1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1572438324
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1033430113
3Falch, MalinHarukkas ønske 935220714
4Falch, MalinVikingene og orakelet 909624393
5Helgheim, OdinDrageviking 879418514
6Sotberg, VictorEdelmot 875719604
7Falch, MalinTrollriket 864523333
8Sotberg, VictorNekromanseren 860618094
9Falch, MalinKråkesøstrene 822421123
10Pilkey, DavHundemannen 801118324
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 786535072
12Mugford, SimonHaaland ruler 736716524
13Nordahl, VictorByen 676114844
14Falch, MalinReisen til Røros 675616514
15Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 675513125
16Helgheim, OdinFenrisulven 670420923
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 648614534
18Helgheim, OdinValhall 644415464
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 634118463
20Pilkey, DavHundemannen er på ballen 630113344
21Sandmæl, CathrineJenter 629514744
22Helgheim, OdinFimbulvinter 623517113
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 607029972
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 601113484
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 599515943
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 596815583
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 586812474
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 581017333
29Sotberg, VictorSkyggene 57849765
30Nordahl, VictorSkogen 576812864
31Pilkey, DavFarefulle høyder 571311355
32Pilkey, DavForbrytelse og slafs 568811315
33Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 566922692
34Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 565710535
35Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 562917563
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 561811944
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 553416993
38Pilkey, DavDen røde rebell 55029096
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 548811074
40Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 548717563
41Sotberg, VictorBedrager 547413374
42Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 544025752
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 539713104
44BékaHjertets hemmeligheter 53599275
45Pilkey, DavI fri dressur 533111094
46Pilkey, DavLoppenes herre 530811124
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 529416423
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 527820202
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 518415373
50Helgheim, OdinTordenguden 508211644
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 506119462
52Pilkey, DavI kattepine 502510354
53Sandmæl, ChaBeseiret 499012483
54Kibuishi, KazuByen bak skyene 496520802
55Nordahl, VictorRevefarmen 495910884
56Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 495612743
57Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 494318982
58BékaKjærlighetssorg 49308235
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 490913033
60Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 488869210
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 482812703
62Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 479121792
63BékaFeriefling 47877506
64Pilkey, DavMitt liv som katt 47547606
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 466320672
66Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 465618792
67Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 463518402
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 463411913
69Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 460611424
70Mugford, SimonMessi ruler 458610404
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 454115442
72Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 453713243
73Horst, Jørn LierOperasjon zombie 45219244
74Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 450121602
75Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 448912563
76BékaStjålne drømmer 44787206
77BékaSøt musikk 44617585
78Mugford, SimonMbappé ruler 44599424
79Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 444113043
80Dåsnes, NoraBare si ja 442010944
81Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 439912113
82Helgheim, OdinYggdrasil 43999664
83Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 436610514
84Mugford, SimonRonaldo ruler 43499264
85Tolo, MichelleFullmåne 431910514
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 429117482
87Kibuishi, KazuIldfuglen 428217952
88Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 427414362
89Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 424219962
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 423216422
91Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 423114103
92Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422861560
93Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 417115132
94Sandnes, Hans JørgenOppslukt 41589974
95Norlund, DinaSnøkattprinsen 413512293
96Mugford, SimonNeymar ruler 41338364
97Kibuishi, KazuSupernova 409817282
98Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 409416352
99Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 40439354
100Helgheim, OdinLoke 40208184
101Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 401617722
102Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 400817002
103Oseman, AliceHjertestopper 394813922
104Horst, Jørn LierOperasjon traktor 39389814
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 39098484
106Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 387416562
107Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 38649454
108Mugford, SimonØdegaard ruler 38526665
109Horst, Jørn LierOperasjon Radius 384113442
110Aune, ThomasFotballrekorder 382810703
111Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 37988434
112Sandmæl, ChaKnust 379110833
113Aune, ThomasFotballhelter 376711443
114Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 375113362
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 37469813
116Kinney, JeffSalig røre 37249833
117Mugford, SimonSalah ruler 37148714
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 369716912
119Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 368612992
120Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 367814952
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 367211253
122Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 36339523
123Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 36107125
124Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 359615212
125Sandmæl, ChaAngrepet 359510453
126Kinney, JeffBruk huet! 356210193
127Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 353918771
128Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 352614862
129Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 351912762
130Mæhle, LarsStormen 35006985
131Kinney, JeffRodrick ruler 348018751
