100 mest utlånte barnebøker i Bibliofil-bibliotek de siste 6 måneder


OmslagIndexForfatterTittelUtlånEksemplarUtl/eks
1Falch, MalinPortaltreet 1567038324
2Falch, MalinReisen til Jotundalen 1030130113
3Falch, MalinHarukkas ønske 932020714
4Falch, MalinVikingene og orakelet 906224393
5Helgheim, OdinDrageviking 875318494
6Sotberg, VictorEdelmot 874019604
7Falch, MalinTrollriket 861323323
8Sotberg, VictorNekromanseren 858118094
9Falch, MalinKråkesøstrene 819121123
10Pilkey, DavHundemannen 797518324
11Kibuishi, KazuSteinvokteren 783935072
12Mugford, SimonHaaland ruler 736016534
13Nordahl, VictorByen 673414844
14Horst, Jørn LierOperasjon Kanon 671413125
15Falch, MalinReisen til Røros 670716514
16Helgheim, OdinFenrisulven 668620913
17Sandnes, Hans JørgenFrysninger 645714534
18Helgheim, OdinValhall 644015504
19Horst, Jørn LierOperasjon ellemelle 630918463
20Pilkey, DavHundemannen er på ballen 627913344
21Sandmæl, CathrineJenter 626814744
22Helgheim, OdinFimbulvinter 621717113
23Griffiths, AndyGutta i trehuset med 13 etasjer 604829982
24Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse begynner på skolen 596915983
25Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse drar til Syden 595113454
26Sandnes, Hans JørgenIldsjø 594715583
27Pilkey, DavHundemannen og Superpus 584612474
28Sandnes, Hans JørgenNed i dypet 579217333
29Sotberg, VictorSkyggene 57529765
30Nordahl, VictorSkogen 574812864
31Pilkey, DavFarefulle høyder 568211355
32Kibuishi, KazuSteinvokterens forbannelse 567222762
33Pilkey, DavForbrytelse og slafs 566511315
34Pilkey, DavHundemannen drar på Lopphavet 563910535
35Horst, Jørn LierOperasjon gulltann 559817553
36Pilkey, DavHundemannen håver inn 559311944
37Sandnes, Hans JørgenDypfryst 551716993
38Pilkey, DavDen røde rebell 54859096
39Iversen, Andreas K.Max Manus : en tegneserie om en av Norges største motstandshelter 548017563
40Sotberg, VictorBedrager 544913374
41Kinney, JeffEn pingles dagbok : Greg Heffleys dagbok 542625752
42Pilkey, DavNår villdyret våkner 541011004
43Hjardar, SaraMia Myhr og søstrene av Skår 540813144
44BékaHjertets hemmeligheter 53469295
45Pilkey, DavI fri dressur 531411094
46Kibuishi, KazuBølgerytteren 527716423
47Pilkey, DavLoppenes herre 526311094
48Horst, Jørn LierOperasjon Skipsvrak 525320202
49Sandnes, Hans JørgenHavgapet 515615373
50Helgheim, OdinTordenguden 507111644
51Rowling, J.K.Harry Potter og de vises stein 502119372
52Pilkey, DavI kattepine 500410324
53Sandmæl, ChaBeseiret 497112483
54Kibuishi, KazuByen bak skyene 495020802
55Nordahl, VictorRevefarmen 494410884
56Hjardar, SaraMia Myhr og barna som forsvant 493712743
57BékaKjærlighetssorg 49068235
58Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse på badeland 490018922
59Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 8 488869210
60Horst, Jørn LierOperasjon Ninja 487713003
61Molaug, Marius HornVerdens verste sommer 481812703
62BékaFeriefling 47657506
63Horst, Jørn LierOperasjon Sommerøya 476421792
64Pilkey, DavMitt liv som katt 47437626
65Horst, Jørn LierOperasjon Vindkast 464120672
66Horst, Jørn LierOperasjon Spøkelse 463218792
67Horst, Jørn LierOperasjon Skrotnisse 461118402
68Sandnes, Hans JørgenOrkanen 460011863
69Mugford, SimonMessi ruler 457910404
70Sandnes, Hans JørgenFrostrøyk 457911424
71Dåsnes, NoraTi kniver i hjertet 451613243
72Brinck, CamillaMysteriet med hullet i veggen 450115392
73Horst, Jørn LierOperasjon zombie 45009254
74Horst, Jørn LierOperasjon Tordensky 447421542
75Horst, Jørn LierJakten på enhjørningen 446412563
76BékaStjålne drømmer 44557186
77BékaSøt musikk 44447615
78Mugford, SimonMbappé ruler 44449424
79Horst, Jørn LierOperasjon Lurifaks 443313073
80Dåsnes, NoraBare si ja 439710944
81Hjardar, SaraMia Myhr og det råtne vannet 438812113
82Helgheim, OdinYggdrasil 43679624
83Mjaugedal, HalvorHistorien om Diego Maradona 435710514
84Mugford, SimonRonaldo ruler 43439264
85Tolo, MichelleFullmåne 431110514
86Kibuishi, KazuAlveprinsen 428417492
87Kibuishi, KazuIldfuglen 424617892
88Kongsnes, Asbjørn LerøMatemagisk 10 422861560
89Horst, Jørn LierOperasjon Solnedgang 421719912
90Horst, Jørn LierOperasjon Sirkus 420716422
91Rørvik, Bjørn F.Bukkene Bruse vender tilbake 420514262
92Horst, Jørn LierOperasjon heksegryte 420314062
93Sandnes, Hans JørgenOppslukt 41389974
94Horst, Jørn LierOperasjon Sjørøver 412415092
95Norlund, DinaSnøkattprinsen 412312293
96Mugford, SimonNeymar ruler 41018334
97Kibuishi, KazuSupernova 408417292
98Kibuishi, KazuDet hemmelige rådet 407616352
99Horst, Jørn LierOperasjon romvesen 40539414
100Helgheim, OdinLoke 40098184

