1000 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1616638394
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1067030203
3Falch, MalinHarukkas ønske 961020764
4Falch, MalinVikingene og orakelet 938624433
5Helgheim, OdinDrageviking 905418674
6Sotberg, VictorEdelmot 902019664
7Falch, MalinTrollriket 887123383
8Sotberg, VictorNekromanseren 885718074
9Falch, MalinKråkesøstrene 847221193
10Pilkey, DavHundemannen 822218214
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 809435072
12Mugford, SimonHaaland ruler 759616484
13Falch, MalinReisen til Røros 701916784
14Nordahl, VictorByen 696514924
15Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 691513325
16Helgheim, OdinFenrisulven 690920913
17Helgheim, OdinValhall 666415644
18Sandnes, Hans JørgenFrysninger 666214654
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 651218643
20Sandmæl, CathrineJenter 649114854
21Pilkey, DavHundemannen er på ballen 647613374
22Helgheim, OdinFimbulvinter 638717043
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 622029922
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 613913504
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 613215993
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 611315583
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 602612414
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 597617373
29Sotberg, VictorSkyggene 59659866
30Nordahl, VictorSkogen 593912934
31Pilkey, DavForbrytelse og slafs 588811405
32Pilkey, DavFarefulle høyder 587411395
33Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 584222862
34Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 583510565
35Pilkey, DavHundemannen håver inn 580711994
36Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 574517543
37Sotberg, VictorBedrager 574013794
38Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 570117653
39Sandnes, Hans JørgenDypfryst 569516903
40Pilkey, DavNår villdyret våkner 566711135
41Pilkey, DavDen røde rebell 56529126
42Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 561413254
43Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 557425462
44BékaHjertets hemmeligheter 55039385
45Pilkey, DavLoppenes herre 548911284
46Pilkey, DavI fri dressur 548911084
47Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 542020412
48Kibuishi, KazuBølgerytteren 541616433
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 530215413
50Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 521119552
51Helgheim, OdinTordenguden 520511674
52Pilkey, DavI kattepine 515810305
53Sandmæl, ChaBeseiret 514512544
54Nordahl, VictorRevefarmen 511810954
55Kibuishi, KazuByen bak skyene 511820922
56Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 511812803
57Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 506219002
58BékaKjærlighetssorg 50578246
59Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 503413073
60Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 493712723
61Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 490521912
62BékaFeriefling 48937486
63Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 489269210
64Pilkey, DavMitt liv som katt 48827656
65Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 486619172
66Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 480020762
67Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 476211544
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 474411923
69Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 473918422
70Mugford, SimonMessi ruler 473210474
71Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 466415473
72Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 465613243
73Mugford, SimonMbappé ruler 46479504
74Horst, Jørn LierOperasjon zombie 46279294
75BékaStjålne drømmer 46017236
76Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 460021532
77Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 459412683
78BékaSøt musikk 45907626
79Dåsnes, NoraBare si ja 457111114
80Helgheim, OdinYggdrasil 45589684
81Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 452613073
82Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 451712113
83Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 451710634
84Mugford, SimonRonaldo ruler 45059314
85Tolo, MichelleFullmåne 442210654
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 440217552
87Kibuishi, KazuIldfuglen 439017872
88Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 438414443
89Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 438114183
90Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 435919932
91Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 435316462
92Sandnes, Hans JørgenOppslukt 428010004
93Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 427615022
94Mugford, SimonNeymar ruler 42658415
95Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 423061550
96Oseman, AliceHjertestopper 418214392
97Kibuishi, KazuSupernova 418017402
98Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 417416382
99Norlund, DinaSnøkattprinsen 417312023
100Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 41469464
101Horst, Jørn LierOperasjon Svartskog 413117802
102Helgheim, OdinLoke 41188175
103Horst, Jørn LierOperasjon bronseplass 408616952
104Horst, Jørn LierOperasjon traktor 40209864
105Kirby, KatieDet sykt flaue livet til Lottie Brooks 40038504
106Mugford, SimonØdegaard ruler 39886825
107Kibuishi, KazuFlukten fra Lucien 397516662
108Aune, ThomasFotballhelter 396611603
109Horst, Jørn LierOperasjon Fangejakt 39589464
110Aune, ThomasFotballrekorder 394510753
111Horst, Jørn LierOperasjon Radius 391413552
112Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og prompebrusen 39028474
113Sandmæl, ChaKnust 390010773
114Mugford, SimonSalah ruler 38618824
115Horst, Jørn LierJakten på slottets hemmelighet 38329803
116Horst, Jørn LierOperasjon Rød sløyfe 383213332
117Kinney, JeffSalig røre 38139833
118Griffiths, AndyGutta i det enda større trehuset med 26 etasjer 380716892
119Horst, Jørn LierOperasjon plastpose 379415282
120Molaug, Marius HornVerdens verste kjendis 377612952
121Horst, Jørn LierJakten på Tyven-tyven 375411243
122Molaug, Marius HornVerdens verste fotballag 371715342
123Horst, Jørn LierOperasjon Fartsstripe og andre mysterier 36979453
124Kinney, JeffBruk huet! 367410253
125Horst, Jørn LierOperasjon Mørkemann 364719031
126Sandmæl, ChaAngrepet 364610243
127Mæhle, LarsSumpskogen Grand Prix 36457095
128Lindmo, ArneKråkeslottets hemmelighet 362312722
129Horst, Jørn LierOperasjon Mumie 361114862
130Kinney, JeffRodrick ruler 360018711
131Mæhle, LarsStormen 35797035
132Mugford, SimonBellingham ruler 35677404
