1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1574238334
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1035030113
3Falch, MalinHarukkas ønske 936220714
4Falch, MalinVikingene og orakelet 910624393
5Helgheim, OdinDrageviking 881318514
6Sotberg, VictorEdelmot 876319604
7Falch, MalinTrollriket 865823333
8Sotberg, VictorNekromanseren 862218094
9Falch, MalinKråkesøstrene 822821113
10Pilkey, DavHundemannen 802018324
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 787835072
12Mugford, SimonHaaland ruler 737216524
13Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 677113125
14Nordahl, VictorByen 676814844
15Falch, MalinReisen til Røros 676416514
16Helgheim, OdinFenrisulven 671420923
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 649514534
18Helgheim, OdinValhall 645415474
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 635718463
20Sandmæl, CathrineJenter 630514744
21Pilkey, DavHundemannen er på ballen 630113334
22Helgheim, OdinFimbulvinter 624317113
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 606829962
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 602613484
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 601615943
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 597615583
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 588012474
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 581917333
29Sotberg, VictorSkyggene 57959775
30Nordahl, VictorSkogen 577412864
31Pilkey, DavFarefulle høyder 571911355
32Pilkey, DavForbrytelse og slafs 569411315
33Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 567722692
34Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 566510535
35Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 563917563
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 562911944
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 554316993
38Pilkey, DavDen røde rebell 55099096
39Pilkey, DavNår villdyret våkner 549811074
40Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 549017563
41Sotberg, VictorBedrager 548413384
42Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 544825752
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 540013104
44BékaHjertets hemmeligheter 53659275
45Pilkey, DavI fri dressur 533511094
46Pilkey, DavLoppenes herre 532411154
47Kibuishi, KazuBølgerytteren 530516423
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 529120202
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 518915373
50Helgheim, OdinTordenguden 508911654
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 508719472
52Pilkey, DavI kattepine 503210354
53Sandmæl, ChaBeseiret 499812484
54Kibuishi, KazuByen bak skyene 497520802
55Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 495912743
56Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 495518982
57BékaKjærlighetssorg 49408236
58Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 492913033
59Nordahl, VictorRevefarmen 489510784
60Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 488869210
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 483412703
62BékaFeriefling 47977506
63Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 479721792
64Pilkey, DavMitt liv som katt 47667636
65Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 468118812
66Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 466820672
67Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 464618402
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 464111913
69Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 460911424
70Mugford, SimonMessi ruler 458810404
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 455715442
72Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 454113243
73Horst, Jørn LierOperasjon zombie 45369244
74Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 450721602
75Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 449812563
76BékaStjålne drømmer 44857196
77BékaSøt musikk 44767595
78Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 446913083
79Mugford, SimonMbappé ruler 44609424
80Dåsnes, NoraBare si ja 442610944
81Helgheim, OdinYggdrasil 44099674
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 440412113
83Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 437110514
84Mugford, SimonRonaldo ruler 43519264
85Tolo, MichelleFullmåne 432310514
86Kibuishi, KazuIldfuglen 429017952
87Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 428614362
88Kibuishi, KazuAlveprinsen 428517422
89Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 424614103
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 424416422
91Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 424019942
92Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422861560
93Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 418515132
94Sandnes, Hans JørgenOppslukt 41649974
95Norlund, DinaSnøkattprinsen 414012293
96Mugford, SimonNeymar ruler 41338354
97Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 409316332
98Kibuishi, KazuSupernova 409117182
99Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 40539354
100Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 402817722
101Helgheim, OdinLoke 40228164
102Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 401717002
103Horst, Jørn LierOperasjon traktor 39489814
104Oseman, AliceHjertestopper 394813922
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 39168484
106Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 388116562
107Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 38729454
108Mugford, SimonØdegaard ruler 38556665
109Horst, Jørn LierOperasjon Radius 385413442
110Aune, ThomasFotballhelter 384111593
111Aune, ThomasFotballrekorder 383210703
112Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 38148434
113Sandmæl, ChaKnust 379810833
114Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 375813362
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 37509813
116Kinney, JeffSalig røre 37339833
117Mugford, SimonSalah ruler 37198714
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 370616912
119Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 369712992
120Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 368714942
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 368111253
122Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 36449523
123Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 36197125
124Sandmæl, ChaAngrepet 358210403
125Kinney, JeffBruk huet! 356710193
126Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 354618771
127Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 354615112
128Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 353614862
129Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 353312762
130Mæhle, LarsStormen 35096985
131Kinney, JeffRodrick ruler 349018751
132Kinney, JeffGode, gamle dager 347615982
133Mugford, SimonBellingham ruler 34377254
