1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1601738414
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1057230203
3Falch, MalinHarukkas ønske 952320734
4Falch, MalinVikingene og orakelet 929424383
5Helgheim, OdinDrageviking 897218604
6Sotberg, VictorEdelmot 893319674
7Falch, MalinTrollriket 879623373
8Sotberg, VictorNekromanseren 878218054
9Falch, MalinKråkesøstrene 839121173
10Pilkey, DavHundemannen 815118234
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 804135092
12Mugford, SimonHaaland ruler 751216474
13Falch, MalinReisen til Røros 693716714
14Nordahl, VictorByen 690814894
15Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 686713255
16Helgheim, OdinFenrisulven 684520923
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 660214614
18Helgheim, OdinValhall 659415554
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 646318613
20Sandmæl, CathrineJenter 643414814
21Pilkey, DavHundemannen er på ballen 642713374
22Helgheim, OdinFimbulvinter 634217083
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 616430002
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 610415993
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 609713464
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 606815583
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 598412454
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 592517373
29Sotberg, VictorSkyggene 59069806
30Nordahl, VictorSkogen 588712874
31Pilkey, DavForbrytelse og slafs 585011415
32Pilkey, DavFarefulle høyder 583411425
33Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 579410555
34Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 577722842
35Pilkey, DavHundemannen håver inn 576211994
36Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 571317553
37Sotberg, VictorBedrager 565013684
38Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 563717643
39Sandnes, Hans JørgenDypfryst 563416863
40Pilkey, DavNår villdyret våkner 560511115
41Pilkey, DavDen røde rebell 56029126
42Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 557125552
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 550513134
44BékaHjertets hemmeligheter 54519305
45Pilkey, DavLoppenes herre 543911264
46Pilkey, DavI fri dressur 542711114
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 538416473
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 538020332
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 525715363
50Helgheim, OdinTordenguden 516811664
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 515219452
52Pilkey, DavI kattepine 511510374
53Sandmæl, ChaBeseiret 509912534
54Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 507212813
55Nordahl, VictorRevefarmen 506810954
56Kibuishi, KazuByen bak skyene 505920882
57Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 502918962
58BékaKjærlighetssorg 50198236
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 501313093
60Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 491112723
61Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489169210
62Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 487021872
63BékaFeriefling 48617496
64Pilkey, DavMitt liv som katt 48577686
65Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 481919122
66Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 475820782
67Sandnes, Hans JørgenOrkanen 473211993
68Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 471411524
69Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 471018392
70Mugford, SimonMessi ruler 468710464
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 464315512
72Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 462213233
73Mugford, SimonMbappé ruler 46019494
74Horst, Jørn LierOperasjon zombie 45989274
75Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 457321582
76Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 456212623
77BékaStjålne drømmer 45607196
78BékaSøt musikk 45387556
79Dåsnes, NoraBare si ja 453011064
80Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 452313053
81Helgheim, OdinYggdrasil 45039674
82Mugford, SimonRonaldo ruler 44639304
83Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 445812033
84Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 445010534
85Tolo, MichelleFullmåne 439410594
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 436217562
87Kibuishi, KazuIldfuglen 435717912
88Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 434914403
89Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 434214163
90Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 432519962
91Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 431516462
92Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 424615032
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 42379994
94Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 423061550
95Mugford, SimonNeymar ruler 42198395
96Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 415516462
97Kibuishi, KazuSupernova 415317402
98Norlund, DinaSnøkattprinsen 414912063
99Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 41249444
100Oseman, AliceHjertestopper 407714122
101Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 406817032
102Helgheim, OdinLoke 40678135
103Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 406117752
104Horst, Jørn LierOperasjon traktor 39979824
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 39678484
106Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 39539574
107Mugford, SimonØdegaard ruler 39446795
108Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 393716542
109Aune, ThomasFotballhelter 393211623
110Aune, ThomasFotballrekorder 393210753
111Horst, Jørn LierOperasjon Radius 389813462
112Mugford, SimonSalah ruler 38918874
113Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 38728484
114Sandmæl, ChaKnust 386710833
115Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 381013332
116Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 38029803
117Kinney, JeffSalig røre 37909863
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 377216882
119Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 376015212
120Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 375312982
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 373111263
122Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 36849493
123Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 368015262
124Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 36677155
125Kinney, JeffBruk huet! 365210283
126Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 364419061
127Sandmæl, ChaAngrepet 361910223
128Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 360214882
129Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 359712782
130Kinney, JeffRodrick ruler 357618771
131Mæhle, LarsStormen 35487005
132Kinney, JeffGode, gamle dager 353915942
