1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1527638194
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 999730043
3Falch, MalinHarukkas ønske 907420604
4Falch, MalinVikingene og orakelet 881024373
5Helgheim, OdinDrageviking 850718284
6Sotberg, VictorEdelmot 849719514
7Falch, MalinTrollriket 838723233
8Sotberg, VictorNekromanseren 833717904
9Falch, MalinKråkesøstrene 796621113
10Pilkey, DavHundemannen 776718294
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 762534942
12Mugford, SimonHaaland ruler 713416504
13Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 656712975
14Nordahl, VictorByen 655814744
15Helgheim, OdinFenrisulven 655120813
16Falch, MalinReisen til Røros 647116263
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 629514444
18Helgheim, OdinValhall 625815364
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 616718323
20Pilkey, DavHundemannen er på ballen 611113374
21Sandmæl, CathrineJenter 610514684
22Helgheim, OdinFimbulvinter 604517023
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 589329771
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 588716083
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 584113434
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 579915503
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 567112484
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 561717063
29Nordahl, VictorSkogen 560012804
30Sotberg, VictorSkyggene 55959745
31Pilkey, DavFarefulle høyder 553911354
32Pilkey, DavForbrytelse og slafs 553511304
33Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 553217593
34Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 552222592
35Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 551210585
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 544311964
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 538416973
38Pilkey, DavDen røde rebell 53469085
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 533011074
40Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 532417463
41Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 526713064
42Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 524725522
43Pilkey, DavI fri dressur 520911144
44BékaHjertets hemmeligheter 52029225
45Sotberg, VictorBedrager 519013053
46Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 514520222
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 512716163
48Pilkey, DavLoppenes herre 512011114
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 503215373
50Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 498219472
51Helgheim, OdinTordenguden 492511574
52Pilkey, DavI kattepine 488310344
53Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 487669210
54Sandmæl, ChaBeseiret 485612433
55Kibuishi, KazuByen bak skyene 482820672
56Nordahl, VictorRevefarmen 481610804
57Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 481312993
58Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 480218942
59BékaKjærlighetssorg 47958195
60Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 478812693
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 469612603
62Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 465921742
63BékaFeriefling 46327456
64Pilkey, DavMitt liv som katt 45887526
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 452520652
66Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 451018342
67Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 448718552
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 446611783
69Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 444611313
70Mugford, SimonMessi ruler 444210354
71Horst, Jørn LierOperasjon zombie 44239264
72Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 439813223
73Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 439612543
74Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 439015312
75Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 436621462
76BékaStjålne drømmer 43657146
77Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 434813123
78Mugford, SimonMbappé ruler 43219404
79BékaSøt musikk 43127495
80Helgheim, OdinYggdrasil 42639634
81Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 425212083
82Dåsnes, NoraBare si ja 424910763
83Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422661560
84Mugford, SimonRonaldo ruler 42159214
85Tolo, MichelleFullmåne 419210404
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 418617432
87Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 418310344
88Kibuishi, KazuIldfuglen 414617902
89Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 412814252
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 412716432
91Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 411314112
92Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 411219792
93Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 404215112
94Sandnes, Hans JørgenOppslukt 39969804
95Mugford, SimonNeymar ruler 39948354
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 399316312
97Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 39859424
98Kibuishi, KazuSupernova 396117262
99Norlund, DinaSnøkattprinsen 395611973
100Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 391917572
101Helgheim, OdinLoke 39068174
102Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 390617092
103Horst, Jørn LierOperasjon traktor 38589783
104Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 38198474
105Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 37748524
106Oseman, AliceHjertestopper 376413762
107Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 37609483
108Mugford, SimonØdegaard ruler 37596595
109Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 374816352
110Horst, Jørn LierOperasjon Radius 372913382
111Mugford, SimonSalah ruler 37028874
112Sandmæl, ChaKnust 369110793
113Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 368913482
114Aune, ThomasFotballrekorder 368610623
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 36589903
116Kinney, JeffSalig røre 36349803
117Aune, ThomasFotballhelter 361511273
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 356916442
119Horst, Jørn LierOperasjon Plastpose 356114742
120Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 35409493
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 353211013
122Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 352712762
123Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 35217104
124Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 350414892
125Sandmæl, ChaAngrepet 350410343
126Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 346318991
127Kinney, JeffBruk huet! 342810043
128Mæhle, LarsStormen 33966884
129Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 339214572
130Mugford, SimonBellingham ruler 33777284
131Kinney, JeffGode, gamle dager 337315942