134Kinney, JeffSiste stikk 343217122
135Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 340110593
136Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 33738424
137GijéVelkommen til Pandoria 33709513
138Brinck, CamillaJakten på gullosten 336010113
139Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 33609643
140Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 335014412
141Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 33427704
142Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 33395985
143Kinney, JeffNedsmelting 333112792
144Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 33307504
145Kinney, JeffPå dypt vann 328512952
146Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 32376055
147Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 321910952
148Dåsnes, NoraLa skogen leve! 321310223
149Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 320410313
150Mugford, SimonZlatan ruler 31968393
151Mæhle, LarsBallongferden 31766285
152Mugford, SimonKane ruler 31716964
153Kinney, JeffFüllstappa bleie 316610702
154Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316442390
155Mugford, SimonRashford ruler 31646934
156Telgemeier, RainaEn genial idé 31578473
157Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 31488333
158Kinney, JeffSamling i bånn 313510013
159Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 310510462
160Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 30928353
161Kinney, JeffDen brutale sannheten 308018821
162Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 304515831
163Mjelde, CharlotteFelix har følelser 30316874
164Mugford, SimonDe Bruyne ruler 30236944
165Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 300813042
166Kinney, JeffFestbrems 30065725
167Galligan, GaleGuttegærne Stacey 30046574
168Mugford, SimonBarcelona ruler 29995315
169Kinney, JeffHjem, kjære hjem 298712382
170Mugford, SimonVan Dijk ruler 29815994
171Våhlund, EliasSuperskurker 29584666
172Norman, Mona GriviDen hvite løven 295410202
173Kinney, JeffDobbel innsats 294811452
174Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 29479523
175Våhlund, EliasDen lengste natten 28816564
176Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28564646
177Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 28455475
178Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 28324446
179Mæhle, LarsReisen 28234606
180Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 281913812
181Mugford, SimonSaka ruler 28075764
182Våhlund, EliasTilbake 27876694
183Kinney, JeffFerieparadiset 278417611
184Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 27824755
185Mæhle, LarsEgget 27714875
186Mugford, SimonLiverpool ruler 27706184
187Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 27698673
188Våhlund, EliasAlle lyver 27675095
189Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 27636264
190Mæhle, LarsBestevennen 27614506
191Valle, OdaTre er én for mye 27518273
192Mugford, SimonVinícius jr. ruler 27454905
193Horst, Jørn LierSalamandergåten 273219901
194Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 27305974
195Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 27273986
196Kinney, JeffBrakkesyke 271715451
197Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 26954735
198Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 26937923
199Våhlund, EliasEn ny venn 26895744
200Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 26838893
201Mæhle, LarsSjøuhyret 26804615
202Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 26746843
203Mæhle, LarsSkattejakten 26644246
204Brinck, CamillaI duejegernes grep 26628253
205Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 26586304
206West, TraceyJorddragen våkner 26475654
207Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26474376
208Mugford, SimonLewandowski ruler 26235314
209Mæhle, LarsVulkanen 26103766
210Mugford, SimonYamal ruler 26084615
211Mæhle, LarsHalloween-festen 25724375
212Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 25715324
213Telgemeier, RainaDen første krangelen 25616783
214Våhlund, EliasHåpløst 25596993
215Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 25525844
216Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 25416024
217Telgemeier, RainaStoresøstre 25226523
218Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25214495
219Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 25205834
220Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 250210062
221Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 24995164
222Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24783716
223Galligan, GaleEn helt umulig jobb 24766054
224Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24717343
225Dahl, RoaldMatilda 246515941
226Mæhle, LarsHemmeligheten 24633956
227Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 24448852
228Kinney, JeffHundedager 244412411
229Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 24429982
230Kinney, JeffTøffe tider 241613411
231Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 24133916
232Tolo, MichellePoltergeist 24097433
233Brinck, CamillaEn uventet vending 24086733
234Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 24046333
235Galligan, GaleDen store festen 23895374
236Kinney, JeffFemte hjul på vogna 235913381
237Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 234110572
238Brinck, CamillaDen siste kampen 23347373
239Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 23315614
240Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23216213
241Epstein, GabrielaDen nye jenta 23173696
242Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23169122
243Mæhle, LarsKrympekatastrofe 23114874
244Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 23064644
245Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 22968512
246Sandmæl, ChaFanget 22815594
247Våhlund, EliasUlvene kommer 22796093
248Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 22666843
249Mugford, SimonGrealish ruler 22334774
250Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22317233
251GijéKyprians hemmelighet 22306933
252Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 22295534
253Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 22277672
254Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 22234295
255Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 22065044
256Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 21977422
257Kjetun, MariVerdens kjemper 21936433
258Brinck, CamillaDen låste portalen 21835284
259Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 21736603
260Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 21725114
261Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21634694
262Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21503406
263Våhlund, EliasForsvunnet 21456183