133Mugford, SimonBellingham ruler 35247354
134Kinney, JeffSiste stikk 349917102
135Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 345910583
136GijéVelkommen til Pandoria 34489573
137Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 34279603
138Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 34278424
139Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 34127554
140Kinney, JeffNedsmelting 341212892
141Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 340314332
142Brinck, CamillaJakten på gullosten 339710143
143Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 33887724
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 33795985
145Mugford, SimonZlatan ruler 33748593
146Kinney, JeffPå dypt vann 333312952
147Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 328011002
148Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 32716115
149Mugford, SimonRashford ruler 32637014
150Dåsnes, NoraLa skogen leve! 326210173
151Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 323810263
152Kinney, JeffFüllstappa bleie 323810753
153Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 32298353
154Telgemeier, RainaEn genial idé 32228483
155Mugford, SimonKane ruler 32156954
156Mæhle, LarsBallongferden 32046295
157Kinney, JeffSamling i bånn 320010013
158Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 317116241
159Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316642390
160Kinney, JeffDen brutale sannheten 314618881
161Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 31398443
162Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 313910443
163Mugford, SimonDe Bruyne ruler 30986934
164Mugford, SimonVan Dijk ruler 30886095
165Galligan, GaleGuttegærne Stacey 30736674
166Kinney, JeffFestbrems 30615755
167Mjelde, CharlotteFelix har følelser 30616924
168Kinney, JeffHjem, kjære hjem 305912452
169Mugford, SimonBarcelona ruler 30545395
170Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 30349633
171Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 303012932
172Norman, Mona GriviDen hvite løven 300610262
173Våhlund, EliasSuperskurker 30054696
174Kinney, JeffDobbel innsats 299111392
175Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 289013952
176Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28794676
177Mugford, SimonSaka ruler 28735774
178Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 28705445
179Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 28684446
180Våhlund, EliasDen lengste natten 28546284
181Mugford, SimonLiverpool ruler 28546284
182Våhlund, EliasTilbake 28516754
183Valle, OdaTre er én for mye 28458403
184Mæhle, LarsReisen 28444586
185Kinney, JeffFerieparadiset 284117611
186Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 28336334
187Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 28154775
188Mæhle, LarsBestevennen 28104526
189Våhlund, EliasAlle lyver 28065125
190Horst, Jørn LierSalamandergåten 278919921
191Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 27828503
192Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 27725994
193Kinney, JeffBrakkesyke 277115311
194Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 27593986
195Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 27598013
196Mæhle, LarsEgget 27564795
197Mugford, SimonVinícius jr. ruler 27504825
198Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 27464745
199Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 27338923
200Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 27196833
201Våhlund, EliasEn ny venn 27165714
202Mæhle, LarsSjøuhyret 27084615
203Mæhle, LarsSkattejakten 27054266
204West, TraceyJorddragen våkner 27005744
205Mugford, SimonLewandowski ruler 26955385
206Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 26856264
207Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26844416
208Brinck, CamillaI duejegernes grep 26778233
209Mugford, SimonYamal ruler 26494625
210Mæhle, LarsVulkanen 26353767
211Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 26245344
212Våhlund, EliasHåpløst 26157113
213Mæhle, LarsHalloween-festen 26144425
214Telgemeier, RainaDen første krangelen 26126803
215Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 26026074
216Telgemeier, RainaStoresøstre 25926603
217Galligan, GaleEn helt umulig jobb 25576134
218Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 25475844
219Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 25455184
220Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 25325734
221Kinney, JeffHundedager 252612512
222Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 25099942
223Mæhle, LarsHemmeligheten 25094006
224Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 24938922
225Brinck, CamillaUniversets fire elementer 24924385
226Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24813706
227Kinney, JeffTøffe tider 248013391
228Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 248010042
229Dahl, RoaldMatilda 247415831
230Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24674036
231Brinck, CamillaEn uventet vending 24646743
232Tolo, MichellePoltergeist 24597483
233Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24327033
234Galligan, GaleDen store festen 24325444
235Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 24296283
236Kinney, JeffFemte hjul på vogna 241613401
237Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 23696983
238Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 23635544
239Epstein, GabrielaDen nye jenta 23613786
240Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23609142
241Sandmæl, ChaFanget 23595714
242Brinck, CamillaDen siste kampen 23517343
243Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 23478582
244Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23466173
245Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 23434655
246Mæhle, LarsKrympekatastrofe 23424924
247Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 232210522
248Våhlund, EliasUlvene kommer 23156113
249Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 23016673
250Mugford, SimonGrealish ruler 22984854
251Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 22835614
252Brinck, CamillaDen låste portalen 22775424
253GijéKyprians hemmelighet 22716923
254Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 22627652
255Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 22604275
256Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22577243
257Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 22257383
258Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 22225044
259Våhlund, EliasForsvunnet 22176393
260Kjetun, MariVerdens kjemper 22026383
261Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 21965084
262Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21814704
263Halsnes, LineTøffe kjøretøy 21705683
264Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21703426
265Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21536413
266Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 21527742
267Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 21473476
268Mugford, SimonMané ruler 21474854
269Holsve, Mari MoenI pappas hode 21406653
270Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 21359162
271Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 21326583
272Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 21149402
273Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 211410292
274Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 20965403
275Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 20968692
276Toriyama, AkiraDragon ball 20837582
277Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 20807312
278Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 20593855
279Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 20554594
280Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20555953
281Våhlund, EliasAlene 20445074
282Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204024270
283Totland, AndersMamma på dass 20389812
284Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 203010601
285Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20244634
286Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 20198102
287Mæhle, LarsAprilspøken 20152727
288Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 20124204
289Sandmæl, CharlotteForrådt 20074934
290West, TraceyMysteriet med soldragen 20014024
291Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 19946772
292Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19894634
293Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19874904
294Blomqvist, FredrikNordlyset 19844704
295Mæhle, LarsRasmus rydder 19793196
296Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19765013
297Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19725533
298Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 19575123
299Røed, HenningHai! 19544354
300Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 19486562
301Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 19459222
302Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 19455033
303Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 19409971
304West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19392737
305Mugford, SimonPogba ruler 19384064
306Sandmæl, ChaForrådt 19304424
307Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 19294504
308Sandmæl, ChaSåret 19264694
309Norman, Mona GriviLure lemurer 19206193
310Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191629380
311Aune, ThomasFotballklubber 19116412
312Pilkey, DavBedre sammen 19053275
313Mathismoen, OleStore dyr 18985683
314Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18952697
315Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 18896922
316Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 18876602
317Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 18767242
318Molaug, Marius HornVerdens verste venn 18748802
319Snashall, SarahHunder og valper 18626123
320Probert, TimKampen mot mørket 18605013
321Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18476182
322Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 18475193
323Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 18392716
324West, TraceyVanndragens hemmelighet 18253445
325Mugford, SimonVM-heltene ruler 18183644
326Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 18166622
327Mugford, SimonSon ruler 18063125
328Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18064773
329Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 18054993
330Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 179910131
331Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 17974324
332Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 17906042
333Jacobsen, Jenny J.Rare valper 17813684
334Dahl, RoaldHeksene 17759961
335Sotberg, VictorBare Victor 177118020
336Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 17665183
337Halsnes, LineTøffe maskiner 17655393
338Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17573924
339Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17524214
340Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 17475353
341West, TraceyGulldragens skatt 17462876
342Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17453844
343Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 17423894
344Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 17345982
345Fiske, AnnaHallo natta! 17314234
346Mjelde, CharlotteFelix krangler 17282945
347Lindahl, LenaAlle må bæsje 17144903
348Norman, Mona GriviPumaproblemet 17116132
349Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 17002786
350Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 16955223
351Mugford, SimonPalmer ruler 16732845
352Pilkey, DavHvordan vinne venner 16712786
353Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16583065
354Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 16572466
355Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16573664
356Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16492686
357Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 16484983
358Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 16468671
359Merz, AnaSkal bare 16464483
360Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 16443334
361Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 16195942
362Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 16085522
363Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 16062725
364Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 16064533
365Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 16035243
366Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 16015802
367Norman, Mona GriviTigertrøbbel 15987602
368Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15956222
369Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15935253
370Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15925762
371Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 15925382
372Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 15923864
373Riordan, RickLyntyven 15866442
374Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 15864993
375Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 15853634
376Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 15807552
377Mæhle, LarsTrampolinetullball 15762376
378Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15712326
379Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156922090
380Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 15676872
381Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15662955
382Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15662596
383Assarasakorn, MichelePotegjengen 15652715
384Norman, Mona GriviGepardgåten 15605552
