1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1540738194
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1010230073
3Falch, MalinHarukkas ønske 916520604
4Falch, MalinVikingene og orakelet 889924353
5Helgheim, OdinDrageviking 865918414
6Sotberg, VictorEdelmot 857119584
7Falch, MalinTrollriket 846623243
8Sotberg, VictorNekromanseren 840317954
9Falch, MalinKråkesøstrene 804521103
10Pilkey, DavHundemannen 783718324
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 771035042
12Mugford, SimonHaaland ruler 720416484
13Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 664013075
14Nordahl, VictorByen 663014814
15Helgheim, OdinFenrisulven 656220743
16Falch, MalinReisen til Røros 655916344
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 635314464
18Helgheim, OdinValhall 631915394
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 621918453
20Pilkey, DavHundemannen er på ballen 616813364
21Sandmæl, CathrineJenter 616514734
22Helgheim, OdinFimbulvinter 610117023
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 593529811
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 592916083
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 589413544
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 584415523
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 572912464
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 567117113
29Nordahl, VictorSkogen 564912844
30Sotberg, VictorSkyggene 56459745
31Pilkey, DavFarefulle høyder 559411374
32Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 557922672
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 556810625
34Pilkey, DavForbrytelse og slafs 556111264
35Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 554217503
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 549711954
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 543416993
38Pilkey, DavDen røde rebell 53959105
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 538211094
40Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 537917503
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 533925682
42Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 531613124
43Sotberg, VictorBedrager 527913154
44BékaHjertets hemmeligheter 52689245
45Pilkey, DavI fri dressur 526011164
46Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 518520202
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 517116233
48Pilkey, DavLoppenes herre 517011134
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 507015403
50Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 500219382
51Helgheim, OdinTordenguden 497911634
52Pilkey, DavI kattepine 493210384
53Sandmæl, ChaBeseiret 490212443
54Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 487869210
55Nordahl, VictorRevefarmen 487310844
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 487120792
57Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 484612713
58Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 483618912
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 483213013
60BékaKjærlighetssorg 48318205
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 474612673
62Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 468721762
63BékaFeriefling 46807456
64Pilkey, DavMitt liv som katt 46487576
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 456620632
66Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 454318732
67Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 453918362
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 450111773
69Mugford, SimonMessi ruler 449110384
70Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 448411343
71Horst, Jørn LierOperasjon zombie 44449244
72Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 443613233
73Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 443215312
74Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 441912533
75Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 439521472
76BékaStjålne drømmer 43957166
77Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 437013063
78Mugford, SimonMbappé ruler 43679404
79BékaSøt musikk 43567515
80Dåsnes, NoraBare si ja 430610823
81Helgheim, OdinYggdrasil 43039644
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 429912113
83Mugford, SimonRonaldo ruler 42599244
84Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 425210434
85Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422661560
86Tolo, MichelleFullmåne 422410434
87Kibuishi, KazuAlveprinsen 421517452
88Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 420914372
89Kibuishi, KazuIldfuglen 418017972
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 414316402
91Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 414119722
92Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 413814052
93Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 405515082
94Sandnes, Hans JørgenOppslukt 40309794
95Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 402616422
96Mugford, SimonNeymar ruler 40258344
97Norlund, DinaSnøkattprinsen 402112073
98Kibuishi, KazuSupernova 399817352
99Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 39929374
100Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 394217052
101Helgheim, OdinLoke 39408174
102Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 393817582
103Horst, Jørn LierOperasjon traktor 38779783
104Oseman, AliceHjertestopper 384513722
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 38228434
106Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 38028554
107Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 379316452
108Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 37679374
109Mugford, SimonØdegaard ruler 37616585
110Mugford, SimonSalah ruler 37598904
111Aune, ThomasFotballrekorder 375110683
112Horst, Jørn LierOperasjon Radius 374413392
113Sandmæl, ChaKnust 374010863
114Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 371113492
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 36929913
116Kinney, JeffSalig røre 36609783
117Aune, ThomasFotballhelter 364211333
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 361516552
119Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 360312922
120Horst, Jørn LierOperasjon Plastpose 360214822
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 357511163
122Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 35477114
123Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 35429453
124Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 354014902
125Sandmæl, ChaAngrepet 352910343
126Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 347618861
127Kinney, JeffBruk huet! 347210113
128Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 344114722
129Mugford, SimonBellingham ruler 34157314
130Mæhle, LarsStormen 34156914
131Kinney, JeffGode, gamle dager 340815952
132Kinney, JeffRodrick ruler 335518521