133Kinney, JeffGode, gamle dager 356615952
134Griffiths, AndyGutta i trehuset med 156 etasjer ser dobbelt 349010593
135Kinney, JeffSiste stikk 348516952
136GijéVelkommen til Pandoria 34799593
137Kinney, JeffNedsmelting 346413042
138Hansen, Linn-CatherinJasper ødelegger alt 34528444
139Horst, Jørn LierOperasjon Påskelilje 344914412
140Eriksen, Lars HenrikJakten på evighetsmaskinen 34449583
141Hjardar, SaraMia Myhr og kaoskrystallen 34297544
142Brinck, CamillaJakten på gullosten 341810123
143Mugford, SimonZlatan ruler 34158613
144Horst, Jørn LierJakten på trollmannens bok 34127734
145Horst, Jørn LierJakten på Trolløyet 33935975
146Kinney, JeffPå dypt vann 336412912
147Dåsnes, NoraLa skogen leve! 332810323
148Molaug, Marius HornVerdens verste biltur 332811033
149Mugford, SimonRashford ruler 33117054
150Horst, Jørn LierJakten på Campingkongen 32786065
151Brinck, CamillaEventyret i Lindrizia 326410253
152Kinney, JeffFüllstappa bleie 326210773
153Mugford, SimonKane ruler 32556994
154Kinney, JeffSamling i bånn 325510063
155Telgemeier, RainaDen store hemmeligheten 32498313
156Telgemeier, RainaEn genial idé 32428533
157Mæhle, LarsBallongferden 32386345
158Griffiths, AndyGutta i det enorme trehuset med 39 etasjer 318416151
159Kinney, JeffDen brutale sannheten 318118931
160Horst, Jørn LierJakten på kaptein Kroghs gull 317210473
161Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 9 316742390
162Mugford, SimonDe Bruyne ruler 31556984
163Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håndboka 31368363
164Mugford, SimonVan Dijk ruler 31226115
165Johansen, Ørjan ZazzeraHistoria om Erling Braut Haaland 311013082
166Galligan, GaleGuttegærne Stacey 31016674
167Mjelde, CharlotteFelix har følelser 30826924
168Kinney, JeffFestbrems 30725755
169Kinney, JeffHjem, kjære hjem 305212362
170Kinney, JeffDobbel innsats 305111522
171Horst, Jørn LierJakten på Jungelens dronning 30449503
172Norman, Mona GriviDen hvite løven 302710272
173Våhlund, EliasSuperskurker 30174696
174Mugford, SimonBarcelona ruler 29125185
175Mugford, SimonLiverpool ruler 29026324
176Kinney, JeffUt på tur, aldri sur 289913912
177Mæhle, LarsKjempeblekkspruten 28924486
178Horst, Jørn LierJakten på vikingskatten 28925475
179Mugford, SimonSaka ruler 28895705
180Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og brøleboksen 28854666
181Våhlund, EliasDen lengste natten 28766504
182Valle, OdaTre er én for mye 28728403
183Våhlund, EliasTilbake 28726784
184Kirby, KatieLottie Brooks' ko-ko kjærlighetsliv 28516334
185Kinney, JeffFerieparadiset 284717611
186Våhlund, EliasAlle lyver 28435185
187Mæhle, LarsReisen 28354566
188Mæhle, LarsBestevennen 28324546
189Winger, CecilieTitanic på 1-2-3 28148573
190Mæhle, LarsSvømmekonkurransen 28114725
191Kinney, JeffBrakkesyke 280615401
192Kirby, KatieLottie Brooks' seriøse vennekriser 27976024
193Horst, Jørn LierSalamandergåten 279419841
194Gjendem, Anna BergKjære Pølsa : jeg må bli kjendis! 27928013
195Mæhle, LarsEgget 27744815
196Mugford, SimonVinícius jr. ruler 27704835
197Horst, Jørn LierJakten på samuraisverdet 27683986
198Pilkey, DavSuperpus tegneklubb 27554725
199Våhlund, EliasEn ny venn 27375714
200Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Røde maske 27356824
201Mugford, SimonLewandowski ruler 27205385
202Bjørdal, S.G.Den store eplekonkurransen 27156284
203Mæhle, LarsSjøuhyret 27144605
204Brinck, CamillaI duejegernes grep 27028293
205Horst, Jørn LierJakten på den siste dinosauren 27018833
206West, TraceyJorddragen våkner 26985714
207Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tøysemaskinen 26954416
208Mæhle, LarsSkattejakten 26924286
209Mugford, SimonYamal ruler 26794655
210Mæhle, LarsVulkanen 26483767
211Galligan, GaleLogan liker Mary Anne 26465374
212Telgemeier, RainaDen første krangelen 26386773
213Våhlund, EliasHåpløst 26327143
214Mæhle, LarsHalloween-festen 26234425
215Yang, Gene LuenAvatar : Et umulig løfte 26196064
216Telgemeier, RainaStoresøstre 26086613
217Kirby, KatieLottie Brooks' katastrofale klassetur 25805234
218Andersen, Rolf Magne G.Dragetårnet 25795924
219Kinney, JeffHundedager 257412532
220Molaug, Marius HornVerdens verste leirskole 256210242
221Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og godteristøvsugeren 25465724
222Galligan, GaleEn helt umulig jobb 25326034
223Brinck, CamillaUniversets fire elementer 25314435
224Mæhle, LarsHemmeligheten 25264026
225Kinney, JeffTøffe tider 252613571
226Rørvik, Bjørn F.Bokstavtyven Troll 25114096
227Griffiths, AndyGutta i trehuset med 78 etasjer blir filmstjerner 251110192
228Molaug, Marius HornVerdens verste kjæledyr 25068912
229Fiske, AnnaHvordan begynner man på skolen? 24977263
230Dahl, RoaldMatilda 248715661
231Brinck, CamillaEn uventet vending 24786733
232Mæhle, LarsMonsterkrokodillen 24763676
233Galligan, GaleDen store festen 24715514
234Tolo, MichellePoltergeist 24687443
235Valle, OdaEsters univers : bonusbror og marsvintrøbbel 24506293
236Kinney, JeffFemte hjul på vogna 243313401
237Epstein, GabrielaDen nye jenta 24033866
238Lindmo, ArneHevneren fra Helheim 23977023
239Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det store trehuset med 52 etasjer 239410622
240Horst, Jørn LierDekkoperasjon 23759192
241Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer sitter barnevakt i en bagett 23738652
242Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst begynner på skolen 23725544
243Handford, MartinHvor er Willy? : den utrolige boken 23714675
244Mæhle, LarsKrympekatastrofe 23574934
245Brinck, CamillaDen siste kampen 23567333
246Brinck, CamillaOppdrag på dypt vann 23486123
247Mugford, SimonGrealish ruler 23244854
248Moen, Kjersti SynnevaBløte folk 23185734
249Sandmæl, ChaFanget 23145584
250Våhlund, EliasUlvene kommer 23136063
251Griffiths, AndyGutta i trehuset med 169 etasjer begynner ikke på skolen : for det har de ikke lyst til 23116693
252GijéKyprians hemmelighet 22956963
253Norman, Mona GriviPanda på rømmen 22957323
254Brinck, CamillaDen låste portalen 22835394
255Falch, MalinStjerna : en historie fra Nordlys 22837662
256Pilkey, DavSuperpus fra alle kanter 22764275
257Molaug, Marius HornVerdens verste bursdag 22577453
258Våhlund, EliasForsvunnet 22346463
259Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og forte-seg-roboten 22345044
260Yang, Gene LuenAvatar : Jakten på moren 22205094
261Kjetun, MariVerdens kjemper 22116373
262Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og stinkomaten 21964714
263Mæhle, LarsRasmus og Trym fisker krabbe 21863446
264Halsnes, LineTøffe kjøretøy 21855693
265Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer drar på en skrekkelig avslappende ferie 21827762