1156 bibliotek er med i statistikkgrunnlaget. 185 av disse har per i dag ingen utlån.

Hos disse har 2456 avdelinger registrerte utlån i perioden.

Rapporten ble generert 17/10/2026 kl. 13:25:28


Tidligere statistikker
ÅrDatoer
20031/8 1/11 1/12 1/6 1/10 1/9 1/7
20041/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20051/4 1/10 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20061/7 1/4 1/10 1/9 1/3 1/1 1/12 1/6 1/2 1/8 1/11 1/5
20071/7 1/3 1/9 1/10 1/6 1/12 1/1 1/11 1/8 1/2
20081/2 1/11 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4
20091/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/1 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20101/12 1/1 1/6 1/11 1/8 1/2 1/5 1/7 1/4 1/3 1/9 1/10
20111/6 1/1 1/12 1/5 1/2 1/8 1/11 1/7 1/10 1/9 1/3 1/4
20121/5 1/2 1/8 1/11 1/6 1/1 1/12 1/10 1/9 1/3 1/4 1/7
20131/11 1/8 1/2 1/5 1/12 1/6 1/4 1/3 1/9 1/10 1/7
20141/10 1/3 1/9 1/4 1/7 1/5 1/8 1/2 1/11 1/6 1/1 1/12
20151/4 1/9 1/3 1/10 1/7 1/11 1/2 1/8 1/5 1/12 1/1 1/6
20161/7 1/4 1/9 1/3 1/10 1/12 1/1 1/6 1/11 1/2 1/8 1/5
20171/7 1/10 1/3 1/9 1/4 1/6 1/1 1/12 1/5 1/8 1/2 1/11
20181/5 1/11 1/8 1/6 1/12 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20191/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20201/6 1/12 1/1 1/5 1/11 1/2 1/8 1/7 1/9 1/3 1/10 1/4
20211/1 1/12 1/6 1/8 1/2 1/11 1/5 1/7 1/4 1/10 1/3 1/9
20221/8 1/2 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6 1/4 1/10 1/3 1/9 1/7
20231/5 1/11 1/2 1/8 1/6 1/1 1/9 1/3 1/10 1/4 1/7
20241/4 1/10 1/9 1/3 1/7 1/2 1/8 1/11 1/5 1/1 1/12 1/6
20251/3 1/9 1/10 1/4 1/7 1/5 1/11 1/8 1/2 1/6 1/12 1/1
20261/7 1/3 1/9 1/10 1/4 1/6 1/1 1/5 1/8

Mer om Bibliotek-Systemer Asustatsamlet.tcl (v. 1.79) ©. Et produkt fra Bibliotek-Systemer As