264Halsnes, LineTøffe kjøretøy 21375623
265Mugford, SimonMané ruler 21214894
266Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21206393
267Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 21106673
268Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 21093456
269Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 21078742
270Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 20917662
271Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 20889192
272Holsve, Mari MoenI pappas hode 20706543
273Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 205610192
274Toriyama, AkiraDragon ball 20477592
275Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 20434574
276Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204024270
277Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20335983
278Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20184694
279Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 200810621
280Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 20077152
281Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 20073805
282Våhlund, EliasAlene 20075073
283Totland, AndersMamma på dass 20069662
284Mæhle, LarsAprilspøken 19982717
285Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 19888932
286Blomqvist, FredrikNordlyset 19834744
287Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19804674
288Sandmæl, CharlotteForrådt 19744953
289Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 19718122
290Mathismoen, OleStore dyr 19715923
291Mæhle, LarsRasmus rydder 19653186
292Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 19606752
293West, TraceyMysteriet med soldragen 19593915
294Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19554814
295Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19465003
296Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 19394064
297Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 19359991
298Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19295533
299Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 19214983
300Røed, HenningHai! 19214314
301Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191629380
302West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19152707
303Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 19146462
304Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 19085093
305Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 19024484
306Mugford, SimonPogba ruler 19014084
307Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 18989122
308Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 18945043
309Aune, ThomasFotballklubber 18836402
310Sandmæl, ChaForrådt 18764394
311Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 18767062
312Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18652686
313Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 18496562
314West, TraceyVanndragens hemmelighet 18463655
315Snashall, SarahHunder og valper 18346142
316Pilkey, DavBedre sammen 18303215
317Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 18276162
318Norman, Mona GriviLure lemurer 18276053
319Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 18175173
320Molaug, Marius HornVerdens verste venn 18148692
321Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 18082696
322Sandmæl, ChaSåret 18054573
323Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 18037072
324Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18034833
325Sotberg, VictorBare Victor 179918190
326Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 17966592
327Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 17925003
328Mugford, SimonVM-heltene ruler 17843634
329Mugford, SimonSon ruler 17733155
330Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 17714324
331Probert, TimKampen mot mørket 17674913
332Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 17596052
333Dahl, RoaldHeksene 175810021
334Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 17545233
335Jacobsen, Jenny J.Rare valper 17513674
336Halsnes, LineTøffe maskiner 17485413
337Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 174110091
338Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17293924
339Mjelde, CharlotteFelix krangler 17272935
340Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 17255363
341Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17163814
342Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17144224
343West, TraceyGulldragens skatt 17062836
344Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 17013864
345Fiske, AnnaHallo natta! 17004164
346Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16992756
347Norman, Mona GriviPumaproblemet 16966122
348Lindahl, LenaAlle må bæsje 16794883
349Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 16765882
350Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 16722776
351Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 16575123
352Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16403075
353Mugford, SimonPalmer ruler 16312815
354Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16313654
355Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 16303324
356Norman, Mona GriviTigertrøbbel 16287662
357Merz, AnaSkal bare 16224523
358Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 16043944
359Pilkey, DavHvordan vinne venner 15992675
360Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 15974923
361Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 15918591
362Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 15895832
363Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 15862725
364Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 15862426
365Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 15845253
366Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 15835582
367Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 15775812
368Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 15774513
369Mæhle, LarsTrampolinetullball 15692396
370Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15686132
371Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15665722
372Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156522040
373Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15603115
374Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 15514983
375Riordan, RickLyntyven 15506332
376Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15472316
377Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 15462556
378Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 15455212
379Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 15416872
380Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15404163
381Norman, Mona GriviGepardgåten 15395562
382Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 15375292
383Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15254493
384Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15254273
385Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15242625
386Hunter, ErinTilbake til villmarken 15216752
387Tolo, MichelleDet første møtet 15204333
388Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15195053
389Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 15153444
390Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15132875
391Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15053853
392Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 15015502
393Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 15009341
394Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 15007362
395Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 14933324
396Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 14895842
397Assarasakorn, MichelePotegjengen 14892625
398Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 14885992
399Våhlund, EliasHåndboka 14835052
400Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 14826652
401Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 14792815
402Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 14774253
403Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 14722505
404Gumpaw, FelixFørste sak 14692895
405Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 14622605
406Akerlie, IbenLars er lol 145515960
407Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14534513
408Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14394643
409Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14384952
410Donaldson, JuliaGruffalo 14373594
411Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 14352126
412GijéJakten på opprinnelsen 14314283
413Oseman, AliceHeartstopper 14258621
414Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 14192356
415Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14182465
416Røed, HenningMonstre i dypet 14184633
417Lemire, SabineMira 14133803
418Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14122675
419Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14112435
420Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14043344
421Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 13982575
422Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 13984293
423Lindmo, ArneReisen til Atlantis 13973583
424Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 13945182
425Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 13936272
426Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 13932585
427Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 13926502
428Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 13913344
429Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 13913483
430Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 13886122
431Guinness world records 2026Guinness world records 2026 13882964
432Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 13874493
433Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 13875082
434Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 13863324
435Norman, Mona GriviHaien kommer! 13835182
436Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 13823434
437Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 13823224
438Kjetun, MariSøt og farlig 13802705
439Bjerkeland, IngvildUdyr 137610151
440Higgins, CamGøy på landet 13723114
441Kuhn, CamillaLunda på rideskole 13713623
442Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13712236
443Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13702625
444Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13674333
445Telgemeier, RainaDrama 13653034
446Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 13624053
447Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13624383
448Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13531817
449Peers, BobbieLuridiumstyven 13478791
450Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 13463234
451Halsnes, LineTøffe dyr 13384223
452Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 13374343
453Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13373214
454Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13353363
455Mæhle, LarsRasmus og fargene 13272235
456Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13273304
457Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 13262505
458Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13202255
459Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13184732
460Linde, HeidiAnnenhver uke 13166671
461Probert, TimSkyggen 13153014
462Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13142076
463Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 13124153
464Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13121827
465Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13102235
466Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13072984
467Telgemeier, RainaSmil 13062814
468Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 13004452
469West, TraceyGiftdragens sang 12992525
470Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12943483
471West, TraceySølvdragens glans 12942215
472Smart, JamieApekatt mot harepus 12932634
473Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 12923064
474Sharif, GulraizHør her'a! 129118280
475Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12851976
476Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 12825782
477Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 12734282
478Willems, MoJeg brakk snabelen! 12732744
479Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 12702714
480Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 12699831
481Samdal, PederMer enn en spiller 12675082
482Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12622674
483Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12572026
484Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12552185
485Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12543283
486Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12402764
487Norman, Mona GriviDinosauregget 12374332
488Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12324732
489Våhlund, EliasRøde maske 12253973
490Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12184822
491Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12172325
492Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 12175092
493Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12145712
494Mæhle, LarsTeatertrøbbel 12092035
495Walliams, DavidGangster-bestemor 12059361
496Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12052494
497Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 12042255
498Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12042884
499Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 11982944
500Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 11901826
501Dragland, LiseHvem i jungelen? 11902285
502Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11873473