266Mugford, SimonMané ruler 21744874
267Parr, MariaOskar og eg : alle plassane vi er : roman 21666433
268Holsve, Mari MoenI pappas hode 21606643
269Molaug, Marius HornVerdens verste ferie 21589192
270Mæhle, LarsRasmus finner ikke kosedyret 21553476
271Brinck, CamillaDen hemmelighetsfulle verden 21416593
272Toriyama, AkiraDragon ball 21227722
273Molaug, Marius HornVerdens verste rektor 210910172
274Kaldheim, HelenMørkalven : Drømmen 21027342
275Graff, Sverre BjørstadDinosauren som ville bli sjørøver 20995403
276Halsnes, LineTøffe dinosaurer 20866043
277Rowling, J.K.Harry Potter og mysteriekammeret 20808582
278Blomqvist, FredrikNordlyset 20714814
279Hagerup, HildeDu eneste : historien om Gunvor Hofmo og Ruth Maier : roman for ungdom 206410621
280Våhlund, EliasAlene 20585064
281Griffiths, AndyGutta i trehuset med 65 etasjer som viser seg å ikke være godkjent av bygningsetaten (og som derfor må rives)! 20579042
282Totland, AndersMamma på dass 20559832
283Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et populært liv - NOT! 20478142
284Andersen, Rolf Magne G.Det store togranet 20414664
285Mæhle, LarsAprilspøken 20412747
286Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10, 3. utg. : Basis 204124270
287West, TraceyMysteriet med soldragen 20274055
288Kirby, KatieLottie Brooks' kleine BFF-drama 20264204
289Brinck, CamillaMusse og Helium legger en plan 20263805
290Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på campingtur 20224524
291Sandmæl, CharlotteForrådt 20204914
292Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer havner i fengsel 20116852
293Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har : roman 19954594
294Mæhle, LarsRasmus rydder 19943206
295Mathismoen, OleStore dyr 19945963
296Ampofo, Joseph S.S.Maria Storm og Mythosordenen 19925533
297Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Alene 19915013
298Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne sykler 19894914
299Mjaugedal, HalvorHistorien om Martin Ødegaard 19745143
300Sandmæl, ChaSåret 19724724
301Molaug, Marius HornVerdens verste miljøsvin 19709222
302Røed, HenningHai! 19694334
303Mugford, SimonPogba ruler 19644084
304Raknes, LinaÅse fanger en krabbe 19645063
305West, TraceyJordskjelv-dragens øye 19522737
306Pilkey, DavKaptein Supertruse og de drittleie doene 19509941
307Sandmæl, ChaForrådt 19414424
308Strid, Jakob MartinDen utrolige historien om den kjempestore pæra : (eller beretningen om hvordan Jeronimus Bjergstrøm Severin Olsen ble gjeninnsatt i sitt rettmessige embete som Solbys borgermester, til glede for alle byens innbyggere, utenom én) 19364584
309Norman, Mona GriviLure lemurer 19286223
310Pilkey, DavBedre sammen 19183275
311Edwards, Ellen M. TudorExplore 5, 2. utg. : My book 191629380
312Kaldheim, HelenMørkalven : Kontroll 19116962
313Ōima, YoshitokiSilhuett av en stemme 19086592
314Norman, Mona GriviDen falske enhjørningen 19076253
315Molaug, Marius HornVerdens verste venn 19008832
316Andersen, Rolf Magne G.Kokosbananas og tomattorsken 18932677
317Norman, Mona GriviIsbjørnmysteriet 18837222
318Snashall, SarahHunder og valper 18766103
319Probert, TimKampen mot mørket 18745033
320Aune, ThomasFotballklubber 18646272
321Lindmo, ArneHeksa i Nøkkemyra 18585183
322Mugford, SimonVM-heltene ruler 18493695
323Mæhle, LarsFlaggermusgrotten 18472716
324Dahl, RoaldHeksene 18379961
325West, TraceyVanndragens hemmelighet 18343445
326Moen, Kjersti SynnevaSelma gjør så godt hun kan 18286612
327Sotberg, VictorBare Victor 182618161
328Mugford, SimonSon ruler 18253125
329Molaug, Marius HornVerdens verste skitur 181610191
330Dürenfeldt, Martin vonVerdens søteste 18154334
331Kusaka, HidenoriPokémon eventyrene : red, blue & green 18135243
332Osoble, Mulki Mukhtar MohamudAnisas magiske medaljong 18046072
333Peers, BobbieMarshmallowsmaskinen 18004693
334Lindmo, ArneEdderkoppenes dronning 18004983
335Jacobsen, Jenny J.Rare valper 17953704
336Johansen, Ørjan ZazzeraErling Braut Haaland : frå liten til størst 17866222
337Mugford, SimonPalmer ruler 17712975
338Yang, Gene LuenAvatar : Røyk og skygge 17713924
339Yang, Gene LuenAvatar : Det som ødelegger 17614214
340Andersen, Rolf Magne G.Stigetrollets hevn 17613884
341Lindmo, ArneUnderjordisk oppdrag 17546012
342Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på overnatting 17533514
343Klepp, AnneliLeona i bursdagstrøbbel 17523854
344West, TraceyGulldragens skatt 17412836
345Fiske, AnnaHallo natta! 17374204
346Mjelde, CharlotteFelix krangler 17342945
347Norman, Mona GriviPumaproblemet 17296182
348Halsnes, LineTøffe maskiner 17275303
349Lindahl, LenaAlle må bæsje 17184923
350Horst, Jørn LierJakten på den blå dragen 17152806
351Mæhle, LarsMysteriet med den tause papegøyen 17135203
352Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst reiser på ferie 17085273
353Eriksen, Lars HenrikSkrotnissens hemmelighet 16773674
354Pilkey, DavHvordan vinne venner 16722776
355Lyng, SandraLykke til på skolen, Corny! 16692696
356Horst, Jørn LierJakten på den hvite ørnen 16673075
357Norberg, Tora MarieKjendis : kunsten å bli berømt 16664983
358Mæhle, LarsDinosaurgjengens ABC : bokstavjakten 16642476
359Merz, AnaSkal bare 16474413
360Dahl, RoaldCharlie og sjokoladefabrikken 16458701
361Lindgren, AstridBrødrene Løvehjerte 16456162
362Oseman, AliceHjertestopper : Gutt møter gutt 16305832
363Mæhle, LarsRasmus og Trym baker 16292676
364Norman, Mona GriviPapegøyens hemmelighet 16265293
365Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en fantastisk bursdag - NOT! 16255273
366Douyé, SylviaKryptozoologi for begynnere 16244543
367Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en dustete dramaqueen - NOT! 16185502
368Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på tivoli 16133864
369Mæland, Ingebjørg FaugstadDumper 16122725
370Klepp, AnneliLeona i monstertrøbbel 16123664
371Norman, Mona GriviTigertrøbbel 16077602
372Norman, Mona GriviValpeveddeløpet 16075412
373Suongir, Hanne-SofieEmmas dilemma 16044973
374Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer : får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 15996212
375Riordan, RickLyntyven 15976462
376Jamtli, John S.Tungtvannsaksjonen 15947562
377Mæhle, LarsTrampolinetullball 15892386
378GijéJakten på opprinnelsen 15884763
379Pilkey, DavKaptein Supertruse og de rampete robotene 15849131
380Rusten, Solveig MoenAldri bli forelska 15825672
381Holowaty, LaurenPeppas nye lillesøster 15822326
382Sortland, BjørnMission 1: Rio de Janeiro 15816922
383Mjaugedal, HalvorHistorien om Erling Braut Haaland 15774343
384Kirby, KatieLottie Brooks' kaotiske julefeiring 15772955
385Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst feirer bursdag 15734143
386Edwards, Ellen M. TudorExplore 7, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 156922090
387Lyng, SandraGratulerer med dagen, Corny 15672645
388Tolo, MichelleDet første møtet 15644353
389Norman, Mona GriviGepardgåten 15645522
390Hunter, ErinTilbake til villmarken 15606742
391Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en rampete lillesøster - NOT 15463015
392Lindmo, ArneForbannelsen i Trollskog 15434353
393Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer må skaffe ti millioner kroner (ellers!) 15435532
394Assarasakorn, MichelePotegjengen 15412665
395Phoenix, H.L.Hemmeligheten 15404443
396Mæland, Ingebjørg FaugstadTømmerbil 15402605
397Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en hemmelig kjærlighetskatastrofe - NOT! 15375832
398Andersen, Rolf Magne G.Den magiske fotballen 15355033
399Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst går i bryllup 15354603
400Våhlund, EliasHåndboka 15285083
401Marienborg, IreneNatta! sier Nora 15273843
402Rowling, J.K.Harry Potter og fangen fra Azkaban 15225722
403Kuhn, CamillaGlenn og skurkene 15143284
404Helgheim, OdinKatteguden Frøya : en historie fra Ragnarok 15143414
405Dahl, RoaldGeorgs magiske medisin 15146692
406Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på ballett 15123644
407Gumpaw, FelixFørste sak 15072885
408Mæland, Ingebjørg FaugstadBergingsbil 15052635
409Heimen, Rikard B.Bjørnis kjører brannbil 15022865
410Akerlie, IbenLars er lol 149416140
411Rowling, J.K.Harry Potter og Føniksordenen 14894723
412Mæhle, LarsRasmus feirer bursdag 14832196
413Oseman, AliceHeartstopper 14738631
414Winick, JuddGutten som styrtet til jorda 14734393
415West, TraceyGiftdragens sang 14722755
416Egner, ThorbjørnKlatremus og de andre dyrene i Hakkebakkeskogen 14714433
417Donaldson, JuliaGruffalo 14673634
418Lindmo, ArneVampyrer og demoner 14614982
419Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen får seg en overraskelse 14562505
420Klepp, AnneliLeona i sirkustrøbbel 14563264
421Phoenix, H.L.Jakten på den røde stjerne 14534623
422Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en populær partyjente - NOT! 14486622
423Brown, Aleksander KirkwoodElggutten 14485382
424Røed, HenningMonstre i dypet 14474633
425Klepp, AnneliLeona i rottetrøbbel 14453334
426Pilkey, DavSuperpus store drømmer 14452675
427Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : red, blue & green 14383364
428Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst møter tannfeen 14334493
429Pilkey, DavKaptein Supertruse og Professor Bæsjebleies farlige felle 14316112
430Lindmo, ArneReisen til Atlantis 14313613
431Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen og den store forandringen 14302615
432Guinness world records 2026Guinness world records 2026 14302974
433Lemire, SabineMira 14303723
434Bjerkeland, IngvildUdyr 142910271
435Holowaty, LaurenPeppas brannbil 14282455
436Sæther, GørilDen store boka om kjæledyr 14245002
437Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne rydder 14163494
438Higgins, CamGøy på landet 14153154
439Garmann-Aarhus, BenedicteVerdens rareste dyr 14106222
440Norman, Mona GriviHaien kommer! 14055122
441Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra et fancy Paris-eventyr - NOT! 14043264
442Lillebo, MariaLille Villkatt begynner på skolen 14034133
443Peers, BobbieLuridiumstyven 13988801
444Halsnes, LineTøffe dyr 13934373
445Kjetun, MariSøt og farlig 13922705
446Rowling, J.K.Harry Potter og ildbegeret 13864433
447Kuhn, CamillaLunda på rideskole 13853593
448Griffiths, AndyGutta i trehusets ekstremt hemmelige historier 13824333
449Andersen, Rolf Magne G.Den sorte løve 13763264
450Dürenfeldt, Martin vonNorske rovdyr 13762565
451Mæhle, LarsRasmus og fargene 13732286
452Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Ulvene kommer 13693364
453Falch, MalinBjørnar : et eventyr fra Nordlys 13683374
454Smart, JamieApekatt mot harepus 13572724
455Holowaty, LaurenEnhjørning-Peppa 13541787
456Telgemeier, RainaDrama 13502874
457Tolo, MichelleSpøkelsesvenn : det første møtet 13494163
458Yang, Gene LuenAvatar : Nord og sør 13473014
459Mæland, Ingebjørg FaugstadBuss 13452246
460Telgemeier, RainaSmil 13422854
461Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst havner i trøbbel 13383084
462Probert, TimSkyggen 13372994
463Sharif, GulraizHør her'a! 133618900
464Mæland, Ingebjørg FaugstadBrannbil 13352226
465Holowaty, LaurenPeppa elsker enhjørninger og havfruer 13331837
466Muncaster, HarrietEsmeralda blir prinsesse 13312066
467Mæhle, LarsHvem har bæsja? 13292146
468Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst hjelper til 13292186
469Griffiths, AndyGutta i trehuset med 130 etasjer får øye på en kjempestor flue (som også er kjempeirriterende) 13244672
470Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst står på scenen 13244373
471Bringsværd, Tor ÅgeTambar begynner på skolen 13192465
472Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse og julenissen 13115812
473Pilkey, DavHundemannen i fri dressur 13082704
474Rowling, J.K.Harry Potter and the philosopher's stone 13068631
475Samdal, PederMer enn en spiller 13065082
476West, TraceySølvdragens glans 13022195
477Mæhle, LarsMysteriet med den syke valpen 12991956
478Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og stjerneskuddet 12992664
479Andersen, Rolf Magne G.Dinosaurjakten 12963443
480Willems, MoJeg brakk snabelen! 12952694
481Kibuishi, Amy KimMysteriet med den blå tåken 12943313
482Sattin, SamuelUnico : Oppvåkningen 12902126
483Våhlund, EliasRøde maske 12804043
484Jackson, IdaBrillebjørn i svømmehallen 12802036
485Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ekte BFF - NOT! 12714852
486Norman, Mona GriviDinosauregget 12694362
487Müller, ReidarLivet er livsfarlig! : den utrolige historien om livets utvikling fra bakterier til deg 12664083
488Larmo, IdaO'boy : min klin kokos tegnedagbok 12665162
489Bringsværd, Tor ÅgeTambar har bursdag! 12642974
490Linde, HeidiAnnenhver uke 12636202
491Walliams, DavidGangster-bestemor 12589411
492Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en perfekt hundepasser - NOT! 12544672
493Marienborg, IreneJeg må tisse! sier Nora 12542764
494Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøfestivalen 12482315
495Stene, Gert-OlavForbannelsen 12424003
496Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo lager kunst 12332095
497Klepp, AnneliLeona i premietrøbbel 12292974
498Flynn, IanSonic the hedgehog : Verdens raskeste pinnsvin ; Det onde geniet 12292335