385Tolo, MichelleDet første møtet 15564363
386Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15564313
387Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15554123
388Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15502645
389Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15443045
390Hunter, ErinTilbake til villmarken 15416712
391Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15305053
392Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15293883
393Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 15299101
394Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 15285852
395GijéJakten på opprinnelsen 15274693
396Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15254603
397Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 15255512
398Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15215792
399Våhlund, EliasHåndboka 15145082
400Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 15103654
401Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 15053294
402Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 15006672
403Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 14984313
404Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 14982555
405Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14972635
406Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 14953404
407Gumpaw, FelixFørste sak 14912885
408Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14902855
409Phoenix, H.L.Hemmeligheten 14834373
410Akerlie, IbenLars er lol 147916030
411Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14784703
412Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14634463
413Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14632555
414Oseman, AliceHeartstopper 14598631
415Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 14594403
416Donaldson, JuliaGruffalo 14543624
417Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 14532146
418Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14525402
419Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14524962
420Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14483274
421Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 14474603
422Røed, HenningMonstre i dypet 14444683
423Lemire, SabineMira 14413813
424Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 14356572
425Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14313374
426Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14292455
427Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14292665
428Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 14266222
429Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 14262336
430Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 14242615
431Lindmo, ArneReisen til Atlantis 14233583
432Guinness world records 2026Guinness world records 2026 14182974
433Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14166292
434Bjerkeland, IngvildUdyr 141010201
435Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 14074513
436Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 14054263
437Smart, JamieApekatt mot harepus 14042765
438Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13993464
439Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 13984443
440Norman, Mona GriviHaien kommer! 13985152
441Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13962635
442Higgins, CamGøy på landet 13923114
443Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13914073
444Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13874363
445Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13873254
446Halsnes, LineTøffe dyr 13834363
447Kjetun, MariSøt og farlig 13812705
448Kuhn, CamillaLunda på rideskole 13773593
449Peers, BobbieLuridiumstyven 13768781
450Mæhle, LarsRasmus og fargene 13662285
451Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13652216
452Linde, HeidiAnnenhver uke 13636752
453Sharif, GulraizHør her'a! 136319020
454Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13603364
455Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13593234
456Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13584772
457Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13533184
458Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13491787
459Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13483314
460Telgemeier, RainaDrama 13392874
461Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13372245
462Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13302076
463Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13292235
464Telgemeier, RainaSmil 13292844
465Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13262984
466Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13261837
467Probert, TimSkyggen 13222974
468Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13214682
469Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 13213084
470Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 13152465
471Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13063473
472West, TraceySølvdragens glans 13012205
473Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12998621
474Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12971966
475Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 12974313
476Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12975772
477West, TraceyIsdragens frost 12942515
478West, TraceyGiftdragens sang 12922425
479Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12922704
480Willems, MoJeg brakk snabelen! 12882734
481Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12853303
482Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12812644
483Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12752036
484Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12702096
485Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 12703273
486Samdal, PederMer enn en spiller 12704922
487Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 12665212
488Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12654093
489Norman, Mona GriviDinosauregget 12634372
490Våhlund, EliasRøde maske 12604023
491Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12562974
492Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12504802
493Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12482764
494Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12474662
495Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12462325
496Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12305762
497Stene, Gert-OlavForbannelsen 12293953
498Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12262105
499Walliams, DavidGangster-bestemor 12259321
500Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12222335
501Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12202504
502Jamtli, John S.Grenselos 12185212
503Guinness world records 2025Guinness world records 2025 12153293