503Willems, MoVi er i en bok! 11772524
504Guinness world records 2025Guinness world records 2025 11753243
505West, TraceyJakten på lyndragen 11732295
506Stene, Gert-OlavForbannelsen 11713853
507West, TraceyIsdragens frost 11702374
508Dragland, LiseHvem i skogen? 11682524
509Jamtli, John S.Grenselos 11685052
510Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11651965
511Homme, Annika Linn VerdalLava 11634362
512Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11623543
513Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 11602844
514Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11601995
515Smart, JamieMenneskene kommer! 11602185
516Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11573243
517Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11552065
518West, TraceyIlddragens kraft 11552364
519Phoenix, H.L.Håpet 11522963
520Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11461686
521Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11464322
522Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11411746
523Telgemeier, RainaSøstre 11392165
524Kuhn, CamillaLøs tann 11372354
525Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11337811
526Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11313143
527Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 11301935
528Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 112916540
529Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 11261736
530Mæhle, LarsFengselsmysteriet 11242075
531Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11222534
532Dragland, LiseHvem i havet? 11152235
533Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11133133
534Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11072254
535Mæhle, LarsTannfetøys 11051786
536Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11043203
537Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11035212
538Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 10991577
539Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 10952234
540Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 109220110
541Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 10912025
542Ewo, JonMonster! 10903013
543Lindahl, LenaAlle må sove 10883213
544Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 10871925
545Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 10863832
546Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 108513280
547Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 10832753
548Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10823942
549Walliams, DavidVerdens verste barn 10828141
550Peers, BobbieNudelpuddelen 10762863
551Nygaard, Peder HornsethSupernova 10714602
552Handford, MartinDen fantastiske reisen 10642234
553Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10641815
554CampingCamping 10631367
555CopycatHermegås 10621367
556Willems, MoSe hva jeg kan! 10521965
557Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 10502723
558Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10483123
559Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10471905
560Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10431945
561Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10362224
562Nordahl, VictorReveflammene 10362544
563Ewo, JonBø! 10352065
564Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10332853
565Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10301765
566Øverli, FrodeFrida i Aquador 10273103
567Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10271566
568West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10251815
569Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10244902
570Snashall, SarahKatter og kattunger 10173273
571CharadesMimelek 10151457
572Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10151995
573West, TraceyTordendragens brøl 10142015
574Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10133313
575Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10071955
576Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417030
577Dahl, RoaldSVK 9993892
578Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 9993153
579Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 9984992
580Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 9973832
581Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
582Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 9941626
583Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 9892753
584Willems, MoVi drar på kjøretur! 9891994
585Spont, SiriMolly er min 9882304
586Hafstad, StianMinnetyven 9824971
587Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9811576
588Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9783792
589Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9782963
590Lindman, MerviMinsten baker 9781556
591Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 9771925
592Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 9731367
593Mæhle, LarsPiratproblemer 9711536
594Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9671625
595Yoga ballYogaball 9661198
596Lieske, DanielEn ny verden 9651815
597Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9643452
598Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9631755
599Brinck, CamillaNå er det leggetid 9591825
600Peers, BobbieSkilpaddekanonen 9572533
601Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9551526
602Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9512563
603Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9491566
604Winick, JuddDet store buldrende braket 9482913
605GijéDen mystiske forsvinningen 9452543
606Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9452623
607Marienborg, IreneAu! sier Nora 9402423
608Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9393822
609Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9383342
610Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9381595
611Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9382264
612Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9353642
613Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 9333652
614Horst, Jørn LierMaltesergåten 9264711
615Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9251416
616Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9231665
617Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9233082
618West, TraceyMånedragens reise 9201894
619Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9193023
620Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 91841480
621Jacobsen, Jenny J.Små poter 9171745
622Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9172074
623Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9161565
624Daddy putdownNatta med Pappa 9141277
625Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9114482
626Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9103592
627Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 9102174
628Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9081815
629Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9072054
630Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
631Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9052673
632Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 9044172
633Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9003342
634Lindman, MerviMinsten har en potte 8971565
635Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 8971695
636Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 8961864
637Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 8952214
638Raknes, LinaÅse og Kjeks 8932613
639Mæhle, LarsHvor er myggen? 8921336
640Lyng, SandraHeia Corny 8921495
641Pamment, JasonLukas og den magiske øya 8911904
642Probert, TimMørketiden 8901864
643Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 8882493
644Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 8864541
645Castle, PaulKringle og Finn 8861974
646Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 8851665
647Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 8859110
648Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 8854891
649Marcus, HåkonVilldyr 8845241
650Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8842923
651Barky boatsBarkebåter 8811137
652Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 8782353
653Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8751416
654Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8742763
655Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8711525
656Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8701256
657Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 8662823
658Deutsch, BarryDen tapte arving 8651495
659Donaldson, JuliaLille Gruffalo 8632233
660Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
661Linde, HeidiKlasseboka 8563092
662Peers, BobbieSnøfreserduellen 8542333
663Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8511695
664Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8501276
665Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8502503
666Borge, NinaJakob på vippepunktet 8506251
667Stokke, NilsI maurtua 8481366
668Stai, KariFlaut 8481894
669Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8472942
670Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8471834
671Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8441934
672Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 8441944
673Banke, PeterAlt om Neymar 8433172
674Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8431276
675Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 8411914
676Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8411216
677BingoBingo 8411187
678Jolley, DanKnust idyll 8372173
679Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8361425
680Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8351206
681Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8354771
682Ousland, BjørnPrompetroll 8351904
683Hunter, ErinKnust idyll 8342143
684Muncaster, HarrietDen nye skolen 8341296
685Christiansen, Pål H.Matboksen 8332413
686Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8303202
687Grande, MartineLilly sover borte 8262982
688Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8251664
689Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
690Klepp, AnneliGullunge-tabber 8232922
691Raknes, LinaÅse får besøk 8201625
692Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 8191316
693Holowaty, LaurenPeppa er snill 8181326
694Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 8142383
695Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8141944
696Schau, KristopherBæsjen til pappa 8132713
697Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 8121375
698Kolstad, HaraldHytte i skogen 8122034
699Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Gold, silver & crystal 8112712
700Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8117621
701Peach, HeliMørkalven : Alene 8113342
702Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8091664
703Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8092413
704Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8081944
705Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8051465
706Phoenix, H.L.Valget 8012103
707Lyng, SandraDen store boken om Corny 7991415
708Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 7951944
709Hegerberg, AdaPå samme lag 7944381
710Willems, MoDet er vanskelig å vente! 7921684
711Jolley, DanEn klan i knipe 7912043
712Brym, SaraFantus har bæsja 7911146
713Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 7902013
714Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 7891764
715James, HollisRedd dinosaurene! 788968
716Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 7871654
717Probert, TimLandet midt imellom 7861276
718GijéMankefalkens fjær 7852273
719Johnsen, Janne AasebøBamsen 7842043
720Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 7832722
721Steffensen, SandraTil topps 7832523
722Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 7794161
723Do, AnhNinjakid 7792812
724Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7762523
725Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7711455
726Asbjørnsen, P. Chr.De tre bukkene Bruse 7692662
727Handford, MartinHvor er Willy nå? 7692133
728Sveen, GunnarStjerneskills 7681714
729Lindman, MerviMinsten tar på klær 7681305
730Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7681097
731Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 7671385
732Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7673592
733Dybvig, PerDe står i kø 7662243
734Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 7641097
735LylianErin 7602223
736Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7601544
737Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7601505
738Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 76011480
739Snashall, SarahSmygende slanger 7552343
740Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7541694
741Svingen, ArneSnitch 7535011
742Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7523901
743Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7501305
744Phoenix, H.L.Monsteret 7491524
745Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7472203
746Gjerde, HanneMaskinlæreren 7473971
747Sandmæl, CathrineBare oss to 7451824
748Kuhn, CamillaRyddetid 7392343
749Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7393062
750Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7381315
751Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7381106
752Adams, BenOppdrag bestemor 7381814
753Vålaug, AnneKvist og Krokus 7352403
754Landström, OlofBø og Bæ i skogen 7341814
755Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7331086