499Egner, ThorbjørnFolk og røvere i Kardemomme by 12295692
500Guinness world records 2025Guinness world records 2025 12283303
501Jamtli, John S.Grenselos 12285242
502Dragland, LiseHvem i jungelen? 12242285
503Helgheim, OdinVokterhunden Garm : Ragnarok 12182464
504Wilkinson, L.M.Edelpote og hjertesteinen fra Alluria 12141826
505West, TraceyIlddragens kraft 12092424
506Willems, MoVi er i en bok! 12092524
507Smart, JamieMenneskene kommer! 12072225
508Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og snøgutten 12012924
509Homme, Annika Linn VerdalLava 11944402
510Russell, Rachel RenéeNedtegnelser om å leve lykkelig alle sine dager - NOT! 11874522
511West, TraceyIsdragens frost 11822384
512Berg, Sunniva RellingJakten på talltyvene 11813433
513Mæland, Ingebjørg FaugstadBulldoser 11781985
514Piercey, RachelKom, bli med på tur i eventyrskogen 11773203
515Mæhle, LarsBursdagsbaluba 11691926
516Omdahl, Christopher RobinPower up! : gamingheltene som tok meg til neste nivå 11697841
517Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst drar på skoletur 11692644
518Oda, EiichiroOne piece : Romance dawn - eventyrets daggry 11683153
519Dragland, LiseHvem i skogen? 11682504
520Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst og den nye jenta 11663463
521Mæhle, LarsTeatertrøbbel 11661955
522West, TraceyJakten på lyndragen 11642235
523Mæhle, LarsHvor er kosebamsen? 11601676
524Mæhle, LarsHvor er krabbene? 11521736
525Kuhn, CamillaLøs tann 11522344
526Klepp, AnneliLeona i sykkeltrøbbel 11492304
527Nygaard, Peder HornsethSupernova 11494742
528Telgemeier, RainaSøstre 11482145
529Hafstad, StianMinnetyven 11455442
530Andersen, Rolf Magne G.Verdens beste sykkel 11411736
531Griffiths, AndyGutta i trehuset dør (nesten) av sine egne vitser 11383133
532Diskin, ElizabethEnter 9, 2. utg. : engelsk for ungdomsstrinnet 113116540
533Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en talentfull popstjerne - NOT! 11315232
534Kleppe, HåvardTøffe brannbiler 11261945
535Dragland, LiseHvem i havet? 11252225
536Mæland, Ingebjørg FaugstadFeiebil 11241945
537Heiberg, Anette V.Pappa støvsuger byen 11232264
538Ewo, JonMonster! 11203023
539Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne tegner 11173283
540Aas, MartinDet kuleste fra vikingtiden : mektige konger, stores slag, farlige reiser 11163872
541Kirby, KatieLottie Brooks vs. de ultraslemme jentene 11142803
542Peers, BobbieNudelpuddelen 11142863
543Holowaty, LaurenPeppas drageeventyr 11111577
544CopycatHermegås 11081417
545Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst på undervannseventyr 11082774
546Nordahl, VictorReveflammene 11082634
547Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok 110820110
548Willems, MoEn stor fyr tok ballen min! 11071975
549Lindahl, LenaAlle må sove 11053173
550Walliams, DavidVerdens verste barn 11048141
551Mæhle, LarsTannfetøys 11031766
552Phoenix, H.L.Håpet 10982714
553Handford, MartinDen fantastiske reisen 10902234
554Eriksen, FrøydisReligion og etikk : vg3 108913280
555Douyé, SylviaJenta som elsket fabeldyr 10883203
556CampingCamping 10841377
557Rowling, J.K.Harry Potter og halvblodsprinsen 10833782
558Mæhle, LarsHvem har tatt pølsene? 10811626
559Willems, MoSe hva jeg kan! 10711955
560Strid, Jakob MartinDen fantastiske bussen : (eller hvordan vi kom fra A til B) 10711805
561Gumpaw, FelixDe ville ninjaene 10702085
562Øverli, FrodeFrida i Aquador 10683183
563West, TraceyDrømmen om regnbuedragen 10671855
564Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en kul TV-stjerne - NOT! 10654932
565Jackson, IdaBrillebjørn blir storebror 10551865
566Jackson, IdaBrillebjørn er syk 10541945
567Willems, MoDet er en fugl på hodet ditt! 10512224
568Mæhle, LarsFengselsmysteriet 10502005
569Lyng, SandraDu får ikke være med, Corny 10491765
570Winger, CecilieAndre verdenskrig i Norge på 1-2-3 10464152
571Ewo, JonBø! 10462045
572Bringsværd, Tor ÅgeTambar får en ny venn 10462803
573Spont, SiriMolly er min 10392444
574Rowling, J.K.Harry Potter og dødstalismanene 10373303
575Snashall, SarahKatter og kattunger 10373253
576Winick, JuddHilo redder absolutt hele verden 10313133
577Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en bedreviter - NOT! 10305012
578CharadesMimelek 10271447
579Peers, BobbieSkilpaddekanonen 10272683
580Peers, BobbiePapegøyehelikopteret 10252444
581Griffiths, AndyGutta i trehuset med 117 etasjer : havner i fengsel 10213902
582Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF - NOT! 10132743
583Holowaty, LaurenPeppa og den magiske kle-seg ut-dagen 10081397
584Dahl, RoaldSVK 10083842
585Willems, MoVi drar på kjøretur! 10081955
586Edwards, Ellen M. TudorExplore 4, 2.utg. : My book 100417030
587Mæhle, LarsHvem er vaffeltyven? 10041626
588Muncaster, HarrietIsadora Måneblomst får tryllekopper 10031895
589Nicolaisen, FredrikkeLørdag med pappa 9992184
590Lindman, MerviMinsten baker 9951606
591Stai, KariFlaut 9952164
592Parr, MariaVaffelhjarte : : Lena og eg i Knert-Mathilde 9947213
593Brunstrøm, ThomasSallys pappa gidder ikke å være voksen 9931596
594Smart, JamieBunny vs Monkey og dommedagsforbundet! 9931775
595Griffiths, AndyGutta i trehuset med 104 etasjer 9913792
596Molaug, Marius HornSånn ble jeg verdens beste fotballspiller 9904442
597Stavås, Trond J.Mestertyven Gjest Baardsen 9893452
598Kaldheim, HelenMørkalven : Trofeet 9892913
599Lieske, DanielEn ny verden 9891825
600Mæhle, LarsHvem tegnet bart på maleriet? 9881556
601Ousland, BjørnVelkommen til Grumyra 9853752
602Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne drar på stranda 9852853
603Hove, Olav; Jørgensen, Jørg Arne; Rasmussen, Jarle; Sandboe, MaritStore spørsmål 98541980
604Brunstrøm, ThomasSallys pappa elsker Halloween 9851616
605Di Fiore, MariangelaSimon lager mat selv 9841905
606Brinck, CamillaNå er det leggetid 9831875
607Andersen, Rolf Magne G.Luftskoene 9832184
608Mæhle, LarsPiratproblemer 9791556
609Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne plukker bær 9772613
610Solberg, A. AudhildSkyggene i skolegården 9775141
611Iversen, Andreas K.Max Manus : : en tegneserie om en av Norges største motstandshelt 9753352
612Horikoshi, KōheiMitt helteakademia 9703692
613Holowaty, LaurenPeppas eventyr 9651466
614Yoga ballYogaball 9611178
615Klepp, AnneliHyttetur-skrekk 9603882
616Horst, Jørn LierMaltesergåten 9604762
617Mæhle, LarsHvor er den mellomste Bukken Bruse? 9591546
618Marienborg, IreneAu! sier Nora 9542473
619Brinck, CamillaMusse & Helium på eventyr 9521775
620Dahl, RoaldDen kjempestore krokodillen 9502234
621Griffiths, AndyGutta i trehuset forteller vitser til de får lattersjokk 9492593