132Kinney, JeffGode, gamle dager 347215982
133Mugford, SimonBellingham ruler 34327254
134Kinney, JeffSiste stikk 342117121
135Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 339410593
136Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 33698424
137GijéVelkommen til Pandoria 33689513
138Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 33569643
139Brinck, CamillaJakten på gullosten 335410123
140Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 33437524
141Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 333614412
142Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 33347714
143Kinney, JeffNedsmelting 332612792
144Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 33255985
145Kinney, JeffPå dypt vann 327812952
146Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 323711002
147Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 32306075
148Dåsnes, NoraLa skogen leve! 321010223
149Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 319710313
150Mugford, SimonZlatan ruler 31868373
151Mugford, SimonKane ruler 31656964
152Mæhle, LarsBallongferden 31656285
153Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316342390
154Mugford, SimonRashford ruler 31616934
155Kinney, JeffFüllstappa bleie 315510692
156Telgemeier, RainaEn genial idé 31548473
157Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 31488363
158Kinney, JeffSamling i bånn 312810013
159Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 309510462
160Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 308616021
161Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 30818353
162Kinney, JeffDen brutale sannheten 307518821
163Mugford, SimonDe Bruyne ruler 30216944
164Mjelde, CharlotteFelix har følelser 30176874
165Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 300613042
166Galligan, GaleGuttegærne Stacey 30036594
167Kinney, JeffFestbrems 30005735
168Kinney, JeffHjem, kjære hjem 297412342
169Mugford, SimonVan Dijk ruler 29675964
170Våhlund, EliasSuperskurker 29534666
171Mugford, SimonBarcelona ruler 29475255
172Norman, Mona GriviDen hvite løven 294610202
173Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 29399523
174Våhlund, EliasDen lengste natten 28766564
175Kinney, JeffDobbel innsats 287411262
176Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28464646
177Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 28345425
178Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 28204446
179Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 281513812
180Mugford, SimonSaka ruler 28135784
181Mæhle, LarsReisen 28014596
182Kinney, JeffFerieparadiset 279617651
183Våhlund, EliasTilbake 27836694
184Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 27684725
185Mugford, SimonLiverpool ruler 27676174
186Våhlund, EliasAlle lyver 27625095
187Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 27608663
188Mæhle, LarsEgget 27584875
189Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 27586254
190Mæhle, LarsBestevennen 27524506
191Valle, OdaTre er én for mye 27488273
192Mugford, SimonVinícius jr. ruler 27424905
193Horst, Jørn LierSalamandergåten 273819921
194Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 27183986
195Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 27185974
196Kinney, JeffBrakkesyke 271515451
197Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 26884735
198Våhlund, EliasEn ny venn 26835744
199Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 26738893
200Mæhle, LarsSjøuhyret 26724615
201Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 26666843
202Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 26657883
203Brinck, CamillaI duejegernes grep 26538253
204Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 26516304
205Mæhle, LarsSkattejakten 26464206
206Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26404376
207West, TraceyJorddragen våkner 26395654
208Mugford, SimonLewandowski ruler 26215314
209Mæhle, LarsVulkanen 26053766
210Mugford, SimonYamal ruler 26054615
211Mæhle, LarsHalloween-festen 25684355
212Telgemeier, RainaDen første krangelen 25676803
213Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 25665324
214Våhlund, EliasHåpløst 25566993
215Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 25415844
216Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 25376024
217Telgemeier, RainaStoresøstre 25276543
218Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25164495
219Galligan, GaleEn helt umulig jobb 25166134
220Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 25115834
221Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 250210062
222Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 24975184
223Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24733706
224Dahl, RoaldMatilda 245815941
225Kinney, JeffHundedager 245112431
226Mæhle, LarsHemmeligheten 24503956
227Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 24399982
228Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 24368852
229Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24207183
230Brinck, CamillaEn uventet vending 24106763
231Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24073916
232Galligan, GaleDen store festen 24065414
233Tolo, MichellePoltergeist 24037433
234Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 24006333
235Kinney, JeffTøffe tider 239713381
236Kinney, JeffFemte hjul på vogna 235613381
237Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23309152
238Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 23245614
239Brinck, CamillaDen siste kampen 23207373
240Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23156213
241Epstein, GabrielaDen nye jenta 23083696
242Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 23054644
243Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 23048532
244Mæhle, LarsKrympekatastrofe 22984874
245Sandmæl, ChaFanget 22855614
246Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 227710462
247Våhlund, EliasUlvene kommer 22686083
248Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 22535124
249Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 22526813
250Mugford, SimonGrealish ruler 22274774
251GijéKyprians hemmelighet 22266933
252Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22257233
253Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 22237672
254Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 22205524
255Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 22144285
256Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 21947422
257Kjetun, MariVerdens kjemper 21886433
258Brinck, CamillaDen låste portalen 21795284
259Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 21705114
260Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 21616593
261Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21583436
262Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21514694
