1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1509838133
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 988230063
3Falch, MalinHarukkas ønske 896920544
4Falch, MalinVikingene og orakelet 872424313
5Helgheim, OdinDrageviking 842918314
6Sotberg, VictorEdelmot 840319544
7Falch, MalinTrollriket 831323213
8Sotberg, VictorNekromanseren 826217914
9Falch, MalinKråkesøstrene 789221123
10Pilkey, DavHundemannen 767718284
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 754934812
12Mugford, SimonHaaland ruler 705616474
13Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 652712925
14Nordahl, VictorByen 649514734
15Helgheim, OdinFenrisulven 647520773
16Falch, MalinReisen til Røros 636916083
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 622914394
18Helgheim, OdinValhall 618615264
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 612318273
20Sandmæl, CathrineJenter 604014694
21Pilkey, DavHundemannen er på ballen 603213384
22Helgheim, OdinFimbulvinter 599017003
23Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 585216043
24Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 583929771
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 580213384
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 573715503
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 561112504
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 558517123
29Sotberg, VictorSkyggene 55499655
30Nordahl, VictorSkogen 554212724
31Pilkey, DavFarefulle høyder 550011384
32Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 549217513
33Pilkey, DavForbrytelse og slafs 548211284
34Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 546922622
35Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 545710575
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 537611894
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 532516933
38Pilkey, DavDen røde rebell 52959055
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 528411074
40Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 527517473
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 522925612
42Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 521012994
43BékaHjertets hemmeligheter 51589215
44Pilkey, DavI fri dressur 514911084
45Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 510720242
46Sotberg, VictorBedrager 510612943
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 509116203
48Pilkey, DavLoppenes herre 507511124
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 499115403
50Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 496219362
51Helgheim, OdinTordenguden 487611524
52Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 487469210
53Pilkey, DavI kattepine 484310334
54Sandmæl, ChaBeseiret 482112423
55Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 478913033
56Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 477519012
57Nordahl, VictorRevefarmen 477410784
58BékaKjærlighetssorg 47568175
59Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 473212653
60Kibuishi, KazuByen bak skyene 472720532
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 467612593
62Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 461421692
63BékaFeriefling 45957426
64Pilkey, DavMitt liv som katt 45587536
65Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 447618322
66Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 447620562
67Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 443018492
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 443011783
69Mugford, SimonMessi ruler 441010434
70Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 440511273
71Horst, Jørn LierOperasjon zombie 43939244
72Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 436612523
73Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 436113233
74Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 435815382
75BékaStjålne drømmer 43297136
76Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 430913083
77Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 430321342
78Mugford, SimonMbappé ruler 42659394
79BékaSøt musikk 42607425
80Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422661560
81Helgheim, OdinYggdrasil 42109604
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 419911993
83Dåsnes, NoraBare si ja 418810793
84Mugford, SimonRonaldo ruler 41689214
85Tolo, MichelleFullmåne 416610423
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 413517342
87Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 412710224
88Kibuishi, KazuIldfuglen 410317832
89Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 409014152
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 408216412
91Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 407614072
92Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 406719692
93Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 401115132
94Sandnes, Hans JørgenOppslukt 39979934
95Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 39589404
96Mugford, SimonNeymar ruler 39558324
97Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 394816212
98Kibuishi, KazuSupernova 390317182
99Norlund, DinaSnøkattprinsen 389511943
100Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 389017512
101Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 387117082
102Helgheim, OdinLoke 38678154
103Horst, Jørn LierOperasjon traktor 38309733
104Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 37848374
105Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 37568554
106Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 37349463
107Oseman, AliceHjertestopper 372913732
108Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 372716412
109Horst, Jørn LierOperasjon Radius 370513392
110Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 366213432
111Mugford, SimonØdegaard ruler 36606425
112Sandmæl, ChaKnust 365710773
113Mugford, SimonSalah ruler 36528824
114Aune, ThomasFotballrekorder 364210603
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 36119843
116Kinney, JeffSalig røre 36109833
117Sandmæl, ChaAngrepet 359210573
118Aune, ThomasFotballhelter 357211273
119Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 353916502
120Horst, Jørn LierOperasjon Plastpose 352014632
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 350410993
122Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 35029433
123Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 34977064
124Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 347312672
125Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 345714882
126Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 343318971
127Kinney, JeffBruk huet! 339810033
128Mugford, SimonBellingham ruler 33737364
129Mæhle, LarsStormen 33736844
130Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 335714532
131Kinney, JeffGode, gamle dager 333015892