132Kinney, JeffRodrick ruler 334718631
133Kinney, JeffSiste stikk 332117031
134Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 332012642
135GijéVelkommen til Pandoria 33049653
136Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 32687774
137Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 32648373
138Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 32539573
139Brinck, CamillaJakten på gullosten 325210183
140Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 324810403
141Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 32267504
142Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 320713962
143Kinney, JeffNedsmelting 320612772
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 31805765
145Kinney, JeffPå dypt vann 317812912
146Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 314510383
147Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 313310992
148Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 31305975
149Dåsnes, NoraLa skogen leve! 310310103
150Mæhle, LarsBallongferden 30846294
151Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 307342390
152Telgemeier, RainaEn genial idé 30718383
153Kinney, JeffFüllstappa bleie 306410592
154Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 30518393
155Mugford, SimonZlatan ruler 30488253
156Mugford, SimonRashford ruler 30396894
157Mugford, SimonKane ruler 30286874
158Kinney, JeffDen brutale sannheten 301118961
159Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 30088323
160Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 300610462
161Kinney, JeffSamling i bånn 30069903
162Kinney, JeffHjem, kjære hjem 299812532
163Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 294915821
164Mjelde, CharlotteFelix har følelser 29496874
165Mugford, SimonDe Bruyne ruler 29336904
166Galligan, GaleGuttegærne Stacey 29236574
167Mugford, SimonVan Dijk ruler 29086014
168Kinney, JeffFestbrems 29035665
169Våhlund, EliasSuperskurker 28944676
170Norman, Mona GriviDen hvite løven 288810282
171Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 285112702
172Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 28509652
173Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 27854626
174Kinney, JeffDobbel innsats 277311242
175Mugford, SimonBarcelona ruler 27735135
176Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 27586424
177Horst, Jørn LierSalamandergåten 273820081
178Mugford, SimonSaka ruler 27215794
179Mæhle, LarsReisen 27204516
180Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 27194416
181Valle, OdaTre er én for mye 27138363
182Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 271213821
183Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 27115295
184Våhlund, EliasDen lengste natten 27106384
185Mæhle, LarsBestevennen 27094555
186Mæhle, LarsEgget 27034925
187Kinney, JeffFerieparadiset 269817551
188Våhlund, EliasAlle lyver 26965105
189Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 26894685
190Mugford, SimonLiverpool ruler 26766104
191Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 26753986
192Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 26718423
193Våhlund, EliasTilbake 26686564
194Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 26668663
195Mugford, SimonVinícius jr. ruler 26584875
196Kinney, JeffBrakkesyke 264415411
197Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 26375844
198Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 26307883
199Våhlund, EliasEn ny venn 26125684
200Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26064385
201Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 26054725
202Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 25926663
203Brinck, CamillaI duejegernes grep 25908153
204Mæhle, LarsSjøuhyret 25874545
205Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 25706284
206Mæhle, LarsSkattejakten 25664206
207West, TraceyJorddragen våkner 25625644
208Mæhle, LarsVulkanen 25453736
209Telgemeier, RainaDen første krangelen 25286863
210Mugford, SimonYamal ruler 25224565
211Våhlund, EliasHåpløst 25036983
212Mæhle, LarsHalloween-festen 25024295
213Telgemeier, RainaStoresøstre 24996633
214Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 24925254
215Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 24906064
216Mugford, SimonLewandowski ruler 24545204
217Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 24395784
218Brinck, CamillaUniversets fire elementer 24394455
219Galligan, GaleEn helt umulig jobb 24386064
220Kinney, JeffHundedager 243512491
221Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24194145
222Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24127203
223Dahl, RoaldMatilda 241115761
224Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 23985684
225Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 23958842
226Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 23905064
227Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 23753656
228Mæhle, LarsHemmeligheten 23523886
229Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 23456403
230Kinney, JeffTøffe tider 234013251
231Galligan, GaleDen store festen 23265244
232Brinck, CamillaEn uventet vending 23176583
233Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 23125714
234Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 23089922
235Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23019282
236Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22744894
237Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 22719702
238Kinney, JeffFemte hjul på vogna 226913441
239Brinck, CamillaDen siste kampen 22637323
240Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 225810482
241Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 22574684
242Epstein, GabrielaDen nye jenta 22433616
243Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 22338432
244Tolo, MichellePoltergeist 21987083
245Norman, Mona GriviPanda på rømmen 21987263
246Våhlund, EliasUlvene kommer 21935963
247Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 21845104
248Mugford, SimonGrealish ruler 21744824
249Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 21544275
250Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 21516033
251Sandmæl, ChaFanget 21505443
252Brinck, CamillaDen låste portalen 21385324
253Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 21337452
254Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 21185423
255Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21183466
256Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 21025084
257Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21024674
258Kjetun, MariVerdens kjemper 21006153
259Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 20897322
260Våhlund, EliasForsvunnet 20896203
261Halsnes, LineTøffe kjøretøy 20885633
262Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 20836663