263Våhlund, EliasForsvunnet 21476193
264Halsnes, LineTøffe kjøretøy 21345623
265Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 21206703
266Mugford, SimonMané ruler 21204894
267Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21156393
268Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 21033456
269Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 20998742
270Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 20759202
271Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 20655353
272Holsve, Mari MoenI pappas hode 20646543
273Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 20624614
274Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 20627592
275Blomqvist, FredrikNordlyset 20554864
276Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 205410192
277Toriyama, AkiraDragon ball 20477592
278Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204024270
279Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20295983
280Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 20067152
281Totland, AndersMamma på dass 20059662
282Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 200210621
283Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 19994634
284Våhlund, EliasAlene 19985053
285Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19888932
286Sandmæl, CharlotteForrådt 19854973
287Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19794674
288Mæhle, LarsAprilspøken 19792697
289West, TraceyMysteriet med soldragen 19773955
290Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 19698122
291Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 19593755
292Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 19536752
293Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19514814
294Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19415003
295Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 19349991
296Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 19304064
297Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19295533
298Røed, HenningHai! 19174314
299Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191629380
300Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 19154983
301West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19092707
302Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 19096462
303Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 19055093
304Mugford, SimonPogba ruler 19014084
305Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 19014484
306Mæhle, LarsRasmus rydder 19003066
307Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 18959122
308Aune, ThomasFotballklubber 18836402
309Sandmæl, ChaForrådt 18744394
310Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 18747062
311Mathismoen, OleStore dyr 18665593
312Jacobsen, Jenny J.Rare valper 18653904
313Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18612686
314Sandmæl, ChaSåret 18494643
315Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 18496562
316West, TraceyVanndragens hemmelighet 18443655
317Pilkey, DavBedre sammen 18283215
318Snashall, SarahHunder og valper 18256122
319Norman, Mona GriviLure lemurer 18236053
320Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18226162
321Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 18135173
322Molaug, Marius HornVerdens verste venn 18108692
323Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 18042696
324Sotberg, VictorBare Victor 179818190
325Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 17984843
326Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 17966592
327Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 17935003
328Mugford, SimonVM-heltene ruler 17823634
329Mugford, SimonSon ruler 17703155
330Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 17704324
331Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 17556052
332Dahl, RoaldHeksene 175210021
333Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 17486892
334Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 174510141
335Halsnes, LineTøffe maskiner 17425413
336Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 17425213
337Probert, TimKampen mot mørket 17294833
338Mjelde, CharlotteFelix krangler 17272935
339Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17264314
340Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17263924
341Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 17255363
342Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17124224
343Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17113814
344Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 17003864
345West, TraceyGulldragens skatt 16972835
346Fiske, AnnaHallo natta! 16934164
347Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16932756
348Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 16902835
349Lindahl, LenaAlle må bæsje 16834933
350Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 16755882
351Norman, Mona GriviPumaproblemet 16756102
352Norman, Mona GriviTigertrøbbel 16667722
353Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 16645133
354Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16333075
355Mugford, SimonPalmer ruler 16302815
356Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16293654
357Merz, AnaSkal bare 16194523
358Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 16043944
359Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15974923
360Pilkey, DavHvordan vinne venner 15962675
361Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15878591
362Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 15805582
363Norman, Mona GriviGepardgåten 15805652
364Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15792705
365Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 15792426
366Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15795253
367Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 15775812
368Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15745822
369Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15744513
370Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15655722
371Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156522040
372Mæhle, LarsTrampolinetullball 15632396
373Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15603115
374Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 15575312
375Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15556112
376Riordan, RickLyntyven 15536342
377Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 15504983
378Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15445212
379Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15432316
380Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15422556
381Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 15406872
382Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15374163
383Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 15304373
384Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15304503
385Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15214273
386Hunter, ErinTilbake til villmarken 15206752
387Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15172625
388Tolo, MichelleDet første møtet 15164333
389Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15155053
390Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 15083444
391Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15082875
392Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 15007352
393Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 14999341
394Marienborg, IreneNatta! sier Nora 14983853
395Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 14985502
396Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14975862
397Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14923324
398Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14906002
399Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14906702
400Assarasakorn, MichelePotegjengen 14872625
401Våhlund, EliasHåndboka 14805052
402Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 14764253
403Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14752815
404GijéJakten på opprinnelsen 14724403
405Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 14662505
406Gumpaw, FelixFørste sak 14652885
407Akerlie, IbenLars er lol 145515960
408Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14532605
409Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14464513
410Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 14402655
411Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14394653
412Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14364952
413Donaldson, JuliaGruffalo 14323593
414Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 14292126
415Oseman, AliceHeartstopper 14258621
416Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 14182356
417Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14172465
418Lemire, SabineMira 14113803
419Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14102675
420Kuhn, CamillaLunda på rideskole 14103723
421Røed, HenningMonstre i dypet 14084603
422Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 14034533
423Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14023344
424Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14012425
425Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13952575
426Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 13935182
427Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13916502
428Norman, Mona GriviHaien kommer! 13905212
429Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13886242
430Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13883344
431Guinness world records 2026Guinness world records 2026 13882964
432Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 13883483
433Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13873563
434Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13865082
435Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13854283
436Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13833374
437Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13793434
438Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 13783224
439Kjetun, MariSøt og farlig 13782705
440Higgins, CamGøy på landet 13713114
441Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 13706052
442Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13672625
443Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13654333
444Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13633284
445Telgemeier, RainaDrama 13623034
446Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13602236
447Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13584383
448Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13563254
449Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13471817
450Peers, BobbieLuridiumstyven 13458791
451Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 13364343
452Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13363214
453Halsnes, LineTøffe dyr 13344223
454Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13323363
455Bjerkeland, IngvildUdyr 13309861
456Mæhle, LarsRasmus og fargene 13252235
457Probert, TimSkyggen 13193044
458Linde, HeidiAnnenhver uke 13166671
459Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13142076
460Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13134732
461Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13122255
462Smart, JamieApekatt mot harepus 13082654
463Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 13074133
464Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13071827
465Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 13063513
466Telgemeier, RainaSmil 13052814
467Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13042235
468Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13032984
469Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 13004452
470West, TraceyGiftdragens sang 12962525
471West, TraceySølvdragens glans 12892215
472Sharif, GulraizHør her'a! 128818280
473Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12883064
474Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12811976
475Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12795782
476Willems, MoJeg brakk snabelen! 12702744
477Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12682714
478Samdal, PederMer enn en spiller 12655082
479Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12632405
480Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12589831
481Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12533283
482Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12512016
483Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 12504242
484Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12502654
485Norman, Mona GriviDinosauregget 12344332
486Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12312135
487Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12314732
488Våhlund, EliasRøde maske 12223973
489Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12173024
490Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12174822
491Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 12175092
492Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12162325
493Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12055652
494Walliams, DavidGangster-bestemor 12029361
495Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12012484
496Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12002884
497Dragland, LiseHvem i jungelen? 11872285
498Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11861826
499Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11862015
500Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11823473
501Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 11822215