504Dragland, LiseHvem i jungelen? 12132305
505Mæhle, LarsBursdagsbaluba 12121986
506Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 12031826
507Mæhle, LarsTeatertrøbbel 12012006
508Smart, JamieMenneskene kommer! 11972215
509Willems, MoVi er i en bok! 11962524
510West, TraceyIlddragens kraft 11922414
511Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11923563
512Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 11912894
513Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11844542
514Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11813373
515Homme, Annika Linn VerdalLava 11784372
516Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11743243
517Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11681975
518Dragland, LiseHvem i skogen? 11652494
519Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11603153
520Lindahl, LenaAlle må sove 11603313
521Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11591686
522West, TraceyJakten på lyndragen 11592225
523Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11573393
524Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11567851
525Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11542624
526Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11511746
527Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11482314
528Kuhn, CamillaLøs tann 11452344
529Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11455312
530Telgemeier, RainaSøstre 11392145
531Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 11371736
532Nygaard, Peder HornsethSupernova 11374712
533Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
534Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11281965
535Dragland, LiseHvem i havet? 11252245
536Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11243103
537Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 11163343
538Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 11162803
539Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11132264
540Ewo, JonMonster! 11113023
541Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11071577
542Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11021985
543Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 10992803
544Peers, BobbieNudelpuddelen 10992873
545Mæhle, LarsTannfetøys 10991766
546Walliams, DavidVerdens verste barn 10998121
547Nordahl, VictorReveflammene 10982674
548Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 10941915
549Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 109420110
550Phoenix, H.L.Håpet 10902733
551Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 108713280
552Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 10853772
553Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10841656
554CampingCamping 10801377
555Handford, MartinDen fantastiske reisen 10802234
556Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10773782
557West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10751895
558CopycatHermegås 10701367
559Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10662095
560Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10661805
561Willems, MoSe hva jeg kan! 10651965
562Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10641925
563Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10574952
564Hafstad, StianMinnetyven 10565282
565Øverli, FrodeFrida i Aquador 10523143
566Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10501945
567Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10442224
568Snashall, SarahKatter og kattunger 10413303
569Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10401765
570Ewo, JonBø! 10392035
571Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10382833
572Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10341975
573Spont, SiriMolly er min 10312444
574Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 10301696
575Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10263293
576Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10262673
577Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10233143
578CharadesMimelek 10211457
579Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10175012
580Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 10113832
581Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10081905
582Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 10073003
583Dahl, RoaldSVK 10063872
584Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10042733
585Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417030
586Willems, MoVi drar på kjøretur! 10031965
587Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9991626
588Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9941377
589Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
590Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9932194
591Stai, KariFlaut 9912164
592Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9903782
593Lindman, MerviMinsten baker 9891606
594Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9881576
595Lieske, DanielEn ny verden 9841835
596Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9811765
597Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 9771895
598Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9763432
599Mæhle, LarsPiratproblemer 9761556
600Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9742623
601Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9723762
602Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9673352
603Brinck, CamillaNå er det leggetid 9661825
604Horst, Jørn LierMaltesergåten 9634821
605GijéDen mystiske forsvinningen 9612553
606Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9611516
607Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9611466
608Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 9604342
609Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9601556
610Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9593692
611Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 9573832
612Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 9575001
613Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 95541980
614Yoga ballYogaball 9551178
615Marienborg, IreneAu! sier Nora 9532483
616Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9502613
617Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9493822
618Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 94710380
619Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9461585
620Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9462224
621West, TraceyTordendragens brøl 9441914
622Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 9441765
623Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9404572
624Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9353023
625Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9301565
626Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 9302184
627Jacobsen, Jenny J.Små poter 9261735
628Daddy putdownNatta med Pappa 9251287
629Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9231635
630Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9223362
631Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9212054
632West, TraceyMånedragens reise 9191864
633Lyng, SandraHeia Corny 9171516
634Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 9164611
635Mæhle, LarsHvor er myggen? 9141356
636Raknes, LinaÅse og Kjeks 9132653
637Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 91315290
638Lindman, MerviMinsten har en potte 9131605
639Winick, JuddDet store buldrende braket 9092743
640Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9052663
641Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9032413
642Probert, TimMørketiden 9031894
643Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9011805
644Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9012184
645Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9002933
646Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8992463
647Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 8951804
648Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8942883
649Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8931645
650Castle, PaulKringle og Finn 8921984
651Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8911545
652Donaldson, JuliaLille Gruffalo 8902293
653Pamment, JasonLukas og den magiske øya 8901854
654Barky boatsBarkebåter 8881137
655Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8872853
656Marcus, HåkonVilldyr 8865231
657Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8841416
658Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8832753
659Peers, BobbieSnøfreserduellen 8802363
660Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8791257
661Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 8741994
662Banke, PeterAlt om Neymar 8703192
663Linde, HeidiKlasseboka 8693112
664Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8691964
665Deutsch, BarryDen tapte arving 8681436
666Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8671326
667Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8631695
668Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8621276
669Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
670Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8612503
671Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8612932
672Borge, NinaJakob på vippepunktet 8596191
673Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8584891
674BingoBingo 8571217
675Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8561227
676Hunter, ErinKnust idyll 8532153
677Stokke, NilsI maurtua 8511356
678Jolley, DanKnust idyll 8512183
679Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 8492922
680Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8461914
681Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8431425
682Ousland, BjørnPrompetroll 8431904
683Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8431774
684Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8432473
685Muncaster, HarrietDen nye skolen 8411296
686Grande, MartineLilly sover borte 8403012
687Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8391665
688Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8371197
689Klepp, AnneliGullunge-tabber 8372942
690Christiansen, Pål H.Matboksen 8342363
691Kolstad, HaraldHytte i skogen 8312054
692Svingen, ArneSnitch 8305821
693Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8293182
694Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Gold, silver & crystal 8262733
695Schau, KristopherBæsjen til pappa 8252743
696Raknes, LinaÅse får besøk 8241645
697Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
698Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8237631
699Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 8194301
700Phoenix, H.L.Valget 8182103
701Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8171984
702Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8151644
703Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8141924
704Lyng, SandraDen store boken om Corny 8141435
705Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 8132802
706Holowaty, LaurenPeppa er snill 8131306
707Probert, TimLandet midt imellom 8091296
708Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 8092024
709Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 8061774
710Willems, MoDet er vanskelig å vente! 8031694
711Steffensen, SandraTil topps 8032493
712Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7991664
713Jolley, DanEn klan i knipe 7972003
714James, HollisRedd dinosaurene! 797978
715Brym, SaraFantus har bæsja 7971156
716Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 7961435
717Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 7951445
718Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 7942293
719Johnsen, Janne AasebøBamsen 7922043
720Handford, MartinHvor er Willy nå? 7912143
721Kuhn, CamillaRyddetid 7902423
722Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7881724
723Sveen, GunnarStjerneskills 7871724
724Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7861465
725Vålaug, AnneKvist og Krokus 7842493
726Snashall, SarahSmygende slanger 7832403
727Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7812672
728Peach, HeliMørkalven : Alene 7813262
729Lindman, MerviMinsten tar på klær 7761375
730Do, AnhNinjakid 7762772
731Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7741535
732Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7731097
733Lindman, MerviMinsten plasker 7721545
734Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7721355
735Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7723592
736Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 7691097
737Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7681515
738LylianErin 7672193
739GijéMankefalkens fjær 7652213
740Gjerde, HanneMaskinlæreren 7633951
741Sandmæl, CathrineBare oss to 7611864
742Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 76011480
743Fiske, AnnaHallo skogen! 7592353
744Hegerberg, AdaPå samme lag 7584291
745Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7571305
746Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7542782
747Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7533871
748Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 7531047
749Lilleøien, BårdOver dal og berg 7512323
750Svingen, ArneRom 13 7483751
751Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7452093
752Houm, NicolaiZombieLars 7453282
753Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7442413
754Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7441106
755Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7442443
756Adams, BenOppdrag bestemor 7431784
757Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7421245
758Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7413672
759Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7413072
760Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7415011
761Phoenix, H.L.Monsteret 7401485
762Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7381116
763Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7381983
764Svingen, ArneDen onde læreren 7384621
765Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7362163
766Archer, MandyPeppa på ballett 7331116
767 Georg og dinosauren 7331037
768Phoenix, H.L.Lyset 7291644
769Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7282123
770Collins, SuzanneDødslekene 7239840
771Collins, SuzanneThe Hunger Games 72210430
772Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 7223372
773Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7213432
774Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7202083
775Lindman, MerviMinsten kan alt! 7191325
776Peers, BobbieKakkilakken 7161823
777Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7151953
778Mæhle, LarsJulegaven 7131345
779Dahl, RoaldDustene 7123062
780Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 7111126
781Gumpaw, FelixSnømonsteret 7111335
782Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7113152
783Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7101235
784Blixt, HannaOppdraget i London 7101684
785Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 7103262
786Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 7071265
787Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7071963
788Halsnes, LineTøffe biler 7061434
789Bagieu, PénélopeHeksene 7061325
790Lamøy, ChristofferLiket i myra 7053591
791Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7043561
792Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 7031355
793Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7012812
794Estes, MaxSur 7011474
795Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 7001335
796Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6991106
797Kibuishi, Amy KimVannets rike 6981414
798Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69812030
799Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6973052
800Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 6962632
8015-minute storiesFull fart, Bluey! 696897
802Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6961554
803Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6941574
804Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6942203
805Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6921724
806Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6911913
807Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6913901
808Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6902402
809Stokke, NilsPå månen 6891096
810Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6861903
811Hatke, BenJack i jungelen 6852233
812Phoenix, H.L.Trylleflasken 6841215
813Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6841614
814Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6811026
815Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6812023
816Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6812622
817Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6791883
818Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6792253
819ShadowlandsSkyggeland 6781056
820Mæhle, LarsHvor er billetten? 675947
821Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6743352
822Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 6731006
823Karlsson, EllenSara får plaster 673957
824Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6711255
825Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6712592
826Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6701414
827Parr, MariaKeeperen og havet 6682642
828Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6672232
829Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6661165
830Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6661235
831Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6663262
832Borge, NinaHavfolket 6643152
833Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6632043
834Raknes, LinaÅse blir storesøster 6621464
835Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6624601
836Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6602792
837Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6591066
838Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6582432
839Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6582043
840Hamre, Victoria HaallmanMiso 6572103
841Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6562133
842Grine, ChrisInvasjonen 6562123
843Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6551883
844Svingen, ArneDen slemme eleven 6553331
845Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 6543751
846Stilson, MichaelBare spille ball 6546381
847Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6531115
848Donaldson, JuliaDe fæle fem 6521006
849Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6491913
850Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6481893
851Oxlade, ChrisRaske biler 6472952
852Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6471205
853 Hammergården 645847
854Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6451953
855Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6441973
856Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6441195
857Eriksson, EvaJulia hjelper til 6431215
858Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6431753
859Mæhle, LarsSpinosaurusen 6422762
860Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6422352
861Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6421354
862Lindmo, ArneOndskapens festning 6422113
863Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 6411623
864Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6412123
865Jamtli, John SigvartSabotør 6403391
866Alley, BobBli med til brannstasjonen 6401046
867Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6402592
868Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6382003
869Dybvig, PerDe står i kø 6371863
870Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6362622
871Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6361773
872Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6362832
873Laird, JennyDinosaurene kommer 6331454
874 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6322732
875Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6304471
876Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6307440
877Mæhle, LarsFantorangen bader 629946
878Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6281623
879Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6281095
880Tur, Míriam BonastreSpådommen 6271036
881Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6263941