133Kinney, JeffSiste stikk 335517101
134Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 335012682
135GijéVelkommen til Pandoria 33169573
136Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 32988393
137Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 32869573
138Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 32847764
139Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 327810463
140Brinck, CamillaJakten på gullosten 327310193
141Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 32667524
142Kinney, JeffNedsmelting 325512782
143Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 325114022
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 32425945
145Kinney, JeffPå dypt vann 319612882
146Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 316510952
147Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 315810373
148Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 31555985
149Dåsnes, NoraLa skogen leve! 314710233
150Mæhle, LarsBallongferden 31056254
151Telgemeier, RainaEn genial idé 31038473
152Kinney, JeffFüllstappa bleie 309610662
153Mugford, SimonZlatan ruler 30948293
154Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 30788363
155Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 307442390
156Mugford, SimonRashford ruler 30746884
157Mugford, SimonKane ruler 30636874
158Mugford, SimonDe Bruyne ruler 30617034
159Kinney, JeffSamling i bånn 30389923
160Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 303610432
161Kinney, JeffDen brutale sannheten 303018871
162Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 30308353
163Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 302316031
164Kinney, JeffHjem, kjære hjem 301312522
165Mjelde, CharlotteFelix har følelser 29646864
166Galligan, GaleGuttegærne Stacey 29536644
167Kinney, JeffFestbrems 29365695
168Mugford, SimonVan Dijk ruler 29245984
169Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 290912902
170Våhlund, EliasSuperskurker 29094676
171Norman, Mona GriviDen hvite løven 290510202
172Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 28819593
173Kinney, JeffDobbel innsats 281511222
174Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 27984626
175Våhlund, EliasDen lengste natten 27966474
176Mugford, SimonBarcelona ruler 27925135
177Mugford, SimonSaka ruler 27535784
178Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 27424416
179Mæhle, LarsReisen 27384546
180Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 27346274
181Mæhle, LarsBestevennen 27284555
182Horst, Jørn LierSalamandergåten 272419961
183Kinney, JeffFerieparadiset 271717541
184Valle, OdaTre er én for mye 27138263
185Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 27125255
186Våhlund, EliasAlle lyver 27085095
187Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 270713641
188Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 27064715
189Mugford, SimonLiverpool ruler 27046144
190Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 27008523
191Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 26883986
192Mugford, SimonVinícius jr. ruler 26844895
193Våhlund, EliasTilbake 26836554
194Kinney, JeffBrakkesyke 267315411
195Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 26665924
196Mæhle, LarsEgget 26494785
197Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 26324735
198Mæhle, LarsSjøuhyret 26254605
199Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 26247833
200Våhlund, EliasEn ny venn 26205694
201Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26104385
202Brinck, CamillaI duejegernes grep 26098183
203Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 26066663
204Mæhle, LarsSkattejakten 26004196
205Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 25986294
206West, TraceyJorddragen våkner 25795614
207Mæhle, LarsVulkanen 25613726
208Telgemeier, RainaDen første krangelen 25426863
209Mugford, SimonYamal ruler 25414585
210Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 25398502
211Mæhle, LarsHalloween-festen 25344345
212Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 25305344
213Våhlund, EliasHåpløst 25227003
214Telgemeier, RainaStoresøstre 25156663
215Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 25116044
216Mugford, SimonLewandowski ruler 24905224
217Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 24595124
218Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 24545784
219Kinney, JeffHundedager 245112471
220Galligan, GaleEn helt umulig jobb 24506124
221Dahl, RoaldMatilda 243416131
222Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24324135
223Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24247183
224Brinck, CamillaUniversets fire elementer 24204365
225Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 24135704
226Kinney, JeffTøffe tider 240613411
227Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 23998832
228Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 23933676
229Mæhle, LarsHemmeligheten 23743916
230Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 23626353
231Galligan, GaleDen store festen 23505374
232Brinck, CamillaEn uventet vending 23396623
233Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 23339942
234Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23029192
235Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 22979742
236Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 22945624
237Kinney, JeffFemte hjul på vogna 228713391
238Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22814904
239Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 22688552
240Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 22674654
241Epstein, GabrielaDen nye jenta 22643686
242Brinck, CamillaDen siste kampen 22617273
243Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22487323
244Sandmæl, ChaFanget 22425604
245Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 222210392
246Tolo, MichellePoltergeist 22167093
247Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 22125134
248Våhlund, EliasUlvene kommer 22115953
249Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 21664265
250Brinck, CamillaDen låste portalen 21625344
251Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 21607502
252Mugford, SimonGrealish ruler 21594754
253Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 21535993
254Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 21375453
255Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 21335124
256Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21273436
257Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21224714
258Kjetun, MariVerdens kjemper 21136183
259Våhlund, EliasForsvunnet 21096233
260Halsnes, LineTøffe kjøretøy 20965653
261Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 20697202
262GijéKyprians hemmelighet 20656783
263Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20553445
264Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 20549222
265Toriyama, AkiraDragon ball 20507802
266Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 204710771
267Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 20466603
268Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203924270
269Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 20385353
270Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 202610331
271Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 20196353
272Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 20187552
273Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 20176533
274Blomqvist, FredrikNordlyset 20114804
275Holsve, Mari MoenI pappas hode 20106443
276Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20044784
277Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20046063
278Mugford, SimonMané ruler 20024784
279Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 20026293
280Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 19943855
281Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 19898512
282Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 19747212
283Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 19648102
284Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19645603
285Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 19644524
286Mæhle, LarsAprilspøken 19592717
287Sandmæl, CharlotteForrådt 19585033
288Våhlund, EliasAlene 19555053
289Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19398692
290Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19364624
291Totland, AndersMamma på dass 19359532
292Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19284853
293West, TraceyMysteriet med soldragen 19263904
294Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191429240
295Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 19146832
296Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19095003
297Røed, HenningHai! 19004354
298Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 189510011
299Mæhle, LarsRasmus rydder 18853136
300Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 18764034
301Sandmæl, ChaSåret 18714713
302Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 18674963
303Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 18629152
304Mugford, SimonPogba ruler 18614074
305West, TraceyJordskjelv-dragens øye 18582666
306Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18562706
307Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 18565063
308Mathismoen, OleStore dyr 18435673
309Sandmæl, ChaForrådt 18364384
310Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 18317042
311Jacobsen, Jenny J.Rare valper 18253894
312West, TraceyVanndragens hemmelighet 18243684
313Aune, ThomasFotballklubber 18226312
314Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18224444
315Molaug, Marius HornVerdens verste venn 18118852
316Pilkey, DavBedre sammen 17953215
317Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 17956152
318Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 17956432
319Snashall, SarahHunder og valper 17936162
320Probert, TimKampen mot mørket 17915003
321Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 17886232
322Norman, Mona GriviLure lemurer 17876062
323Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 17875143
324Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 17692656
325Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 17596552
326Sotberg, VictorBare Victor 175718130
327Mugford, SimonSon ruler 17443135
328Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 17357012
329Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 17254264
330Dahl, RoaldHeksene 172410061
331Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 17234953
332Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 17134713
333Mugford, SimonVM-heltene ruler 17033494
334Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 17025892
335Mjelde, CharlotteFelix krangler 16962945
336Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 16953934
337Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 169310081
338Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 16934273
339Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 16863904
340Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 16843794
341Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 16835103
342West, TraceyGulldragens skatt 16722825
343Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16682756
344Norman, Mona GriviPumaproblemet 16646132
345Halsnes, LineTøffe maskiner 16555263
346Lindahl, LenaAlle må bæsje 16554893
347Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 16295832
348Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 16272755
349Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 16245123
350Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 16195243
351Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 16062506
352Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16033654
353Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 15883035
354Mugford, SimonPalmer ruler 15842795
355Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15822665
356Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15688681
357Merz, AnaSkal bare 15684343
358Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15674913
359Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 15653264
360Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156521990
361Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 15623894
362Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15595242
363Pilkey, DavHvordan vinne venner 15582665
364Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15562715
365Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 15505572
366Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15455852
367Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15434493
368Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 15415762
369Mæhle, LarsTrampolinetullball 15402396
370Riordan, RickLyntyven 15396452
371Fiske, AnnaHallo natta! 15353963
372Norman, Mona GriviTigertrøbbel 15337552
373Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15316172
374Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 15225222
375Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15215182
376Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15193094
377Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15124193
378Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15095642
379Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15064553
380Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 15046812
381Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15014613
382Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 15003604
383Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 14995062
384Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14985962
385Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 14989421
386Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 14984863
387Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 14974283
388Hunter, ErinTilbake til villmarken 14896712
389Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 14886712
390Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 14807322
391Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14806052
392Norman, Mona GriviGepardgåten 14745492
393Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 14732585
394Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 14682605
395Tolo, MichelleDet første møtet 14684273
396Marienborg, IreneNatta! sier Nora 14643783
397Assarasakorn, MichelePotegjengen 14602635
398Våhlund, EliasHåndboka 14555032
399Gumpaw, FelixFørste sak 14552934
400Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 14494223
401Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14383244
402Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 14355372
403Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14322725
404GijéJakten på opprinnelsen 14324423
405Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14282615
406Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14274543
407Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14213793
408Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14194633
409Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 14123543
410Akerlie, IbenLars er lol 140815900
411Donaldson, JuliaGruffalo 14043563
412Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14024922
413Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 14012176
414Røed, HenningMonstre i dypet 13924613
415Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 13873364
416Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 13872086
417Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 13862405
418Oseman, AliceHeartstopper 13838501
419Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13823374
420Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 13815232
421Lemire, SabineMira 13803743
422Pilkey, DavSuperpus store drømmer 13792695
423Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 13792645
424Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13782575
425Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13774333
426Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 13764533
427Holowaty, LaurenPeppas brannbil 13762405
428Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13756602
429Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13646282
430Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13603364
431Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13523284
432Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 13523174
433Kjetun, MariSøt og farlig 13502724
434Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13505042
435Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13493483
436Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13474033
437Higgins, CamGøy på landet 13443114
438Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13432275
439Peers, BobbieLuridiumstyven 13438791
440Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13424363
441Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13423433
442Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 13306012
443Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13304383
444Smart, JamieApekatt mot harepus 13272754
445Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13262156
446Guinness world records 2026Guinness world records 2026 13252924
447Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13223393
448Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 13093713
449Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13042545
450Telgemeier, RainaDrama 13032874
451Norman, Mona GriviHaien kommer! 13025032
452Probert, TimSkyggen 13003004
453Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 12962275
454Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 12884332
455Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 12872964
456Bjerkeland, IngvildUdyr 12879771
457Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 12861827
458Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 12832275
459Telgemeier, RainaSmil 12832814
460Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 12833253
461Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 12794103
462Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 12792195
463Mæhle, LarsRasmus og fargene 12782215
464Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12784432
465Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 12763054
466Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12744632
467Halsnes, LineTøffe dyr 12683993
468Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12673084
469West, TraceySølvdragens glans 12662215
470Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12575782
471Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12532724
472Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12522046
473Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12493413
474Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12471936
475Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12463034
476Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12429841
477Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12393243
478Willems, MoJeg brakk snabelen! 12392724
479Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12254892
480Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 12214212
481West, TraceyGiftdragens sang 12202345
482Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12202335
483Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12192085
484Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12192614
485Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12152774
486Walliams, DavidGangster-bestemor 12129501
487Sharif, GulraizHør her'a! 121217860
488Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12112135
489Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 11995112
490Linde, HeidiAnnenhver uke 11976141
491Våhlund, EliasRøde maske 11963953
492Samdal, PederMer enn en spiller 11934922
493Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 11934732
494Norman, Mona GriviDinosauregget 11934202
495Stene, Gert-OlavForbannelsen 11893903
496Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 11885652
497Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 11802954
498Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 11802504
499Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 11772305
500Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11742185
501Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11677851
502Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11651816
503Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 11631607
504Dragland, LiseHvem i jungelen? 11632285
505Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 11632235
506Jamtli, John S.Grenselos 11595092
507Willems, MoVi er i en bok! 11582524
508Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11571896
509Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11561995
510Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11543243
511West, TraceyIlddragens kraft 11512384
512Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11452883
513West, TraceyIsdragens frost 11432364
514Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11291666
515Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
516Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11293493
517Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11272065
518Dragland, LiseHvem i skogen? 11242454
519Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11232015
520Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11191965
521Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 11184002
522Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 11154042
523Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11143143
524Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11101726
525Smart, JamieMenneskene kommer! 11092135
526Homme, Annika Linn VerdalLava 11084242
527Dragland, LiseHvem i havet? 11002254
528Telgemeier, RainaSøstre 10992135
529Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 10923053
530Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 10914232
531Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 109120110
532Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 10903323
533Kuhn, CamillaLøs tann 10882304
534Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 10872264
535Phoenix, H.L.Håpet 10862733
536Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 108413280
537Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 10833123
538Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 10812514
539Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 10782254
540Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10772025
541Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10741576
542West, TraceyJakten på lyndragen 10702145
543Ewo, JonMonster! 10693033
544Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 10695062
545Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10632753
546Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10621696
547Walliams, DavidVerdens verste barn 10628131
548Lindahl, LenaAlle må sove 10593163
549Peers, BobbieNudelpuddelen 10582873
550Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10493193
551Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 10453772
552CopycatHermegås 10421367
553Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10421805
554Øverli, FrodeFrida i Aquador 10393173
555Willems, MoSe hva jeg kan! 10381965
556CampingCamping 10381367
557Handford, MartinDen fantastiske reisen 10372224
558West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10301855
559Hafstad, StianMinnetyven 10305072
560Nygaard, Peder HornsethSupernova 10234522
561Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10234992
562Jacobsen, Jenny J.Små poter 10152025
563Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10151765
564Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 10122673
565Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10121576
566Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10111875
567Ewo, JonBø! 10112074
568Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10102843
569Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10072194
570Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10051905
571Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100317030
572Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10002005
573Snashall, SarahKatter og kattunger 9953273
574Mæhle, LarsPiratproblemer 9941606
575Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 9943303
576CharadesMimelek 9911426
577Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9912663
578Dahl, RoaldSVK 9903942
579Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 9891994
580Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9881815
581West, TraceyTordendragens brøl 9881935
582Lindman, MerviMinsten har en potte 9831745
583Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9824920
584Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9794921
585Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9791626
586Willems, MoVi drar på kjøretur! 9781994
587Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9761596
588Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9763133
589Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9762234
590Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9702753
591Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9682783
592Yoga ballYogaball 9601217
593Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9583792
594Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9571645
595Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9551367
596Raknes, LinaÅse og Kjeks 9552823
597Mæhle, LarsTannfetøys 9551576
598Lindman, MerviMinsten baker 9531546
599Spont, SiriMolly er min 9502264
600Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9501566
601Lieske, DanielEn ny verden 9471815
602Nordahl, VictorReveflammene 9412443
603Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9391575
604Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9383462
605Brinck, CamillaNå er det leggetid 9371835
606Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9332903
607Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9322623
608Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9302543
609GijéDen mystiske forsvinningen 9262563
610Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9261446
611Marienborg, IreneAu! sier Nora 9262453
612Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9222353
613Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9213342
614Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9173802
615Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 9173622
616Horst, Jørn LierMaltesergåten 9104611
617Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9101585
618Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9083023
619Daddy putdownNatta med Pappa 9071297
620Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 9071815
621Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9051565
622Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9052463
623Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90515250
624Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9041914
625Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9033632
626Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 89810480
627Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 8973422
628Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8953002
629Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 8922164
630Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 8892034
631Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 8881655
632Brinck, CamillaKjærlighetens vind 8881794
633Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 8874451
634Mæhle, LarsHvor er myggen? 8791336
635Barky boatsBarkebåter 8781167
636Probert, TimMørketiden 8771864
637Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 87040980
638Lyng, SandraHeia Corny 8691475
639Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8691665
640Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 8684122
641Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8672982
642Winick, JuddDet store buldrende braket 8662783
643Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8651665
644Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8654531
645Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8652463
646West, TraceyMånedragens reise 8641794
647Castle, PaulKringle og Finn 8631974
648Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
649Stokke, NilsI maurtua 8591406
650Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8581406
651Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8552773
652Marcus, HåkonVilldyr 8545221
653Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 8532173
654Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8501246
655Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8482723
656Deutsch, BarryDen tapte arving 8431455
657Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8414851
658Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8401246
659Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8392503
660Borge, NinaJakob på vippepunktet 8396311
661Johnsen, Janne AasebøBamsen 8362133
662Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8351684
663Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8341276
664BingoBingo 8341177
665Peers, BobbieSnøfreserduellen 8332223
666Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8312912
667Stai, KariFlaut 8311884
668Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8304761
669Linde, HeidiKlasseboka 8303062
670Jolley, DanKnust idyll 8292193
671Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8261256
672Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 8263422
673Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8261724
674Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
675Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8231804
676Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8221425
677Raknes, LinaÅse får besøk 8191635
678Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8191904
679Muncaster, HarrietDen nye skolen 8181296
680Schau, KristopherBæsjen til pappa 8132683
681Ousland, BjørnPrompetroll 8131874
682Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8121924
683Klepp, AnneliGullunge-tabber 8122922
684Banke, PeterAlt om Neymar 8123162
685Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8093162
686Grande, MartineLilly sover borte 8082972
687Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8081654
688Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8041485
689Hunter, ErinKnust idyll 8032113
690Christiansen, Pål H.Matboksen 8022343
691Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 8001166
692Svingen, ArneSnitch 7975801
693Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 7951166
694Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 7941475
695Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 7941944
696Kolstad, HaraldHytte i skogen 7942003
697Holowaty, LaurenPeppa er snill 7931316
698Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 7921924
699Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7921375
700Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 7907651
701Lyng, SandraDen store boken om Corny 7901425
702Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7893012
703Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 7871355
704Hegerberg, AdaPå samme lag 7824391
705Jolley, DanEn klan i knipe 7812053
706Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 7782802
707Brym, SaraFantus har bæsja 7781146
708Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 7751794
709GijéMankefalkens fjær 7742293
710James, HollisRedd dinosaurene! 774968
711Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 7731754
712Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 7712363
713Willems, MoDet er vanskelig å vente! 7701654
714Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 7692622
715Probert, TimLandet midt imellom 7651226
716Donaldson, JuliaLille Gruffalo 7642103
717Handford, MartinHvor er Willy nå? 7642133
718Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7641654
719Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 7634141
720Phoenix, H.L.Valget 7611973
721Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 7602842
722Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 75911480
723Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7582133
724Steffensen, SandraTil topps 7582503
725Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7571515
726Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7542682
727Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7543582
728Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7521096
729Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 7482313
730Sveen, GunnarStjerneskills 7471714
731Do, AnhNinjakid 7472712
732Gjerde, HanneMaskinlæreren 7454011
733Lindman, MerviMinsten plasker 7431524
734Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7411415
735Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7411544
736Peach, HeliMørkalven : Alene 7393272
737Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7351724
738Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7342203
739Vålaug, AnneKvist og Krokus 7342423
740LylianErin 7312163
741Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 7311295
742Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 7301066
743Fiske, AnnaHallo skogen! 7282313
744Phoenix, H.L.Monsteret 7281484
745Archer, MandyPeppa på ballett 7261136
746Lilleøien, BårdOver dal og berg 7252303
747Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7252023
748Lindman, MerviMinsten tar på klær 7231255
749Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7213821
750Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7172992
751Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7172642
752Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7161086
