1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Kibuishi, KazuSteinvokteren 1027530513
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 881021124
3Falch, MalinVikingene og orakelet 849218594
4Kibuishi, KazuByen bak skyene 771420753
5Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 766120743
6Kibuishi, KazuIldfuglen 765918944
7Kibuishi, KazuSupernova 763918494
8Falch, MalinKråkesøstrene 742114585
9Kibuishi, KazuAlveprinsen 738217864
10Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 713118293
11Sotberg, VictorBare Victor 712523743
12Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 700427842
13Falch, MalinTrollriket 689015484
14Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 675517133
15Pilkey, DavHundemannen 673212885
16Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 633220543
17Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 627013174
18Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 622023082
19Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 615320193
20Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 605013274
21Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 602026412
22Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 599318293
23Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 581616103
24Horst, Jørn LierSalamandergåten 580929741
25Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 580321602
26Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 569919842
27Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 566617573
28Pilkey, DavHundemannen og Superpus 56289995
29Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 559817753
30Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 554118782
31Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 551220732
32Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 548318023
33Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 538317373
34Helgheim, OdinFenrisulven 537512604
35Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 534818722
36Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 527716203
37Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 521312924
38Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 521321412
39Horst, Jørn LierOperasjon Radius 516414813
40Pilkey, DavHundemannen håver inn 51228516
41Pilkey, DavHundemannen er på ballen 51198516
42Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 499318212
43Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 496312114
44Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 496316273
45Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 494310884
46Pilkey, DavLoppenes herre 48978535
47Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 487711624
48Pilkey, DavNår villdyret våkner 48607976
49Horst, Jørn LierOperasjon Plastpose 475517042
50Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 473211714
51Sandnes, Hans JørgenHavgapet 468111164
52Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 467311703
53Kinney, JeffGode, gamle dager 464616892
54Pilkey, DavI fri dressur 46458075
55Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 464210434
56Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 46369045
57Sharif, GulraizHør her'a! 462915313
58Pilkey, DavI kattepine 45348085
59Kinney, JeffFerieparadiset 452117842
60Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 446810194
61Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 445011703
62Kinney, JeffHjem, kjære hjem 436912953
63Horst, Jørn LierDekkoperasjon 434211493
64Kinney, JeffNedsmelting 431913453
65Sandnes, Hans JørgenOrkanen 41637775
66Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 416314122
67Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 41618874
68Kinney, JeffRodrick ruler 412318802
69Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 411713233
70GijéVelkommen til Pandoria 40988574
71Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 401417022
72Kinney, JeffDobbel innsats 399012153
73Kinney, JeffDen brutale sannheten 392619851
74Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 383412593
75Kinney, JeffBrakkesyke 383417552
76Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 380515292
77Pilkey, DavForbrytelse og slafs 37895996
78Kinney, JeffTøffe tider 373814132
79Kinney, JeffSiste stikk 371717432
80Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 369410633
81Kinney, JeffPå dypt vann 369212303
82Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 364711683
83Norman, Mona GriviDen hvite løven 359510913
84Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 350611533
85Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 342813292
86Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 340312112
87Jordahl, JennyHva skjedde egentlig med deg? 33988214
88Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 338511362
89Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 327114182
90Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 323410433
91GijéKyprians hemmelighet 31956654
92Kinney, JeffHundedager 319213822
93Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 31869303
94Telgemeier, RainaEn genial idé 31696764
95Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 31019433
96Horst, Jørn LierMaltesergåten 308711492
97Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 30879993
98Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 307012282
99Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 29989233
100Kinney, JeffFemte hjul på vogna 299414672
101Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 29787603
102Brown, Aleksander R. KirkwoodMagnus Carlsen og sjakkmorderen 29069493
103Walliams, DavidVerdens verste barn 289411622
104Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 28916354
105Peers, BobbieLuridiumstyven 288715161
106Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 27817843
107Norlund, DinaSnøkattprinsen 27318223
108Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 27045894
109Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 27006414
110Sewali, AminaHør'a dagbok! : dagen Nansi gjøret dagbokskriving heftig igjen! 26938593
111Telgemeier, RainaDen første krangelen 26735544
112Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 26165324
113Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 26135924
114Telgemeier, RainaStoresøstre 25985454
115Probert, TimKampen mot mørket 25945045
116Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 258511322
117Norman, Mona GriviPanda på rømmen 25657803
118Dahl, RoaldMatilda 255216781
119Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 25486274
