinSavnet 5991653
503Svingen, ArneGutten med pølseskjørtet 5981723
504Jensen, JørnKasper spiller finale 5945950
505Bross, HelenaRedd fuglen! 5931833
506Parvela, TimoInvitasjonen 5903281
507Pilkey, DavHundemannen i kattepine 5881513
508Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 5871893
509Bross, HelenaLesehunden 5831633
510Svingen, ArneEn himmel full av skyer 5824171
511Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5821633
512Riordan, RickMonsterhavet 5802762
513Baugstø, LineKaja og Stine og den svarte lua 5793211
514Molaug, Marius HornVerdens verste jul 5792152
515Willems, MoDet er vanskelig å vente! 5781873
516Lindell, UnniRødt for kjærlighet 5784211
517Eriksen, Endre LundDen sommeren pappa ble homo 5772642
518Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 5771623
519Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 5762142
520Ousland, BjørnKnokkeldans 5752592
521Næss, Jan ChristopherBursdag 5731972
522Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 5721912
523Coupe, RobertØgler 5723581
524Sunne, Linn T.Kjelleren 5703341
525Widmark, MartinDiamantmysteriet 5684101
526Baugstø, LineDøra i fjellet 5672891
527Stai, KariJakob og Neikob og det tomme rommet 5662672
528Hovland, HenrikJohannes Jensen tar nattoget 5652322
529Røssland, IngelinBlodige fakta 5652532
530Bringsværd, Tor ÅgeTambar og eventyrsverdet 5651633
531Jensen, JørnStian får trampoline 5651833
532Palacio, R.J.Mirakel 5643531
533Lindgren, AstridVillvettene 5631433
534Bross, HelenaEn hemmelig venn 5622622
535Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 5611583
536Skåber, LinnTil ungdommen 5611932
537Rørvik, Bjørn F.102 irriterende teite dyregåter 5601443
538Estes, MaxSur 5591683
539Brallier, MaxDen siste gjengen på jorda og zombieparaden 5591892
540Simon, FrancescaRampete Robin møter dronningen 5584071
541Lindell, UnniKjærestehjerte 5582971
542Norman, Mona GriviTigertrøbbel 5571693
543Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : Nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 5562752
544Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 5561583
545Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kler seg ut 5562352
546Klepp, AnneliMia er mystisk 5542382
547Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 5531164
548Riley, AndyKong Kortbukse og den onde keiseren 5532242
549Hunter, ErinEn klan i knipe 5501593
550Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5502492
551Jolley, DanSavnet 5501354
552Marienborg, IreneJeg vil bake! sier Nora 5501553
553Sivertsen, Ole AndréSkatten på Kokosøya 5471912
554Wirsén, CarinIsmaskinen 5462172
555Gjelsvik, SiriMonster under senga 5461703
556Christiansen, Pål H.Morten møter mamma 5462242
557Horst, Jørn LierJakten på den avskyelige snømannen 5461803
558Kjelsen, ReidarRumpetroll 5451623
559Bross, HelenaKlinke med kuler 5431683
560Kirkegaard, Ole LundGummi-Tarzan 5435440
561Willems, MoSe hva jeg kan! 5431673
562Jolley, DanMed hjerte for klanen 5421503
563Jensen, JørnKasper blir kaptein 5404231
564Svingen, ArneSpådommen 5392592
565Palacio, R.J.Wonder 5394601
566Klepp, AnneliTor lager baluba 5383021
567Mæhle, LarsHvor er billetten? 5341274
568Rushfeldt, HelgeNana og Jordskipet 5331992
569Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5312622
570Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 5311533
571Bross, HelenaPasse lillesøster 5301593
572Sønneland, Håkon ForfodAlle barna-vitser 5301573
573Andersson, Kim W.ZombieLars 5291613
574Horst, Jørn LierTre saker for Detektivbyrå nr. 2 5281473
575Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 5262362
576Rowling, J.K.Harry Potter and the goblet of fire 5261194
577Simon, FrancescaRampete Robin 5234281
