1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1719538474
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1139330383
3Falch, MalinHarukkas ønske 1020320914
4Falch, MalinVikingene og orakelet 1000624494
5Helgheim, OdinDrageviking 973519195
6Sotberg, VictorEdelmot 960519794
7Falch, MalinTrollriket 943823404
8Sotberg, VictorNekromanseren 943718325
9Falch, MalinKråkesøstrene 900221314
10Pilkey, DavHundemannen 875018284
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 859835182
12Mugford, SimonHaaland ruler 828416794
13Falch, MalinReisen til Røros 767217454
14Nordahl, VictorByen 743415074
15Helgheim, OdinFenrisulven 737720973
16Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 723713415
17Helgheim, OdinValhall 706315724
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 705414824
19Pilkey, DavHundemannen er på ballen 690213455
20Sandmæl, CathrineJenter 685214854
21Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 684218623
22Helgheim, OdinFimbulvinter 680517233
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 664330162
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 647616094
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 646913654
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 643515594
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 638012465
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 635017413
29Sotberg, VictorSkyggene 633510036
30Sotberg, VictorBedrager 629214334
31Nordahl, VictorSkogen 627213064
32Pilkey, DavFarefulle høyder 624511415
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 622210635
34Pilkey, DavForbrytelse og slafs 620411365
35Pilkey, DavHundemannen håver inn 619412175
36Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 619222952
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 608216933
38Pilkey, DavNår villdyret våkner 606011255
39Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 605617723
40Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 601917613
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 600025642
42Pilkey, DavDen røde rebell 59509116
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 594113284
44BékaHjertets hemmeligheter 58929556
45Pilkey, DavLoppenes herre 582911275
46Pilkey, DavI fri dressur 582211145
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 576916643
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 572020342
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 565415493
50Helgheim, OdinTordenguden 552511704
51Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 546812844
52Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 545819742
53Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 544919242
54Nordahl, VictorRevefarmen 542910984
55Sandmæl, ChaBeseiret 539812414
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 539820922
57Pilkey, DavI kattepine 538710175
58BékaKjærlighetssorg 53668346
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 530613254
60Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 523519612
61Pilkey, DavMitt liv som katt 52077756
62BékaFeriefling 51887576
63Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 517921922
64Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 510012594
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 507920762
66Sandnes, Hans JørgenOrkanen 503711904
67Mugford, SimonMessi ruler 503210594
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 500611434
69Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 499918422
70Mugford, SimonMbappé ruler 49679625
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 492015623
72Dåsnes, NoraBare si ja 491111484
73Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489669210
74Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 489113073
75Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 488121832
76BékaStjålne drømmer 48677316
77Horst, Jørn LierOperasjon zombie 48619385
78Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 485013293
79Helgheim, OdinYggdrasil 48379764
80BékaSøt musikk 48237656
81Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 482013323
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 481712183
83Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 480810684
84Mugford, SimonRonaldo ruler 47769355
85Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 471114413
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 469917852
87Tolo, MichelleFullmåne 466210634
88Kibuishi, KazuIldfuglen 464418032
89Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 464416792
90Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 462920082
91Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 462314573
92Mugford, SimonNeymar ruler 46058565
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 453710094
94Norlund, DinaSnøkattprinsen 451012353
95Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 448115322
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 445416632
97Oseman, AliceHjertestopper 445114623
98Helgheim, OdinLoke 44078315
99Kibuishi, KazuSupernova 440017632
100Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 43589534
101Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 434217802
102Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 431717002
103Mugford, SimonØdegaard ruler 42856966
104Aune, ThomasFotballhelter 426311723
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 42508614
106Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 424262260
107Aune, ThomasFotballrekorder 424110763
108Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 42278664
109Horst, Jørn LierOperasjon traktor 42159774
110Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 417216622
111Sandmæl, ChaKnust 415711003
112Horst, Jørn LierOperasjon Radius 413613723
113Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 41279474
114Mugford, SimonSalah ruler 41068814
115Kinney, JeffSalig røre 40829964
116Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 406217012
117Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 40479774
118Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 401713512
119Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 400113053
120Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 398815292
121Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 396419712
122Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 393111233
123Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 392315412
124Kinney, JeffBruk huet! 390110373
125Sandmæl, ChaAngrepet 389910453
126Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 38959534
127Kinney, JeffGode, gamle dager 389016532
128Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 387615032
129Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 387112873
130Kinney, JeffRodrick ruler 384919102
131Mæhle, LarsStormen 38287305