120Norman, Mona GriviLure lemurer 25468093
121Molaug, Marius HornVerdens verste venn 254210012
122Lauritzen, Dag OttoHetebølge 25187823
123Galligan, GaleGuttegærne Stacey 24494615
124Våhlund, EliasHåpløst 24424695
125Hatke, BenJack i jungelen 24244825
126Akerlie, IbenLars er lol 242011912
127Norman, Mona GriviPumaproblemet 24036203
128Mæhle, LarsEgget 23955184
129Hunter, ErinTilbake til villmarken 23858292
130Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 23537813
131Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 235210352
132Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 23437143
133Peers, BobbieNudelpuddelen 23045654
134Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 23015534
135Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 22775084
136Våhlund, EliasForsvunnet 22564574
137Marienborg, IreneAu! sier Nora 22435604
138Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 22396443
139Mæhle, LarsSjøuhyret 22274924
140Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22245344
141Tolo, MichelleDet første møtet 22114295
142Galligan, GaleEn helt umulig jobb 22044315
143Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 21994414
144Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 21897582
145Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 21884834
146Snashall, SarahHunder og valper 21815883
147Dahl, RoaldHeksene 217011851
148Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 21678762
149Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 21674235
150Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 21528452
151Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 21455024
152Hatke, BenJack og kjempen 21414075
153Norman, Mona GriviTigertrøbbel 21418552
154Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 21326873
155Houm, NicolaiZombieLars 21236153
156Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 21154954
157Våhlund, EliasUlvene kommer 21074804
158Hatke, BenZita blir berømt : langt, langt hjemmefra 21054824
159Walliams, DavidGangster-bestemor 210310392
160Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 20957192
161Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 20845973
162GijéJakten på opprinnelsen 20774304
163Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 20724584
164Mæhle, LarsReisen 20434784
165Telgemeier, RainaSmil 20223356
166Galligan, GaleDen store festen 20213405
167Halvorsen, Anne GunnArvingen 20189612
168Hatke, BenZita i verdensrommet : Langt hjemmefra 19915123
169Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 19906113
170Peers, BobbieSkilpaddekanonen 19804804
171Lunde, MajaSolvokteren 19798422
172Horst, Jørn LierUndervannsgåten 197411241
173GijéDen mystiske forsvinningen 19683915
174Peers, BobbieSnøfreserduellen 19493855
175Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 19394993
176Pilkey, DavFarefulle høyder 19124304
177Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 19115633
178Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 19053655
179Lunde, MajaSnøsøsteren : en julefortelling 190411131
180Hatke, BenJack og Zita må redde verden 19033645
181Do, AnhNinjakid 19024534
182Øverli, FrodeFrida og jakten på nesehårene 18965313
183Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 18843874
184Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 18709921
185Mæhle, LarsSkattejakten 18604164
186Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 18604224
187Sortland, BjørnMission 3: Moskva 18575713
188Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 18384354
189Røed, HenningHai! 18374474
190Mæhle, LarsHemmeligheten 18244863
191Hatke, BenZita vender tilbake : veien hjem 18104114
192Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 18045193
193Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 18025823
194Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 17975433
195Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 17915753
196Walliams, DavidVerdens verste lærere 17906422
197Marienborg, IreneNatta! sier Nora 17724523
198Linde, HeidiAnnenhver uke 17727372
199Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 17695223
200Torjussen, Thomas SeebergZombieLars 17674284
201Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 17666612
202Winick, JuddAlle bitene passer sammen 17663435
203Lemire, SabineMira 17644394
204Mæhle, LarsBestevennen 17643844
205Kuhn, CamillaLøs tann 17634563
206Telgemeier, RainaDrama 17613415
207Winick, JuddDet store buldrende braket 17583834
208Lunde, MajaSceneskrekk 17577772
209Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 17505703
210Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 17406202
211Svingen, ArneFlukten til verdens ende 17325593
212Hartberg, FluSpesialklassen 17315333
213Chabert, JackKartmysteriet 17084573
214Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17013894
215Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 17004273
216Svingen, ArneSnitch 16928302
217West, TraceyJorddragen våkner 16813055
218Donaldson, JuliaGruffalo 16784124
219Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 16744483
220Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 16675113
221Toriyama, AkiraDragon ball 16643694
222Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 16634483
223Baugstø, LineJeg er Leona 16456792
224Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 16444313
225Nedrejord, KathrineLappjævel! 16387712
226Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 16354713
227Winick, JuddHilo vekker monstrene 16353594
228Peers, BobbieKryptalportalen 16329761
229Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 16178721
230Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 16102925
231Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 16014513
232Winick, JuddHilo i fritt fall 15923045
233Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15912596
234Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 15866772
235Telgemeier, RainaSøstre 15782616
236Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 15773774
237Marienborg, IreneVi må rydde! sier Nora 15764023
238Klepp, AnneliDynamitt-fotball 15735063
239Ewo, JonMonster! 15664573
240Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 15594003
241Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 15533065
242Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15483584
243Fiske, AnnaHallo skogen! 15423774
244Solberg, A. AudhildHarpa 15418361
245Horst, Jørn LierSmuglerhuset 15346422
246Chamblain, JorisKikki og den mystiske boka 15273055
247Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 15233424
248Chamblain, JorisKikki og mysteriet med den forsvunne dyrehagen 15203394
249Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 15193184
250Våhlund, EliasAlene 15193294
251Helgheim, OdinFimbulvinter 15183923
252Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 15185552
253Svingen, ArneRom 13 15055302
254Pilkey, DavKaptein Supertruse og den sensasjonelle sagaen om Señor Stinkbombe 15023474
255Snashall, SarahKatter og kattunger 15023464
256Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 14904013
257Aurstad, ToreTåke over Svartøy 14854823
258Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14854303
259Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 14773923
260Kjølberg, KristofferEtter leggetid 14704263
261Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 14704573
262Pilkey, DavKaptein Supertruse og den store kjæligheten - not!! 14674783
263Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 14663743
264Riordan, RickLyntyven 14585952
265Sortland, BjørnMission 2: Hong Kong 14484653
266Sandmæl, CharlotteForrådt 14402855
267Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 14343014
268Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 14283034
269Aldridge, Ethan M.Utstøtt 14253504
270Walliams, DavidDen rikeste gutten i verden 14236272
271 Guinness world records 2020 14183563
272Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 14082735
273Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 14087491
274Pichon, LizFantastiske unnskyldninger (og masse annet kult) 14086332
275Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 14013184
276Klepp, AnneliGullunge-tabber 13856352
277Lemire, SabineMira : #kreativklubben #familie #kyss 13832844
278Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 137616930
279Klepp, AnneliDuste-spøkelser 13684632
280Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 13474892
281Eriksen, Endre LundKattenapperen 13384782
282Winick, JuddGina : jenta som ødela verden 13382216
283 Guinness world records 2019 13263453
284Jacobsen, Jenny J.Rare valper 13262854
285Pilkey, DavKaptein Supertruse og Hebbe Hundetruses horrible herjinger 13233573
286Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 13205052
287Røssland, IngelinFalske fakta 13154622
288Horst, Jørn LierGravrøvergåten 13126871
289Clarke, JamesKariba : jungelens hemmelighet 13122136
290Svingen, ArneDen onde læreren 13076082
291Klepp, AnneliGutte-spetakkel 13074722
292Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 13063673
293Bringsværd, Tor ÅgeUlvegutten 13034123
294Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 12983563
295Svingen, ArneZombienaboen 12954243
296Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 12848941
297Do, AnhFlygende ninja! 12832804
298Bross, HelenaPå svømminga 12813683
299 Guinness world records 2018 12793203
300Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 12762325
301Svingen, ArneEn glefsende kjeft 12755152
302Hamre, Victoria HaallmanMiso 12693084
303Pichon, LizBest i klassen (nesten) 12674282
304Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 12673044
305Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 12654822
306Krpata, MitchEkspedisjonen som forsvant 12643024
307Stai, KariJakob og Neikob og Alle Andre 12633673
308Willems, MoVi er i en bok! 12612584
309Christiansen, Pål H.Matboksen 12564083
310Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 12564992
311Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 12483773
312Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 12473553
313West, TraceyMysteriet med soldragen 12452415
314Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 12443513
315Svingen, ArneDen slemme eleven 12374742
316Lunde, MajaOver grensen 12335392
317Horst, Jørn LierUlvehundgåten 12316571
318Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 12312455
319Svingen, ArneSpøkelseshotellet 12305102
320Svingen, ArneHalloweenhuset 12294382
321Pichon, LizKule opplevelser (liksom) 12284552
322 Guinness world records 2021 12272964
323Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 12204102
324Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 12172504
325Bringsværd, Tor ÅgeTambar og trollkjerringa 12173543
326Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12132295
327Kolstad, HaraldHytte i skogen 12123343
328Thomas, AngieThe hate u give 121011141
329Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 12103533
330Svingen, ArneFlukten til det øde huset 12053683
331Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12054072
332Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 12052175
333Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 12012784
334Fiske, AnnaHallo havet! 11953423
335Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 119314770
336Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 11914712
337Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 11883763
338Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 11852375
339Svingen, ArneBødlene på kirkegården 11854702
340Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11852524
341Svingen, ArneStormen 11824392
342Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 11765672
343Svingen, ArneOndskapens kjeller 11744702
344Lystad, MinaNørd 11745002
345Kuhn, CamillaRyddetid 11733763
346Rohde, Hanne KristinPyramidemysteriet 11695162
347Jolley, DanKnust idyll 11692374
348Nyhus, SveinSteder å tisse 11683673
349Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 11673223
350Ewo, JonBø! 11632804
351Stai, KariFlaut 11612374
352Skjønsberg, HaraldUnderveis ; Historie 10 116016630
353Donaldson, JuliaLille Gruffalo 11572993
354 Guinness world records 2022 11573633
355Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 11552764
356Horst, Jørn LierLibertygåten 11536481
357Ousland, BjørnDet mørke hjertet 11533193
358Pichon, LizTom Gates er helt konge (av og til) 11505452
359Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 11472943
360Svingen, ArneMannen med seks fingre 11475282
361Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 11474372
362Pichon, LizAlt er helt topp (nesten) 11335532
363Aarø, Selma LønningMilla redder Amazonas 11273842
364Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn 11273563
365Pichon, LizDogzombies ruler (snart) 11273952
366Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 11243333
367Bross, HelenaInnbrudd på skolen 11243313
368Svingen, ArneKappen 11234602
369Bringsværd, Tor ÅgeTambar på hyttetur 11232015
370Krpata, MitchDe hemmelige vokterne 11182774
371Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 11182734
372Svingen, ArneSkattekartet 11094032
373Heiberg, Anette V.Hunden 11062803
374Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 11052065
375LylianErin 11002284
376Dragland, LiseHvem i havet? 10992025
377Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 10962773
378Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 10961935
379Nylund, MaikenRikka gir seg ikke 10945332
380Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 10937291
381Mewburn, KyleDinosaurdalen 10884422
382Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 10743303
383Jackson, IdaBrillebjørn besøker bestemor 10721716
384Bross, HelenaNatt på skolen 10723782
385Pichon, LizGlimrende ideer (stort sett) 10685122
386Klepp, AnneliBoble-løgner 10673992
387Eidbo, Sebastian KroghHvor er hjernen? 10662244
388Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 10653752
389Bross, HelenaVerdens beste venn 10623443
390Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 10623293
391Jolley, DanEn klan i knipe 10602075
392Nicolaisen, FredrikkeSykkelen 10603073
393Brown, Aleksander R. KirkwoodKong Grimms hevn 10594942
394Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 10565212
395Våhlund, EliasHåndboka 10552663
396Neverdahl, Ida EvaFloke 10553313
397Wisløff, AnneLik meg : Oda og Arins dagbok 10524362
398Næss, Jan ChristopherSvømmehallen 10502883
399Svingen, ArneDen døde onkelen 10503443
400Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 10482374
401Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 10452144
402Dahl, RoaldDustene 10445871
403Eriksen, Endre LundDøden 10403522
404Larsson, ÅsaNidstangen 10404832
405Grine, ChrisInvasjonen 10392154
406Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10382025
407Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 10381985
408Svingen, ArnePengene eller livet 10313662
409Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 10302174
410Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 10281895
411Handford, MartinHvor er Willy nå? 10212404
412 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 10213173
413Bross, HelenaPolitiet kommer 10163133
414Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 10143622
415Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 10113293
416Svingen, ArneGjenferdene på skolen 10113572
417Wänblad, MatsEt monster går på kino 10092813
418Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 10093123
419Klepp, AnneliSommer-overraskelser 10074092
420Ryan, DeniseHunder 10063273
421Bross, HelenaSlåsskamp 10063303
422Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10052184
423Arvola, IngeborgBuffy By er talentfull : en selvbiografi 10044472
424Roskifte, KristinAlle sammen teller 10042793
425Ousland, BjørnFlink drage 10032304
426Stai, KariJakob og Neikob 10004042
427Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 9993962
428Kjelsen, ReidarTissemus 9972444
429Handford, MartinHvor er Willy? 9952244
430Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9953013
431Collins, SuzanneDødslekene 99510010
432Aisato, LisaOdd er et egg 9933692
433Molaug, Marius HornVerdens verste vitsebok 9922274
434Borge, NinaOutlaster 9925521
435Kuhn, CamillaIda og ulven 9883332
436Dragland, LiseHvem i skogen? 9872284
437Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 9872154
438Klepp, AnneliKysse-katastrofer 9862853
439Bross, HelenaVenner igjen 9863442
440Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 9861765
441Svingen, ArneGrusomme netter 9864322
442Bagieu, PénélopeHeksene 9851665
443Pichon, LizBitte litt flaks 9844602
444Indregard, KjetilTikkens jul 9844592
445Ousland, BjørnPrompetroll 9822154
446Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 9813233
447Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9801955
448Valeur, TirilHopp, morfar! 9772763
449Marienborg, IreneJeg vil bake! sier Nora 9762084
450Molaug, Marius HornVerdens verste jul 9732763
451Lindgren, AstridTordenværsbarn 9662154
452Bross, HelenaVi vil ha disko 9643442
453Pichon, LizEkstra stilige saker (eh) 9634732
454Willems, MoJeg brakk snabelen! 9622094
455Nylund, MaikenRikka på ordentlig og forever 9623652
456Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 9581605
457Svingen, ArneHelt alene hjemme 9553043
458Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 9542224
459Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 9531964
460Mathismoen, OleVille greier : om dyr og natur og sånt 9523252
461Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 9513942
462Nilsson, FridaApestjernen 9502553
463Haukeland, AndreasTIX : den stygge andungen 9493612
464Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9441795
465Loe, ErlendHvem rumpet brunosten? : et kriminalmysterium fra virkeligheten 9422893
466Røssland, Tor ArveSvarte-Mathilda 9426661
467Pichon, LizHvilket monster? 9403562
468Bross, HelenaDinoleken 9372633
469Pichon, LizFamilie, venner og lodne pelsdyr 9373123
470Jensen, JørnKasper på fotballeir 9366641
471Johnsen, Janne AasebøBamsen 9322703
472Hunter, ErinKnust idyll 9321944
473Svingen, ArneFlukten til høyfjellet 9302254
474Mæhle, LarsHvor er krabbene? 9291864
475Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 9291655
476Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 9262823
477Wieslander, JujjaMamma Mø i svømmehallen 9262174
478Horst, Jørn LierTriangelgåten 9255191
479Rørvik, Bjørn F.To små riddere 9253212
480Stranger, SimonRiddere, hekser og prikkedøden 9243382
481Baugstø, LineVi skulle vært løver 9245381
482Hunter, ErinFlammer og is 9204342
483Kinney, JeffDiary of a wimpy kid : Greg Heffley's journal 9195511
484Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 9182753
485Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : elevhåndbok 9188511
486Willems, MoVi drar på kjøretur! 9161785
487Engedal, Marianne GrettebergPølsetjuven 9153442
488West, TraceyVanndragens hemmelighet 9121755
489Kjelsen, ReidarÆsj! 9123152
490Krpata, MitchTiden er ute 9052254
491 Vitseløve 9043082
492 Peppa på sommerferie 9041376
493Bross, HelenaNy i klassen 9043402
494Parr, MariaTonje Glimmerdal 9024352
495Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9021894
496Heimen, Rikard B.På jobb med Bjørnis 8991755
497Ingvaldsen, BjørnAnti-festkomiteen 8993162
498Svingen, ArneFlukten til bakgatene 8972533
499Kinney, JeffSamling i bånn 8964392
500Odgers, SallyTitanic 8953302
501Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 8951814
502Ousland, BjørnSnørrunger 8952463
503Willems, MoDet er vanskelig å vente! 8931844
504Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 8911745
505Wänblad, MatsKosegutt er syk 8902333
506Banke, PeterAlt om Neymar 8882813
507Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 8882004
508Marienborg, IreneFine prikker! sier Nora 8871944
509Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 8853732
510Roeim, JørnVitser og gåter 8843182
511Bross, HelenaHva vil læreren si? 8843132
512Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 8791904
513Svingen, ArneSlakterskogen 8764302
514Bross, HelenaHjelp, vi kommer for sent! 8753022
515CarboneJakten på opprinnelsen 8741894
516Stai, KariPyse 8732184
517Stai, KariJakob og Neikob : stormen 8732723
518Svingen, ArneFlukten til sirkuset 8702743
519Svingen, ArneDa Bo satt fast i do 8672763
520Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjøormen 8671904
521Svingen, ArneOpptaksprøven 8662583
522Røssland, Tor ArveKodeord Overlord 8656071
523Guibert, EmmanuelSuperhelten Arild redder verden (vel, nesten) 8642333
524Skjønsberg, HaraldHistorie 8 86314890
525Jolley, DanMed hjerte for klanen 8621725
526Gronemann, SteffenAlt om Manchester United 8622942
527Solberg, A. AudhildSuperbitchene driter seg ut 8615621
528Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 8611844
529Gjelsvik, SiriMonster under senga 8602213
530Svingen, ArneNattevakten 8592912
531Larsen, Frode EieTåkedis 8592783
532Pichon, LizJa! Nei. (Kanskje-) 8592613
533Johnsen, Janne AasebøÅ, pappa! 8572163
534Bross, HelenaVi lager fest! 8552293
535Våhlund, EliasRøde maske 8551934
536 Super-Peppa! 8541207
537Horst, Jørn LierRivertongåten 8535541
538Dahl, RoaldSVK 8535061
539Aamodt, IngunnDukken 8515011
540Lillegraven, RuthFanga på fjorden 8502773
541Meadows, DaisyDen røde alven Rubina 8502433
542Brown, Aleksander R. KirkwoodDemonbyen 8503172
543Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 8482902
544Bross, HelenaNye bestevenner 8452793
545Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 8451934
546Horst, Jørn LierEinsteingåten 8443722
547Bross, HelenaHundrelappen 8432902
548Bronken, HenryVenner 8432303
549Wänblad, MatsMin venn Boris 8412912
550Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8381286
551Næss, Jan ChristopherKarneval 8352373
552Aakeson, Kim FupzMorten og Mahdi 8342323
553Røssland, Tor ArveGlimt 8336021
554Ousland, BjørnKnokkeldans 8332663
555Svingen, ArneSpådommen 8323062
556Griffiths, AndyVerdens mest korrekte faktabok om rumposaurer 8292123
557Russell, Rachel RenéeSuperantihelten 8282473
558Oxlade, ChrisRaske biler 8262553
559Bringsværd, Tor ÅgeTambar og harepusene 8211874
560Bringsværd, Tor ÅgeTambar og eventyrsverdet 8211764
561Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 8141744
562Wänblad, MatsHvem bor i kjelleren? 8131914
563Bross, HelenaBygge hytte 8132343
564 Peppas magiske enhjørning 8121336
565Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 8103382
566Sortland, BjørnMission 2: Hongkong 8101924
567Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 8091784
568Guibert, EmmanuelSuperhelten Arild er glad som en gris 8071914
569Pichon, LizSuperduperflink (nesten) 8052373
570Nicolaisen, FredrikkePappa og jeg 8032962
571Hunter, ErinSavnet 8001724
572Walliams, DavidDemontannlegen 7993852
573Lillegraven, RuthDei svarte svanene 7983112
574Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7971495
575Brallier, MaxDen siste gjengen på jorda 7932623
576Lyng, SandraDu klarer det, Corny 7931186
577Aamodt, IngunnBakeren og månen 7932193
578Østgaard, Anne123 for barske barn : tull med tall 7922503
579Bross, HelenaBare skrik og bæsj 7922413
580Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 7912333
581Grøntvedt, Nina ElisabethHei, det er meg! : ikke la meg bli igjen alene her- : (PS: Alt jeg nå skal fortelle deg, er 110% sant!!!) 7896601
582Horst, Jørn LierHodeskallegåten 7873991
583Snashall, SarahSmygende slanger 7872063
584Peers, BobbieOrbulatoragenten 7874781
585Jolley, DanNye fiender 7861395
586Kaaberbøl, LeneSkammarens dotter 7865831
587Bross, HelenaVi har gått oss vill! 7852662
588Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 7842593
589Jolley, DanMørke minner 7841395
590Wexelsen, RebeccaUlf er uvel 7835501
591Lyng, SandraHa det, Corny 7831206
592Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 7832433
593Renslebråten, LineDyr som gjemmer seg 7823152
594Bross, HelenaRing 113! 7802533
595Pichon, LizSuveren skoletur (seriøst ...) 7791485
596Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 7772213
597Bross, HelenaSparkesykkelen 7752353
598Fiske, AnnaAlle har en bakside 7752473
599Coupe, RobertØgler 7743282
600Bross, HelenaLøse tenner 7722113
601Rørvik, Bjørn F.Ha-ha! 7701794
602Willems, MoSe hva jeg kan! 7691694
603Do, AnhUtrolig ninja! 7671564
604Hunter, ErinGode hjelpere 7661654
605Walliams, DavidPappa Skurk 7654051
606Lystad, MinaFake 7643732
607Hunter, ErinFanget 7631554
608Bross, HelenaLesehunden 7601624
609Rowling, J.K.Harry Potter and the chamber of secrets 7581953
610Lang, SuzanneSurpomp 7571505
611Janouch, KaterinaIngrid og Ivar i svømmehallen 7561415
612Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 7551515
613Banke, PeterAlt om Ronaldo 7552373
614Jamtli, John SigvartSabotør 7552942
615Mæhle, LarsHvor er myggen? 7521654
616Horst, Jørn LierTre saker for Detektivbyrå nr. 2 7522053
617Linde, HeidiSara og Dagmara passer hund 7515661
618Sandmo, CamillaJente (17) ikke savnet 7494431
619Klepp, AnneliMia er mystisk 7466451
620Granli, RutRedde Reidar 7452492
621Michelsen, Ida TufteAlma Freng og solfangerne 7444221
622Bross, HelenaHvem sin katt er det? 7442502
623Hamre, Victoria HaalmanMiso 7431674
624Kvam, Anne Lise SvendahlGrip 1 : engelsk 7429720
625Hunter, ErinEn klan i knipe 7421624
626Baugstø, LineKaja og Stine og gutten som forsvant 7423492
627Jolley, DanSashas hemmelighet 7411385
628Widmark, MartinMini-mysterier fra Valleby : tegneseriebok 7391435
629Aamodt, IngunnKorte grøss 7383971
630Horst, Jørn LierSjøormgåten 7373322
631Wänblad, MatsEt monster overnatter 7362333
632Jolley, DanSavnet 7361484
633Frank, AnneAnne Franks dagbok 7325781
634Næss, Jan ChristopherHokus pokus 7322133
635Sykes, JulieSofia og Regnbue 7283112
636Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 7282153
637Lyng, SandraDen er min, sier Corny 7261156
638Bross, HelenaSove borte 7252123
639 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 7252213
640Walliams, DavidRotteburger 7242892
641Marienborg, IreneGratulerer! sier Nora 7242283
642Estes, MaxSur 7231804
643Llewellyn, ClaireDødelige dinosaurer 7232043
644Horst, Jørn LierOperasjon Julekule 7222313
645Wänblad, MatsMonsterkarneval 7222183