263GijéKyprians hemmelighet 20576793
264Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20563485
265Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 204010781
266Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203824270
267Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 20256613
268Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 20259172
269Toriyama, AkiraDragon ball 20187792
270Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 20177562
271Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 20026313
272Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 20025293
273Holsve, Mari MoenI pappas hode 20006523
274Blomqvist, FredrikNordlyset 19984804
275Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 19897252
276Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 19866263
277Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 198110121
278Mugford, SimonMané ruler 19804764
279Halsnes, LineTøffe dinosaurer 19806013
280Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 19784754
281Mæhle, LarsAprilspøken 19622737
282Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19615633
283Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19568932
284Sandmæl, CharlotteForrådt 19535033
285Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 19444514
286Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 19448432
287Våhlund, EliasAlene 19415043
288Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 19358062
289Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19274624
290Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 19263735
291Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 19159492
292West, TraceyMysteriet med soldragen 19153894
293Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19154843
294Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191429240
295Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 19146862
296Totland, AndersMamma på dass 19119482
297Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19025013
298Røed, HenningHai! 18974354
299Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 188210021
300Mæhle, LarsRasmus rydder 18803145
301Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 18744054
302Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 18665003
303Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18472706
304Mugford, SimonPogba ruler 18454094
305Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18454474
306West, TraceyJordskjelv-dragens øye 18412656
307Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 18275053
308Sandmæl, ChaForrådt 18194384
309Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18156132
310West, TraceyVanndragens hemmelighet 18113674
311Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 18076982
312Jacobsen, Jenny J.Rare valper 18073884
313Aune, ThomasFotballklubber 18066322
314Sandmæl, ChaSåret 17904623
315Mathismoen, OleStore dyr 17885463
316Norman, Mona GriviLure lemurer 17866102
317Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 17816482
318Probert, TimKampen mot mørket 17795033
319Molaug, Marius HornVerdens verste venn 17788802
320Pilkey, DavBedre sammen 17713185
321Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 17715133
322Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 17582666
323Snashall, SarahHunder og valper 17426052
324Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 17356472
325Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 17327032
326Sotberg, VictorBare Victor 173018120
327Mugford, SimonSon ruler 17283115
328Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 17246042
329Dahl, RoaldHeksene 171910081
330Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 17084943
331Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 17015243
332Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 16944224
333Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 16825822
334Mugford, SimonVM-heltene ruler 16793454
335Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 16794263
336Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 16784653
337Mjelde, CharlotteFelix krangler 16762935
338Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 16693904
339Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 16683784
340West, TraceyGulldragens skatt 16672825
341Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16612766
342Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 16599981
343Norman, Mona GriviPumaproblemet 16496132
344Fiske, AnnaHallo natta! 16414133
345Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 16393804
346Lindahl, LenaAlle må bæsje 16324833
347Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 16225283
348Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 16205113
349Halsnes, LineTøffe maskiner 16135173
350Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16113065
351Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 15922496
352Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 15885702
353Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 15862665
354Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 15833654
355Merz, AnaSkal bare 15694363
356Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156521990
357Mugford, SimonPalmer ruler 15612785
358Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 15563264
359Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15532635
360Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15524333
361Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 15513893
362Pilkey, DavHvordan vinne venner 15492665
363Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15485232
364Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15458581
365Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15434873
366Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 15405592
367Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15392715
368Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15315842
369Riordan, RickLyntyven 15306442
370Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 15305772
371Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15274503
372Mæhle, LarsTrampolinetullball 15232376
373Norman, Mona GriviTigertrøbbel 15227562
374Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15175802
375Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15176182
376Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15154263
377Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15124603
378Norman, Mona GriviGepardgåten 15125572
379Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 15115212
380Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15055172
381Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15034643
382Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 14993094
383Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14936802
384Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 14885062
385Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 14859351
386Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 14814863
387Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 14776762
388Hunter, ErinTilbake til villmarken 14726702
389Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 14652585
390Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 14602605
391Tolo, MichelleDet første møtet 14594293
392Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14575942
393Marienborg, IreneNatta! sier Nora 14563793
394Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14565862
395Assarasakorn, MichelePotegjengen 14502635
396Gumpaw, FelixFørste sak 14462924
397Våhlund, EliasHåndboka 14394992
398Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 14363344
399Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 14295372
400Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14263224
401Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 14247251
402Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14212605
403Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 14194153
404Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14174523
405Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14142705
406Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14133793
407Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14114623
408Donaldson, JuliaGruffalo 13933513
409Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 13842655
410Lemire, SabineMira 13823793
411Kjetun, MariSøt og farlig 13802784
412Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13762585
413Røed, HenningMonstre i dypet 13764573
414GijéJakten på opprinnelsen 13754283
415Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 13744543
416Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 13745202
417Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 13733354
418Oseman, AliceHeartstopper 13738491
419Akerlie, IbenLars er lol 136815480
420Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13674353
421Holowaty, LaurenPeppas brannbil 13672405
422Pilkey, DavSuperpus store drømmer 13662705
423Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13665092
424Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 13662036
425Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13623354
426Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 13583503
427Lindmo, ArneVampyrer og demoner 13584802
428Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13546562
429Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 13532116
430Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13506292
431Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 13454423
432Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 13442365
433Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13383443
434Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13383483
435Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13362275
436Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13353234
437Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13344363
438Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13324013
439Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13284393
440Higgins, CamGøy på landet 13283104
441Peers, BobbieLuridiumstyven 13278791
442Guinness world records 2026Guinness world records 2026 13252954
443Mæhle, LarsRasmus og fargene 13102265
444Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 13085942
445Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13083313
446Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13022136
447Smart, JamieApekatt mot harepus 13012714
448Telgemeier, RainaDrama 13002894
449Linde, HeidiAnnenhver uke 12986701
450Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 12973363
451Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 12953084
452Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 12942285
453Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 12933204
454Norman, Mona GriviHaien kommer! 12905022
455Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 12872485
456Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 12811827
457Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12803144
458Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 12793243
459Probert, TimSkyggen 12772974
460Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 12752275
461Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 12724093
462Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 12722934
463Telgemeier, RainaSmil 12712814
464Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12704672
465Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 12682195
466Bjerkeland, IngvildUdyr 12659751
467West, TraceySølvdragens glans 12592205
468Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12502046
469Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12453044
470Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12455782
471Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12423413
472Halsnes, LineTøffe dyr 12413953
473Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12402724
474Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12391936
475Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12369821
476Willems, MoJeg brakk snabelen! 12362724
477Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12354093
478Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12323223
479Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12274892
480Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12212355
481Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12172095
482Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12142594
483West, TraceyGiftdragens sang 12112365
484Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12112325
485Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12062135
486Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12042744
487Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 11974142
488Sharif, GulraizHør her'a! 119417890
489Våhlund, EliasRøde maske 11893953
490Norman, Mona GriviDinosauregget 11834192
491Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 11835122
492Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 11835612
493Walliams, DavidGangster-bestemor 11829421
494Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11792195
495Stene, Gert-OlavForbannelsen 11793873
496Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 11774722
497Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 11762514
498Samdal, PederMer enn en spiller 11754912
499Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 11692953
500Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 11672305
501Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 11671637