622Boyne, JohnGutten i den stripete pyjamasen 94910330
623Winick, JuddDet store buldrende braket 9462803
624Jamtli, John S.I skyggen av Tirpitz 9444562
625West, TraceyTordendragens brøl 9431904
626Jacobsen, Jenny J.Små poter 9401765
627Mæhle, LarsHvem er bolletyven? 9391566
628Kinney, JeffHundedager : En pingles dagbok 9393023
629GijéDen mystiske forsvinningen 9362473
630Kinney, JeffRowleys dagbok : en supergod bestevenn : endelig min tur! 9333412
631Andersen, Rolf Magne G.Jeg er Kokosbananas 9321565
632Daddy putdownNatta med Pappa 9311287
633Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en elegant isprinsesse - NOT! 9304622
634Røed, HenningUtdødde skrekkdyr! 9291864
635Fiske, AnnaHvordan lager man en baby? 9283003
636Smart, JamieBunny vs Monkey og overlyds-ai-ai! 9271625
637Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Forsvunnet 9272054
638Jacobsen, Jenny J.Hvilket dyr? 9251695
639Tjønn, Brynjulf JungFotballskoene 9232963
640Raknes, LinaÅse og Kjeks 9212663
641Lyng, SandraHeia Corny 9201506
642Brinck, CamillaKjærlighetens vind 9191835
643Lindman, MerviMinsten har en potte 9161605
644Castle, PaulKringle og Finn 9122034
645Oda, EiichiroOne piece : Slaget mot Buggy-piratene 9112503
646Bekeng-Flemmen, SiljeVi må rekke barnehagen! 9082413
647Mæhle, LarsHvor er myggen? 9071336
648Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8-10 : Elevhåndbok 90615250
649Probert, TimMørketiden 9051894
650Pamment, JasonLukas og den magiske øya 8991844
651Olsnes, Hege Østmo-SæterRot og Bjørne leker med følelser : en faktabok 8992893
652Deutsch, BarryDen tapte arving 8971486
653Donaldson, JuliaLille Gruffalo 8962293
654Marcus, HåkonVilldyr 8955231
655Banke, PeterAlt om Neymar 8923222
656Mæhle, LarsHvem gikk med utesko inne? 8911525
657Brunstrøm, ThomasSallys pappa får fotballfeber 8891267
658Kleppe, HåvardGod natt, Bjørnis 8891416
659Barky boatsBarkebåter 8891137
660Griffiths, AndyHelt borte og langt vekk 8872743
661Mjaugedal, HalvorHistorien om Ada Hegerberg 8842553
662Mæhle, LarsMysteriet på Kongsseteren 8831994
663Kjetun, MariSvaret er sjiraff 8811974
664Peers, BobbieSnøfreserduellen 8802353
665Linde, HeidiKlasseboka 8793132
666Kjølberg, KristofferSupermegagigasjefen og den utrolige misforståelsen 8752972
667Strid, Jakob MartinDa Lille Larsens hus blåste bort 8741695
668West, TraceyMånedragens reise 8741754
669Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på tur 8731804
670Brunstrøm, ThomasSallys pappa i Syden 8711336
671Jackson, IdaBrillebjørn i bursdag 8681276
672Kinney, JeffFestbrems : [En pingles dagbok] 8682503
673Asbjørnsen, Peter ChristenDe tre bukkene Bruse 8642952
674Borge, NinaJakob på vippepunktet 8636191
675Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen fra de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 8624801
676Bjelland, Nina RasmussenSynopsis : Håndbok : norsk 8-10, bokmål 86210590
677BingoBingo 8601217
678Hunter, ErinKnust idyll 8582153
679Donaldson, JuliaSmåtting : fisken som fortalte historier 8581227
680Stokke, NilsI maurtua 8541356
681Jolley, DanKnust idyll 8542173
682Muncaster, HarrietDen nye skolen 8541326
683Grande, MartineLilly sover borte 8503042
684Solli, TerjeTa aldri et troll med deg opp i et stupetårn 8503212
685Dahl, RoaldDen fantastiske Mikkel Rev 8502902
686Bringsværd, Tor ÅgeTambar på sykehuset 8491425
687Deutsch, BarryUngdragenes profeti : en tegneserieroman 8481207
688Klepp, AnneliGullunge-tabber 8472972
689Ousland, BjørnPrompetroll 8471904
690Dürenfeldt, Martin vonVerdens største 8461655
691Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en lykkelig hjerteknuser - NOT! 8434321
692Lindman, MerviMinsten tar på klær 8431445
693Bringsværd, Tor ÅgePetra sparker fotball 8411505
694Blixt, HannaOppdraget i London 8361814
695Christiansen, Pål H.Matboksen 8352353
696Aspen, Marthe GravsethDen kjempestore Bjørnisboka 8341684
697Kolstad, HaraldHytte i skogen 8332054
698Svingen, ArneSnitch 8325851
699Rowling, J.K.Harry Potter and the prisoner of Azkaban 8327651
700Hegerberg, AdaPå samme lag 8274381
701Lemire, SabineMira : #reise #Paris #savn 8272044
702Raknes, LinaÅse får besøk 8261645
703Guinness world records football edition 2026Guinness world records fotballutgave 2026 8241914
704Fjeld, Terje KrogsrudFabel 7 : norsk for barnetrinnet 82311370
705Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fra talent til verdensstjerne 8222812
706Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra kjører brannbil 8221974
707Lyng, SandraDen store boken om Corny 8221435
708Phoenix, H.L.Valget 8192093
709Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Gold, silver & crystal 8182703
710Probert, TimLandet midt imellom 8181326
711Schau, KristopherBæsjen til pappa 8172623
712Dürenfeldt, Martin vonVulkaner 8171794
713Jolley, DanEn klan i knipe 8152093
714Falch, MalinBjørnar : en historie fra Nordlys 8071674
715Steffensen, SandraTil topps 8052493
716Marienborg, IreneEn baby! sier Nora 8052393
717Willems, MoDet er vanskelig å vente! 8041664
718Kleppe, HåvardTell med Bjørnis 8011445
719James, HollisRedd dinosaurene! 800968
720Johnsen, Janne AasebøBamsen 7992053
721Herlofsen, Sarah RoxanaKroppen vår fra bæsj til hår 7961734
722Handford, MartinHvor er Willy nå? 7942123
723Rusten, Solveig MoenHold pusten : tredje bok om Lea og Alexa 7922523
724Brym, SaraFantus har bæsja 7911127
725Kuhn, CamillaRyddetid 7902393
726Barbo, Maria S.Mysteriet med den forsvunne maten 7901465
727Peach, HeliMørkalven : Alene 7893272
728Vålaug, AnneKvist og Krokus 7882493
729Sveen, GunnarStjerneskills 7881694
730Hegedus, ToriaHvor er Peppa i dyrehagen? : en let-og-finn bok 7861127
731Do, AnhNinjakid 7842772
732Mæhle, LarsMysteriet i Jotunheimen 7801525
733Sandmæl, CathrineBare oss to 7791884
734Pilkey, DavHundemannen i kattepine 7781535
735Lindman, MerviMinsten plasker 7761545
736Snashall, SarahSmygende slanger 7752353
737GijéMankefalkens fjær 7742213
738LylianErin 7702193
739Lilleøien, BårdOver dal og berg 7672363
740Gjerde, HanneMaskinlæreren 7653901
741Fiske, AnnaHallo skogen! 7642343
742Klepp, AnneliSprekke-hemmeligheter 7643512
743Adams, BenOppdrag bestemor 7631824
744Svingen, ArneRom 13 7613802
745Istad, AlexanderGutta Krutt & gledesdreperen 7593881
746Panton, GaryFinn fotballspilleren : en let-og-finn-bok 7571335
747Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo og de store elefantene 7561047
748Klepp, AnneliGutte-spetakkel 7552732
749Våhlund, EliasHåndbok for superhelter : Håpløst 7522123
750Svingen, ArneDen onde læreren 7524681
751Renslebråten, LineVirkelighetens monstre 7522463
752Strid, Jakob MartinMimbo Jimbo bygger et fyrtårn 7511106