132Mugford, SimonBellingham ruler 38257515
133Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 38257115
134Kinney, JeffSiste stikk 379617352
135Kinney, JeffNedsmelting 370113012
136Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 36997644
137Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 369510763
138Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 36879803
139GijéVelkommen til Pandoria 36839653
140Brinck, CamillaJakten på gullosten 362410473
141Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 36158424
142Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 35767744
143Mugford, SimonZlatan ruler 35748564
144Kinney, JeffPå dypt vann 356912892
145Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 356614302
146Mugford, SimonRashford ruler 35597095
147Dåsnes, NoraLa skogen leve! 355410463
148Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 35495906
149Mugford, SimonKane ruler 35447124
150Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 352111263
151Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 348410433
152Kinney, JeffFüllstappa bleie 348310843
153Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 348216802
154Kinney, JeffSamling i bånn 347210083
155Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 34596025
156Telgemeier, RainaEn genial idé 34388594
157Mæhle, LarsBallongferden 34346385
158Kinney, JeffHjem, kjære hjem 342112742
159Kinney, JeffDen brutale sannheten 340918821
160Mugford, SimonVan Dijk ruler 34026235
161Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 339310673
162Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 33788214
163Mugford, SimonDe Bruyne ruler 33716974
164Galligan, GaleGuttegærne Stacey 33246764
165Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 33178503
166Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 331713112
167Kinney, JeffFestbrems 32685785
168Mjelde, CharlotteFelix har følelser 32406954
169Kinney, JeffDobbel innsats 323611422
170Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 32019563
171Mugford, SimonSaka ruler 32015945
172Våhlund, EliasSuperskurker 31964786
173Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 319342390
174Norman, Mona GriviDen hvite løven 318010313
175Mugford, SimonBarcelona ruler 31745325
176Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 315814372
177Kinney, JeffFerieparadiset 308117801
178Mugford, SimonVinícius jr. ruler 30755036
179Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 30674556
180Mugford, SimonLiverpool ruler 30536364
181Kinney, JeffBrakkesyke 304415871
182Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 30384726
183Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 30319143
184Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 30266414
185Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 29985455
186Mæhle, LarsReisen 29974536
187Våhlund, EliasAlle lyver 29965215
188Våhlund, EliasDen lengste natten 29956474
189Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 29944836
190Mæhle, LarsEgget 29834985
191Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 29706154
192Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 29629053
193Horst, Jørn LierSalamandergåten 295719841
194Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 29484786
195Våhlund, EliasTilbake 29466654
196Valle, OdaTre er én for mye 29388123
197Mugford, SimonLewandowski ruler 29385495
198Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 29388053
199Mæhle, LarsBestevennen 29294426
200Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 29113987
201Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 29004516
202Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 28846344
203Mæhle, LarsSjøuhyret 28774606
204Mugford, SimonYamal ruler 28674825
205Våhlund, EliasEn ny venn 28575705
206Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 28556794
207West, TraceyJorddragen våkner 28365754
208Mæhle, LarsSkattejakten 28344276
209Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 28295964
210Mæhle, LarsHalloween-festen 28154456
211Mæhle, LarsVulkanen 28113827
212Brinck, CamillaI duejegernes grep 28108323
213Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 28065365
214Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 28056204
215Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 27816164
216Telgemeier, RainaStoresøstre 27776714
217Våhlund, EliasHåpløst 27757203
218Telgemeier, RainaDen første krangelen 27716794
219Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 27565365
220Tolo, MichellePoltergeist 27317863
221Kinney, JeffTøffe tider 272613741
222Kinney, JeffHundedager 270912662
223Galligan, GaleEn helt umulig jobb 26926154
224Galligan, GaleDen store festen 26595654
225Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 265710222
226Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 26524106
227Brinck, CamillaUniversets fire elementer 26274415
228Dahl, RoaldMatilda 262714911
229Mæhle, LarsHemmeligheten 26263946
230Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 26226414
231Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 261810312
232Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 26178902
233Brinck, CamillaEn uventet vending 25996803
234Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 25877233
235Kinney, JeffFemte hjul på vogna 258513451
236Sandmæl, ChaFanget 25535804
237Epstein, GabrielaDen nye jenta 25503946
238Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 25415714
239Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 253710752
240Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 25296314
241Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 25223616
242Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 25068662
243Brinck, CamillaDen siste kampen 25057593
244Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 24924655
245Våhlund, EliasUlvene kommer 24826164
246Mæhle, LarsKrympekatastrofe 24814974
247Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 24735234
248Horst, Jørn LierDekkoperasjon 24669052
249Mugford, SimonMané ruler 24505194
250Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 24445824
251GijéKyprians hemmelighet 24297003
252Mugford, SimonGrealish ruler 24144715
253Norman, Mona GriviPanda på rømmen 24067353
254Brinck, CamillaDen låste portalen 23995494
255Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 23904335
256Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 23875224
257Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 23677563
258Kjetun, MariVerdens kjemper 23566463
259Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 23567333
260Halsnes, LineTøffe kjøretøy 23545983
261Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 23196583
262Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 23197832
263Holsve, Mari MoenI pappas hode 23096793