502Jamtli, John S.Grenselos 11675322
503Dragland, LiseHvem i jungelen? 11612305
504Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11561826
505Willems, MoVi er i en bok! 11552554
506Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11547821
507West, TraceyIlddragens kraft 11512404
508Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11511985
509West, TraceyIsdragens frost 11462384
510Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11442893
511Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11393393
512Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11301846
513Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
514Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11273223
515Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11241666
516Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11241786
517Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11242065
518Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11233483
519Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11203183
520Dragland, LiseHvem i skogen? 11182464
521Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11182005
522Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11131995
523Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 11074002
524Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 11063982
525Homme, Annika Linn VerdalLava 10974242
526Smart, JamieMenneskene kommer! 10952125
527Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 10933123
528Dragland, LiseHvem i havet? 10872234
529Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 10863313
530Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 108413280
531Telgemeier, RainaSøstre 10822125
532Phoenix, H.L.Håpet 10782723
533Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 10784232
534Kuhn, CamillaLøs tann 10772284
535Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 10772514
536Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 107620110
537Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 10753123
538Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 10722214
539Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10712015
540West, TraceyJakten på lyndragen 10652144
541Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 10652244
542Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10631566
543Raknes, LinaÅse og Kjeks 10613043
544Ewo, JonMonster! 10612983
545Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10533223
546Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10531646
547Peers, BobbieNudelpuddelen 10482883
548Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10472723
549Walliams, DavidVerdens verste barn 10478121
550Lindahl, LenaAlle må sove 10463133
551Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10421676
552CampingCamping 10361367
553CopycatHermegås 10351367
554Willems, MoSe hva jeg kan! 10351965
555Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 10295042
556Handford, MartinDen fantastiske reisen 10282214
557Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10281795
558West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10261865
559Hafstad, StianMinnetyven 10245062
560Øverli, FrodeFrida i Aquador 10163073
561Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 10133692
562Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10134982
563Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10091915
564Jacobsen, Jenny J.Små poter 10072034
565Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10071765
566Lindman, MerviMinsten har en potte 10041835
567Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100317030
568Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10032194
569Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10022763
570Ewo, JonBø! 10002054
571Nygaard, Peder HornsethSupernova 9964422
572Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 9941994
573Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 9892653
574Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 9883293
575Jackson, IdaBrillebjørn er syk 9851815
576Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 9852763
577Dahl, RoaldSVK 9843942
578Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9824920
579CharadesMimelek 9811426
580West, TraceyTordendragens brøl 9801915
581Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9791636
582Snashall, SarahKatter og kattunger 9783263
583Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9732833
584Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9731596
585Willems, MoVi drar på kjøretur! 9731994
586Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 9711954
587Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9712224
588Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9692803
589Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9694901
590Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9641625
591Mæhle, LarsTannfetøys 9631596
592Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9613113
593Yoga ballYogaball 9571217
594Lieske, DanielEn ny verden 9551835
595Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9551645
596Donaldson, JuliaLille Gruffalo 9492393
597Lindman, MerviMinsten baker 9491546
598Mæhle, LarsPiratproblemer 9481536
599Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9433702
600Spont, SiriMolly er min 9422254
601Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9411585
602Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9351745
603Brinck, CamillaNå er det leggetid 9331835
604Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9323482
605Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9301317
606Nordahl, VictorReveflammene 9272453
607Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9231446
608Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9223852
609Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9222533
610Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9212623
611Marienborg, IreneAu! sier Nora 9212443
612Probert, TimMørketiden 9171904
613Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 9173632
614Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9172313
615GijéDen mystiske forsvinningen 9152573
616Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9093342
617Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9062733
618Daddy putdownNatta med Pappa 9051297
619Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9052483
620Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90515250
621Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9041565
622Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 9041805
623Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 8983022
624Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 89510320
625Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 8924521
626Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 8911565
627Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 8902164
628Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 8832034
629Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 8803562
630Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 8761854
631Mæhle, LarsHvor er myggen? 8751336
632Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8742853
633Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 8723352
634Linde, HeidiKlasseboka 8703322
635Stokke, NilsI maurtua 8681455
636Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 8661635
637Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8663002
638Brinck, CamillaKjærlighetens vind 8661794
639Winick, JuddDet store buldrende braket 8662813
640Marcus, HåkonVilldyr 8655331
641Lyng, SandraHeia Corny 8651475
642Horst, Jørn LierMaltesergåten 8634491
643Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8632473
644Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
645Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8621665
646Barky boatsBarkebåter 8591137
647Castle, PaulKringle og Finn 8591994
648Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8591635
649Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 8582193
650Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8542892
651Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8511406
652Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8512763
653Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8504531
654West, TraceyMånedragens reise 8471744
655Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 84640980
656Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8451236
657Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 8434052
658Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8391824
659Borge, NinaJakob på vippepunktet 8386361
660Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8371246
661Deutsch, BarryDen tapte arving 8361455
662Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8342503
663Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8321286
664Johnsen, Janne AasebøBamsen 8302123
665Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8304871
666Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8291674
667BingoBingo 8291177
668Peers, BobbieSnøfreserduellen 8282223
669Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8274771
670Svingen, ArneSnitch 8276361
671Jolley, DanKnust idyll 8262203
672Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8251256
673Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8251435
674Raknes, LinaÅse får besøk 8251655
675Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8241724
676Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
677Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8232902
678Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 8223422
679Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8221964
680Stai, KariFlaut 8211904
681Muncaster, HarrietDen nye skolen 8201306
682Ousland, BjørnPrompetroll 8111874
683Schau, KristopherBæsjen til pappa 8092693
684Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8081924
685Grande, MartineLilly sover borte 8042962
686Banke, PeterAlt om Neymar 8023162
687Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8011475
688Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8001306
689Hunter, ErinKnust idyll 7992113
690Klepp, AnneliGullunge-tabber 7992902
691Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 7993152
692Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7961166
693Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 7931475
694Christiansen, Pål H.Matboksen 7932323
695Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 7921176
696Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 7921644
697Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7913032
698Jolley, DanEn klan i knipe 7912153
699Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7901375
700Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 7891934
701Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 7887651
702Kolstad, HaraldHytte i skogen 7821983
703Holowaty, LaurenPeppa er snill 7811296
704Lyng, SandraDen store boken om Corny 7811405
705Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 7811325
706Hegerberg, AdaPå samme lag 7784391
707Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 7771924
708Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 7732802
709James, HollisRedd dinosaurene! 772968
710Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 7721794
711Brym, SaraFantus har bæsja 7701136
712Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 7691744
713Willems, MoDet er vanskelig å vente! 7641654
714Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7632133
715Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 7612602
716Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7611654
717Probert, TimLandet midt imellom 7591226
718Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 7591913
719Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 75911480
720Handford, MartinHvor er Willy nå? 7582133
721Phoenix, H.L.Valget 7541953
722Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7541514
723Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 7542792
724Steffensen, SandraTil topps 7512493
725Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7511096
726Snashall, SarahSmygende slanger 7482493
727Sveen, GunnarStjerneskills 7481724
728Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7483562
729Dybvig, PerDe står i kø 7472253
730Lindman, MerviMinsten tar på klær 7471305
731GijéMankefalkens fjær 7442183
732Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 7444041
733Do, AnhNinjakid 7432722
734Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 7412303
735Lindman, MerviMinsten plasker 7401524
736Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 7382263
737Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7332233
738Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7331415
739Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7331554
740Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7331744
741Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 7261295
742Vålaug, AnneKvist og Krokus 7262413
743Fiske, AnnaHallo skogen! 7262373
744Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7262542
745Gjerde, HanneMaskinlæreren 7243931
746Peach, HeliMørkalven : Alene 7243272
747Archer, MandyPeppa på ballett 7231136
748LylianErin 7232143
749Lilleøien, BårdOver dal og berg 7222293
750Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7172013
751Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7142992
752Sandmæl, CathrineBare oss to 7141754
753Houm, NicolaiZombieLars 7133392
754Landström, OlofBø og Bæ i skogen 7091783
755Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7092512
756Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7091076
757Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7082632
758Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7083781
759 Georg og dinosauren 7071036
760Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7062492
761Gumpaw, FelixSnømonsteret 7061365
762Kuhn, CamillaRyddetid 7062323
763Phoenix, H.L.Monsteret 7051454
764Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 7052063
765Adams, BenOppdrag bestemor 7051773
766Alley, BobBli med til brannstasjonen 7041185
767Lindman, MerviMinsten kan alt! 7031345
768Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7013681
769Estes, MaxSur 7011514
770Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7002962
771Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 6972013
772Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69712030
773Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 6974971
774Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6943252
775Mæhle, LarsHvor er billetten? 6921046
776Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 6921076
777Pamment, JasonLukas og den magiske øya 6911674
778Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6903392
779Parr, MariaKeeperen og havet 6883012
780Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 6873601
781Næsheim, KnutFantus og følelsene 6851136
782Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 6851345
783Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 685967
784Gumpaw, FelixFotballmysteriet 6841345
785Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 6832093
786Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 6831245
787Dahl, RoaldDustene 6833002
788Svingen, ArneDen onde læreren 6824531
789Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6821056
790Kibuishi, Amy KimVannets rike 6791414
791Svingen, ArneRom 13 6793561
792Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 6783352
793Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 6773152
794Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6741913
795Blixt, HannaOppdraget i London 6741703
796Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 6731853
797Mæhle, LarsJulegaven 6721315
798Collins, SuzanneDødslekene 6719880
799Halsnes, LineTøffe biler 6691394
800Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6692123
801Phoenix, H.L.Lyset 6681514
802Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 6671265
803Rørvik, Bjørn F.Alle barna 6651185
8045-minute storiesFull fart, Bluey! 665887
805ShadowlandsSkyggeland 6641046
806Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 662976
807Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 6621195
808Bagieu, PénélopeHeksene 6601275
809Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6601713
810Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6602402
811Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6591016
812Stokke, NilsPå månen 6591096
813Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6571544
814Collins, SuzanneThe Hunger Games 6559830
815Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6542023
816Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6544761
817Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6532292
818Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 6531833
819Walliams, DavidAstrobajas 6481653
820Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6471623
821Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6453891
822Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6441255
823Karlsson, EllenSara får plaster 642926
824Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 6421863
825Oxlade, ChrisRaske biler 6413032
826Peers, BobbieKakkilakken 6411733
827Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6402592
828Raknes, LinaÅse blir storesøster 6391464
829Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6381863
830Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6372053
831Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6373301
832Lamøy, ChristofferLiket i myra 6363411
833Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6343341
834Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6331046
835Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6322043
836Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6321853
837Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6321374
838Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6322402
839Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6311225
840Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6311354
841Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6301474
842Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6301953
843Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6302932
844Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6277440
845Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6251165
846Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248360
847Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6231115
848Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6222152
849Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6211953
850Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6212742
851 Hammergården 620847
852Donaldson, JuliaDe fæle fem 6201016
853Eriksson, EvaJulia hjelper til 6201205
854Grande, MartineDilla på dyr 6201474
855Hamre, Victoria HaallmanMiso 6192063
856Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6191185
857Lindmo, ArneOndskapens festning 6162162
858Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6152072
859Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6154471
860Laird, JennyDinosaurene kommer 6151494
861Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6142782
862Grine, ChrisInvasjonen 6142043
863Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6132033
864Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6122112
865Lunde, MajaSceneskrekk 6113751
866Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 6111016
867Svingen, ArneDen slemme eleven 6093321
868Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6081125
869Mæhle, LarsFantorangen bader 607966
870Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6071923
871Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 6069810
872Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 603817
873 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6032812
874Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6021813
875Hanlon, AbbyVilma skoledilla 6001933
876Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6003791
877Jamtli, John SigvartSabotør 5993401
878Snashall, SarahHester og føll 5992162
879Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 5991643
880Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 5982532