646Mæhle, LarsTeatertrøbbel 7221295
647Stilson, MichaelElastico : når du må tape alt for å vinne 7212173
648Guibert, EmmanuelSuperhelten Arild og verdens peneste ku 7201484
649Næss, Jan ChristopherBursdag 7191923
650Pichon, LizKjeks, band og store planer 7183422
651Walliams, DavidFing 7183192
652Snashall, SarahHester og føll 7152223
653Aakeson, Kim FupzMorten og Mahdi forever 7141425
654Tindberg, SveinFangene i Adnafjell 7143641
655Pilkey, DavKaptein Super-Truse og de drittleie doene 7132303
656Brech, NoraUlveskogen 7102303
657Østgaard, AnneABC for barske barn 7102023
658Hunter, ErinHjemreisen 7101624
659Russell, Rachel RenéeDustedagboka 5 : Nedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 7082872
660Donaldson, JuliaPinnemann 7051574
661Simon, FrancescaRampete Robin og fotballfantomet 7053931
662Sønneland, Håkon ForfodAlle barna-vitser 7051704
663Nortun, HaraldSpådama i 7B : roman 7053312
664Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 7041544
665Wänblad, MatsEt monster på tivoli 7021913
666Walliams, DavidIsmonsteret 7003432
667Jackson, IdaBrillebjørn får plaster 7001126
668Walliams, DavidVerdens verste foreldre 6983182
669Do, AnhNinjabytte! 6971494
670Klepp, AnneliMia blir spion 6972652
671Horst, Jørn LierEsmeraldagåten 6953242
672Aamodt, IngunnPulverheksa og Julenissen 6933531
673Widmark, MartinBursdagsmysteriet 6932842
674Nylund, MaikenNå eller aldri, Rikka 6932472
675Simon, FrancescaRampete Robin blir rik 6925001
676Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 6911116
677Peers, BobbieSentrifugalkatastrofen 6912902
678Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 6911853
679Carle, EricDen lille larven Aldrimett 6902632
680Stai, KariJakob og Neikob og det tomme rommet 6902492
681Johansen, EldridSkolespøkelset 6892612
682Kjelsen, ReidarKu uten hode 6892402
683Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6881474
684Jepsen, MichaelAlt om Messi 6872372
685Stilson, MichaelBare spille ball 6874911
686 Peppa står på ski 6851126
687Simpson, DanaAnjas enhjørning 6851165
688Willems, MoBlir du med ut og leke? 6841474
689Meggitt-Phillips, JackBeistet og Bettina 6843402
690Lindell, UnniLove, du liksom 6843601
691Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 6833631
692Janouch, KaterinaIngrid og Ivar på spøkelsesjakt 6831494
693Lyng, SandraGod natt, Corny 6821205
694Aldridge, Ethan M.Byttingkongen 6811634
695Solberg, A. AudhildSuperbitchenes hemmelighet 6813621
696Wilson, HannahTøffe traktorer 6812442
697Jackson, IdaBrillebjørn teller 6791215
698Clarke, DanielKariba : jungelens hemmelighet 6771394
699Jolley, DanHjemreisen 6771325
700 Guinness world records 2017 6761604
701Walliams, DavidTante grusom 6762762
702Bjärbo, LisaDaniel møter en triceratops 6761305
703Slettedal, JohannesNettvett med Johannes : bli smart på Internett! 6752912
704Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6741275
705Rowling, J.K.Harry Potter and the goblet of fire 6732422
706Aisato, LisaSnokeboka 6722203
707Bjørk, SamuelDen usynlige hunden 6703082
708Kjelsen, ReidarRumpetroll 6671713
709Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 6665001
710Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 6669610
711Wänblad, MatsBade i sølv 6652033
712Gaiman, NeilCoraline 6644281
713Grøntvedt, Nina ElisabethHappy ending, liksom? 6643691
714Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 6631813
715Steinholm, MonikaMumiene våkner 6633471
716Hartberg, FluFjols 6632183
717Sortland, BjørnMission 4: Bergen 6633461
718Widmark, MartinDetektivmysteriet 6603611
719Svingen, ArneTvillingene 6582322
720Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6583461
721Kinsella, SophieMin magiske mamma og meg 6562003
722Heimen, Rikard B.Besøk på brannstasjonen 6561265
723Walliams, DavidHerr Stink 6564331
724Ingvaldsen, BjørnParfymepatruljen 6552382
725Dahl, RoaldDanny og den store fasanjakten 6543182
726Bross, HelenaDet spøker på skolen 6522692
727Lunde, MajaSnill, snillere, snillest 6523222
728Sejrup, TrineDetektiv Trine på kattejakt 6521873
729Ryan, DeniseStore katter 6512482
730Hunter, ErinMed hjerte for klanen 6471484
731Coupe, RobertVulkaner 6462442
732Glenday, CraigGuinness world records 2021 6451334
733Sunne, Linn T.Kjelleren 6442962
734Grøntvedt, Nina ElisabethAbsolutt ukyssa : NB: Dette er IKKE en klissete kjærlighetshistorie!!! 6435001
735Collins, SuzanneThe hunger games 6438810
736Russell, Rachel RenéeDustedagboka 4 : Nedtegnelser fra en elegant isprinsesse - not! 6432522
737Sørum, Steffen R.M.Krigere 6412492
738Ousland, BjørnSmåbarnsuppe 6402003
739Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6401703
740Holmes, Janet A.Rosa 6341953
741Simon, FrancescaRampete Robin får lus 6335581
742Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 6322202
743Haq, IramHva vil folk si 6294091
744Mæland, Ingebjørg FaugstadTraktor 6291274
745Bringsværd, Tor ÅgeKarsten må ha lapp 6281464
746Stai, KariNaboen 6273002
747Bross, HelenaFor en vikar! 6272122
748Skadberg, ÅshildAll verdens dyr : vilt, snilt, tøft og røft! 6262112
749Griffiths, AndyVerdens mest korrekte faktabok om kroppen 6262053
750Linde, HeidiMenneskets beste venn 6253941
751Kinsella, SophieMin magiske mamma og havfruene 6252722
752Townsend, JessicaMorrigans forbannelse 6242732
753Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6241324
754Mæhle, LarsHvor er billetten? 6211314
755Jensen, JørnKasper spiller finale 6183971
756Lindell, UnniKyss meg på tirsdag 6174211
757Horst, Jørn LierJakten på Pepperkakemannen 6171514
758Ousland, BjørnDrømmetreet 6162033
759Birkenes, JonGeografi 8 61210260
760Ousland, BjørnSjøtrollet 6122132
761Llewellyn, ClaireEkstreme edderkopper 6111683
762 Peppas vinterbok 6091025
763Kinney, JeffEn pingles dagbok : Hundedager 6092662
764Lirhus, AgnarSlottet 6082582
765Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 6081374
766 Peppas vintereventyr 6061025
767Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 6051444
768Pilkey, DavKaptein Supertruse og den sensasjonelle sagaen om señor Stinkbombe! 6051563
769Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 6041214
770Jensen, JørnKasper scorer 6044171
771Stranger, SimonKokotopia i steinalderen : mammuter, mysterier og masse, masse stein 6032272
772Bjärbo, LisaDaniel møter en pteranodon 6021165
773Strid, Jakob MartinLille Frosk 6021583
774Rørvik, Bjørn F.Ho-ho! 6011314
775Denton, TerryGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 6011135
776Lindell, UnniElsker deg av hele mitt jærte! 6004321
777Lystad, HenningOda gir gass 6001553
778Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5992102
779 Guinness world records 2016 5991703
780Hunter, ErinEt nytt medlem 5981304
781Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 5961623
782Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 5943101
783Baugstø, LineKaja og Stine tar saken 5932922
784Brunner, MaxSuperfeil 5931963
785Lunde, MajaKokkekaos 5932552
786Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 5931493
787Aamodt, IngunnPulverheksa og trollet 5902282
788Jensen, JørnKasper i mål 5883741
789Applegate, K.A.Invasjonen 5883091
790Kinsella, SophieMin magiske mamma og verdens beste bursdag 5861733
791Coupe, RobertEkstreme forhold 5852702
792Hunter, ErinEtter flommen 5851244
793Kinney, JeffEn pingles dagbok : Den brutale sannheten 5833421
794Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn! 5821493
795Bergström, GunillaHvor er skøyergutten Albert Åberg? 5822232
796Valgermo, FinnEkornskogen 5811873
797Fiske, AnnaSinne 5811593
798Næss, Jan ChristopherSyden 5801743
799Røed, HenningHavets mysterier : utrolige historier fra virkeligheten 5802332
800Denton, TerryGutta i trehusets [overstrøket] Terrys bok om absolutt alt (nesten, da) 5801174
801Russell, Rachel RenéeDustedagboka 7 : Nedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 5792032
802Framnes, ThomasJonas og lillebror maler huset 5791753
803Næss, Jan Chr.Svømmehallen 5781224
804Jolley, DanGode hjelpere 5781164
805Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5781603
806 Peppa på månen 578985
807Enger, ThomasKillerinstinkt 5774781
808Lindell, UnniForelska forever 5773331
809Fiske, AnnaHallo Jorda! 5772032
810Hansen, AtleEg har venta på deg : roman 5774641
811Baugstø, LineKaja og Stine og mysteriet i skogen 5752832
812Nesbø, JoDoktor Proktors prompepulver 5753691
813Simon, FrancescaRampete Robin 5744541
814Kinney, JeffEn pingles dagbok : Siste stikk 5732322
815Steinholm, MonikaIkke akkurat Lykke 5701922
816Harrison, JamesDen ville, vakre regnskogen 5681952
817Stranger, SimonBarsakh : Emilie, Samuel og Gran Canaria : roman 5664061
818Heimen, Rikard B.Brannbamsen Bjørnis : besøk på brannstasjonen 5661234
819Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet : Serie: Amuletten 5651423
820Couturier, StéphanieDen store boken om følelser 5641144
821Salinas, VeronicaSlem 5625071
822Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5624361
823 Verdens aller største sølepytt 5621025
824 Guinness world records 2015 5611783
825Jackson, IdaBrillebjørn blir henta i barnehagen 5601134
826Bross, HelenaSmåkrypjakten 5601763
827Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 5581314
828Hunter, ErinSkogens hemmeligheter 5583151
829Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 558965
830Næss, Jan ChristopherVille dyr i byen 5572482
831Solberg, A. AudhildDet spøker for superbitchene 5563301
832Kinney, JeffThe ugly truth 5562422
833Coupe, RobertSolsystemet 5552692
834Ryan, DeniseLivet i jungelen 5552462
835Rosenthal, Amy KrouseUni enhjørning 5541065
836Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5541693
837 Georg og dinosauren 553985
838Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 552965
839Nilsen, MoniaDukketyven 5511324
840Blabey, AaronBarske bøller møter en supersøt (og ekstremt farlig) pelsball 5511583
841Mostue, SigbjørnI morgen er alt mørkt : Brages historie 5505201
842Brech, NoraDen store fuglejakten 5491553
843Jackson, IdaBrillebjørn flyr 548965
844Clanton, BenSuper-Narve og Magiske Manet 5481164
845Mæhle, LarsTiger! 5472492
846Winsnes, MagnhildHysj 5471743
847Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5475950
848Baugstø, LineKaja og Stine følger et spor 5452482
849Svingen, ArneFlukten til undervannsbyen 5453131
850Wänblad, MatsPolly rømmer 5441613
851Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer : som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 5431523
852 Amigos dos textos 5437750
853Aarø, Selma LønningMilla leter etter gull 5432002
854Grine, ChrisGjesten 5421144
855Boyden, RobinOlava og reisen til verdens ende 5421045
856Diskin, ElizabethEnter 10. Learners Book 5426410
857Simon, FrancescaRampete Robins underbukse 5412831
858Kinney, JeffEn pingles dagbok : Rodrick ruler 5412252
859Komissar, RikkeOlivia spiser kunst 5401663
860Fiske, AnnaBertil blir grei 5401314
861Sortland, BjørnVenezia-mysteriet 5394281
862Sørum, Steffen R.M.Flere krigere 5371932
863Scheffler, AxelDen søte sneglen 537975
864Nilsson, FridaIshavspirater 5371553
865Fiske, AnnaLykke 5362322
866Solberg, Kine JeanetteIkke lov å le 5353421
867Hatke, BenLangt hjemmefra 5351254
868Øygarden, BjarneNye Kontekst 8-10. Nynorsk - som sidemål5349260
869Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 5331403
870Kinney, JeffDog days 5332542
871Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn på butikken 5321045
872Røssland, IngelinStjålet venn 5322132
873Elvedal, AnneDødens spill 5324221
874Grøntvedt, Nina ElisabethSupersommer : -eller? (Den sommeren da ingenting ble HELT som det skulle-) 5322951
875Grue, JanSuper-Magnus 5311733
876Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang ; Operasjon Påskelilje 5313271
877Jackson, Ida Sofie SølandGod natt, Brillebjørn 5271005
878Parvela, TimoInvitasjonen 5262272
879Walliams, DavidUhyret i Buckingham palace 5252811
880Kjetun, MariSvaret er sjiraff 5241383
881Ryan, DeniseSteiner 5241852
882Blabey, AaronBarske bøller blir angrepet av kattunger 5231064
883Guibert, EmmanuelEt lite esel som deg og meg 5231204
884Holowaty, LaurenPeppa på månen 523925
885Christiansen, Pål H.Morten møter mamma 5201832
886Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 5192741
887Arvola, IngeborgRyktet 5183011
888Jensen, JørnKasper blir kaptein 5183351
889Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn blir henta i barnehagen 5161015
890Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver ; Operasjon Mumie 5166120
891Holzwarth, WernerDen lille muldvarpen som ville vite hvem som hadde bæsjet på hodet hans 5142591
892 Vitseløve 2 5141483
893Klepp, AnneliTor vil ake 5142012
894Horst, Jørn LierDetektivhåndbok 5131513
895Fiske, AnnaRedd 5122242
896Røssland, Tor ArveGamer 5114481
897Strid, Jakob MartinLille Frosk i verdensrommet 5091094
898Kinney, JeffThe last straw 5092601
899Hovland, HenrikJohannes Jensen tar nattoget 5081742
900Hansen, Emma ThereseBrødrene Bæsj og verdens mektigste hentesveis! 5071443
901Maidment, StellaDinosaur : vrimlebok 506885
902Meadows, DaisyDen oransje alven Flamme 5051782
903Røssland, IngelinBlodige fakta 5041832
904Aamodt, IngunnKjøtt og blod 5045510
905Hanlon, AbbyVilma fantasidilla 5031523