132Kinney, JeffRodrick ruler 331618601
133Kinney, JeffSiste stikk 328217021
134GijéVelkommen til Pandoria 32679623
135Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 325612552
136Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 32437764
137Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 32428363
138Brinck, CamillaJakten på gullosten 322510133
139Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 32209583
140Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 321810383
141Kinney, JeffNedsmelting 319012812
142Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 31867504
143Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 318413972
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 31745765
145Kinney, JeffPå dypt vann 316212922
146Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 31175975
147Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 311710952
148Mæhle, LarsBallongferden 30796354
149Dåsnes, NoraLa skogen leve! 307410093
150Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 307342390
151Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 305310093
152Telgemeier, RainaEn genial idé 30398383
153Mugford, SimonKane ruler 30206984
154Kinney, JeffFüllstappa bleie 301610562
155Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 30108413
156Mugford, SimonZlatan ruler 30108263
157Mugford, SimonRashford ruler 30066904
158Kinney, JeffHjem, kjære hjem 297812542
159Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 29788263
160Kinney, JeffSamling i bånn 29729952
161Kinney, JeffDen brutale sannheten 296418621
162Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 295810402
163Mjelde, CharlotteFelix har følelser 29306874
164Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 290515771
165Mugford, SimonVan Dijk ruler 29026094
166Galligan, GaleGuttegærne Stacey 28956584
167Kinney, JeffFestbrems 28855685
168Mugford, SimonDe Bruyne ruler 28826864
169Våhlund, EliasSuperskurker 28734686
170Norman, Mona GriviDen hvite løven 286510262
171Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 28209642
172Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 27744626
173Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 276412492
174Mugford, SimonBarcelona ruler 27425085
175Kinney, JeffDobbel innsats 273711222
176Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 27124426
177Horst, Jørn LierSalamandergåten 270219971
178Mæhle, LarsEgget 26974925
179Våhlund, EliasAlle lyver 26915125
180Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 26905275
181Våhlund, EliasDen lengste natten 26886374
182Mæhle, LarsReisen 26884495
183Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 268713861
184Mæhle, LarsBestevennen 26864525
185Kinney, JeffFerieparadiset 268417541
186Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 26786224
187Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 26694665
188Valle, OdaTre er én for mye 26668293
189Mugford, SimonSaka ruler 26655714
190Våhlund, EliasTilbake 26576584
191Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 26568413
192Mugford, SimonLiverpool ruler 26486064
193Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 26458663
194Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 26403946
195Mugford, SimonVinícius jr. ruler 26254875
196Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 26065794
197Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 25894385
198Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 25866693
199Kinney, JeffBrakkesyke 258215211
200Våhlund, EliasEn ny venn 25815664
201Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 25804715
202Brinck, CamillaI duejegernes grep 25808173
203Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 25797803
204Mæhle, LarsSjøuhyret 25754565
205Mæhle, LarsSkattejakten 25514186
206Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 25356214
207Mæhle, LarsVulkanen 25313726
208West, TraceyJorddragen våkner 25305634
209Telgemeier, RainaDen første krangelen 25056893
210Våhlund, EliasHåpløst 24987063
211Mugford, SimonYamal ruler 24924555
212Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 24775274
213Mæhle, LarsHalloween-festen 24764295
214Telgemeier, RainaStoresøstre 24746633
215Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 24646014
216Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 24275784
217Mugford, SimonLewandowski ruler 24195194
218Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24147283
219Brinck, CamillaUniversets fire elementer 24114425
220Kinney, JeffHundedager 241012531
221Galligan, GaleEn helt umulig jobb 24066053
222Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24044135
223Dahl, RoaldMatilda 240015771
224Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 23778882
225Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 23735034
226Mæhle, LarsHemmeligheten 23653955
227Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 23595604
228Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 23573646
229Kinney, JeffTøffe tider 231813341
230Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 23166373
231Galligan, GaleDen store festen 23105244
232Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 22925724
233Horst, Jørn LierDekkoperasjon 22819272
234Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 22719862
235Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22704924
236Brinck, CamillaEn uventet vending 22626503
237Brinck, CamillaDen siste kampen 22447303
238Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 22439652
239Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 22424674
240Kinney, JeffFemte hjul på vogna 223413381
241Epstein, GabrielaDen nye jenta 22303606
242Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 223010432
243Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 22028402
244Våhlund, EliasUlvene kommer 21775923
245Norman, Mona GriviPanda på rømmen 21747203
246Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 21595084
247Tolo, MichellePoltergeist 21486993
248Mugford, SimonGrealish ruler 21404804
249Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 21336013
250Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 21314265
251Sandmæl, ChaFanget 21305433
252Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 21025403
253Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21023476
254Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 20974674
255Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 20947372
256Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 20935084
257Kjetun, MariVerdens kjemper 20926143
258Halsnes, LineTøffe kjøretøy 20805633
259Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 20727502
260Våhlund, EliasForsvunnet 20716183
261Brinck, CamillaDen låste portalen 20575223
262Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 20566653
263Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 20453495
264Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 203824270
265Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 203610821
266Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 20129172
267Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 20116613
268GijéKyprians hemmelighet 20006682
269Holsve, Mari MoenI pappas hode 19826483
270Blomqvist, FredrikNordlyset 19794774
271Toriyama, AkiraDragon ball 19787732
272Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 19786273
273Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 19777302
274Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 19747432
275Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 197210121
276Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 19694604
277Mugford, SimonMané ruler 19674814
278Halsnes, LineTøffe dinosaurer 19646003
279Mæhle, LarsAprilspøken 19622747
280Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 19548512
281Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 19526193
282Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19398982
283Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19345633
284Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 19323785
285Sandmæl, CharlotteForrådt 19275023
286Våhlund, EliasAlene 19205033
287Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191429240
288Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 19134584
289Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 19048032
290Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 19049472
291Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19024484
292Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19014843
293Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 18914993
294West, TraceyMysteriet med soldragen 18913854
295Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 18866822
296Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 18845163
297Røed, HenningHai! 18834374
298Mæhle, LarsRasmus rydder 18783136
299Pilkey, DavBedre sammen 18723355
300Totland, AndersMamma på dass 18619292
301Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 18595053
302Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 18489951
303Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 18464004
304Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 18394474
305Mugford, SimonPogba ruler 18324114
306Sandmæl, ChaSåret 18274693
307West, TraceyJordskjelv-dragens øye 18212656
308Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 18186332
309Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18152676
310Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 18025053
311Sandmæl, ChaForrådt 17984344
312Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 17986082
313Jacobsen, Jenny J.Rare valper 17983924
314West, TraceyVanndragens hemmelighet 17923674
315Probert, TimKampen mot mørket 17805053
316Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 17706902
317Norman, Mona GriviLure lemurer 17696112
318Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 17655143
319Molaug, Marius HornVerdens verste venn 17598732
320Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 17452666
321Mathismoen, OleStore dyr 17445403
322Sotberg, VictorBare Victor 172118120
323Snashall, SarahHunder og valper 17216052
324Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 17146982
325Aune, ThomasFotballklubber 17146182
326Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 17116432
327Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 17116272
328Mugford, SimonSon ruler 17063065
329Dahl, RoaldHeksene 16949971
330Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 16924923
331Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 16764213
332Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 16695113
333Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 16664263
334Mjelde, CharlotteFelix krangler 16652935
335Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 16603894
336Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16602795
337Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 16573784
338West, TraceyGulldragens skatt 16552815
339Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 16519991
340Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 16504593
341Mugford, SimonVM-heltene ruler 16483414
342Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 16435742
343Norman, Mona GriviPumaproblemet 16296122
344Fiske, AnnaHallo natta! 16284133
345Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 16223794
346Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 16145283
347Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16063085
348Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 16065113
349Halsnes, LineTøffe maskiner 15965153
350Lindahl, LenaAlle må bæsje 15954683
351Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 15812486
352Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 15703634
353Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 15652625
354Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 15635662
355Merz, AnaSkal bare 15624363
356Mugford, SimonPalmer ruler 15622805
357Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156221990
358Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15468651
359Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15394333
360Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 15393893
361Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 15363244
362Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15322715
363Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15315212
364Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15295862
365Pilkey, DavHvordan vinne venner 15272625
366Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15254883
367Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15194493
368Mæhle, LarsTrampolinetullball 15172376
369Riordan, RickLyntyven 15156362
370Norman, Mona GriviTigertrøbbel 15107561
371Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15092575
372Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15062336
373Norman, Mona GriviGepardgåten 15045592
374Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 15035442
375Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 15025692
376Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15015762
377Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 14955152
378Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 14935162
379Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 14914243
380Phoenix, H.L.Hemmeligheten 14914593
381Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 14886132
382Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 14873094
383Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 14844623
384Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 14762635
385Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 14764893
386Hunter, ErinTilbake til villmarken 14736772
387Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 14729351
388Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 14715052
389Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 14626752
390Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 14612815
391Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 14584143
392Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14586702
393Assarasakorn, MichelePotegjengen 14572665
394Tolo, MichelleDet første møtet 14514323
395Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14475872
396Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 14452565
397Marienborg, IreneNatta! sier Nora 14343753
398Våhlund, EliasHåndboka 14315042
399Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14315822
400Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14293244
401Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 14243334
402Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 14175382
403Gumpaw, FelixFørste sak 14122874
404Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14112605
405Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14082705
406Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14083813
407Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14034493
408Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 13954613
409Donaldson, JuliaGruffalo 13883543
410Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13871937
411Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 13807181
412Kjetun, MariSøt og farlig 13742794
413Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 13683543
414Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 13675262
415Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 13662036
416Pilkey, DavSuperpus store drømmer 13632734
417Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 13634533
418GijéJakten på opprinnelsen 13624263
419Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13623413
420Lemire, SabineMira 13623783
421Holowaty, LaurenPeppas brannbil 13592395
422Oseman, AliceHeartstopper 13588451
423Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 13573354
424Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13576592
425Akerlie, IbenLars er lol 135515490
426Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13542555
427Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13524333
428Røed, HenningMonstre i dypet 13384492
429Lindmo, ArneVampyrer og demoner 13374752
430Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13366282
431Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13313473
432Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13303443
433Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13302265
434Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13284403
435Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13273993
436Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 13263823
437Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13244333
438Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 13223144
439Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13213244
440Guinness world records 2026Guinness world records 2026 13172974
441Peers, BobbieLuridiumstyven 13138781
442Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 13122365
443Mæhle, LarsRasmus og fargene 13102275
444Higgins, CamGøy på landet 13103084
445Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13102555
446Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13094882
447Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13053273
448Bjerkeland, IngvildUdyr 130410121
449Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 12952136
450Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 12914372
451Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 12913363
452Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 12905932
453Telgemeier, RainaDrama 12822894
454Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 12822275
455Smart, JamieApekatt mot harepus 12812694
456Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 12773253
457Linde, HeidiAnnenhver uke 12766751
458Norman, Mona GriviHaien kommer! 12765022
459Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 12722285
460Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 12721826
461Probert, TimSkyggen 12703004
462Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 12694153
463Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 12653233
464Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 12624652
465Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 12622205
466Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 12612924
467Telgemeier, RainaSmil 12592814
468Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12552405
469West, TraceySølvdragens glans 12522195
470Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12422066
471Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12403064
472Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12374352
473Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12353044
474Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12343393
475Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12329831
476Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12321946
477Willems, MoJeg brakk snabelen! 12312734
478Halsnes, LineTøffe dyr 12283943
479Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12285752
480Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12212714
481West, TraceyGiftdragens sang 12182435
482Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12072085
483Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12032764
484Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 11984832
485Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 11972135
486Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 11953153
487Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 11922564
488Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 11914152
489Walliams, DavidGangster-bestemor 11899431
490Sharif, GulraizHør her'a! 118217890
491Norman, Mona GriviDinosauregget 11764202
492Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 11765612
493Samdal, PederMer enn en spiller 11744872
494Våhlund, EliasRøde maske 11743942
495Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11662205
496Stene, Gert-OlavForbannelsen 11653853
497Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 11592943
498Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 11572474
499Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 11552295
500Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 11535092
501Willems, MoVi er i en bok! 11512554
502Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 11464692
503Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11431965
504West, TraceyIsdragens frost 11422414
505Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11401796
506Dragland, LiseHvem i jungelen? 11402275
507West, TraceyIlddragens kraft 11392374
508Jamtli, John S.Grenselos 11395292
509Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11383383
510Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11352903
511Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11291696
512Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
513Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 11272125
514Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11231786
515Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11233513
516Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11201836
517Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11192065
518Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11173153
519Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11173223
520Dragland, LiseHvem i skogen? 11132464
521Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11111995
522Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11052334
523Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11022604
524Homme, Annika Linn VerdalLava 11004282
525Lindahl, LenaAlle må sove 10913233
526Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 10817671
527Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 108013230
528Smart, JamieMenneskene kommer! 10782115
529Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 10752254
530Dragland, LiseHvem i havet? 10732194
531Kuhn, CamillaLøs tann 10722284
532Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 10711905
533Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 10623083
534Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 10624192
535West, TraceyJakten på lyndragen 10612144
536Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10611576
537Ewo, JonMonster! 10532943
538Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10511995
539Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10492753
540Phoenix, H.L.Håpet 10452723
541Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 10455092
542Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10443243
543Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10411995
544Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10393762
545CopycatHermegås 10371377
546Walliams, DavidVerdens verste barn 10368111
547CampingCamping 10321367
548Willems, MoSe hva jeg kan! 10301955
549West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10281885
550Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10221795
551Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 10191646
552Hafstad, StianMinnetyven 10195082
553Handford, MartinDen fantastiske reisen 10182204
554Peers, BobbieNudelpuddelen 10172833
555Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10082044
556Øverli, FrodeFrida i Aquador 10063033
557Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 10063682
558Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10041765
559Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10021556
560Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10014942
561Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100017030
562Jacobsen, Jenny J.Små poter 9982034
563Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 9952184
564Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 9932683
565Ewo, JonBø! 9882034
566Mæhle, LarsPiratproblemer 9871606
567West, TraceyTordendragens brøl 9861955
568Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 98620110
569Lindman, MerviMinsten har en potte 9851775
570Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 9853292
571Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9824920
572Dahl, RoaldSVK 9773912
573Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 9772763
574Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 9762973
575Snashall, SarahKatter og kattunger 9763272
576Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9741635
577Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9742723
578Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9701596
579CharadesMimelek 9691416
580Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9682893
581Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9652214
582Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 9641974
583Jackson, IdaBrillebjørn er syk 9621795
584Willems, MoVi drar på kjøretur! 9611984
585Telgemeier, RainaSøstre 9601915
586Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9592813
587Mæhle, LarsTannfetøys 9571586
588Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9563143
589Lieske, DanielEn ny verden 9551835
590Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9511645
591Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9484781
592Lindman, MerviMinsten baker 9451556
593Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9412623
594Raknes, LinaÅse og Kjeks 9412833
595Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 9413682
596Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9401347
597Spont, SiriMolly er min 9402264
598Donaldson, JuliaLille Gruffalo 9392393
599Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9373702
600Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9371595
601Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9363542
602Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9361556
603Nygaard, Peder HornsethSupernova 9284122
604Brinck, CamillaNå er det leggetid 9251835
605Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9251745
606Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9231456
607Marienborg, IreneAu! sier Nora 9232473
608Yoga ballYogaball 9161167
609Probert, TimMørketiden 9151924
610Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9152323
611Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 9123642
612Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9093812
613Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9092613
614Nordahl, VictorReveflammene 9072443
615GijéDen mystiske forsvinningen 9062573
616Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90515250
617Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9032493
618Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 8983342
619Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 8981555
620West, TraceyMånedragens reise 8971904
621Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 8961785
622Daddy putdownNatta med Pappa 8941286
623Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 8903022
624Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 8882164
625Horst, Jørn LierMaltesergåten 8874611
626Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8872563
627Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 8802034