881Guinness world records 2024Guinness world records 2024 5961713
882Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 5961793
883Hunter, ErinEn klan i knipe 5951523
884Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 5951533
885Molaug, Marius HornVerdens verste jul 5922252
886Pélissier, JérômeSaga og tåkedragen 5901234
887Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 5901364
888Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 5883521
889Klepp, AnneliSommer-overraskelser 5882702
890Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5881543
891Bross, HelenaSove borte 5881943
892Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5871284
893Nilsen, MoniaHiv og hoi! 5871374
894Hatke, BenJack i jungelen 5872102
895Willems, MoBlir du med ut og leke? 5851244
896Roskifte, KristinAlle sammen reiser 5851883
897Phoenix, H.L.Trylleflasken 5841095
898Tur, Míriam BonastreSpådommen 5841015
899Heiberg, Anette V.Hunden 5821324
900Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 5811394
901Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5793091
902Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5791105
903Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5771264
904Borge, NinaHavfolket 5772842
905 Guinness world records 2022 5761903
906Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5761424
907Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57510450
908Sattin, SamuelUnico : Jaget 574906
909Neverdahl, Ida EvaFloke 5743051
910Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 5741713
911Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 5722282
912Donaldson, JuliaPinnemann 5711045
913Winick, JuddHilo i fritt fall 5701863
914Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 569817
915Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5691144
916Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5684071
917Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 5682472
918Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5671154
919Bross, HelenaVerdens beste venn 5671553
920Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5662202
921Lunde, MajaTordendronningen 5662901
922Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5652012
923Svingen, ArneStormen 5642971
924Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5631783
925Svingen, ArneKappen 5623521
926Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 5612252
927Stilson, MichaelBare spille ball 5605820
928Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5593421
929Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5581493
930Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5582422
931Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5582322
932Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5572212
933Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5567920
934Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5561753
935Slotten, AlexanderUlvevinter 5562252
936Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 556935
937Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5552102
938Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 555975
939Mathismoen, OleDet ville Norge 5552312
940Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5541763
941Linde, HeidiMenneskets beste venn 5542422
942Winick, JuddHilo vekker monstrene 5541813
943Handford, MartinHvor er Willy? 5521393
944Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 552995
945Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5507350
946Peers, BobbieFlukten fra jorden 5493041
947Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5491104
948Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 549965
949Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5491025
950Kibuishi, KazuAmuletten 5492012
951Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5493641
952Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 5472881
953Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5471005
954Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5461633
955Willems, MoBlir du med ut å leke? 5461164
956 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5462452
957Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5461453
958Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5451583
959Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
960Samdal, PederMer enn en klubb 5452931
961Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5441463
962Bross, HelenaNatt på skolen 5441773
963Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 54317600
964 Guinness world records 2018 5421713
965Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5421254
966Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 5421154
967Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5411045
968Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 54022490
969Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5391025
970Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5392302
971Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5381523
972Jensen, JørnKasper på fotballeir 5373311
973Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5371563
974Svingen, ArneSkattekartet 5353341
975Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5353381
976Alaei, NedaBare vent 5353411
977Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5344151
978Svingen, ArneSlakterskogen 5332662
979Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 532995
980Svingen, ArneGrusomme netter 5293281
981Roskifte, KristinAlle sammen teller 5271872
982Svingen, ArneHalloweenhuset 5273261
983Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5271274
984Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5272042
985Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5272721
986Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5261693
987Sortland, BjørnMission 4: Bergen 5263341
988Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5261284
989Mæhle, LarsSpinosaurusen 5242352
990Holowaty, LaurenGeorgs traktor 524826
991Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5241184
992Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5232502
993Mæhle, LarsHvor er nesa til påskeharen? 523955
994Douyé, SylviaVampyrens barn 5231423
995Furuseth, Cecilie Ramona KåssStorebolla og Lillebolla : verdens beste barnevakt 5231912
996Kent, JaneSommerfugler 522806
997Halvorsen, Anne GunnArvingen 5214571
998Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5202112
999Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5193431
1000Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5191982

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 185 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2452 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 14/10/2026 kl. 14:27:45


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As