578Estes, MaxHva er nedi der? 5211413
579Pilkey, DavKaptein Supertruse og den sensasjonelle sagaen om señor Stinkbombe! 5211713
580Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 5192891
581Aamodt, IngunnBakeren og månen 5191772
582Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5181104
583Simon, FrancescaRampete Robin på ferie 5172981
584Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 5171653
585Toriyama, AkiraDragon ball 5171693
586Horst, Jørn LierJakten på snøkrystallene 5161323
587Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 5141284
588Bringsværd, Tor ÅgeTigerstammen 5132072
589Nordqvist, MargaretaMaja og kattungene 5111842
590Bross, HelenaLommetyver i byen 5111952
591Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5092332
592Fiske, AnnaBertil blir grei 5091623
593Hunter, ErinGode hjelpere 5081543
594Aamodt, IngunnKorte grøss 5083621
595Skåber, LinnTil ungdommen : monologer 5082392
596Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 5081184
597Hunter, ErinHjemreisen 5071453
598Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : 7 5061005
599Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5052402
600Bross, HelenaDen mystiske låven 5051802
601Hunter, ErinFanget 5041503
602Wilmann, Ine MarieSonja Henie 5022162
603Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 5021453
604Janouch, KaterinaIngrid og Ivar i svømmehallen 5021483
605Coupe, RobertEkstreme forhold 5013151
606Arvola, IngeborgBuffy By er talentfull : en selvbiografi 5011882
607Palmaer, AndreasSuperkorte skrekkhistorier 5002052
608Østgaard, AnneABC for barske barn 4991862
609Jensen, JørnKasper scorer 4995470
610Stai, KariNaboen 4982222
611Næss, Jan ChristopherVille dyr i byen 4962861
612Johansen, EldridSkolespøkelset 4962671
613 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 4952292
614Svingen, ArneDingsebomsen 4942322
615Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 4941623
616Ryan, DeniseStore katter 4943061
617Holsve, Mari MoenIngen slipper unna 4932402
618Røssland, Tor ArveDronen 4924221
619Walliams, DavidVerdens verste barn 2 4921403
620Guibert, EmmanuelEt lite esel som deg og meg 4911483
621Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra vil lære å svømme 4912032
622Bringsværd, Tor ÅgeKarsten må ha lapp 4891523
623Bross, HelenaSkolesekken 4862901
624Simpson, DanaAnjas enhjørning 4851114
625Blabey, AaronBarske bøller møter en supersøt (og ekstremt farlig) pelsball 4851682
626Aarø, Selma LønningMilla bestemmer 4842242
627Coupe, RobertSolsystemet 4832881
628Røsth, Gro NilsdatterSykkeltyven 4832402
629Folkestad, Anna R.Ulla 4832252
630Mathismoen, OleGrønne greier : om natur og miljø og sånt 4832362
631Jensen, JørnKasper i mål 4824541
632Engedal, Marianne GrettebergPølsetjuven 4802052
633Jackson, IdaBrillebjørn teller 4801194
634Simon, FrancescaRampete Robin lager stinkbombe 4803221
635Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 4791862
636Sortland, BjørnNedtelling 4783411
637Horst, Jørn LierDetektivhåndbok 4781513
638Lystad, HenningOda gir gass 4771233
639Townsend, JessicaVundersmed : Morrigans kall 4772032
640Rowling, J.K.Harry Potter and the order of the Phoenix 4731164
641Klepp, AnneliMias bod 4722391
642Roeim, JørnDen store grøsservitseboka 4711852
643Hunter, ErinMed hjerte for klanen 4701353
644Brown, Aleksander R. KirkwoodDen siste halloween 4701732
645Stranger, SimonBarsakh : Emilie, Samuel og Gran Canaria : roman 4684001
646Wieslander, JujjaMamma Mø leser 4671982
647Widmark, MartinKinomysteriet 4662741
648Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn flyr 4661233
649Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 4631383
650Hagerup, KlausJenta som ville redde bøkene 4632302