628Mæhle, LarsHvor er myggen? 8791346
629Lyng, SandraHeia Corny 8771495
630Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 8722693
631Linde, HeidiKlasseboka 8693352
632Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8692853
633Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 8694421
634Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 8658920
635Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 8633532
636Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
637Stokke, NilsI maurtua 8621455
638Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 8613012
639Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 8611814
640Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8611665
641Brinck, CamillaKjærlighetens vind 8601784
642Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8601505
643Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8581675
644Barky boatsBarkebåter 8581147
645Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 8571625
646Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8542892
647Marcus, HåkonVilldyr 8535191
648Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 8522183
649Klepp, AnneliGullunge-tabber 8513092
650Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8481406
651Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 8473222
652Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8472763
653Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 8471475
654Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8451874
655Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8411236
656Winick, JuddDet store buldrende braket 8402763
657Castle, PaulKringle og Finn 8351954
658Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8334461
659Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 83240980
660Deutsch, BarryDen tapte arving 8321455
661Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8321246
662BingoBingo 8321187
663Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8302503
664Borge, NinaJakob på vippepunktet 8306341
665Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 8274042
666Peers, BobbieSnøfreserduellen 8262243
667Johnsen, Janne AasebøBamsen 8252123
668Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8232583
669Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
670Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8221256
671Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8211724
672Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8201276
673Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8194751
674Ousland, BjørnPrompetroll 8181904
675Raknes, LinaÅse får besøk 8171644
676Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8174891
677Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 8163432
678Jolley, DanKnust idyll 8142193
679Stai, KariFlaut 8131914
680Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8111944
681Schau, KristopherBæsjen til pappa 8032682
682Grande, MartineLilly sover borte 8032962
683Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8021914
684Muncaster, HarrietDen nye skolen 7991286
685Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 7971475
686Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 7973212
687Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 7941296
688Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 7931166
689Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 7911475
690Banke, PeterAlt om Neymar 7913152
691Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 7912812
692Hunter, ErinKnust idyll 7902113
693Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 7891634
694Næsheim, KnutNam, nam Fantus 7871335
695Jolley, DanEn klan i knipe 7872093
696Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 7862822
697Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 7847651
698Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 7841924
699Christiansen, Pål H.Matboksen 7822273
700Lyng, SandraDen store boken om Corny 7781395
701Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 7781325
702Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 7771136
703Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7771355
704Holowaty, LaurenPeppa er snill 7771296
705Hegerberg, AdaPå samme lag 7764401
706Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7763002
707Svingen, ArneSnitch 7725631
708Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 7672822
709Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 7671914
710Willems, MoDet er vanskelig å vente! 7661684
711Brym, SaraFantus har bæsja 7661136
712Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 7641744
713Phoenix, H.L.Valget 7631983
714Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 7601923
715Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7591664
716Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 75911480
717Probert, TimLandet midt imellom 7531226
718James, HollisRedd dinosaurene! 750947
719Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 7464061
720Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7461096
721Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7452133
722Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7451504
723Steffensen, SandraTil topps 7432492
724Lindman, MerviMinsten tar på klær 7431305
725Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : gold, silver & crystal 7422572
726Handford, MartinHvor er Willy nå? 7402143
727GijéMankefalkens fjær 7372153
728Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 7372303
729Lindman, MerviMinsten plasker 7361524
730Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7353502
731LylianErin 7342193
732Dybvig, PerDe står i kø 7332213
733Sveen, GunnarStjerneskills 7321694
734Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7321744
735Do, AnhNinjakid 7322702
736Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7302233
737Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7291415
738Mæhle, LarsHvor er billetten? 7281146
739Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7251554
740Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 7241295
741Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 7242243
742Vålaug, AnneKvist og Krokus 7242442
743Houm, NicolaiZombieLars 7233442
744Kolstad, HaraldHytte i skogen 7211923
745Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7193082
746Gjerde, HanneMaskinlæreren 7193931
747Archer, MandyPeppa på ballett 7171126
748Lilleøien, BårdOver dal og berg 7142293
749Peach, HeliMørkalven : Alene 7133252
750Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7102502
751Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7093811
752Landström, OlofBø og Bæ i skogen 7051783
753Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7051076
754Sandmæl, CathrineBare oss to 7051734
755Alley, BobBli med til brannstasjonen 7041185