753Archer, MandyPeppa på ballett 7491136
754Smart, JamieDen gærne grevlingen våkner! 7491136
755Rigal, Lucy HermozaGente 10 : Ejercicios 74911230
756Lindmo, Arne KristianKråkeslottets hemmelighet 7483712
757Klepp, AnneliLeona i vintertrøbbel 7482173
758Houm, NicolaiZombieLars 7473272
759Rusten, Solveig MoenUrolig hjerte : andre bok om Lea og Alexa 7473162
760Formoe, TerjeKaptein Sabeltann og Pinky på tokt med Den sorte dame 7471216
761Phoenix, H.L.Monsteret 7461485
762Kilane, Karen MargreteMirakelpulveret 7453072
763Næss, Jan ChristopherSvømmehallen 7442053
764Mæhle, LarsHvem har tatt brillene? 7441246
765Gumpaw, FelixSnømonsteret 7401395
766Phoenix, H.L.Lyset 7391654
767 Georg og dinosauren 7361037
768Collins, SuzanneDødslekene 7319860
769Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra får sykkel 7291744
770Marienborg, IreneDet regner! sier Nora 7271953
771Collins, SuzanneThe Hunger Games 72610470
772Lemire, SabineMira : #husbåt #pappa #kjærlighet 7252093
773Brochmann, NinaJenteboka : Ellen og Ninas guide til puberteten 7243422
774Lindman, MerviMinsten kan alt! 7231325
775Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra hilser på kongen 7221983
776Peers, BobbieKakkilakken 7221853
777Lindman, MerviMinsten og den fine kroppen 7221784
778Dahl, RoaldDustene 7213122
779Solberg, A. AudhildKampen mot superbitchene 7204861
780Russell, Rachel RenéeDustedagboka : nedtegnelser fra et populært liv - NOT! 7173172
781Halvorsen, Anne GunnHa-med-dagen 7161245
782Josefsen, Fridtjof StensæthKorpset som tok til høyre i stedet for venstre 7162093
783Mæhle, LarsHvor ble det av alle sokkene? 7161116
784Andersen, Rolf Magne G.Skattejakten 7151126
785Rørvik, Bjørn F.Alle barna 7151235
786Klepp, AnneliDynamitt-fotball 7142852
787Horikoshi, KoheiMitt helteakademia 7132712
788Mæhle, LarsJulegaven 7121335
789Müller, ReidarSupervulkaner og digre dinosaurer : den kjempestore boka om Norges kjempelange historie 7113242
790Rørvik, Bjørn F.Rare og veldig rare jobber 7103571
791Bagieu, PénélopeHeksene 7091325
792Estes, MaxSur 7091494
793Karlsson, EllenMai og Sara krangler! 7081265
794Di Gregorio, GiovanniSarahs drøm 7071953
795Lamøy, ChristofferLiket i myra 7043482
796Brunstrøm, ThomasSallys pappa gjør henne sykt flau 7041355
797Pilkey, DavKaptein Supertruse og invasjonen av de utrolig slemme kantinedamene fra verdensrommet (og det påfølgende angrepet fra de like onde zombie-nerdene) 7032203
798Halsnes, LineTøffe biler 7021434
799Karlsen, ChristianFotballskills : lær deg proffenes beste triks og finter 7011564
800Kibuishi, Amy KimVannets rike 7001414
8015-minute storiesFull fart, Bluey! 700897
802Aspen, Marthe GravsethHåndbok for små brannkonstabler 7001335
803Oda, EiichiroOne piece : En ærlig sak 6981913
804Diskin, ElizabethEnter : Basic skills 8-10 69812030
805Mæhle, LarsHvor er påskeegget? 6971574
806Kibuishi, KazuSteinvokteren : Amuletten 6961913
807Kinney, JeffDobbel innsats : En pingles dagbok 6962402
808Where's Bluey?Hvor er Bluey? : en let-og-finn-bok 695987
809Tur, Míriam BonastreSpådommen 6941096
810Stokke, NilsPå månen 6941116
811Hatke, BenJack i jungelen 6942243
812Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : Snørrmonsteret 6933881
813Bringsværd, Tor ÅgeKarsten og Petra på biblioteket 6931753
814Pichon, LizTom Gates : min geniale verden 6923222
815Dürenfeldt, Martin vonVerdens farligste 6911624
816Rowling, J.K.Harry Potter and the Goblet of Fire 6902283
817Brunstrøm, ThomasDa Sallys pappa var liten 6891056
818Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule eventyr 6862023
819Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en bagett 6862622
820Kusaka, HidenoriPokémon-eventyrene : Yellow 6811883
821Pilkey, DavKaptein Supertruse og den bioniske busegutten : De råteite robotbusene tar hevn 6813352
822Karlsson, EllenSara får plaster 679957
823Holst, Regine ToftenReisen til de dødes øy 6782592
824Jamtli, John S.Operasjon muskedunder 6782253
825Mæhle, LarsHvor er billetten? 675947
826ShadowlandsSkyggeland 6741036
827Phoenix, H.L.Trylleflasken 6741175
828Tuflåt, Marianne LøvslettenKikki blir sint 6731414
829Wikmark, RonnySuperhelten Bjørnis 6731076
830Hamre, Victoria HaallmanMiso 6712123
831Bjärbo, LisaDaniel møter en stegosaurus 6711235
832Næsheim, KnutNam, nam Fantus 6701165
833Bjerkeland, IngvildIngen steder å gjemme seg 6683801
834Parr, MariaKeeperen og havet 6672632
835Flesvig, HermanHerman : historier fra en udiagnostisert oppvekst 6674601
836Russell, Rachel RenéeNedtegnelser fra en ny BFF- NOT! 6662033
837Griffiths, AndyGutta i det du-tror-det-ikke-før-du-får-se-det-store trehuset med 52 etasjer 6662792
838Borge, NinaHavfolket 6663122
839Raknes, LinaÅse blir storesøster 6651464
840Stilson, MichaelBare spille ball 6656431
841Griffiths, AndyGutta i trehuset med 91 etasjer : sitter barnevakt i en baguett 6653252
842Barbo, Maria S.Ash tar kaka 6631235
843Dahl, RoaldDen magiske fingeren 6612103
844Molaug, Marius HornVerdens verste jul 6602392
845Selmer, Siri SjøgrenNora : prosjekt bestevenn 6601923
846Sveen, GunnarMartin Ødegaard : geniet på midtbanen 6592033
847Bringsværd, Tor ÅgeTambar og den lille, snille ulven 6591883
848Pilkey, DavHundemannen : loppenes herre 6571115
849Svingen, ArneDen slemme eleven 6563291
850Grine, ChrisInvasjonen 6552103
851Guinness world records 2024Guinness world records 2024 6541763
852Donaldson, JuliaDe fæle fem 653986
853Holmås, RagnhildRabalder deler likt 6532013
854Oxlade, ChrisRaske biler 6522932
855Mæhle, LarsSpinosaurusen 6522792
856Bringsværd, Tor ÅgeTambar er et troll 6522362
857Rowling, J.K.Harry Potter and the Chamber of Secrets 6521953
858Griffiths, AndyGutta i trehuset med 143 etasjer : drar på en skrekkelig avslappende ferie 6521963
859Rowling, J.K.Harry Potter and the Order of the Phoenix 6521225
860Jamtli, John SigvartSabotør 6513391
861 Hammergården 649847
862Lindmo, ArneOndskapens festning 6492113
863Aurstad, ToreMonster! : fortellinger om monstre og fabeldyr 6482632
864Eriksson, EvaJulia hjelper til 6471215
865Blabey, AaronBarske bøller gjør gode gjerninger (enten du liker det eller ikke) 6472123
866Nusa, AntonioAlt starter med en drøm 6463102
867Alley, BobBli med til brannstasjonen 6451046
868Jackson, IdaBrillebjørns barnehagebok 6451354
869Neverdahl, Ida EvaFloke 6443202
870Johansen, Tore UlabrandErling Braut Haaland : fotballfenomen og rekordknuser 6441793
871Fiske, AnnaHvordan er det å være voksen? 6422013
872Dybvig, PerDe står i kø 6421893
873Gumpaw, FelixKongelig fiskesvindel 6421105
874Pilkey, DavKaptein Supertruse og de radioaktive robottrusenes redselsfulle revansj 6422592
875Lindh, Helene BergerForelskelse og andre dommedagsprofetier 6412832