756Mæhle, LarsHvor er billetten? 7311116
757Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7312742
758Lilleøien, BårdOver dal og berg 7282293
759Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7275021
760 Georg og dinosauren 7251037
761Archer, MandyPeppa på ballett 7241116
762Svingen, ArneRom 13 7243651
763Lindman, MerviMinsten kan alt! 7241355
764Blixt, HannaOppdraget i London 7241754
765Lindman, MerviMinsten plasker 7221464
766Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7223651
767Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 7211156
768Fiske, AnnaHallo skogen! 7172233
769Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 7161086
770Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 7162063
771Gumpaw, FelixFotballmysteriet 7141365
772Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7142412
773Houm, NicolaiZombieLars 7113182
774Svingen, ArneDen onde læreren 7114521
775Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7102902
776Phoenix, H.L.Lyset 7101634
777Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7091245
778Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7071953
779Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7062692
780Gumpaw, FelixSnømonsteret 7061345
781Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7063372
782Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7042093
783Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7011923
784Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7003162
785Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 6991345
786Dahl, RoaldDustene 6983012
787Estes, MaxSur 6981464
788Kibuishi, Amy KimVannets rike 6971434
789Mæhle, LarsJulegaven 6971345
790Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69712030
791Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 6963232
792Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 6952123
793Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 6951943
794Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 6941175
795Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 693957
7965-minute storiesFull fart, Bluey! 691897
797Bagieu, PénélopeHeksene 6901305
798Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6903282
799Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 6903052
800Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 6901295
801Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6891574
802Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6892103
803Collins, SuzanneDødslekene 6889880
804Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 6871076
805Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6861913
806Collins, SuzanneThe Hunger Games 6869790
807Halsnes, LineTøffe biler 6861384
808Lamøy, ChristofferLiket i myra 6863481
809Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 6842143
810Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 6832612
811Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 6823481
812ShadowlandsSkyggeland 6811066
813Parr, MariaKeeperen og havet 6802812
814Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 6801713
815Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6802402
816Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 6791813
817Stokke, NilsPå månen 6791096
818Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 6791534
819Peers, BobbieKakkilakken 6781783
820Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6741036
821Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6712622
822Phoenix, H.L.Trylleflasken 6701195
823Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6692252
824Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6681893
825Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6683891
826Walliams, DavidAstrobajas 6661664
827Karlsson, EllenSara får plaster 664956
828Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6641624
829Hamre, Victoria HaallmanMiso 6622063
830Eriksson, EvaJulia hjelper til 6621255
831Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6611245
832Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6611414
833Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6594621
834Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6593272
835Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6571235
836Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6571255
837Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6562572
838Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6562053
839Raknes, LinaÅse blir storesøster 6551464
840Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6533351
841Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6512232
842Jamtli, John SigvartSabotør 6503461
843Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6491883
844Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6472782
845Borge, NinaHavfolket 6463082
846Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6452093
847Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6441933
848Donaldson, JuliaDe fæle fem 6431006
849Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6431853
850Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6421046
851 Hammergården 641847
852Lindmo, ArneOndskapens festning 6412172
853Svingen, ArneDen slemme eleven 6413391
854Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6401115
855Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6401953
856Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6391125
857Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6392033
858Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6392862
859Alley, BobBli med til brannstasjonen 6371056
860Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6371354
861Mæhle, LarsFantorangen bader 636976
862Laird, JennyDinosaurene kommer 6361494
863Oxlade, ChrisRaske biler 6352822
864Grine, ChrisInvasjonen 6342093
865Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6331983
866Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6312152
867Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6301195
868Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6291913
869Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 6283711
870 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6282772
871Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6287440
872Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6272602
873Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6262412
874Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248360
875Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6221235
876Stilson, MichaelBare spille ball 6226131
877Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6203871
878Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6204481
879Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6192292
880Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6181115
881Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6182552