264Våhlund, EliasForsvunnet 23076313
265Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 22953546
266Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 22854694
267Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 22848962
268Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 22737393
269Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 22733486
270Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 22716333
271Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 22696843
272Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 22668582
273Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 226511242
274Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 22526633
275Toriyama, AkiraDragon ball 22437812
276Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 22439252
277Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 223810282
278Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 22284435
279Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 22255593
280Halsnes, LineTøffe dinosaurer 22226163
281Totland, AndersMamma på dass 221810172
282Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 21969342
283Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 21854624
284Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 21653915
285Blomqvist, FredrikNordlyset 21634844
286Våhlund, EliasAlene 21615084
287Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 21615044
288Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 21594884
289Mathismoen, OleStore dyr 21535963
290Sandmæl, CharlotteForrådt 21464924
291Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 21365274
292Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 21299532
293Røed, HenningHai! 21294554
294Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 21285593
295Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 21266833
296West, TraceyMysteriet med soldragen 21184035
297Aune, ThomasFotballklubber 21066643
298Mæhle, LarsRasmus rydder 20943266
299Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 20944534
300Mugford, SimonPogba ruler 20934095
301Sandmæl, ChaForrådt 20844534
302Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 20815094
303Mæhle, LarsAprilspøken 20732607
304Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 20696593
305Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 20649912
306Lindahl, LenaAlle må bæsje 20615613
307Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 20437032
308Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204324270
309Mugford, SimonVM-heltene ruler 20413905
310Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 20405123
311Sandmæl, ChaSåret 20184674
312West, TraceyJordskjelv-dragens øye 20072737
313Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 20076722
314Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 20024594
315Molaug, Marius HornVerdens verste venn 19798762
316Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 19785323
317Mugford, SimonSon ruler 19743266
318Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 19662767
319Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 19607262
320Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 19606143
321Snashall, SarahHunder og valper 19566113
322Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 19552657
323Jacobsen, Jenny J.Rare valper 19533855
324Norman, Mona GriviLure lemurer 19446113
325Dahl, RoaldHeksene 193910151
326Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 192829900
327Probert, TimKampen mot mørket 19274983
328West, TraceyVanndragens hemmelighet 19223465
329Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 19195173
330Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 19173944
331Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 191610191
332Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 19166243
333Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 19154304
334Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 19135503
335Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 19116622
336Fiske, AnnaHallo natta! 19104444
337Sotberg, VictorBare Victor 190718091
338Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 19014783
339Mugford, SimonPalmer ruler 18863046
340Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 18826223
341Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 18763984
342Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 18665163
343Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 18584314
344Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 18523924
345Pilkey, DavBedre sammen 18513056
346Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 18345323
347Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 18282846
348Mjelde, CharlotteFelix krangler 18202976
349West, TraceyGulldragens skatt 18072826
350Halsnes, LineTøffe maskiner 18065273
351Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 17962576
352Merz, AnaSkal bare 17934583
353Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 17863125
354Norman, Mona GriviTigertrøbbel 17847762
355Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 17565033
356Norman, Mona GriviPumaproblemet 17556012
357Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 17466202
358Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17423325
359Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 17423964
360Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 17412706
361Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 17393634
362Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 17328701
363Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 17304274
364Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 17215613
365Pilkey, DavHvordan vinne venner 17182706
366Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 17184423
367Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 17175363
368Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 17075742
369Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 16993574
370Norman, Mona GriviGepardgåten 16985702
371Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 16977692
372Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 16955223
373Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 16946252
374Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 16923574
375Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 16919371
376Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 16802726
377Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 16762706
378Hunter, ErinTilbake til villmarken 16736812
379Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 16722636
380Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 16705343
381Assarasakorn, MichelePotegjengen 16682736
382GijéJakten på opprinnelsen 16674593
383Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 16674353
384Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 16665692
385Riordan, RickLyntyven 16566512
386Tolo, MichelleDet første møtet 16564383
387Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 16546912
388Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 16514753
389Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 16463105
390Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 16445812
391Mæhle, LarsTrampolinetullball 16432376
392Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 16335622
393Phoenix, H.L.Hemmeligheten 16314463
394Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 16236552
395Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 16182715
396Gumpaw, FelixFørste sak 16182975
397Donaldson, JuliaGruffalo 16123704
398Våhlund, EliasHåndboka 16115043
399Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 16035982
400Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15965033
401Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15943794
402Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 159022140
403Lindmo, ArneVampyrer og demoner 15905173
404Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15832247
405Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 15823264
406West, TraceyIlddragens kraft 15822965
407Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 15793484
408Pilkey, DavSuperpus store drømmer 15772805
409Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15752705
410Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 15742665
411Røed, HenningMonstre i dypet 15704863
412Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15694293
413Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 15692197
414Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 15684503
415Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 15573534
416Lemire, SabineMira 15543923
417Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 15544513
418Akerlie, IbenLars er lol 155015780
419Smart, JamieApekatt mot harepus 15502875
420Bjerkeland, IngvildUdyr 155010211
421Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 15462506
422Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 15436582
423Lindmo, ArneReisen til Atlantis 15433814
424Guinness world records 2026Guinness world records 2026 15423015
425Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 15394603
426Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 15374483
427Oseman, AliceHeartstopper 15328761
428Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 15292665
429Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 15244553
430West, TraceyGiftdragens sang 15222725
431Halsnes, LineTøffe dyr 15224533
432Kjetun, MariSøt og farlig 15212795
433Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 15172745
434Higgins, CamGøy på landet 15113304
435Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 15083444
436Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15052815
437Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14986262
438Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14972446
439Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14935342
440Norman, Mona GriviHaien kommer! 14925162
441Peers, BobbieLuridiumstyven 14929081
442Sharif, GulraizHør her'a! 148720750
443Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 14863524
444Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 14753464
445Telgemeier, RainaDrama 14703024
446Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 14674303
447Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 14644043
448Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 14642206
449Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 14644543
450Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 14593254
451Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 14584383
452Mæhle, LarsRasmus og fargene 14582346
453Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 14574952
454Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14563214
455Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 14562595
456Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 14503284
457Linde, HeidiAnnenhver uke 14376792
458Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14363584
459Mæhle, LarsHvem har bæsja? 14222196
460Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 14172256
461Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 14154313
462Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 14132026
463Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 14121807
464Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 14105852
465Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 14092206
466Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 14093184
467Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 14066002
468Samdal, PederMer enn en spiller 14055192
469Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 14012246
470Probert, TimSkyggen 14003004
471Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13993364
472Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13973004
473Telgemeier, RainaSmil 13972814
474Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13964692
475Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 13923234
476Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13922236
477Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 13865042
478Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13861837
479Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 13838761
480Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 13805342
481Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13763444
482Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 13722705
483Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 13672655
484Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 13624702
485Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 13563304
486Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 13562056
487Våhlund, EliasRøde maske 13504093
488Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 13484453
489Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 13442884
490Willems, MoJeg brakk snabelen! 13402635
491Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 13373264
492West, TraceySølvdragens glans 13362136
493Jamtli, John S.Grenselos 13355552
494Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 13312405
495Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 13302166
496Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 13243503
497Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 13155702
498Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 13103074
499Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 13102365
500Guinness world records 2025Guinness world records 2025 13083363