876Lane, JeanetteDet store pannekakeløpet 6401185
877Handford, MartinHvor er Willy? : den fantastiske reisen 6391673
878Svingen, ArneStormen 6393261
879Laird, JennyDinosaurene kommer 6391454
880Holowaty, LaurenPeppa er snill 6391095
881Svingen, ArneKappen 6383721
882Lunde, MajaTordendronningen 6372962
883 Guinness world records 2022 6311953
884Hole, ArneMatemagisk 10 : Oppgavebok 6317540
885Phoenix, H.L.Hodeskallenøkkelen 6311225
886Mæhle, LarsFantorangen bader 629946
887Horst, Jørn LierUndervannsgåten 6284431
888Walliams, DavidAstrobajas 6281603
889Griffiths, AndyI hulen til peanøttsmør-monsteret 627976
890Phoenix, H.L.Spøkelsesmasken 6261155
891Winick, JuddHilo i fritt fall 6251913
892Rowling, J.K.Harry Potter and the deathly hallows 6241554
893Bross, HelenaSove borte 6241903
894Rowling, J.K.Harry Potter and the half-blood prince 6241414
895Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : My book : engelsk for barnetrinnet 6248390
896Lunde, MajaSceneskrekk 6203641
897Landström, OlofBø og Bæ i skogen 6191563
898Ehrlin, Carl-Johan ForssénDen lille kaninen som så gjerne ville sove 619817
899Stilson, MichaelFelix : hodet i klemme 6192432
900Landström, LenaBø og Bæ og stakkars Bo 6181314
901Nilsen, MoniaHiv og hoi! 6151364
902Grøtte, Bjørn TorePuck off! : om vennskap og rake pucker 6153821
903 Alt du trenger å vite om hunder og valper : lær om stell av hunder og valper 6152662
904Mæland, Ingebjørg FaugstadGravemaskin 611976
905Sandtorv, ChristinePelle Propell klarer faktisk alt helt selv 6091793
906Roskifte, KristinAlle sammen reiser 6081853
907Svingen, ArneBødlene på kirkegården 6073441
908Klepp, AnneliDuste-spøkelser 6072372
909Falch, MalinMalin Falchs Bjørnar : en historie fra Nordlys 6061514
910Nylund, MaikenDetektivklubben og mysterium nummer 100 6062182
911Svingen, ArneHalloweenhuset 6063411
912Grossmann, KariLillesøster spiser frokost 6061444
913Edwards, Ellen M. TudorExplore 6, 2. utg. : : My book 60610620
914Willems, MoBlir du med ut og leke? 6051244
915Johnsen, Janne AasebøÅ, pappa! 6041683
916Sandtorv, ChristinePelle Propell blander alle smaker i hele verden 6031853
917Snashall, SarahHester og føll 6022102
918Shapiro, RebeccaVelkommen til Galar! 6021374
919Herlofsen, Sarah RoxanaHjertet 6011314
920Egner, ThorbjørnKarius og Baktus 6014651
921Donaldson, JuliaPinnemann 5991035
922Kinney, JeffRowley Jeffersons superkule skumle historier 5991673
923Handford, MartinHvor er Willy? 5981404
924Sattin, SamuelUnico : Jaget 597906
925Gronemann, SteffenAlt om Zlatan 5972412
926Heimen, Rikard B.Brann i blokk B 5961214
927Bringsværd, Tor ÅgePetra skal til tannlegen 5961125
928Slotten, AlexanderUlvevinter 5952392
929Grande, MartineDilla på dyr 5951284
930Hunter, ErinEn klan i knipe 5931434
931Samdal, PederMer enn en klubb 5933011
932Folkestad, Anna R.Tanntrøbbel 5923021
933Wieslander, JujjaMamma Mø faller og slår seg 5911493
934Svingen, ArneSpøkelseshotellet 5913551
935Pilkey, DavKaptein Supertruse og utedassfolkets ufyselige ugjerninger 5902212
936Dahlstrøm, CamillaTvillingene 5901384
937Kibuishi, KazuAmuletten 5892042
938Russell, Rachel RenéeDustedagboka 1 + 2 5882202
939Winick, JuddHilo vekker monstrene 5881853
940Pilkey, DavHundemannen : når villdyret våkner 5881015
941Hanlon, AbbyVilma skoledilla 5871823
942Mæhle, LarsHvor er alle sammen? : hallo-o? Det er bursdag! 587807
943Jensen, JørnKasper på fotballeir 5873441
944Svingen, ArneSkattekartet 5873331
945Bjärbo, LisaDaniel møter en tyrannosaurus 5871045
946Peers, BobbieFlukten fra jorden 5853241
947Andersen, Rolf Magne G.Romvesenet 5841663
948 Alt du trenger å vite om katter og kattunger : lær om stell av katter og kattunger 5832422
949Assarasakorn, MichelePOTE-gjengen 5831145
950Støstad, Hanna NyborgVerdens dummeste dyr 5831424
951Wieslander, JujjaMamma Mø prøver sklia 5824041
952Svingen, ArneSlakterskogen 5812752
953Colson, RobFotballskills : få proffenes beste tips og triks 5801563
954Skadberg, ÅshildDyr : helt vilt - og temmelig tamt 5792162
955Banke, PeterAlt om Messi, Suárez & Neymar 5782092
956Hvistendahl, Nora EvensmoHåndbok for mestertyver : virkelighetens villeste tyverier 5782272
957Landström, LenaBø og Bæ får besøk 5771424
958Linde, HeidiMenneskets beste venn 5772402
959Rigal, Lucy HermozaGente 9 : Ejercicios 57710450
960Carle, EricDen lille larven Aldrimett 5772012
961Russell, Rachel RenéeDustedagboka 3 : nedtegnelser fra en talentfull popstjerne - not! 5743461
962Rørvik, Bjørn F.Alle barna 2 5741055
963Winick, JuddAlle bitene passer sammen 5731703
964Heum, TrondAlle tiders historie : Fra de eldste tider til våre dager 57322490
965Mathismoen, OleDet ville Norge 5732242
966Landström, OlofBø og Bæ til sjøs 5711085
967Rørvik, Bjørn F.Alt går an på Badeland 5711135
968Kleppe, HåvardABC med Bjørnis 571975
969Bringsværd, Tor ÅgeTambar og sjumilsstøvlene 5701663
970Svingen, ArneEn glefsende kjeft 5703481
971Oda, EiichiroOne piece : Nymåne 5691523
972Gjendem, Anna BergGi meg et kjæledyr! 5672851
973Heiberg, Anette V.Hunden 5671244
974Douyé, SylviaVampyrens barn 5661523
975Douyé, SylviaFabeldyrets hemmelighet 5661962
976Folkestad, Anna R.Visste du at ...? Godteri 5651443
977Svingen, ArneGrusomme netter 5653261
978Grossmann, KariLillesøster hos tannlegen 5621334
979Alexie, ShermanThe absolutely true diary of a part-time Indian 56117550
980Halvorsen, Anne GunnArvingen 5614711
981Marienborg, IreneÆsj! sier Nora 5611733
982Gumpaw, FelixFotballmysteriet 5601164
983 Guinness world records 2018 5591613
984Bringsværd, Tor ÅgeKarstens katt rømmer 559866
985Bjørkvold, TuvaFabel 5A : norsk for barnetrinnet 5587920
986Jolley, DanSashas hemmelighet 5581443
987Bross, HelenaNatt på skolen 5581703
988Wieslander, JujjaMamma Mø leser 5583591
989Parr, MariaOskar og eg : alle tinga vi har 5572562
990Rørvik, Bjørn F.Hi-hi! 5571693
991Svingen, ArneDen døde onkelen 5572602
992Tisell, AnneliGod morgen med Babblarna 557727
993Mæland, Ingebjørg FaugstadDen store Tut & kjør-boka : fem bøker i én 557955
994Alaei, NedaBare vent 5573491
995Pilkey, DavKaptein Supertruse og turbodassens hårreisende hevn 5562272
996Wieslander, JujjaMamma Mø bygger hytte 5541553
997Holowaty, LaurenGeorg og dinosauren 551707
998Teba, AliciaDen lille heksa Plingeling og skogsmysteriet 5511194
999Blichfeldt, KathinkaKontekst 8-10 : Tekster 5 5517350
1000Bross, HelenaInnbrudd på skolen 5501643

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 181 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2462 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 22/10/2026 kl. 15:28:16


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As