753Sandmæl, CathrineBare oss to 7161774
754Hatke, BenJack i jungelen 7142492
755Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7133701
756Kuhn, CamillaRyddetid 7132323
757Houm, NicolaiZombieLars 7123332
758Landström, OlofBø og Bæ i skogen 7121784
759Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7112992
760Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 7112063
761Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7114981
762Mæhle, LarsJulegaven 7101365
763 Georg og dinosauren 7091036
764Estes, MaxSur 7081524
765Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7072133
766Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7052432
767Alley, BobBli med til brannstasjonen 7041185
768Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7033621
769Lindman, MerviMinsten kan alt! 7031345
770Gumpaw, FelixSnømonsteret 7021335
771Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 6982462
772Pamment, JasonLukas og den magiske øya 6981684
773Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69712030
774Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 6961973
775Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 6951076
776Svingen, ArneDen onde læreren 6944541
777Mæhle, LarsHvor er billetten? 6931046
778Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6933242
779Svingen, ArneRom 13 6913591
780Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 6903172
781Phoenix, H.L.Lyset 6891544
782Snashall, SarahSmygende slanger 6892183
783Næsheim, KnutFantus og følelsene 6891136
784Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 6881116
785Parr, MariaKeeperen og havet 6883022
786Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 6871345
787Dahl, RoaldDustene 6863002
788Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 686967
789Gumpaw, FelixFotballmysteriet 6851345
790Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 6851245
791Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 6833332
792Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6831056
793Kibuishi, Amy KimVannets rike 6821424
794Blixt, HannaOppdraget i London 6811704
795Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6781913
7965-minute storiesFull fart, Bluey! 677897
797Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6762083
798Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6742133
799Collins, SuzanneDødslekene 6749940
800Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 6731285
801Rørvik, Bjørn F.Alle barna 6721185
802Halsnes, LineTøffe biler 6721384
803Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 6711823
804Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 6681863
805Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 6681674
806Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6671026
807Peers, BobbieKakkilakken 6671773
808Karlsson, EllenSara får plaster 665966
809Bagieu, PénélopeHeksene 6651275
810Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6642402
811Oxlade, ChrisRaske biler 6633092
812Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6631544
813Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6621713
814Formoe, TerjeKaptein Sabeltann : ai, ai, kæpten! 6611394
815Stokke, NilsPå månen 6611096
816Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6613202
817Collins, SuzanneThe Hunger Games 6599830
818ShadowlandsSkyggeland 6581036
819Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6583941
820Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6552272
821Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6541614
822Walliams, DavidAstrobajas 6511653
823Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 6501175
824Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6504641
825Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6492602
826Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6491255
827Hamre, Victoria HaallmanMiso 6482073
828Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6482572
829Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 6481863
830Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6471863
831Eriksson, EvaJulia hjelper til 6471255
832Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6463321
833Adams, BenOppdrag bestemor 6451653
834Raknes, LinaÅse blir storesøster 6421464
835Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6402162
836Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6401374
837Dybvig, PerDe står i kø 6391903
838Spont, SiriMolly er best 6381703
839Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6382952
840Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6383331
841Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6361235
842Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6361853
843Lamøy, ChristofferLiket i myra 6363381
844Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6352033
845Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6331046
846Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6322162
847Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6311953
848Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6301464
849Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6302013
850Borge, NinaHavfolket 6292962
851Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6287440
852Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6282832
853Donaldson, JuliaDe fæle fem 6271026
854 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6272912
855Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6271953
856Lunde, MajaSceneskrekk 6263801
857Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6261354
858Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6241115
859Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6242742
860Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6241145
861Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248360
862Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6222033
863Lindmo, ArneOndskapens festning 6222162
864Grande, MartineDilla på dyr 6221464
865Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6221195
866Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6211125
867Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6212122
868 Hammergården 619837
869Laird, JennyDinosaurene kommer 6191494
870Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6184481
871Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 6161016
872Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6141753
873Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6142592
874Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6133841
875Jamtli, John SigvartSabotør 6123411
876Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6121903
877Svingen, ArneDen slemme eleven 6123301
878Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6112402
879Mæhle, LarsFantorangen bader 609966
880Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6081643
881Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 6069810
882Grine, ChrisInvasjonen 6062052
883Hanlon, AbbyVilma skoledilla 6051943
884Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 603817
885Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6031224
886Snashall, SarahHester og føll 6022122
887Hunter, ErinEn klan i knipe 6011523
888Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 6011055
889Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6001523
890Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 5991793
891Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 5981773
892Pélissier, JérômeSaga og tåkedragen 5971244
893Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 5973571
894Roskifte, KristinAlle sammen reiser 5971893
895Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 5962532
896Bross, HelenaSove borte 5951943
897Klepp, AnneliSommer-overraskelser 5932742
898Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 5931364
899Willems, MoBlir du med ut og leke? 5891244
900Phoenix, H.L.Trylleflasken 5881105
901Tur, Míriam BonastreSpådommen 5881015
902Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5863111
903 Guinness world records 2022 5861903
904Neverdahl, Ida EvaFloke 5863071
905Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 5851733
906Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 5841394
907Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5831523
908Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5821264
909Svingen, ArneKappen 5803591
910Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5791244
911Heiberg, Anette V.Hunden 5791304
912Sattin, SamuelUnico : Jaget 576906
913Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57510450
914Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5751095
915Lunde, MajaTordendronningen 5752921
916Bross, HelenaVerdens beste venn 5751553
917Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5751424
918Winick, JuddHilo i fritt fall 5741843
919Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5712202
920Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5703441
921Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5694071
922Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 5692272
923Mathismoen, OleDet ville Norge 5682342
924Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5671503
925Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 567807
926Svingen, ArneStormen 5672961
927Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5671154
928Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5672002
929Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5671125
930Handford, MartinHvor er Willy? 5651423
931Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5652332
932Donaldson, JuliaPinnemann 5631025
933Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 5622232
934Stilson, MichaelBare spille ball 5625810
935Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 562936
936Linde, HeidiMenneskets beste venn 5612442
937Winick, JuddHilo vekker monstrene 5611833
938Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5602202
939Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5601005
940Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5591743
941Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 5582911
942Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5582412
943Peers, BobbieFlukten fra jorden 5573061
944Kibuishi, KazuAmuletten 5572032
945Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5567920
946Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 555975
947Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5541623
948 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5542452
949Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5521423
950Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5511105
951Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5511025
952Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5504241
953Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5507350
954Willems, MoBlir du med ut å leke? 5481164
955Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5481463
956Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5483631
957Nilsen, MoniaHiv og hoi! 5471294
958Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 54717600
959Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5471523
960Samdal, PederMer enn en klubb 5472901
961Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5472811
962Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5471743
963Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5461583
964Bross, HelenaNatt på skolen 5461773
965Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 54522490
966Svingen, ArneSkattekartet 5453321
967Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
968Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5431254
969Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5421025
970Mæhle, LarsSpinosaurusen 5422402
971 Guinness world records 2018 5421693
972Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5421563
973Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5421045
974Alaei, NedaBare vent 5413451
975Slotten, AlexanderUlvevinter 5392082
976Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5371982
977Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5373381
978Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5361703
979Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5363541
980Svingen, ArneGrusomme netter 5363251
981Svingen, ArneDen døde onkelen 5352791
982Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5352042
983Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 535995
984Svingen, ArneSlakterskogen 5342662
985Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5331294
986Jensen, JørnKasper på fotballeir 5323301
987Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5322332
988Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5312522
989Douyé, SylviaVampyrens barn 5311433
990Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5301693
991Svingen, ArneHalloweenhuset 5293251
992Aamodt, IngunnBakeren og månen 5291633
993Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5281264
994Snashall, SarahVille kattedyr 5272042
995Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 527717
996Halvorsen, Anne GunnArvingen 5274601
997Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5272222
998Holowaty, LaurenGeorgs traktor 526826
999Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5261184
1000Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 526925

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 185 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2453 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 15/10/2026 kl. 14:27:56


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As