501Norman, Mona GriviDinosauregget 13064323
502Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 13043044
503Dragland, LiseHvem i jungelen? 13022305
504Walliams, DavidGangster-bestemor 12959291
505Hafstad, StianMinnetyven 12955502
506Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 12917901
507Smart, JamieMenneskene kommer! 12892225
508Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12882794
509Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12852485
510Nordahl, VictorReveflammene 12852944
511Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 12841837
512Snashall, SarahKatter og kattunger 12763683
513Stene, Gert-OlavForbannelsen 12723913
514Mæhle, LarsBursdagsbaluba 12711986
515Mæhle, LarsTeatertrøbbel 12692026
516Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12602235
517Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 12582066
518Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 12431727
519Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 12432674
520Homme, Annika Linn VerdalLava 12404332
521Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 12363173
522Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 12343503
523Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 12334332
524Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 12323383
525Nygaard, Peder HornsethSupernova 12314902
526West, TraceyIsdragens frost 12252355
527Telgemeier, RainaSøstre 12222135
528Lindahl, LenaAlle må sove 12183293
529Dragland, LiseHvem i skogen? 12152494
530Phoenix, H.L.Håpet 12122824
531Dragland, LiseHvem i havet? 12082285
532Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 12083233
533Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 12025242
534Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11942265
535Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11921746
536Willems, MoVi er i en bok! 11902404
537Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 11864912
538Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11861966
539Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 11763992
540Kuhn, CamillaLøs tann 11752355
541Ewo, JonMonster! 11742993
542Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11722035
543Peers, BobbieNudelpuddelen 11682894
544Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11652235
545Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11641577
546Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 11605152
547Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 11513912
548CopycatHermegås 11511428
549Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 11493123
550Handford, MartinDen fantastiske reisen 11492145
551Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 11462105
552Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 11454152
553Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 11404112
554Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 113916540
555Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11343193
556Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 11331726
557Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 11335552
558Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11321876
559West, TraceyJakten på lyndragen 11262165
560Willems, MoSe hva jeg kan! 11261995
561CampingCamping 11191358
562Walliams, DavidVerdens verste barn 11168071
563Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 111120120
564West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 11081836
565Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 11051776
566Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 11042175
567Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 10994792
568Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10962744
569Ewo, JonBø! 10932085
570Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 109213290
571Spont, SiriMolly er min 10922414
572Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10921746
573Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10901606
574Mæhle, LarsPiratproblemer 10891636
575Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 10883932
576Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10872005
577Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 108717930
578Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10873343
579Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10831835
580Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10812793
581Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10811537
582Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10803153
583Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10802664
584CharadesMimelek 10761447
585Barky boatsBarkebåter 10751338
586Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 10733872
587Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 10663922
588Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10651875
589Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 10631795
590Willems, MoVi drar på kjøretur! 10631975
591Lieske, DanielEn ny verden 10621905
592Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 10582214
593Mæhle, LarsTannfetøys 10581616
594Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 10572214
595Brinck, CamillaNå er det leggetid 10561955
596Øverli, FrodeFrida i Aquador 10553013
597Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 10512883
598Dahl, RoaldSVK 10483732
599Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10481905
600Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 104642480
601Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 10451626
602Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10401975
603Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 10341596
604Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 10323383
605Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 10311377
606Lindman, MerviMinsten baker 10291815
607Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 10264682
608Holowaty, LaurenPeppas eventyr 10201506
609Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10194842
610Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 10177214
611Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 10172693
612Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 10163482
613Yoga ballYogaball 10161198
614Jacobsen, Jenny J.Små poter 10161805
615Probert, TimMørketiden 10121905
616Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 10093762
617Marienborg, IreneAu! sier Nora 10092524
618Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9991606
619Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 9972583
620Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9952324
621Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9931895
622Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9923243
623Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9912254
624Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9883023
625Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9861905
626Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 9851745
627Daddy putdownNatta med Pappa 9831307
628West, TraceyTordendragens brøl 9821895
629Raknes, LinaÅse og Kjeks 9802703
630Lindman, MerviMinsten har en potte 9801645
631GijéDen mystiske forsvinningen 9792473
632Lyng, SandraHeia Corny 9781556
633Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9751645
634Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 9748981
635Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9712064
636Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9701576
637Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9701516
638Horst, Jørn LierMaltesergåten 9684802
639Castle, PaulKringle og Finn 9642084
640Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9622983
641Pamment, JasonLukas og den magiske øya 9621895
642Linde, HeidiKlasseboka 9603482
643Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 9601635
644Klepp, AnneliGullunge-tabber 9573342
645Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9562443
646Banke, PeterAlt om Neymar 9563232
647Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 9542873
648Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 9532593
649Winick, JuddDet store buldrende braket 9532673
650Donaldson, JuliaLille Gruffalo 9482224
651Marcus, HåkonVilldyr 9485341
652Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9442603
653Deutsch, BarryDen tapte arving 9431595
654Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 9351436
655Peers, BobbieSnøfreserduellen 9352433
656Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 9352953
657Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 9353412
658Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 9342803
659Mæhle, LarsHvor er myggen? 9331327
660Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9322433
661Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 9311845
662Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 9301974
663Mæhle, LarsSpinosaurusen 9283502
664Borge, NinaJakob på vippepunktet 9236231
665Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 9202144
666Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 9141307
667Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 9141336
668Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 9121267
669Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 9111307
670Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 9114821
671BingoBingo 9101227
672West, TraceyMånedragens reise 9101715
673Stai, KariFlaut 9101924
674Raknes, LinaÅse får besøk 9091735
675Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 9062733
676Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615260
677Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 9041715
678Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 9032503
679Stokke, NilsI maurtua 9021326
680Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9021366
681Kjetun, MariSvaret er sjiraff 9011934
682Ousland, BjørnPrompetroll 9011934
683Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8971247
684Hegerberg, AdaPå samme lag 8944561
685Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 8942853
686Svingen, ArneDen onde læreren 8934931
687Grande, MartineLilly sover borte 8923142
688Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8911207
689Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8911725
690Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8911645
691Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8891416
692Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8891685
693Sandmæl, CathrineBare oss to 8862054
694Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 8832753
695Jolley, DanKnust idyll 8832104
696Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8791964
697Probert, TimLandet midt imellom 8751366
698Sveen, GunnarStjerneskills 8751774
699Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8712413
700Schau, KristopherBæsjen til pappa 8702733
701Jolley, DanEn klan i knipe 8672094
702Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 8671804
703Lyng, SandraDen store boken om Corny 8661465
704Do, AnhNinjakid 8662803
705Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86510590
706Svingen, ArneRom 13 8643972
707Lilleøien, BårdOver dal og berg 8632613
708Phoenix, H.L.Valget 8622054
709Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8627631
710Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8611286
711Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 8611167
712Svingen, ArneSnitch 8596601
713Steffensen, SandraTil topps 8592573
714Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 8591814
715Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 8581416
716Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 8582054
717Christiansen, Pål H.Matboksen 8562313
718Blixt, HannaOppdraget i London 8521844
719Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 8492743
720Kolstad, HaraldHytte i skogen 8492054
721Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 8482783
722Willems, MoDet er vanskelig å vente! 8451695
723Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8451665
724Hunter, ErinKnust idyll 8442014
725Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8441944
726Brym, SaraFantus har bæsja 8441177
727Handford, MartinHvor er Willy nå? 8422094
728Muncaster, HarrietDen nye skolen 8391236
729Vålaug, AnneKvist og Krokus 8362533
730James, HollisRedd dinosaurene! 836978
731Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 8354042
732Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8341435
733Pilkey, DavHundemannen i kattepine 8321595
734Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 8304311
735Holowaty, LaurenPeppa er snill 8271236
736Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 8263622
737Walliams, DavidAstrobajas 8241854
738Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
739Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 8233902
740Peach, HeliMørkalven : Alene 8233242
741Lindman, MerviMinsten tar på klær 8221405
742Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 8141127
743Kuhn, CamillaRyddetid 8132363
744Klepp, AnneliGutte-spetakkel 8132613
745Snashall, SarahSmygende slanger 8082303
746Johnsen, Janne AasebøBamsen 8061984
747Lindman, MerviMinsten plasker 8041525
748Fiske, AnnaHallo skogen! 8032293
749Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7985121
750Adams, BenOppdrag bestemor 7961784
751Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7941395
752Archer, MandyPeppa på ballett 7931166
753GijéMankefalkens fjær 7932103
754Halsnes, LineTøffe biler 7921515
755Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7912203
756Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7881087
757Lamøy, ChristofferLiket i myra 7883762
758Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7882473
759Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7872233
760Phoenix, H.L.Lyset 7861654
761Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7851276
762Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 78511730
763LylianErin 7842073
764Collins, SuzanneThe Hunger Games 78210390
765Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7802203
766Mæhle, LarsJulegaven 7791365
767Gumpaw, FelixSnømonsteret 7761385
768Houm, NicolaiZombieLars 7753332
769Collins, SuzanneDødslekene 77510360
770Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7703152
771Peers, BobbieKakkilakken 7691874
772Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 7681365
773Phoenix, H.L.Monsteret 7681455
774Hatke, BenJack i jungelen 7672413
775Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7651285
776Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 7653102
777Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 7651784
778Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7642782
779Lindman, MerviMinsten kan alt! 7641335
780Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7631305
781 Georg og dinosauren 7621017
782Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 7622273
783Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 7601594
784Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 7604011
785Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7581246
786Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 7563222
787Tur, Míriam BonastreSpådommen 7551146
788Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7541106
789Dahl, RoaldDustene 7542952
790Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 7531963
791Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7493632
792Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7483232
793Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7482952
794Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 7481345
795Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 7472023
796Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 7463861
797Estes, MaxSur 7431445
798Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7422013
799Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 742977
800Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 7401226
801Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 7401664
802Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7382842
803Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 7381684
804Svingen, ArneKappen 7384041
805Hamre, Victoria HaallmanMiso 7372163
806Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 73717940
807Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 7373272
808Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 7361335
809Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 7361106
810Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 7354731
811Oxlade, ChrisRaske biler 7333092
812Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 7322303
813Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 7322303
814Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7301824
815Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7302482
816Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 7302403
817ShadowlandsSkyggeland 7291076
818Svingen, ArneDen slemme eleven 7293332
819Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7281853
8205-minute storiesFull fart, Bluey! 728898
821Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 7262672
822Svingen, ArneHalloweenhuset 7263691
823 Guinness world records 2022 7252173
824Kibuishi, Amy KimVannets rike 7221385
825Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 7212592
826Gjendem, Anna BergGi meg et kjæledyr! 7193202
827Molaug, Marius HornVerdens verste jul 7182472
828Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 7183322
829Mæhle, LarsHvor er billetten? 715947
830Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 7151913
831Bagieu, PénélopeHeksene 7151275
832Svingen, ArneStormen 7123392
833Gjerde, HanneMaskinlæreren 7123581
834Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 7112053
835Jamtli, John SigvartSabotør 7093542
836Lindmo, ArneOndskapens festning 7092203
837Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 7091983
838Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 7072023
839Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 7073162
840Karlsson, EllenSara får plaster 706977
841Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 7062812
842Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 7041444
843Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 7041116
844Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 7041076
845Stokke, NilsPå månen 7021086
846Borge, NinaHavfolket 7003162
847Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6982562
848Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 6982093
849Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69812030
850Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6972093
851Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6962043
852Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6951245
853Neverdahl, Ida EvaFloke 6943202
854Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6931704
855Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6932123
856Peers, BobbieFlukten fra jorden 6893451
857Raknes, LinaÅse blir storesøster 6891474
858 Hammergården 688848
859Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6871933
860Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6864651
861Dybvig, PerDe står i kø 6852003
862Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6833362
863Lunde, MajaSceneskrekk 6823711
864Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6792003
865Svingen, ArneBødlene på kirkegården 6793461
866Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6792592
867Svingen, ArneSpøkelseshotellet 6783771
868Donaldson, JuliaDe fæle fem 677996
869Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6771584
870Eriksson, EvaJulia hjelper til 6751195
871Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6751225
872Bross, HelenaSove borte 6742003
873Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 6741374
874Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6732852
875Grine, ChrisInvasjonen 6732163
876Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 6721066
877Parr, MariaKeeperen og havet 6722622
878Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 6701693
879Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6692203
880Pélissier, JérômeSaga og tåkedragen 6671374
881Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 6671803
882Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6671993
883Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6661953
884Svingen, ArneSkattekartet 6653481
885Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6641175
886Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6611993
887Alley, BobBli med til brannstasjonen 6601006
888Kibuishi, KazuAmuletten 6602183
889Winick, JuddHilo i fritt fall 6591923
890Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6593961
891Svingen, ArneSlakterskogen 6592842
892Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6581324
893Slotten, AlexanderUlvevinter 6542662
894Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6521394
895Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 6522472
896Grande, MartineDilla på dyr 6521394
897Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 65111450
898Mugford, SimonReal Madrid ruler 6501354
899Landström, OlofBø og Bæ i skogen 6481594
900Hunter, ErinEn klan i knipe 6481524
901Laird, JennyDinosaurene kommer 6481404
902Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6471733
903Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 6462262
904Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 6462172
905Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6451544
906Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 644817
907Linde, HeidiMenneskets beste venn 6442552
908Lunde, MajaTordendronningen 6442922
909Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6431833
910Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 6422432
911 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6412662
912Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 6401833
913Svingen, ArneDen døde onkelen 6392732
914Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6381334
915Willems, MoBlir du med ut og leke? 6361265
916Winick, JuddHilo vekker monstrene 6351883
917Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 635926
918Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 63410620
919Samdal, PederMer enn en klubb 6343062
920Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 6331873
921Svingen, ArneMannen med seks fingre 6323971
922Bross, HelenaVerdens beste venn 6321534
923Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6327540
924Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6322302
925Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 6321394
926Sattin, SamuelUnico : Jaget 630936
927Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 6291274
928Svingen, ArneGrusomme netter 6293381
929Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 629956
930Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 6281026
931Phoenix, H.L.Trylleflasken 6271085
932Svingen, ArneEn glefsende kjeft 6273561
933Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 6271185
934Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6268390
935Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 6253022
936 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 6252412
937Snashall, SarahHester og føll 6252023
938Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 6231125
939 Guinness world records 2018 6221673
940Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 6223471
941Klepp, AnneliDuste-spøkelser 6202432
942Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 6204821
943Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 620986
944Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6181703
945Molaug, Marius HornVerdens verste vitsebok 6181823
946Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 6171464
947Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 6161244
948Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 615768
949Svingen, ArneGjenferdene på skolen 6142862
950Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 6131543
951Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 6131743
952Landström, LenaBø og Bæ får besøk 6121424
953Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 6122132
954Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 6111125
955Dahlstrøm, CamillaTvillingene 6111384
956Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 6101334
957Jolley, DanSashas hemmelighet 6101474
958Mathismoen, OleDet ville Norge 6102262
959Alaei, NedaBare vent 6103671
960Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 60922490
961Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 6072202
962Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 6061025
963Willems, MoBlir du med ut å leke? 6051175
964Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 6051653
965Donaldson, JuliaPinnemann 604936
966Konami, KanataChis lune hjem : Chi's sweet home 6031444
967Hanlon, AbbyVilma skoledilla 6011873
968Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 6011444
969Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 6004021
970Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 6001543
971Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 6001444
972Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6001125
973Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 598976
974Hatke, BenZita i verdensrommet : langt hjemmefra 5972372
975Gumpaw, FelixFotballmysteriet 5961185
976Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5961394
977Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5941075
978Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5931673
979Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 593956
980Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 592767
981Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5921035
982Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5911603
983Heiberg, Anette V.Hunden 5911234
984Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5891175
985Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5881982
986Halvorsen, Anne GunnArvingen 5884831
987Unstad, Elin ViktoriaUlv ulv 5873651
988Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5861204
989Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5862462
990Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5851095
991Bross, HelenaNatt på skolen 5851773
992Svingen, ArneZombienaboen 5832642
993Svingen, ArneHelt alene hjemme 5822662
994Herlofsen, Sarah RoxanaHjernen 5811204
995Solberg, A. AudhildHarpa 5813641
996Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5792192
997Handford, MartinHvor er Willy? 5781354
998Flynn, IanSonic the hedgehog : Kampen om Angel Island ; Viruset 5781254
999Gronemann, SteffenAlt om Manchester United 5772282
1000Næsheim, KnutMine første ord 576876

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 182 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2476 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 31/10/2026 kl. 17:37:37


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As