756Snashall, SarahSmygende slanger 7042372
757Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7032632
758Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7022502
759Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7022003
760 Georg og dinosauren 7021036
761Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7012043
762Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7012492
763Kuhn, CamillaRyddetid 7002333
764Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 6992163
765Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6992063
766Adams, BenOppdrag bestemor 6991773
767Estes, MaxSur 6971524
768Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69712030
769Fiske, AnnaHallo skogen! 6962293
770Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 6951056
771Phoenix, H.L.Monsteret 6951464
772Lindman, MerviMinsten kan alt! 6941345
773Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 6923661
774Gumpaw, FelixSnømonsteret 6921345
775Gumpaw, FelixFotballmysteriet 6891355
776Næsheim, KnutFantus og følelsene 6881146
777Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 6873601
778Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 6874951
779Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6873222
780Parr, MariaKeeperen og havet 6833012
781Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6821056
782Klepp, AnneliDynamitt-fotball 6812942
783Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6813352
784Dahl, RoaldDustene 6792992
785Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 6761883
786Rørvik, Bjørn F.Alle barna 6761195
787Kibuishi, Amy KimVannets rike 6751414
788Pamment, JasonLukas og den magiske øya 6751654
789Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 6741235
790Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6731913
791Blixt, HannaOppdraget i London 6731713
792Svingen, ArneRom 13 6723561
793Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 6721644
794Collins, SuzanneDødslekene 6729850
795Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 6723122
796Mæhle, LarsJulegaven 6701315
797Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 6701315
798Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 6693351
799Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 6691205
800Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 6671265
801Halsnes, LineTøffe biler 6651394
802Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6622103
8035-minute storiesFull fart, Bluey! 660887
804Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6581016
805Svingen, ArneDen onde læreren 6574421
806Stokke, NilsPå månen 6571096
807Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6571713
808Bagieu, PénélopeHeksene 6561275
809ShadowlandsSkyggeland 6541036
810Phoenix, H.L.Lyset 6541494
811Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6511554
812Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6502282
813Collins, SuzanneThe Hunger Games 6499840
814Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6472013
815Karlsson, EllenSara får plaster 646936
816Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6451633
817Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 644996
818Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6404651
819Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 6401873
820Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 6381803
821Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6371245
822Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6362262
823Raknes, LinaÅse blir storesøster 6341464
824Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6332093
825Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6333891
826Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6323311
827Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6311046
828Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6301474
829Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6301863
830Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6291225
831Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6292572
832Spont, SiriMolly er best 6291703
833Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6291973
834Walliams, DavidAstrobajas 6281643
835Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6282922
836Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6277440
837Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6273351
838Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 625877
839Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6241354
840Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6241185
841Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6242402
842Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6238360
843Peers, BobbieKakkilakken 6221683
844Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6201364
845Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6192003
846Donaldson, JuliaDe fæle fem 6191026
847Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6192712
848Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6181853
849 Hammergården 617847
850Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6161973
851Hamre, Victoria HaallmanMiso 6152072
852Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6152152
853Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6151185
854Eriksson, EvaJulia hjelper til 6141215
855Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6122023
856Lindmo, ArneOndskapens festning 6122162
857Mæhle, LarsFantorangen bader 611976
858Oxlade, ChrisRaske biler 6112872
859Grande, MartineDilla på dyr 6101454
860Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6091943
861Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 6081025
862Lamøy, ChristofferLiket i myra 6073311
863Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 6069810
864Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6052032
865Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6052752
866Jamtli, John SigvartSabotør 6043421
867Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6031833
868Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6021125
869Svingen, ArneDen slemme eleven 6023321
870Grine, ChrisInvasjonen 6022022
871Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 601817
872Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6012102
873Horst, Jørn LierUndervannsgåten 5994421
874 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 5992842
875Laird, JennyDinosaurene kommer 5961464
876Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 5951683
877Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 5932552
878Hunter, ErinEn klan i knipe 5911523
879Phoenix, H.L.Trylleflasken 5901125
880Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 5901533
881Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 5901783
882Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 5901394
883Molaug, Marius HornVerdens verste jul 5882222
884Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5871933
885Lunde, MajaSceneskrekk 5863671
886Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 5863541
887Bross, HelenaSove borte 5841943
888Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 5831404
889Donaldson, JuliaPinnemann 5821095
890Snashall, SarahHester og føll 5812152
891Guinness world records 2024Guinness world records 2024 5811703
892Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5801174
893Heiberg, Anette V.Hunden 5801324
894Tur, Míriam BonastreSpådommen 5791015
895Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5791503
896Willems, MoBlir du med ut og leke? 5781244
897Roskifte, KristinAlle sammen reiser 5781863
898Nilsen, MoniaHiv og hoi! 5771374
899Borge, NinaHavfolket 5772852
900Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 5753571
901Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5751264
902Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57410450
903Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5731244
904Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5723041
905Neverdahl, Ida EvaFloke 5723061
906Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5711823
907Sattin, SamuelUnico : Jaget 569906
908Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5691424
909Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 5682282
910Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 5681713
911Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 566816
912Hatke, BenJack i jungelen 5662022
913Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5662072
914Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5652202
915 Guinness world records 2022 5651892
916Winick, JuddHilo vekker monstrene 5651902
917Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5644071
918Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5642152
919Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5641085
920Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5641134
921Lunde, MajaTordendronningen 5622901
922Pélissier, JérômeSaga og tåkedragen 5611194
923Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 5592432
924Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5591783
925Bross, HelenaVerdens beste venn 5571523
926Stilson, MichaelBare spille ball 5575830
927Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5567920
928Svingen, ArneStormen 5552971
929Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 555935
930Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5541493
931Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 552777
932Slotten, AlexanderUlvevinter 5522252
933Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 550965
934Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5507350
935Svingen, ArneKappen 5493531
936Linde, HeidiMenneskets beste venn 5482412
937Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5482412
938Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 5482242
939Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5481025
940Klepp, AnneliSommer-overraskelser 5472672
941Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5472202
942Handford, MartinHvor er Willy? 5461393
943Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 546965
944Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5462342
945Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5451114
946Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
947Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 545995
948Willems, MoBlir du med ut å leke? 5441164
949Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5441453
950Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5441613
951Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5431743
952Mathismoen, OleDet ville Norge 5432292
953Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5433641
954Douyé, SylviaVampyrens barn 5421533
955Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5423371
956Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5421005
957Peers, BobbieMellefantene 5411264
958Bross, HelenaNatt på skolen 5411803
959Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5401643
960Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5401463
961Furuseth, Cecilie Ramona KåssStorebolla og Lillebolla : verdens beste barnevakt 5391942
962 Guinness world records 2018 5371703
963Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 53722490
964Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 5371154
965 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5362412
966Kibuishi, KazuAmuletten 5362002
967Formoe, TerjeKaptein Sabeltann : ai, ai, kæpten! 5351234
968Samdal, PederMer enn en klubb 5352911
969Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5341025
970Mæhle, LarsHvor er nesa til påskeharen? 533975
971Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 5332881
972Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5334131
973Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5321563
974Jensen, JørnKasper på fotballeir 5313311
975Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 53117600
976Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5311523
977Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 530995
978Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5281035
979Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5272192
980Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5261244
981Svingen, ArneSkattekartet 5253351
982Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5251274
983Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5242182
984Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5233341
985Roskifte, KristinAlle sammen teller 5221862
986Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : : for det har de ikke lyst til 5221184
987Svingen, ArneGrusomme netter 5223271
988Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5212721
989Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5202502
990Sortland, BjørnMission 4: Bergen 5203331
991Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5202042
992Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5192002
993Kent, JaneSommerfugler 519806
994Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5171683
995Halvorsen, Anne GunnArvingen 5174571
996Holowaty, LaurenGeorgs traktor 516806
997Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 516707
998Svingen, ArneSlakterskogen 5162601
999Alaei, NedaBare vent 5143391
1000Næsheim, KnutMine første ord 513856

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 185 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2449 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 13/10/2026 kl. 14:27:40


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As