906Klepp, AnneliTor blir bror 5021653
907Fletcher, TomJulosaurusen 5021802
908Russell, Rachel RenéeDustedagboka 9 : nedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 5011453
909Jackson, IdaBrillebjørn baker 501845
910Hunter, ErinFør stormen 4992282
911Fiske, AnnaHallo der nede! 4981643
912Bringsværd, Tor ÅgeTigerstammen 4981473
913Stranger, SimonDe som ikke finnes 4985440
914Klepp, AnneliMias bod 4962162
915Boyne, JohnThe boy in the striped pyjamas : a fable 4956880
916Baugstø, LineKaja og Stine og snømannen Isak 4952511
917Pilkey, DavKaptein Supertruse og den store kjærligheten - not! 495965
918Stranger, SimonKokotopia i oldtiden : mumier, pyramider og livsfarlige labyrinter 4942322
919Estes, MaxOm natten 4931513
920Kinney, JeffRodrick rules 4932731
921Hatke, BenZita i verdensrommet : bok én 4921224
922Wieslander, JujjaMamma Mø aker kjelke 4911982
923Sykes, JulieEmma og Flamme 4912711
924Bross, HelenaSkolesekken 4912112
925Kinsella, SophieMin magiske mamma og enhjørningen 4901682
926Jackson, IdaBrillebjørn sklir 490925
927Coupe, RobertDyr på isen 4902072
928Riordan, RickMonsterhavet 4902372
929Bross, HelenaEn hemmelig venn 4901533
930Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 4897030
931Røssland, IngelinHårete fakta 4891782
932Diskin, ElizabethEnter : basic skills 8-10 4897940
933Eeg, Harald RosenløwGutten i mørket : roman 4892661
934Widmark, MartinFotballmysteriet 4892491
935Alston, B.B.Amari og nattbrødrene 4871303
936Cass, KieraUtvelgelsen 4862791
937Simon, FrancescaRampete Robin lager stinkbombe 4863631
938Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 4851214
939Källner, OskarBortført 4851413
940Handford, MartinDen fantastiske reisen 483994
941Jensen, JørnKasper blir skadet 4833541
942Sortland, BjørnNedtelling 4832891
943Ryan, DeniseI havet 4831992
944Kinney, JeffEn pingles dagbok : Brakkesyke 4822002
945Guibert, EmmanuelSuperhelten Arild : et lite esel som deg og meg 4821343
946Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 4823151
947Ryan, DeniseBåter og skip 4822112
948Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya ; Operasjon Vindkast 4805280
949Hai, MagdalenaDen lille mareritt-butikken og kile-krisen 4801124
950Prøysen, AlfSnekker Andersen og julenissen 4794251
951Nordqvist, SvenGubben og katten får julebesøk 4793091
952Stranger, SimonAdventsstjernen 4792641
953Jolley, DanEtter flommen 478945
954Klepp, AnneliTor med hammeren 4781632
955Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 477984
956Larsson, ÅsaGrimen 4762661
957Røsth, Gro NilsdatterSykkeltyven 4761842
958Bjärbo, LisaDaniel møter en diplodocus 476865
959Jensen, JørnKasper finter 4763041
960Mæhle, LarsFuck off I love you : roman 4754141
961Russell, Rachel RenéeKaos på skolen 4751313
962Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer 4741293
963Grossmann, KariLillesøster på legevakten 4741253
964Hai, MagdalenaDen lille mareritt-butikken og den tannløse vampyren 4741423
965Lord, TrevorDen store boken om motorsport 4741832
966Simon, FrancescaRampete Robin på ferie 4732322
967Bringsværd, Tor ÅgeKarsten skal flytte 473865
968Jackson, Ida Sofie SølandBrillebjørn får plaster 4731074
969Lindgren, AstridVillvettene 4721253
970Røssland, Tor ArveSnatch 4723041
971Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 4712861
972Gyldenås, Ove RaymondTapte kosedyr detektivbyrå 4711952
973Skåber, LinnTil ungdommen 4701104
974Lindell, UnniKyssefabrikken 4701892
975Fiske, AnnaVisste du at-? : hund 4701572
976Whaite, MichaelGravosaurene på skattejakt 469805
977Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kler seg ut 4691443
978Stai, KariTjuven slår tilbake 4681992
979Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra vil lære å svømme 4681582
980Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 4671333
981Lindahl, LenaJenta i veggen : i skjul for nazistene 4662681
982Klepp, AnneliVerdens beste Tor 4651812
983Rohde, Hanne KristinLeirskolemysteriet 4642801
984Mangersnes, TrineLisa og Kaktusaurus Rex skal i hvert fall ikke klippe seg 4631523
985Bross, HelenaKlinke med kuler 4631323
986Brallier, MaxKosmos' wienerflukt 4631443
987Russell, Rachel RenéeDustedagboka 2 : nedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 4631802
988Røssland, IngelinHevner 4633161
989Than, Gavin AungVoksne ingen adgang 463766
990Baugstø, LineKaja og Stine og sjokoladetyvene 4632032
991Mæland, Ingebjørg FaugstadAmbulanse 463915
992Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 4601732
993Stilson, MichaelKampfikseren 4604021
994Holsve, Mari MoenIngen sover trygt i natt 4602561
995Walliams, DavidBestefar på rømmen 4591632
996Jensen, JørnKasper på skolelaget 4583031
997Osvoll, Lise I.Superpoteten : knollen som reddet Norge 4581692
998Brown, Aleksander R. KirkwoodHekseskogen 4571812
999Grossmann, KariLillesøster skal tisse 4571692
1000Bringsværd, Tor ÅgeKarsten får en katt 4561044

1112 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 203 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2271 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 03/02/2022 kl. 07:36:57


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/7 1/9 1/10 1/6 1/12 1/11 1/8
20041/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/9 1/3
20051/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/8 1/2 1/7 1/3 1/10 1/4
20061/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1 1/3 1/9 1/10 1/4 1/7
20071/2 1/8 1/11 1/1 1/12 1/6 1/10 1/9 1/3 1/7
20081/4 1/3 1/9 1/10 1/12 1/1 1/11 1/2
20091/7 1/10 1/9 1/3 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11
20101/10 1/9 1/3 1/4 1/7 1/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12
20111/4 1/3 1/9 1/10 1/7 1/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6
20121/7 1/4 1/3 1/9 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5
20131/7 1/10 1/9 1/3 1/4 1/6 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11
20141/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5 1/7 1/4 1/9 1/3 1/10
20151/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11 1/7 1/10 1/3 1/9 1/4
20161/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/3 1/9 1/4 1/7
20171/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/9 1/3 1/10 1/7
20181/7 1/4 1/10 1/3 1/9 1/1 1/12 1/6 1/8 1/11 1/5
20191/7 1/9 1/3 1/10 1/4 1/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8
20201/4 1/10 1/3 1/9 1/7 1/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20211/9 1/3 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/12 1/1
20221/1 1/2

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As