882Lunde, MajaSceneskrekk 6173691
883Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6171633
884Bross, HelenaSove borte 6141953
885Neverdahl, Ida EvaFloke 6133121
886Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 612817
887Lunde, MajaTordendronningen 6122982
888Tur, Míriam BonastreSpådommen 6111025
889Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6111883
890Svingen, ArneKappen 6113681
891Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6101723
892Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6091783
893Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6071533
894Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 60610620
895 Guinness world records 2022 6051943
896Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6031364
897Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6022322
898Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6011374
899Grande, MartineDilla på dyr 6011344
900Snashall, SarahHester og føll 6002122
901Willems, MoBlir du med ut og leke? 6001244
902Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5983121
903Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 5981025
904Hatke, BenJack i jungelen 5962082
905Winick, JuddHilo i fritt fall 5941873
906Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 5941444
907Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 5933011
908Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 5931384
909Hunter, ErinEn klan i knipe 5921484
910Mæhle, LarsSpinosaurusen 5902562
911Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 5891105
912Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5871853
913Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 5871783
914Sattin, SamuelUnico : Jaget 586906
915Winick, JuddHilo vekker monstrene 5861893
916Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 586946
917Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 5841304
918Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5841125
919Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 5821513
920Svingen, ArneBødlene på kirkegården 5803411
921Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 579807
922Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5791813
923Handford, MartinHvor er Willy? 5781424
924Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5781015
925Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5774051
926Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57610450
927Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5752202
928Bross, HelenaVerdens beste venn 5751513
929Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5752212
930Peers, BobbieFlukten fra jorden 5743291
931Linde, HeidiMenneskets beste venn 5732422
932Mathismoen, OleDet ville Norge 5732312
933Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 5721703
934Kibuishi, KazuAmuletten 5712022
935Svingen, ArneStormen 5702921
936Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5701145
937Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5702382
938Samdal, PederMer enn en klubb 5692931
939Donaldson, JuliaPinnemann 568975
940Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 5682082
941Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5681603
942Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5671743
943 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5662452
944Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5661483
945Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5661423
946Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5662112
947Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5661384
948Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5662312
949Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5662402
950Willems, MoBlir du med ut å leke? 5651184
951Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5651194
952Heiberg, Anette V.Hunden 5651254
953Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5652022
954Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5651055
955Svingen, ArneSkattekartet 5643351
956Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5621065
957Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5621673
958Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 56022490
959Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 5604301
960Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5601553
961Slotten, AlexanderUlvevinter 5592162
962Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5581733
963Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5581015
964Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 5581194
965Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5583621
966Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5577920
967Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 557965
968Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5551334
969Svingen, ArneHalloweenhuset 5533351
970Halvorsen, Anne GunnArvingen 5524721
971Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5511334
972Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 55117580
973Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5517350
974Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5501982
975 Guinness world records 2018 5491643
976Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 548717
977Alaei, NedaBare vent 5483481
978Svingen, ArneGrusomme netter 5473271
979Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5463481
980Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5463411
981Bross, HelenaNatt på skolen 5461753
982Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 545717
983Haegi, EmilyEngelsk 10 fra Cappelen Damm : Student''s book 5457210
984Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5422532
985Svingen, ArneSlakterskogen 5422662
986Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5411693
987Aamodt, IngunnBakeren og månen 5411633
988Bross, HelenaInnbrudd på skolen 5401633
989Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5391533
990Klepp, AnneliVennskaps-virvar 5391603
991Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5381264
992Formoe, TerjeKaptein Sabeltann : ai, ai, kæpten! 5351204
993Næsheim, KnutMine første ord 535866
994Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 5351144
995Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 5321443
996Holowaty, LaurenGeorgs traktor 532806
997Jamtli, John S.Sabotør : en røverhistorie fra krigsårene 5322691
998Mæhle, LarsHvor er nesa til påskeharen? 531945
999Svingen, ArneSpøkelseshotellet 5313231
1000Svingen, ArneDen døde onkelen 5302542

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 185 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2456 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 19/10/2026 kl. 14:27:23


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As