502Willems, MoVi er i en bok! 11772524
503Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11753243
504Stene, Gert-OlavForbannelsen 11713853
505West, TraceyJakten på lyndragen 11702295
506Jamtli, John S.Grenselos 11685052
507Dragland, LiseHvem i skogen? 11642524
508Homme, Annika Linn VerdalLava 11634362
509Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11631965
510West, TraceyIlddragens kraft 11632384
511Phoenix, H.L.Håpet 11612983
512West, TraceyIsdragens frost 11602364
513Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11592844
514Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11593543
515Smart, JamieMenneskene kommer! 11582185
516Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11571995
517Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11502065
518Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11451686
519Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11444322
520Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11393173
521Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11337811
522Kuhn, CamillaLøs tann 11332354
523Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11313143
524Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 11311746
525Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
526Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 11271935
527Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11271736
528Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11212075
529Telgemeier, RainaSøstre 11142125
530Dragland, LiseHvem i havet? 11132234
531Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11133133
532Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11072254
533Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11062504
534Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11032254
535Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11033203
536Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11025212
537Mæhle, LarsTannfetøys 11001786
538Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10941576
539Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 109220110
540Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10902025
541Ewo, JonMonster! 10883013
542Lindahl, LenaAlle må sove 10863213
543Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 10863832
544Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 108513280
545Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10793942
546Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10772753
547Walliams, DavidVerdens verste barn 10768141
548Peers, BobbieNudelpuddelen 10732863
549Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 10711865
550Handford, MartinDen fantastiske reisen 10642234
551Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 10632753
552Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 10632404
553CampingCamping 10591367
554CopycatHermegås 10581367
555Hafstad, StianMinnetyven 10575132
556Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10523133
557Willems, MoSe hva jeg kan! 10521965
558Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10521795
559Nygaard, Peder HornsethSupernova 10494552
560Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10451905
561West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10401845
562Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10361945
563Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10352224
564Nordahl, VictorReveflammene 10352544
565Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10291765
566Ewo, JonBø! 10292064
567Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10282853
568Øverli, FrodeFrida i Aquador 10253103
569Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10244902
570Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 10202054
571Snashall, SarahKatter og kattunger 10173273
572Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10141995
573CharadesMimelek 10131456
574West, TraceyTordendragens brøl 10112015
575Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10073313
576Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10061955
577Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417030
578Dahl, RoaldSVK 9983892
579Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9984992
580Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9973153
581Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9951596
582Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
583Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 9943832
584Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9941626
585Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 9941496
586Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9912613
587Lindman, MerviMinsten har en potte 9901735
588Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9892753
589Willems, MoVi drar på kjøretur! 9871994
590Spont, SiriMolly er min 9862304
591Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9762963
592Lindman, MerviMinsten baker 9761556
593Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9731586
594Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9723792
595Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9711367
596Mæhle, LarsPiratproblemer 9691536
597Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9643452
598Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9631755
599Yoga ballYogaball 9621198
600Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9621625
601Lieske, DanielEn ny verden 9601815
602Brinck, CamillaNå er det leggetid 9561825
603Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9461566
604Winick, JuddDet store buldrende braket 9462913
605GijéDen mystiske forsvinningen 9442543
606Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 9443692
607Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9432623
608Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9403412
609Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9392543
610Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9383822
611Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 9372314
612Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9363342
613Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9343642
614Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9322264
615Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9311595
616Horst, Jørn LierMaltesergåten 9254711
617Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9221416
618Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9211665
619Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9183023
620Jacobsen, Jenny J.Små poter 9171745
621Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 91641480
622Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9122074
623Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9114482
624Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9101565
625Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9093592
626Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9081815
627Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 9082174
628Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9062054
629Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
630Daddy putdownNatta med Pappa 9051277
631Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9033032
632Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9032673
633Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 9024172
634Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8982513
635Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 8961864
636Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8941695
637Lyng, SandraHeia Corny 8921495
638Mæhle, LarsHvor er myggen? 8911336
639Raknes, LinaÅse og Kjeks 8912613
640Pamment, JasonLukas og den magiske øya 8901904
641Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8864541
642Probert, TimMørketiden 8851864
643Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8851665
644Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8854891
645Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 8849110
646Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8832923
647Castle, PaulKringle og Finn 8831974
648Marcus, HåkonVilldyr 8815241
649Barky boatsBarkebåter 8791137
650Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 8762353
651Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8741416
652Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8732763
653West, TraceyMånedragens reise 8721794
654Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8661256
655Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8642823
656Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
657Deutsch, BarryDen tapte arving 8621495
658Donaldson, JuliaLille Gruffalo 8612233
659Linde, HeidiKlasseboka 8543092
660Peers, BobbieSnøfreserduellen 8502333
661Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8492503
662Borge, NinaJakob på vippepunktet 8486251
663Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8471276
664Stai, KariFlaut 8471894
665Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8462942
666BingoBingo 8461197
667Stokke, NilsI maurtua 8441366
668Banke, PeterAlt om Neymar 8433172
669Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8421276
670Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 8411944
671Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8391934
672Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8381216
673Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8361675
674Jolley, DanKnust idyll 8362173
675Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8361784
676Muncaster, HarrietDen nye skolen 8361306
677Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8344771
678Hunter, ErinKnust idyll 8342143
679Ousland, BjørnPrompetroll 8331904
680Christiansen, Pål H.Matboksen 8322413
681Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8311425
682Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8311894
683Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8301206
684Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8273202
685Grande, MartineLilly sover borte 8252982
686Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
687Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8231664
688Phoenix, H.L.Valget 8202153
689Klepp, AnneliGullunge-tabber 8202922
690Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8151316
691Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 8142383
692Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8141944
693Schau, KristopherBæsjen til pappa 8132713
694Holowaty, LaurenPeppa er snill 8131326
695Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Gold, silver & crystal 8112712
696Peach, HeliMørkalven : Alene 8113342
697Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 8081455
698Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8081664
699Raknes, LinaÅse får besøk 8081605
700Kolstad, HaraldHytte i skogen 8082033
701Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 8061375
702Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8062413
703Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8031465
704Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8027621
705Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 7991964
706Lyng, SandraDen store boken om Corny 7961415
707Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 7951924
708Hegerberg, AdaPå samme lag 7944381
709Jolley, DanEn klan i knipe 7912043
710Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 7911754
711Willems, MoDet er vanskelig å vente! 7901684
712Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7892722
713Brym, SaraFantus har bæsja 7891146
714Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 7891335
715James, HollisRedd dinosaurene! 787968
716GijéMankefalkens fjær 7852273
717Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 7832722
718Steffensen, SandraTil topps 7832523
719Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7831654
720Johnsen, Janne AasebøBamsen 7822043
721Probert, TimLandet midt imellom 7811276
722Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 7794161
723Do, AnhNinjakid 7762812
724Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7752523
725Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 7721973
726Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7701455
727Handford, MartinHvor er Willy nå? 7682133
728Sveen, GunnarStjerneskills 7671714
729Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7673592
730Marienborg, IreneAu! sier Nora 7662093
731Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7651097
732Dybvig, PerDe står i kø 7642243
733Sandmæl, CathrineBare oss to 7631874
734Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 7601096
735Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7601544
736Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 76011480
737Lindman, MerviMinsten tar på klær 7601305
738Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7591505
739LylianErin 7582223
740Snashall, SarahSmygende slanger 7552343
741Svingen, ArneSnitch 7525011
742Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7523901
743Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7501694
744Phoenix, H.L.Monsteret 7491524
745Gjerde, HanneMaskinlæreren 7463971
746Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7451305
747Archer, MandyPeppa på ballett 7401146
748Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7402173
749Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7402063
750Kuhn, CamillaRyddetid 7392343
751Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7393062
752Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7371315
753Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7351106