651Hanlon, AbbyVilma skoledilla 4631802
652Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer 4632052
653Willems, MoVi drar på kjøretur! 4631383
654Widmark, MartinSvømmeknappmysteriet 4632431
655Harstad, JohanDarlah 4621982
656Coupe, RobertVulkaner 4622531
657Banke, PeterAlt om Neymar 4612162
658Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 4601213
659Lindboe, Karin KingeSam og Noa redder humler fra døden 4602451
660Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 4601163
661Ryan, DeniseBåter og skip 4592981
662Simon, FrancescaRampete Robin og barnevakten 4583651
663Simon, FrancescaRampete Robin og monsterfilmen 4582611
664Sejrup, Trine HelenDetektiv Trine på kattejakt 4581483
665Klepp, AnneliVerdens beste Tor 4572451
666Bringsværd, Tor ÅgeTambar og harepusene 4561532
667Lewis, C.S.Løven, heksa og klesskapet 4562781
668Sunne, Linn T.Bursdagsønsket 4561562
669Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn blir henta i barnehagen 4551074
670Strid, Jakob MartinLille Frosk i verdensrommet 4541333
671Hanlon, AbbyVilma lesedilla 4531493
672Hatke, BenZita i verdensrommet : bok én 4531572
673Jamtli, John SigvartSabotør 4532451
674Aurstad, ToreMordet i hønsegården 4511692
675Nesbø, JoDoktor Proktors prompepulver 4513391
676Ousland, BjørnPenger! 4511642
677Mæhle, LarsTiger! 4502821
678Klepp, AnneliTor med hammeren 4501802
679Svingen, ArneDa Frode mistet hodet 4501792
680Lindgren, AstridDigerfossen 4501143
681Gronemann, SteffenAlt om Manchester United 4502631
682Klepp, AnneliMia kan fly 4501592
683Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 4492032
684Aamodt, IngunnPulverheksa på fisketur 4492072
685Blyton, EnidDa Timmy jagde katten 4481672
686Ryan, DeniseLivet i jungelen 4482771
687Simon, FrancescaRampete Robin og Gretne Grete 4472072
688Brown, Aleksander R. KirkwoodBzzz : verdens minste bankran 4451682
689Grossmann, KariLillesøster skal tisse 4452122
690Kinney, JeffEn pingles dagbok : Den brutale sannheten 4443031
691Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 4441682
692Aamodt, IngunnPulverheksa på ferie 4421273
693Klepp, AnneliTor vil ake 4422241
694Hanlon, AbbyVilma Fantasidilla 4411482
695Landmark, KristianTrusselen fra dypet 4412611
696Otterlei, CamillaKatt savna 4401832
697Flatland, HelgaEline får besøk 4392791
698Jolley, DanHjemreisen 4391233
699Blyton, EnidGode gamle Timmy 4391552
700Hatke, BenLangt hjemmefra 4391403
701Baugstø, LineHuset i eplehagen 4382321
702Johnsen, Janne AasebøØdelagt 4381802
703Komissar, RikkeOlivia spiser kunst 4371692
704Bross, HelenaKatt forsvunnet 4361453
705Mangersnes, TrineLisa og Kaktusaurus Rex skal i hvert fall ikke klippe seg 4351812
706Simon, FrancescaRampete Robins mareritt 4352281
707Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn i skogen 4351153
708Bergström, GunillaHvor er skøyergutten Albert Åberg? 4352032
709Jackson, Ida Sofie SølandLena blir prinsesse 4342241
710Rørvik, Bjørn F.Purriot og den hodeløse kvinnen 4341872
711Jackson, IdaBrillebjørn får plaster 4341044
712Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn baker 4331163
713Aas, Jens A. LarsenRare rekorder 4331323
714Johansen, EldridÅsas grøss 4332581
715 Vitseløve 2 4311602
716Pichon, LizKjeks, band og store planer 4301093
717 Guinness world records 2017 4301702
718Wirsén, CarinEnsom hund 4301712
719Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 4291992
720Bross, HelenaNattspioner 4281672
721Llewellyn, ClaireDødelige dinosaurer 4281492
722Libenson, TerriUsynlige emmie 4271592
723Nadin, JoannaKrise-Kristine er en katastrofemagnet 4272691
724Klepp, AnneliTor blir bror 4271542
725Parr, MariaVaffelhjarte : Lena og eg i Knert-Mathilde 4274280
726Larsen, Frode EieTåkedis 4271762