882Svingen, ArneKappen 6253701
883Neverdahl, Ida EvaFloke 6243131
884Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6241225
885Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248390
886Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 6231155
887Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 622976
888Landström, OlofBø og Bæ i skogen 6211583
889Walliams, DavidAstrobajas 6211603
890 Guinness world records 2022 6191943
891Bross, HelenaSove borte 6191973
892Lunde, MajaSceneskrekk 6173641
893Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6171544
894Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 616817
895Lunde, MajaTordendronningen 6162962
896Snashall, SarahHester og føll 6152142
897Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6142372
898Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6141384
899Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 6141314
900Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 6133012
901Winick, JuddHilo i fritt fall 6131893
902Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6121863
903Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6111374
904Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6101783
905Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 608976
906Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 60610620
907Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 6041743
908Willems, MoBlir du med ut og leke? 6031244
909Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 6021444
910Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 6011513
911Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 6011334
912Hunter, ErinEn klan i knipe 6001464
913Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 6001374
914Slotten, AlexanderUlvevinter 5982462
915Svingen, ArneHalloweenhuset 5963421
916Svingen, ArneStormen 5962972
917Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5953051
918Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5951853
919Sattin, SamuelUnico : Jaget 595906
920Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5952382
921Grande, MartineDilla på dyr 5951314
922Donaldson, JuliaPinnemann 5941035
923Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5942142
924Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5932422
925Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5931125
926Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5921214
927Winick, JuddHilo vekker monstrene 5901873
928Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5903391
929Handford, MartinHvor er Willy? 5871404
930Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5862202
931Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5861473
932Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5861015
933Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 585807
934Kibuishi, KazuAmuletten 5842032
935Samdal, PederMer enn en klubb 5832981
936Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5824051
937Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5822192
938Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5821045
939Jensen, JørnKasper på fotballeir 5803401
940Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5804471
941Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5801424
942Peers, BobbieFlukten fra jorden 5793231
943Mathismoen, OleDet ville Norge 5792292
944Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5781145
945Svingen, ArneSkattekartet 5773331
946Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5761663
947 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5762422
948Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57610450
949Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5751424
950Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5752102
951Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5752312
952Svingen, ArneSpøkelseshotellet 5753501
953Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5731713
954Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5732012
955Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5721344
956Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 571975
957Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5711553
958Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5701763
959Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5701145
960Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5702242
961Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5701055
962Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5691085
963Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 56922490
964Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5683451
965Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 568975
966Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5671473
967Svingen, ArneSlakterskogen 5652732
968Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5641793
969Heiberg, Anette V.Hunden 5621224
970Douyé, SylviaVampyrens barn 5611523
971Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 56117550
972Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5603491
973Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5601972
974Halvorsen, Anne GunnArvingen 5604731
975Jolley, DanSashas hemmelighet 5591463
976Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5581763
977Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5577920
978Svingen, ArneGrusomme netter 5573261
979Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 556955
980Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5551633
981Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5553601
982Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 554727
983Bross, HelenaNatt på skolen 5541703
984Gjendem, Anna BergGi meg et kjæledyr! 5532811
985Alaei, NedaBare vent 5523471
986Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5512542
987Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5511533
988Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5517350
989Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 549707
990Gumpaw, FelixFotballmysteriet 5481134
991Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 5481473
992Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 5481194
993Klepp, AnneliSommer-overraskelser 5472552
994Svingen, ArneDen døde onkelen 5462572
995 Guinness world records 2018 5451583
996Holowaty, LaurenGeorgs traktor 545816
997Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
998Bross, HelenaInnbrudd på skolen 5441613
999Næsheim, KnutFantus og følelsene 544935
1000Næsheim, KnutMine første ord 543876

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 183 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2460 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 21/10/2026 kl. 14:27:39


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As