754Landström, OlofBø og Bæ i skogen 7331814
755Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7311086
756Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7312742
757Vålaug, AnneKvist og Krokus 7312403
758Mæhle, LarsHvor er billetten? 7291116
759Lilleøien, BårdOver dal og berg 7282293
760Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7265021
761Svingen, ArneRom 13 7243651
762 Georg og dinosauren 7241037
763Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7213651
764Blixt, HannaOppdraget i London 7201754
765Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7182932
766Lindman, MerviMinsten kan alt! 7181345
767Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7172422
768Fiske, AnnaHallo skogen! 7162233
769Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 7152063
770Hatke, BenJack i jungelen 7122452
771Houm, NicolaiZombieLars 7113182
772Svingen, ArneDen onde læreren 7114521
773Lindman, MerviMinsten plasker 7101444
774Phoenix, H.L.Lyset 7101634
775Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7091245
776Gumpaw, FelixSnømonsteret 7061345
777Gumpaw, FelixFotballmysteriet 7051355
778Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7042093
779Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7032702
780Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7023372
781Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7002153
782Næsheim, KnutFantus og følelsene 7001146
783Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 6983162
784Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 6971923
785Dahl, RoaldDustene 6973012
786Mæhle, LarsJulegaven 6971345
787Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 6971345
788Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69712030
789Kibuishi, Amy KimVannets rike 6961434
790Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 6941923
791Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 6931175
7925-minute storiesFull fart, Bluey! 691897
793Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6913202
794Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6893282
795Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6893052
796Bagieu, PénélopeHeksene 6881305
797Collins, SuzanneDødslekene 6889880
798Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6872103
799Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 6871295
800Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6861574
801Halsnes, LineTøffe biler 6861384
802Peers, BobbieKakkilakken 6851803
803Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6831913
804Collins, SuzanneThe Hunger Games 6839790
805Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6832143
806Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 6813481
807Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 6802612
808ShadowlandsSkyggeland 6791066
809Parr, MariaKeeperen og havet 6792812
810Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6792402
811Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 6781813
812Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6781534
813Lamøy, ChristofferLiket i myra 6773461
814Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6771713
815Stokke, NilsPå månen 6741096
816Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6721036
817Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 6721006
818Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6711006
819Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6681893
820Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6683891
821Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6682622
822Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6642252
823Walliams, DavidAstrobajas 6641664
824Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6641624
825Phoenix, H.L.Trylleflasken 6621185
826Hamre, Victoria HaallmanMiso 6612063
827Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6601245
828Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6602612
829Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6601414
830Adams, BenOppdrag bestemor 6601673
831Eriksson, EvaJulia hjelper til 6591255
832Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6594621
833Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6583272
834Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6571235
835Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6571255
836Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6533351
837Raknes, LinaÅse blir storesøster 6521464
838Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6512232
839Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6491883
840Estes, MaxSur 6491404
841Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6462033
842Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6462782
843Borge, NinaHavfolket 6463082
844Grande, MartineDilla på dyr 6451484
845Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6432093
846Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6421853
847Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6421046
848Jamtli, John SigvartSabotør 6413441
849Svingen, ArneDen slemme eleven 6413391
850 Hammergården 640847
851Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6391933
852Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6391115
853Karlsson, EllenSara får plaster 639917
854Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6391953
855Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6381125
856Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6382033
857Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6382862
858Lindmo, ArneOndskapens festning 6382172
859Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6371354
860Oxlade, ChrisRaske biler 6352822
861Laird, JennyDinosaurene kommer 6351494
862Mæhle, LarsFantorangen bader 634976
863Donaldson, JuliaDe fæle fem 6341006
864Alley, BobBli med til brannstasjonen 6331056
865Grine, ChrisInvasjonen 6332093
866Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6311983
867Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6312152
868Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6291195
869Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 6283711
870 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6282772
871Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6287440
872Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6281913
873Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6272602
874Lunde, MajaSceneskrekk 6263721
875Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6262412
876Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248360
877Stilson, MichaelBare spille ball 6226131
878Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6203871
879Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6201235
880Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6194481
881Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6182552
882Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6172292
883Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6171633
884Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6171723
885Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6171115
886Neverdahl, Ida EvaFloke 6123121
887Bross, HelenaSove borte 6121953
888Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 611817
889Svingen, ArneKappen 6113681
890Tur, Míriam BonastreSpådommen 6101025
891Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 60610620
892 Guinness world records 2022 6041943
893Lunde, MajaTordendronningen 6042972
894Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6041533
895Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6021384
896Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6022322
897Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 6021314
898Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 601986
899Hunter, ErinEn klan i knipe 6001504
900Snashall, SarahHester og føll 5992122
901Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5991324
902Willems, MoBlir du med ut og leke? 5991244
903Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5983121
904Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 5981753
905Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 5981364
906Roskifte, KristinAlle sammen reiser 5961833
907Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 595837
908Winick, JuddHilo i fritt fall 5931873
909Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 5931384
910Mathismoen, OleDet ville Norge 5922372
911Mæhle, LarsSpinosaurusen 5882562
912Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 5882991
913Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5881105
914Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5871783
915Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5861853
916Winick, JuddHilo vekker monstrene 5861893
917Sattin, SamuelUnico : Jaget 585906
918Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 583946
919Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5803411
920Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 579807
921Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5791125
922Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5781513
923Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5781015
924Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5781813
925Handford, MartinHvor er Willy? 5761424
926Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57610450
927Holowaty, LaurenGeorgs traktor 576896
928Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5754051
929Bross, HelenaVerdens beste venn 5751513
930Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5752212
931Peers, BobbieFlukten fra jorden 5743291
932Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5732202
933Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 5721703
934Kibuishi, KazuAmuletten 5712022
935Svingen, ArneStormen 5702921
936Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5701145
937Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5701443
938Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5702382
939Samdal, PederMer enn en klubb 5692931
940Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5671743
941Donaldson, JuliaPinnemann 567975
942Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5672082
943 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5662452
944Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5662312
945Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5651194
946Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5652112
947Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5651384
948Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5652402
949Willems, MoBlir du med ut å leke? 5641184
950Svingen, ArneSkattekartet 5643351
951Heiberg, Anette V.Hunden 5631254
952Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5631055
953Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5621065
954Linde, HeidiMenneskets beste venn 5602392
955Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5602012
956Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5601553
957Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5594301
958Slotten, AlexanderUlvevinter 5592162
959Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 55822490
960Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5581583
961Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5577920
962Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5561633
963Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5561733
964Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5561453
965Jensen, JørnKasper på fotballeir 5563351
966Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5561015
967Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 556965
968Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5563621
969Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5551334
970Svingen, ArneHalloweenhuset 5533351
971Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 553965
972Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 55117580
973Klepp, AnneliDuste-spøkelser 5512242
974Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5517350
975Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5491334
976 Guinness world records 2018 5491643
977Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5491982
978Alaei, NedaBare vent 5473481
979Svingen, ArneGrusomme netter 5473271
980Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5463481
981Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5463411
982Bross, HelenaNatt på skolen 5461753
983Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
984Mugford, SimonReal Madrid ruler 5441154
985Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 542717
986Svingen, ArneSlakterskogen 5422662
987Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5412532
988Gjelsvik, SiriMonster under senga 5401254
989Aamodt, IngunnBakeren og månen 5401633
990Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5391693
991Klepp, AnneliVennskaps-virvar 5391603
992Bross, HelenaInnbrudd på skolen 5381633
993Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5381533
994Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5381264
995Halvorsen, Anne GunnArvingen 5384681
996Formoe, TerjeKaptein Sabeltann : ai, ai, kæpten! 5351204
997Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 5351144
998Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 5321443
999Næsheim, KnutMine første ord 532866
1000Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5322691

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 185 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2456 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 18/10/2026 kl. 12:28:31


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As