727Riordan, RickTitanens forbannelse 4261642
728Widmark, MartinSirkusmysteriet 4263641
729Russell, Rachel RenéeDustedagboka 5 : Nedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 4252301
730Enger, ThomasEnkebyen : de bortførte 4252471
731Jensen, JørnKasper på skolelaget 4253881
732Svingen, ArneAlt jeg skylder deg er juling 4242131
733Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn får plaster 4241044
734Stranger, SimonDe som ikke finnes 4223911
735Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 4211472
736Kinney, JeffGreg Heffleys dagbok 4213081
737Flatland, HelgaEline overnatter 4212151
738Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 4202002
739Jensen, JørnStian får en fjernstyrt bil 4201263
740Bringsværd, Tor ÅgeDet farlige havet 4201612
741Wieslander, JujjaMamma Mø aker kjelke 4192092
742Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn på butikken 4181213
743Coupe, RobertDyr på isen 4182651
744Aamodt, IngunnPulverheksa og Krokodillen 4181383
745Skadberg, ÅshildAll verdens dyr : vilt, snilt, tøft og røft! 4181962
746Ousland, BjørnSmåbarnsuppe 4171772
747Guibert, EmmanuelSuperhelten Arild : et lite esel som deg og meg 4171462
748Løken, AlexanderVictoria Vargmo og jerntrollet 4171882
749Hunter, ErinSkogens hemmeligheter 4172941
750Bross, HelenaHei, Hello! 4161692
751 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 4151842
752Aamodt, IngunnPulverheksa og Plageånden 4151892
753Heimen, Rikard B.Besøk på brannstasjonen 4141043
754Grossmann, KariLillesøster og kaninen 4131632
755Cass, KieraUtvelgelsen 4121832
756Collins, SuzanneDødslekene 4126050
757Widmark, MartinMumie-mysteriet 4112591
758Baugstø, LineEn boks med penger 4111932
759Jensen, JørnKasper på innebanen 4103691
760Svingen, ArneDa Lise måtte fise 4091562
761Næss, Jan Chr.Svømmehallen 4091253
762Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn! 4061592
763Bødker, BenniSverdets vei 4062621
764Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 4061522
765Hagerup, HildeBestefar og jeg seiler vår egen sjø : koste hva det koste vil! 4061772
766Osborne, Mary PopeDinosaurer i skumringen 4052301
767Gerling, RebeccaPeppa og gullstøvlene 4051492
768Kolerud, ArnfinnSnillionen 4043481
769Røssland, Tor ArveGamer 4044600
770Bjärbo, LisaDaniel møter en pteranodon 4031073
771Jolley, DanGode hjelpere 4031133
772Uri, HeleneStillheten etterpå 4031582
773Eriksson, EvaJulia elsker dyr 4031103
774Kinney, JeffEn pingles dagbok : Hundedager 4032531
775Lindgren, AstridBjørnehulen 4021093
776Jones, Gareth P.Arvingene 4022051
777Jägerfeld, JennyKomiqueen 401954
778Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 4011113
779Lindgren, AstridRonja Røverdatter 4012931
780Winger, CecilieNorgeshistorien på 1-2-3 4011502
781Bergström, GunillaGod natt, Albert Åberg 4011692
782Hunter, ErinEt nytt medlem 3991113
783Russell, Rachel RenéeDustedagboka 4 : Nedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 3992081
784Sortland, BjørnOslo-mysteriet 3972681
785Rørvik, Bjørn F.Ha-ha! 3971163
786Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer : som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 3971562
787Bødker, BenniSarin i Svoveldalen 3962841
788Collins, SuzanneThe hunger games 3966970
789 100 klassiske eventyr 3961263
790Brown, Aleksander R. KirkwoodMørkets bok 3961572
791Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 3961123
792Jensen, JørnKasper blir skadet 3954640
793Øvreås, HåkonBrune 3952181
794Green, JohnFaen ta skjebnen : roman 3945190
795Donaldson, JuliaZOG 3941023
796Widmark, MartinTogmysteriet 3922611
797Simon, FrancescaRampete Robin og den hemmelige klubben 3913301
798Blyton, EnidFem får hodebry 3901362
799Sortland, BjørnØya 3901672
800Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 3894970
801Formoe, TerjeKaptein Sabeltann, Pinky og Ravn i Abra Havn 3891332
802Wieslander, JujjaMamma Mø later som 3891083
803Marienborg, IreneFine prikker! sier Nora 3881283
804Simon, FrancescaRampete Robin og talentkonkurransen 3882231
805Pichon, LizMin geniale verden 386993
806Widmark, MartinKirkemysteriet 3862601
807Wilson, HannahTøffe traktorer 3861702
808Svingen, ArneEspen Askeladd og Sydenkongen 3851722
809Jackson, Ida Sofie SølandLena og Anne-Marthe 3851662
810Kjetun, MariSvaret er sjiraff 3851133
811Simon, FrancescaRampete Robin og mumiens forbannelse 3833441
812Simon, FrancescaRampete Robin og spøkelseshuset 3832791
813Enger, ThomasKillerinstinkt 3833431
814Markhus, VegardDet runde problemet 3831572
815Rossing, Nina#Kampklar 3822021
816Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 3811652
817Riordan, RickDen siste olympier 3811842
818Schømer, Heidi ChristineElly juger ikke! 3801842
819 Guinness world records 2016 3801532
820Delaney, JosephHeksenes hevn 3802131
821Jensen, JørnKasper finter 3804300
822Sunne, Linn T.Mareritt : roman 3792371
823Winsnes, MagnhildHysj 3791412
824Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 3791432
825Brallier, MaxDen siste gjengen på jorda og marerittkongen 3791392
826Hallberg, LinDet piper i posen 3781123
827Haq, IramHva vil folk si 3782161
828Walliams, DavidVerdens verste barn 3 378914
829Blabey, AaronBarske bøller har en utrolig god plan (som henger i en tynn tråd) 3781472
830Sunne, Linn T.Tunellen 3771812
831Stai, KariTjuven slår tilbake 3771832
832Svingen, ArneVerdens farligste gjeng 3772241
833Simon, FrancescaRampete Robin og zombie-vampyren 3772331
834Aamodt, IngunnPulverheksa redder tyven 3762851
835Bross, HelenaVerdens fineste briller 3761632
836Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn sklir 376904
837Grossmann, KariLillesøster på legevakten 3751612
838Simon, FrancescaRampete Robin og tannfeen 3752941
839Ryan, DeniseI havet 3752411
840Hansen, Emma ThereseBrødrene Bæsj og verdens mektigste hentesveis! 3741502
841Widmark, MartinKjærlighets-mysteriet 3742001
842 Guinness world records 2015 3741422
843Holowaty, LaurenPeppa på månen 374854
844Russell, Rachel RenéeDustedagboka 2 : Nedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 3741782
845Nordqvist, MargaretaBravo Bella 3731332
846Røssland, IngelinHårete fakta 3731592
847Renslebråten, LineUnder polarisen 3731752
848Blomquist, LiseTaekwondo er tøffest! 3734150
849Sunne, Linn T.Pistolen 3732031
850Jepsen, MichaelAlt om Messi 3721822
851Unstad, Elin ViktoriaBrådypt 3722101
852Roeim, JørnGåteboka 3701193
853Henmo, SverreHa deg vekk! 3692721
854Russell, Rachel RenéeDustedagboka 7 : Nedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 3691802
855Andrews, RyanDette var pakten vår 3691123
856Ryan, DeniseVill natur 3692531
857Blyton, EnidGeorge må klippe håret 3681392
858Kjetun, MariHelt Max i Afrika 3681782
859Jensen, JørnKasper filmer 3672551
860Jensen, JørnStians far får GPS 3671392
861Jensen, JørnKasper på prøvetrening 3673311
862Bringsværd, Tor ÅgeFjellet som brenner 3671312
863Wänblad, MatsHvem bor i kjelleren? 3661103
864Winick, JuddAlle bitene passer sammen 3651143
865Odgers, SallyPyramider 3652061
866Clarke, JamesKariba : jungelens hemmelighet 3651033
867Donaldson, JuliaPinnemann 3631173
868Grossmann, KariLillesøster går til barnehagen 3631622
869Banks, RosieSlottet 3631302
870Dahl, RoaldThe Witches 3633231
871Reeve, PhilipDen magiske vinteren 3631352
872Kinney, JeffEn pingles dagbok : Siste stikk 3632331
873Andersson, Kim W.ZombieLars : Bok 1 3621103
874Lindboe, Karin KingeSam og Noa i revehulen 3622421
875Jackson, IdaBrillebjørn flyr 361973
876Klepp, AnneliMia velger leken 3612381
877Rowling, J.K.Harry Potter og barnets forbannelse : del én og to 3611003
878Blomquist, LiseTaekwondo hjelper ikke mot spøkelser 3613780
879Sortland, BjørnTrondheim-mysteriet 3602771
880Simon, FrancescaRampete Robin og tidenes tøffeste tidsmaskin 3602841
881Jackson, IdaBrillebjørn blir henta i barnehagen 359903
882Hallberg, LinDyra flytter inn 3591302
883Fiske, AnnaAlle har en bakside 3591582
884Sortland, BjørnParis-mysteriet 3582341
885Pilkey, DavKaptein Supertruse og den store kjærligheten - not!! 3571143
886Janouch, KaterinaIngrid og Ivar på spøkelsesjakt 3571023
887Hunter, ErinFarlige spor 3571921
888Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer : blir filmstjerner 3561891
889Rohde, Hanne KristinMysteriet med Yusuf 3561392
890Simon, FrancescaRampete Robin raner banken 3561512
891Wieslander, JujjaFull fart, Mamma Mø! 3561113
892Jackson, Ida Sofie SølandLena farger håret 3552061
893Røssland, IngelinHevner 3553241
894Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på bondegård 3551602
895Mæhle, LarsSkattejakten 354874
896Røssland, Tor ArveDen tolvte spelaren : roman 3542721
897Heimen, Rikard B.På jobb med Bjørnis 353983
898Grossmann, KariLillesøster på skitur 3531562
899Jackson, Ida Sofie SølandGod natt, Brillebjørn 3531003
900Aamodt, IngunnPulverheksa kler seg ut 3521133
901Strid, Jakob MartinLille Frosk 3521492
902Jensen, JørnKasper skårer med hælen 3522791
903Kinney, JeffEn pingles dagbok : Rodrick ruler 3522171
904Simon, FrancescaRampete Robin rocker 3521781
905Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og blindpassasjerene 3521063
906Grossmann, KariLillesøster har bursdag 3511262
907Svingen, ArneOnkel Slangetemmer 3511462
908Oxlade, ChrisRaske biler 3511602
909Russell, Rachel RenéeDustedagboka 9 : Nedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 3511382
910Punter, RussellDen krokete mannen 3513121
911Våhlund, EliasHåndboka 3511173
912Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer : må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 350844
913Hunter, ErinFør stormen 3491951
914Estes, MaxOm natten 3481222
915Jackson, Ida Sofie SølandLena lager parfyme 3482041
916Blyton, EnidEn spennende ferie 3481332
917Ryan, DeniseSteiner 3481821
918Widmark, MartinKafémysteriet 3472761
919Jensen, JørnDe forsvunne barna 3462561
920Foss, AstridSølvhemmeligheten 345784
921 Peppa står på ski 345844
922Næss, Jan Chr.Karneval 3451192
923Folkestad, Anna R.Krabbekrise 3451931
924Wirsén, CarinHvem lurer hvem? 3451202
925Punter, RussellDen pysete katten 3443191
926Bross, HelenaSterkest i klassen 3431202
927Pichon, LizJa! Nei. (Kanskje...) 3421202
928Lindgren, AstridMio, min Mio 3413201
929Næss, Jan ChristopherSkumle meloner 340943
930Vernon, UrsulaHarriet den uovervinnelige 3401322
931Aisato, LisaFugl 3391392
932Gibbes, LesleyJazz vil bli politihund 3391262
933Røed, HenningHavets mysterier : utrolige historier fra virkeligheten 3391901
934Riordan, RickDen forsvunne helten 3391342
935Kinney, JeffDog days 3392391
936Blyton, EnidGodt jobba, Fem 3381152
937Hallberg, LinSofus begynner på hundeskole 337953
938Jackson, IdaBrillebjørn sklir 337784
939Næss, Jan Chr.Hokus pokus 3371132
940Johansen, EldridValpeskole 3372041
941Svingen, ArneRevolvergutten 3362311
942Larsson, ÅsaGrimen 3362591
943Sundström, JosefineBoka om å gå i barnehagen 336993
944Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn er syk 336754
945Ingvaldsen, BjørnAnti-festkomiteen 3361322
946Jensen, JørnStian får nytt rom 3361312
947Wirsén, CarinHekselekse 3351232
948Fiske, AnnaLykke 3351721
949Jensen, JørnStian passer hund 3351122
950Fiske, AnnaHallo der nede! 3341402
951Widmark, MartinGull-mysteriet 3341681
952Jolley, DanEt nytt medlem 334903
953Kinney, JeffDobbel innsats : en pingles dagbok 334506
954Dubowski, MarkTitanic : ulykken som rystet verden 3332351
955Fiske, AnnaVisste du at-? : hund 3331362
956Næss, Jan ChristopherFløte-mysteriet 3331033
957Cala, CarolineUPS! Barnevaktbyrå 3321382
958Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 3321472
959Aakeson, Kim FupzMorten og Mahdi forever 3311103
960Jolley, DanEtter flommen 331863
961Mjønes, Johan B.Lukas og Kim 3311502
962Solberg, A. AudhildDen svartkledde jenta 3301901
963Kjetun, MariHelt Max fallskjermsjiraff 3301522
964Bringsværd, Tor ÅgeHavgudens datter 3301412
965Banke, PeterAlt om Ronaldo 3292001
966Houm, NicolaiDet du ikke vet om Vilde 3291701
967Jensen, JørnKasper får ny trener 3281951
968Donaldson, JuliaZog og de flygende legene 328764
969Peirce, LincolnTurbo-Tim : i en klasse for seg 328913
970Pastis, StephanDet ble begått feil 3281642
971Hunter, ErinEtter flommen 327973
972Aamodt, IngunnPulverheksa og valpen 327823
973Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra leker teater 3271093
974Kinney, JeffEn pingles dagbok : Brakkesyke 3261791
975Riordan, RickPercy Jacksons greske guder 326754
976Holsve, Mari MoenIngen sover trygt i natt 3262121
977Valeur, TirilLeo får en liten onkel 3251841
978Lindboe, Karin KingeSam og Noa vil fange en hoggorm 3251971
979Kjær, JanHenzels felle ; Skyggeskogen 3252221
980Jensen, JørnKasper tar straffe 3243280
981Bjärbo, LisaDaniel møter en diplodocus 324883
982Carle, EricDen lille larven Aldrimett 3241691
983Aamodt, IngunnKjøtt og blod 3244210
984Volden, Ingrid OvedieHjertet er en knyttneve 3222321
985Brallier, MaxKosmos' wienerflukt 3211522
986Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 321863
987Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 3191112
988Pichon, LizSuperduperflink (nesten) : 10 319605
989Kjær, JanDen hemmelige arenaen ; Klanenes kamp 3182481
990Dahl, RoaldCharlie and the chocolate factory 3172591
991DasGupta, SayantaniKiranmala og slangens hemmelighet 317833
992Dahl, RoaldCharlie og den store glassheisen 3172491
993Widmark, MartinGalopp-mysteriet 3171851
994Mæhle, LarsDød eller levande : roman 3171971
995Riordan, RickSlaget om labyrinten 3161422
996Wirsén, CarinHvem tulle-ringer? 3161492
997Kinney, JeffThe last straw 3162701
998Eeg, Harald RosenløwYatzy 3163250
999Coupe, RobertBerømte bygninger 3152451
1000Coupe, RobertMånen 3142121

1111 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 233 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2214 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 16/07/2020 kl. 12:51:28


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/7 1/6 1/8 1/11 1/9 1/10 1/12
20041/4 1/9 1/2 1/11 1/3 1/8 1/10 1/7 1/5 1/6 1/12 1/1
20051/1 1/4 1/11 1/2 1/10 1/12 1/8 1/5 1/7 1/6 1/3
20061/11 1/10 1/6 1/4 1/1 1/5 1/9 1/2 1/7 1/12 1/8 1/3
20071/3 1/7 1/10 1/8 1/9 1/12 1/6 1/11 1/2 1/1
20081/2 1/4 1/3 1/10 1/12 1/9 1/1 1/11
20091/2 1/10 1/5 1/1 1/9 1/3 1/7 1/12 1/6 1/4 1/8 1/11
20101/5 1/6 1/4 1/2 1/10 1/1 1/3 1/11 1/9 1/8 1/7 1/12
20111/2 1/4 1/7 1/5 1/11 1/3 1/6 1/12 1/8 1/9 1/1 1/10
20121/7 1/5 1/10 1/1 1/3 1/12 1/9 1/4 1/8 1/6 1/2 1/11
20131/8 1/10 1/4 1/3 1/9 1/5 1/12 1/6 1/2 1/11 1/7
20141/3 1/6 1/9 1/4 1/11 1/2 1/8 1/5 1/1 1/12 1/10 1/7
20151/9 1/6 1/10 1/7 1/8 1/5 1/4 1/3 1/11 1/2 1/12 1/1
20161/9 1/7 1/6 1/11 1/3 1/12 1/4 1/10 1/8 1/5 1/2 1/1
20171/1 1/5 1/11 1/4 1/2 1/6 1/3 1/12 1/7 1/8 1/9 1/10
20181/6 1/8 1/12 1/10 1/9 1/4 1/3 1/1 1/7 1/5 1/11
20191/7 1/10 1/5 1/8 1/2 1/4 1/12 1/11 1/3 1/6 1/9 1/1
20201/2 1/4 1/7 1/1 1/6 1/3 1/5

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.77) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As